Setari Cookie-uri

picioare umflate

tratamente naturiste exista pentru picioarele umflate seara, dupa o zi de munca? stiu ca e un risc mare sa am varice pe mai tarziu daca nu intervin acum, insa n-as vrea medicamente, unguente sau mai stiu eu ce toxic...
diana_elisabeta
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:28

Buna,ma numesc Georgiana si am si eu aceeasi problema pe carte o combat f.bine cu ceai pt.picioare obosite,chiar asa se numeste,de la Plafar,1 cana seara inainte de culcare si gel pt.picioare de la avon.BAFTA!

georgiana835
Postat pe 19 Noiembrie 2008 23:02
Buna ziua!
Te pot ajuta ,deoarece si eu am trecut prin aceasta faza si acum sunt super ok.
Produsele naturiste de cea mai buna calitate ,care sunt pe baza de plante culese din zone nepoluata si care dau un randament foarte bun.
Se comanda postal si se achita la primirea coletului.
Scri-mi daca esti interesata si nu vei regreta!
Sanatatea nu asteapta!!!
ivanescu
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:36
Iti recomand o crema tot din plante si nu e scumpa de loc.
Daca vrei detalii scrie-mi:danielaciortan@yahoo.com
danielaciortan@yahoo.com
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:49
Daca iti petreci destul de mult timp pe internet si esti dispus sa sacrifici 20 de minute zilnic pentru a da cateva clicuri platite poti sa castigi si tu ceva bani din asta. Neobux este un site PTC (adica paid to click) unde esti platit cu 2 centi pe fiecare click. Bine cu asta nu te imbogatesti si aici urmeaza partea buna. Poti sa inchiriezi referrali care for face click pt tine si automat vei castiga bani. Inscrierea e gratuita si nu e obligatoriu sa investesti nimic daca nu vrei. Se pot castiga si sute de dolari pe luna daca esti daca ai o strategie buna!
Vedeti ca la inscriere iti trimite un cod in mail iar daca ai mailuri diferite la contul de pe site si la contul de Alertpay iti trimite coduri de verificare in ambele mailuri pe care trebuie sa le copiezi in pagina lor pentru a finaliza inregistrarea.
Dupa inregistrare pentru a intra in meniu dati clic pe usernameul dumneavoastra si intra in meniu. Pentru inregistrare dati clic pe linkul de mai jos.
http://www.neobux.com/?r=AppleGirl

Sfatul meu e ca dupa inscriere sa dati o raita prin forum pentru orice nelamurire. Succes!

Postat pe 30 Decembrie 2008 00:29
De la: lailaa, la data 2008-11-10 18:28:46tratamente naturiste exista pentru picioarele umflate seara, dupa o zi de munca? stiu ca e un risc mare sa am varice pe mai tarziu daca nu intervin acum, insa n-as vrea medicamente, unguente sau mai stiu eu ce toxic...


iti pot recomanda un produs pe baza de hirudina, saliva de lipitori. ajuta atat la reducerea oboselii dar si la evitarea varicelor. picioarele umflate mai pot fi simptomul unei tulburari de circulatie limfatica si ar fi necesara si o detoxifiere.. daca vrei sa vorbim mai multe, sa ne lamurim care e cauza exacta a edemelor de la picioarele tale, hai sa vorbim pe mess, camelia_focsani@yahoo.com
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:20
eu recomand remedii naturiste-aloe vera detalii la www.caraghiaur.ro
lucian_rich
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:57
o metoda simpla si eficienta este sa relaxezi picioarele stand culcat si ridicate un maxim 45 grade mai sus decat inima ,in acest fel ajuti circulatia.o combinatie de dus caldut cu unul cald-nu firbinte! plimband jetul pe picioare ,fara sa insisti intr-un singur loc,o baie cu arome care nu are nimic in comun cu baia de spalare.o plimbare delicata a mainilor pe zona de picior umflata ,de la degete spre pulpa si nu invers.iti recomand uleiul de masline presat la rece in combinatie cu uleiuri volatile specifice problemelor de circulatie.succes www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 14 Februarie 2009 09:57
va rog sa-mi scrieti si mie denumirea cremei ptr.picioare umflate.Multumesc mult
miaotcu
Postat pe 10 Aprilie 2009 08:58
De la: miaotcu, la data 2009-04-10 08:58:03va rog sa-mi scrieti si mie denumirea cremei ptr.picioare umflate.Multumesc mult


nu stiu alte persoane de pe forum cum procedeaza, dar eu nu pot recomanda o crema pt picioare umflate pana nu stiu cauza edemelor. deci, calea de a afla ce ti se potriveste e sa discutam mai mult.
camiflorea
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:15
eliminarea sarii si a produselor care contin sare .cel mai inportant .si seara picioarele puse in sus chiar si pe perete macar cateva minute.alimentatie naturista.
belami
Postat pe 22 Aprilie 2009 06:24
Salut!
Un masaj de drenaj limfatic te-ar ajuta enorm. Masajul SPA este la fel de eficient.
Ella
solutia
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:15
ALIMENTATIE FARA SARE,CAPSULE DE COADA CALULUI.
belami
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:03
bUNA ! eXISTE TRATEMENT NATURAL, organic (ZERO CHIMICALE ) SI EU FOLOSESC PRODUSELE SI TE SIMTI NOU NASCUT. pOT SA VA AJUT SA VA VINA ACASA PRIN CURIER DACA IMI SCRIETI PE MAIL MEU:pricrodica@yahoo.com si va dau detalii. Rodica
healthy002409
Postat pe 6 Iunie 2009 17:31
eu folosesc un aparat de masaj pentru picioare in fiecare seara. face masaj pe anumite portiuni, este revigorant. nu mai am probleme cu picioarele umflate si crapate. daca vreti sa vedeti cum arata, aici se gaseste:http://www.tehnica-medicala.ro/categories.php?c ategory=Dispozitive-Medicale/Ingrijire-Personala

eu de-aici mi-am comandat si mi-a fost livrat acasa prin curier. tot pe site-ul magazinului am vazut si ciorapi compresivi.
kudika006707
Postat pe 5 August 2009 15:56
De la: , la data 2008-11-10 18:28:46tratamente naturiste exista pentru picioarele umflate seara, dupa o zi de munca? stiu ca e un risc mare sa am varice pe mai tarziu daca nu intervin acum, insa n-as vrea medicamente, unguente sau mai stiu eu ce toxic...


Buna!. Pentru picioare umflate , recomand Aloe vera gelly(crema verde), sau aloe lotion(crema albastra), aplicatii locale de 2-3 ori/zi, dar nu masaj.
Dar sfatul meu este sa va duceti la medic si verificativa colesterolul(sar putea sa aveti LDL-ul un pic marit), si tensiunea arteriala,sar putea sa aveti si probleme arteriale.Asta ar fi o cauza a faptului ca vi se umfla picioarele. Si atunci trebuie sa tineti si regim alimentar( sa scada colesterolul). Atunci trebuie sa luati si; concentrat de aloe vera sau beri nectar, artic seea omega 3, garling time.Sau chimice de la farmacie dar atentie sunt hepatotoxice.
Sau, mai verificati-va si cum stati cu ; albumina, VSH,daca nivelul este crescut, atunci aveti probleme Renale , eventual, infectie urinara. In acest caz tr. sa luati; Beri nectar,si propolis.
Astea sunt veriantele Naturiste. Degeaba tratati efectele , daca nu tratati cauza care genereaza efecte. Dorina
dorina27
Postat pe 11 August 2009 07:11
Foarte frumos... fata cere sfaturi si lumea vine cu reclama la fel de fel de produse ca sa mai faca niste bani. Sa va fie rusine!
michelle_venus_21
Postat pe 11 August 2009 08:07
De la: michelle_venus_21, la data 2009-08-11 08:07:18Foarte frumos... fata cere sfaturi si lumea vine cu reclama la fel de fel de produse ca sa mai faca niste bani. Sa va fie rusine!
si de ce ma rog ar fi rusine sa mai faci niste bani ??? oare tu lucrezi ceva gratis ???

p.s. in prima postare a topicului se cer informatii despre tratamente naturiste pentru picioare umflate...dar deh,asa suntem noi Romanii invatati...sa ne uitam la capra vecinului sa vedem daca nu a murit inca...
4Life
Postat pe 11 August 2009 08:47
Si eu am aceeasi problema vara in special lucrez ca biolog intr-un laborator clinic stau mult in picioare in fata unor aparate si mai ales nemiscata ore in sir scaune care se ridica la nivelul necesar nu exista in sistemul sanitar din Romania sunt scumpe undeva la 100 de euro valoare a unui scaun la care nu putem visa cand aducem de acasa sapunul ,vata si alcoolul sanitar mai precis punem bani mana de la mana la fiecare salariu merge femeia de serviciu la magazin si le cumpara.Nu intentionez sa ma plang pentru ca la unele spitale MITA E FOARTE BINE IMPLEMENTATA si oamenii ne judeca asa cum trebuie deci marea majoritate sunt niste escroci nenorociti-cei care lucreaza in sistem vreau sa spun.Concluzia este ca mi se umfla si mie foarte tare picioarele nu am deloc probleme cu colesterolul si trigligeridele sunt destul de slaba 55 de kg la 1,70 inaltime.Problema mea este circulatia periferica si in general circulatia memebrelor inferioare.Si daca stau jos tot se umfla vara dar nu cahiar atat de tare.Nu cred ca cineva a venit pe forum sa vanda produse dar desigur orice fel de tratament costa bani naturist sau nu.Nu putem astepta sfaturi de tratamente gratis.Si la plafar ceaiurile sunt pe bani.Va multumesc pt sugestii am sa le incerc.credeti-ma ca nu maninc sarat poate nici cat ar trebui dar alimentatia hiposodata nu are un efect semnificativ in cazul meu.Astept si alte sugestii.
maria1931
Postat pe 11 August 2009 14:42
Eu am 51 de ani si am avut mereu problema asta. Ar trebui sa consulti un medic fiindca s-ar putea sa ai probleme circulatorii sau la rinichi. Eu stat mult in picioare pe tocuri inalte si cred ca si acest lucru a accentuat aceasta neplacere. Cand picioarele ma dor foarte tare, fac un dus cu apa din ce in ce mai rece, chiar las sa curga apa rece peste picioare cateva minute ( nu prea mult fiidca poti raci ) si stau in pat, cu picioarele aproape la verticala, rezemate de un perete, pana simt ca sunt relaxate ( simt un fel de raceala ).
Poti incerca cu geluri relaxante, dar revin, mai bine mergi la doctor !
Multa sanatate si ai multa grija de tine 1
dorinaradulescu
Postat pe 11 August 2009 15:56
linkul pus la dispozitie nu poate fi accesat.Eu am mai intrat pe acest site dar nu am inteles mare lucru.De ex. cum nu investesti nimic daca trebuie sa cumperi referali? Unde ai gasesti? Cine sunt ei? Se poate fara sa cumperi referali?
parker
Postat pe 11 August 2009 16:02
Adrian_healthy
Postat pe 11 August 2009 16:27
De la: ldstanescu, la data 2009-08-11 16:02:15linkul pus la dispozitie nu poate fi accesat.Eu am mai intrat pe acest site dar nu am inteles mare lucru.De ex. cum nu investesti nimic daca trebuie sa cumperi referali? Unde ai gasesti? Cine sunt ei? Se poate fara sa cumperi referali?
la care site faci referire ???
4Life
Postat pe 11 August 2009 19:19
BUNA ,PT.PICIOARE UMFLATE POTI SA FOLOSESTI LAVANDA spa,DE LA allesandrino,sau la magazinele de frumusete,la body shop au iarasi sunt f bune,.EU AM O PRB.MAI GRAVA MI SE UMFLA SI MAINILE DAR ATAT DE RAU INCAT E VIZIBIL NU MAI POT SCOATE SAU BAGA INELELE,IN SPECIAL DACA SPAL VASELE MI SE UMFLA DUPAIA INDIFERENT CA SPAL CU APA RECE SAU CALDA.STIE CINEVA CEVA?????????
kalis27
Postat pe 11 August 2009 22:34
Ar terbui facute niste analize, poate ai retentie de apa. Evita sa manaci sarat o vreme,vezi daca tot asa esti. Daca da, ar trebui o consultatie specifica, intrucat nu e de gluma cu rinichii.
Tuzel
Postat pe 12 August 2009 10:18
si eu cred ca e exces de sare.
eleain
Postat pe 12 August 2009 11:18
De la: michelle_venus_21, la data 2009-08-11 08:07:18Foarte frumos... fata cere sfaturi si lumea vine cu reclama la fel de fel de produse ca sa mai faca niste bani. Sa va fie rusine!
D-ra. sa stii ca sunt o femeie in virsta (53 ani), sunt pensionata/boala.
Asta insemneaza ca, am consumat alopante, am facut operatii,Oare de ce vorbesc de aceste produse?. din experienta.
"Sa ne fie rusine"". Da, dar ai observat pe undeva Adresa mea de IM??.am spus eu vreodata sa ma contactati''??.NU ;fata mea. am fost si sunt consumatoare de produse naturale. eu doar i-mi exprim un punct de vedere sau o parere despre aceste produse de la forever', pentru ca eu insami consum de multi ani si am rezolvat multe probleme, unele le tin sub control.Alopantele mi-a dat reactii secundare prea multe si urite.
Eu doar recomand. Nu vind. Asta nu insemneaza publicitate ca, ce cistig?.
Nu ma vad sa umblu cu traista-n bat sa bat din poarta in poarta sa vind produse, indiferent de la ce firma.
Si apropo; daca cite-ai cu atentie," fata cu probleme", tocmai ca a cerut un sfat, ca ar vrea sa se trateze cu produse naturale. La care eu mi-am exprimat parerea.Fii calma, daca ai ceva de spus spune, dar nu comenta de dragul comentariului. Cind un om cere sfaturi de sanatate,tot un om cu probleme de sanatate trebuie sa-i raspunda. Din experienta lui. Suferinta te uneste. Dorina
dorina27
Postat pe 12 August 2009 20:25
De la: ivanescu, la data 2008-12-09 10:36:37Buna ziua!
Te pot ajuta ,deoarece si eu am trecut prin aceasta faza si acum sunt super ok.
Produsele naturiste de cea mai buna calitate ,care sunt pe baza de plante culese din zone nepoluata si care dau un randament foarte bun.
Se comanda postal si se achita la primirea coletului.
Scri-mi daca esti interesata si nu vei regreta!
Sanatatea nu asteapta!!!
Lulusa
Postat pe 12 August 2009 22:08


Doresc sa aflu produsele naturiste eficiente pentru dezumflarea picioarelor.Va ro g sa-mi raspundeti la cornelia.hansa@yahoo.com. Cu multumiri anticipate
Lulusa
Postat pe 12 August 2009 22:13
De la: michelle_venus_21, la data 2009-08-11 08:07:18Foarte frumos... fata cere sfaturi si lumea vine cu reclama la fel de fel de produse ca sa mai faca niste bani. Sa va fie rusine!


BRAVO BRAVO BARVO !!!!!

ASTIA SANT DE SPERIAT! NU MAI POTI AVEA INCREDERE IN NIMIC DIN CE SE SCRIE PE UN FORUM CA VIN ASTIA CU INTERESU' SI DAU INFO DERUTANTE.
CHIAR ASA: SA V-A FIE RUSINE!
intrigante
Postat pe 13 August 2009 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURA cu oua de prepelita 1 De la: kudika402697 16 Mai 2011 17:10
Sfat ! 2 De la: bombonica_dulce 7 Noiembrie 2010 16:11
O IAU RAZNA 35 De la: kind_er 29 Septembrie 2013 19:14
diagnostic 2 De la: nicusor 17 Aprilie 2009 19:59
remodelarea corporala vs pastile de slabit 58 De la: kudika_1022686 25 Ianuarie 2017 15:52