Setari Cookie-uri

alergia la parfum - remedii???

In bunele voastre intentii de a face bine. Un om benefic nu se coboara si nu raspunde cu aceeasi moneda la agresiunile, verbale sau non-verbale ale celor mai gri...Si nu o sa-ti mai raspund la acest topic caci imi risipesti timpul. Numai bine sa aveti parte si Dumnezeu sa va ajute.
Crista01
Postat pe 22 Iulie 2009 15:12
De la: Crista01, la data 2009-07-22 15:12:28In bunele voastre intentii de a face bine. Un om benefic nu se coboara si nu raspunde cu aceeasi moneda la agresiunile, verbale sau non-verbale ale celor mai gri...Si nu o sa-ti mai raspund la acest topic caci imi risipesti timpul. Numai bine sa aveti parte si Dumnezeu sa va ajute.

Un om benefic?
ale celor mai gri...?
imi risipesti timpul,serios,atunci pune mana si studiaza,nu te baga in seama?
si pe tine sa te ajute,dar numai Domnul.
enemgabriel
Postat pe 22 Iulie 2009 15:49
De la: , la data 2008-11-14 08:55:49
Buna. Si eu sunt alergica la tot felul de produse cosmetice (rimel, diferite creme, diferite deodorante). La unele, cum ar fi rimelul, am renuntat de tot, altele incerc sa le folosesc pe cele care stiu ca le tolerez. Parfumurile imi plac la nebunie si le pun, pur si simplu, pe haine. Nu o fi conform recomandarilor producatorilor dar impac si capra si varza. Adica miros bine si nu imi creeaza probleme. Ce poti dori mai mult?

BUNA, EU STIU K RIMELUL LANCOME E BUN PENTRU OCHII SENSIBILI, AM TESTAT SI EU SI ASA E
sab628
Postat pe 4 August 2009 20:33
Buna, acum cateva luni si eu am avut aceasta problema.Am facut alergie la un parfum care imi placea foarte mult si il cumparam frecvent.La un moment dat a inceput sa ma usture pielea, sa se inroseasca si si devina aspra. Am renuntat la el si mi-am cumparat un parfum Bio cu care am rezolvat problema.
kudika078589
Postat pe 16 Septembrie 2009 08:31
Salut! Am 21 d ani si va deranjez si eu cu o problema, cu o alergie sa zic asa sau daca e sau nu alergie sau sinuzita chiar nu stiu. acum 3 ani la inceput`ul veri cand au inflorit plopii sau caludura nici nu stiu de la ce ma ia. Am inceput sa stranut am crezut ca eu o raceala ca sa aflu mai tarziu d la un medic care sa uitat umpik la mn ca am o alergie si ca sa imi treaca temporal senzatiile de stranut: la parfum, verdeata ..mirosuri puternice, ochii ma mananca imi curg si apoi ma ustura, ma mananca in gat si ma ustura cam tot timpul nasul. Trebuie sa fac injectie in narile nasului cu DIPROFOS si de trei ani in fiecare vara o tot fac si unde mai pun ca anul trecut am facut d doua ori. este o chestie ciudata ma luat dintr-o data... si sincer nu stiu ce sa fac ca sa scap de ea. Va Multumesc
healthy017121
Postat pe 11 Iunie 2010 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vopsea de par 7 De la: kudika_13053 4 August 2012 22:26
Unde post sa ma fac frumos? 3 De la: kudika_32683 17 Aprilie 2013 16:14
VAND PARFUMURI ORIGINALE (EXCLUS FAKE-uri), SETURI CADOU, AFTERSHAVE-uri 1 De la: HTA 15 Martie 2010 17:47
Ati auzit ca se lanseaza Mario Badescu Skin Care in Romania! 1 De la: kudika411367 4 Iulie 2011 23:55
Rynna BeautyLicious - Salon de Infrumusetare 1 De la: rynnabeautylicious 10 Noiembrie 2011 18:25