Setari Cookie-uri

tratamente naturiste pentru acnee

De la: Beni, la data 2009-07-22 20:04:40
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 12:01:36
De la: Beni, la data 2009-07-22 10:22:42
Pentru intarirea sistemului imunitar si pentru aplicatii externe pentru diferite boli ale pielii va recomand Argint coloidal Drjuice, avizat de Ministerul Sanatatii.
www.argint-coloidal.ro

Argintul nu este element de nutritie,asa ca nu are cum sa ajute sistemul imunitar.


Nu vorbi pana nu te documentezi. Argintul este prezent in sol. Si ar trebui sa fie prezent si in dieta noastra. Normal, in cantitati infime.
Produsul Argint coloidal Drjuice contine 6mg(micrograme) la 200 ml. Sunt nanoparticule.
Argintul este cunoscut in lumea medicala ca si un dezinfectant. Dar tu n-ai de unde sa stii.
Dar oricum cred ca tu ai fost enervant de mic.


Sanatate la toata lumea, chiar si tie

Mai pune mana pe cartea de nutritie ca esti pe dinafara rau.A,da, corect poate sa fie un dezinfectant bun sau chiar foarte bun,dar nu este parte componenta din nutritie.Ba chiar este un metal care afecteaza sistemul nervos central.
enemgabriel
Postat pe 22 Iulie 2009 21:34
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 21:34:33
De la: Beni, la data 2009-07-22 20:04:40
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 12:01:36
De la: Beni, la data 2009-07-22 10:22:42
Pentru intarirea sistemului imunitar si pentru aplicatii externe pentru diferite boli ale pielii va recomand Argint coloidal Drjuice, avizat de Ministerul Sanatatii.
www.argint-coloidal.ro

Argintul nu este element de nutritie,asa ca nu are cum sa ajute sistemul imunitar.


Nu vorbi pana nu te documentezi. Argintul este prezent in sol. Si ar trebui sa fie prezent si in dieta noastra. Normal, in cantitati infime.
Produsul Argint coloidal Drjuice contine 6mg(micrograme) la 200 ml. Sunt nanoparticule.
Argintul este cunoscut in lumea medicala ca si un dezinfectant. Dar tu n-ai de unde sa stii.
Dar oricum cred ca tu ai fost enervant de mic.


Sanatate la toata lumea, chiar si tie

Mai pune mana pe cartea de nutritie ca esti pe dinafara rau.A,da, corect poate sa fie un dezinfectant bun sau chiar foarte bun,dar nu este parte componenta din nutritie.Ba chiar este un metal care afecteaza sistemul nervos central.
Esti tu destept,excrocule ! Ceam mai josnica fiinta de pe fata pamantului esti,mai bine spune lunmii cati oameni ai prostit si acei oameni si-au pierdut banii cumparand tampenii la recomandarea ta, un neicanimeni !
ene_mgabriel
Postat pe 23 Iulie 2009 23:54
De la: petreflp, la data 2009-07-23 23:54:25
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 21:34:33
De la: Beni, la data 2009-07-22 20:04:40
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 12:01:36
De la: Beni, la data 2009-07-22 10:22:42
Pentru intarirea sistemului imunitar si pentru aplicatii externe pentru diferite boli ale pielii va recomand Argint coloidal Drjuice, avizat de Ministerul Sanatatii.
www.argint-coloidal.ro

Argintul nu este element de nutritie,asa ca nu are cum sa ajute sistemul imunitar.


Nu vorbi pana nu te documentezi. Argintul este prezent in sol. Si ar trebui sa fie prezent si in dieta noastra. Normal, in cantitati infime.
Produsul Argint coloidal Drjuice contine 6mg(micrograme) la 200 ml. Sunt nanoparticule.
Argintul este cunoscut in lumea medicala ca si un dezinfectant. Dar tu n-ai de unde sa stii.
Dar oricum cred ca tu ai fost enervant de mic.


Sanatate la toata lumea, chiar si tie

Mai pune mana pe cartea de nutritie ca esti pe dinafara rau.A,da, corect poate sa fie un dezinfectant bun sau chiar foarte bun,dar nu este parte componenta din nutritie.Ba chiar este un metal care afecteaza sistemul nervos central.
Esti tu destept,excrocule ! Ceam mai josnica fiinta de pe fata pamantului esti,mai bine spune lunmii cati oameni ai prostit si acei oameni si-au pierdut banii cumparand tampenii la recomandarea ta, un neicanimeni !

Bai analfabeta societatii,tu te dai de gol prin modalitatea de a scrie pe acest forum,NU-i asa doamna colastra,sau cum sa-ti zic "vaca",deobicei vaca furnizeaza colastra si tu esti una dintre furnizoare,asa ca lasa masca deoparte si spune domne ce ai de spus,vino la moine la birou,nu-ti manifesta frustrarile asa pentru ca ai sa faci infart.
enemgabriel
Postat pe 24 Iulie 2009 09:20
COLÓSTRU s. n. secreție a glandei mamare la câteva zile dupã naștere, prima hranã a nou-nãscutului. (
4Life
Postat pe 24 Iulie 2009 18:05
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 21:34:33
De la: Beni, la data 2009-07-22 20:04:40
De la: enemgabriel, la data 2009-07-22 12:01:36
De la: Beni, la data 2009-07-22 10:22:42
Pentru intarirea sistemului imunitar si pentru aplicatii externe pentru diferite boli ale pielii va recomand Argint coloidal Drjuice, avizat de Ministerul Sanatatii.
www.argint-coloidal.ro

Argintul nu este element de nutritie,asa ca nu are cum sa ajute sistemul imunitar.


Nu vorbi pana nu te documentezi. Argintul este prezent in sol. Si ar trebui sa fie prezent si in dieta noastra. Normal, in cantitati infime.
Produsul Argint coloidal Drjuice contine 6mg(micrograme) la 200 ml. Sunt nanoparticule.
Argintul este cunoscut in lumea medicala ca si un dezinfectant. Dar tu n-ai de unde sa stii.
Dar oricum cred ca tu ai fost enervant de mic.


Sanatate la toata lumea, chiar si tie

Mai pune mana pe cartea de nutritie ca esti pe dinafara rau.A,da, corect poate sa fie un dezinfectant bun sau chiar foarte bun,dar nu este parte componenta din nutritie.Ba chiar este un metal care afecteaza sistemul nervos central.


Argintul coloidal luat in cantitatile recomandate de EPA (SUA) nu dauneaza organismului.
Argintul coloidal 20 ppm poate fi consumat în siguranþã pe toatã durata vieþii. Doza zilnicã recomandatã (DZR) a fost stabilitã de cãtre EPA (Environmental Protection Agency, U.S.A.), a cãrei unitate de masurã a fost numitã dozã de referinþã, adicã DR. DR=5x10-3 mg/kg/zi, ceea ce înseamnã cã doza zilnicã recomandatã este egalã cu gretutatea corpului în kilograme înmulþitã cu 0,005 mg.
Sursa originalã http://www.epa.gov/iris/subst/0099.htm
În 5ml de Argint coloidal 20ppm (pãrþi per milion), avem aproximativ 0,1 mg argint pur.
Conform calculelor Agenþiei Americane de Protecþie a Mediului:
Doza de referinþã: 5x10-3 mg/kg/zi

In legatura cu aberatia ca Argintul coloidal afecteaqza sistemul nervos, argintul este un risc doar daca se consuma 6 Grame/zi pe o perioada indelungata (ani). Produsul contine 6 mg (MICROGRAME)/ 200 ml

Ca o paralela, pentru INTARIREA sistemului nervos (depresii), si in caz de alcoolism (renuntarea la alcool) este recomandabil Aurul coloidal.

Sanatate


Beni_healthy
Postat pe 25 Iulie 2009 14:30
HELP, PLS!
Brevoxyl-ul nu este atat de miraculos pe cat se spune. Si eu am piele acneica desi am 24 de ani. Trebuie sa fie ceva genetic pt ca mai am doua surori care si ele au aceeasi problema.De aprox un an de zile e din ce in ce mai rau. Daca inainte aveam f putine pe frunte, acum s-au extins pe obraji si in barbie, imi lasa semne, am multe puncte negre si mi se ingrasa tenul f repede. Am folosit cam tot ce se putea folosi, si cam asta am constatat:
-Zinneryt- nu a mers aprope deloc, desi am folosit 2 flacoane la rand, in plus lasa fata f unsuroasa si miroase ciudat
-Skinoren- au trecut f putin dar nu usuca fata atat de tare ca Brevoxyl
-Brevoxyl- a fost bun la inceput, apoi nu si-a mai facut efectul. usuca f tare si uneori nici crema hidratanta nu ajuta ( Sora mea l-a folosit si ea si a facut o reactie alergica de toata frumusetea)
-Tot felul de solutii pe baza de antibiotice, acid salicilic, zinc, etc prescrise de dermatologi si preparate in farmacii- Au fost f bune camd aveam 18-19 ani, acum parca ma dau cu apa de ploaie.

Din gama dermatocosmeticelor cea mai buna mi se pare Bioderma Sebium (am gelul de spalat pe fata, crema AKN si lotiunea tonica pt ten gras) si un fond de ten toleriane de la LaRoche-Possay. Sunt mai bune decat ce gasesti la raft in supermarket, nu au coloranti, parfum, parabeni, etc dar sunt f scumpe totusi comparativ cu rezultatele (mai tin in frau cosurile dar nu trec)

Dieta ( fara prajeli, e-uri, etc) nu a adus vreo ameliorare, deci nu cred ca o sa-mi rezolve problema. Cu siguranta e buna pentru sanatate in general, dar cosuri tot am, si inca multe.

Am incercat tot felul de masti naturiste(musetel, argila, aloe vera), am folosit si "apa vie"- nu am avut rezultate remarcabile

Momentan iau drojdie de bere capsule si imi aplic o masca din drojdie de bere, cateva picaturi de propolis si zeama de lamaie. Parca e din ce in ce mai bine.

Problema e ca atunci cand imi vine menstruatia, tenul meu o ia razna!!! Mentionez ca nu an nimic la ovare( am facut ecografie).Anticonceptionale sau "fabuloasele medicamente' gen "Roacutane" nu pot lua pentru ca am probleme cu ficatul si imi sunt contraindicate.

Stie cineva un tratament care m-ar putea ajuta? Sa fie eficient...si natural daca se poate ( nu vreau sa inghit cine stie ce produse "naturiste" fabricate de X firma!).
Iertati-mi mesajul atat de lung dar sunt destul de frustrata de problema asta, in conditiile in care am fost la f multi dermatologici care nu fac decat sa trateze problema superficial si sa te indoape cu medicamente cu reactii adverse si fara prea multe rezultate, care mai sunt si f scumpe.( de obicei ii intereseaza comisionele cand prescriu si mai putin rezultatul)

Daca se poate, ceva facut in casa din ingrediente naturale si sigure. SI ceva pt semnele care raman. MULTUMESC!
annutza_19
Postat pe 15 Martie 2010 19:36
De asemenea, m-ar interesa si o cosmeticiana f buna si cu experienta. Ma gandesc ca poate o sa scap de punctele negre. Imi poate recomanda cineva?
annutza_19
Postat pe 15 Martie 2010 19:40
multumesc pentru sfaturile primit aici...
Alycia
Postat pe 8 Mai 2010 11:33






------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 10 Mai 2010 12:09
Buna,

Niste sfaturi pentru acnee am gasit si eu. Insa nu stiu cat de utile sunt pentru ca nu am incercat pana acum:

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=16&sid=27a7f37daacc6dc13882e1620e34bbb2
Monicamm85
Postat pe 10 Mai 2010 13:34





-------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 4 Iunie 2010 08:12
Iti recomand tinctura de galbenele si 8 pastile de levomicitina, pe care le faci praf si le amesteci cu tinctura. Te dai in fiecare seara, dupa ce ti-ai curatat tenul. Chiar ajuta! Bafta!
DUMI3TZA
Postat pe 24 Iunie 2010 12:38
Eu am folosit pentru acnee un tratament dat de medic pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai.

Medicul mi-a dat sa cumpar gel medicinal cu 100% ulei pur arbore de ceai si demachiant si lotiune tonica special concepute pentru acnee cu 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Pe mine m-au ajutat foarte mult, dupa cateva zile de folosire, acnee a inceput sa usuce si incet incet a disparut complet.
Le recomand, la mine au functionat cu succes si m-au scapat de acnee
Alina_Stamate_1
Postat pe 3 Februarie 2014 01:50
criszoe
Postat pe 3 Februarie 2014 01:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bluze si perne cusute de mina 2 De la: eleain 8 Februarie 2010 17:26
Aplic unghii false profesionale,gel pe unghii -Timisoara 2 De la: aandaa 20 Noiembrie 2010 12:17
care este piesa ta vestimentara care te face sa ai incredere in tine ? 15 De la: kudika_13587 8 Mai 2013 12:04
castiga un Opel Corsa 2 De la: _fantoma_ 13 Iulie 2010 21:01
afla totul despre 2 De la: kudika513666 16 Martie 2012 20:42