Setari Cookie-uri

buna ziua,sunt o femeie in virsta de 33 de ani,am un copil de 10 ani din prima casatorie si as dori sa ramin din nou insarcinata.Mentionez ca am nascut normal,nu am probleme ginecologice,menstruatie normala dar actualul meu sot este in virsta de 58 de ani

anestha
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:20

trebuie sa fi sigura de ceea ce vrei sa faci si sa te gandesti daca actualul tau sot ar mai avea rabdarea necesara sa creasca un copil,,,
Eu stiu barbati care au facut copil si la 65, asa ca sansele nu sunt excluse...Dar trebuie sa te gandesti la tot ce presupune un bebe si daca este relatia voastra una trainica.
lumysilver
Postat pe 20 Decembrie 2008 13:09
sinucide-te. sincer. nu vad pentru ce ai mai trai. sarbatori fericite
blucea
Postat pe 21 Decembrie 2008 20:29
blucea cred ca esti cam rea. E foarte bien ca-si mai doreste un copil. la 33 de ani este foarte tanara, iar sotul nu este nici el foarte in varsta. Asa ca dragilor mult succes si un copilas sanatos sa aveti.
88ella
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:01
ce fel de persoana esti blucea?cred ca ar fi mai indicat sa urmezi tu sfatul care l/ai dat...sincer,nu stiu cum te rabda pamintul si cei din jurul tau....aceasta femeie isi doreste sincer un copil,cere un sfat aici,nu a facut ici un rau ,dimpotriva,sint sigura ca este o persoana buna...iar tu??????????????????poti dormi noaptea?nu te chinuie atita rautate care zace in tine?
nellie
Postat pe 26 Decembrie 2008 08:06
tu,lumisilver,cauta raspunsul consultind medici,nu pe cei de aici...uite de cine dai(blucea)...sint sigura ca vei reusi sa ai un copilas frumos si sanatos !
sarbatori fericite !
nellie
Postat pe 26 Decembrie 2008 08:09
Incearca un tratament cu branca ursului stiu ca este recomandat atat pentru femei cat si pentru barbati.Mult noroc...
ella21
Postat pe 26 Decembrie 2008 21:01
si care este problema???ca nu prea intelegem de ce nu poti avea un copil...ce conteaza ca are 58 ani???are o problema el??lamureste-ne si pe noi putin...ca sa stim ce comentarii sa facem la aceasta postare!!!
japoline
Postat pe 28 Decembrie 2008 17:34
ai baut gaz....sau esti beata...draga blucea.
mary_alex
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:21
sanse sunt .... lasa tigarile si tu si sotul tau,faceti o cura de dezintoxicare,calm,liniste aer curat,rugaciuni si tictura de branca ursului ...asta in cazul in care nu mai sunt alte dezechilibre ar trebui sa dea rezultate ....succes!
mariavote
Postat pe 9 Ianuarie 2009 19:25
foarte bine ca doriti un copil... incercati intai sa vedeti cauza pt care nu apare, asta o cercetati cu medicii, apoi veti gasi solutia, cu ajutorul celui de sus orice e posibil. cunosc o familie in care cel mai mic copil are aproape doi ani, sotul 71 iar sotia 35.. deci posibilitati exista. intai sa vedeti care-i cauza.
camiflorea
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:07
Eu nu inteleg care e problema... Nu poti sa ramai insarcinata sau nu sti daca ar fi cel mai potrivit lucru, avand in vedere ca sotul tau are 58 de ani?
Daca nu poti, raspunsul ti-l vor da medicii. iar daca nu sti ce sa faci, asta e alta problema. Parerea mea este ca daca va doriti amandoi un copil, de ce sa nu-l faceti?
floare_de_colt
Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:12
buna
mai intai fi sincera cu tine. iti doresti un copil ca asa vrei tu, sau vrei sa faceti un copil ca isi doreste sotul?????????????
de facut un copil este usor........dar sti cu crescutul lui este mai greu.....peste 5-6 ani, daca sotul poate nu va mai fi in putere, ce vei face mai de graba? sa ai grija de copil sau de sot? sau il vei impovara pe cel mare(copilul ) cu grija fratelui mai mik? poate nu va putea, poate nu va vrea, la 20-21 de ani va fi la facultate, prieteni, cursuri...........nu stiu daca va mai avea timp si de tine, de frate sau de sotul tau.......
nu sint rea cum ar putea sa creada altii dar eu sint mai realista.
gandeate in perspectiva.....vede-te pe tine, pe sot, pe copii peste 7, 8 10 ani, cum te vezi, cum iti vezi viata? si pune in balanta toate aceste situatii si apoi sa treci la treaba, vorba vine
eu iti doresc toate cele bune si sa fiti fericiti
viky67
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:45
sotul sa faca o spermograma daca nr de spermatozoizi este prea mic poti incerca inseminare artificiala
1969
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:17
.. decit inseminare ... mai bine ... suna un prieten ... tot in curtea voastra ramine ...
iskanderya
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:30
cred ca spermatozoizii sotului tau nu mai sunt asa de vigurosi,...ori te resemnezi ori cauti un alt sot...
labora
Postat pe 1 Februarie 2009 19:31
Stimata dna,unde te gandesti?!..astea-s vremuri de facut copii, cu bunicu'?! P.S biet om,la varsta pensionarii,in loc sa aibe nepotei ii arde de bebelusi!...copiii se fac in prima tinerete,tataie!..
domnita2007
Postat pe 23 Februarie 2009 03:02
Si Maxima da rezultate foarte bune. Daca doriti detalii scrieti-mi pe remedii.naturale@gmail.com
Blucea, stii cati ani avea tatal lui Confucius? SAPTEZECI.
danabrasov
Postat pe 24 Februarie 2009 15:10
In mod normal, copiii se fac pana la 30 de ani, cel putin asa sustin medicii, caci dupa 30 de ani, organismul femeii sufera anumite modificari. Dupa aceasta varsta exista riscul asa zisei buza de iepure, sindrom Down etc. Totusi, discuta cu un obstetrician, nu vei gasi raspunsul pe forum. Dupa cum vezi, fiecare vede problema in felul sau. Daca te hotarasti sa-l faci, iti doresc un copil sanatos si frumos.
hairpin
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:29
De la: viky, la data 2009-01-15 12:45:26buna
mai intai fi sincera cu tine. iti doresti un copil ca asa vrei tu, sau vrei sa faceti un copil ca isi doreste sotul?????????????
de facut un copil este usor........dar sti cu crescutul lui este mai greu.....peste 5-6 ani, daca sotul poate nu va mai fi in putere, ce vei face mai de graba? sa ai grija de copil sau de sot? sau il vei impovara pe cel mare(copilul ) cu grija fratelui mai mik? poate nu va putea, poate nu va vrea, la 20-21 de ani va fi la facultate, prieteni, cursuri...........nu stiu daca va mai avea timp si de tine, de frate sau de sotul tau.......
nu sint rea cum ar putea sa creada altii dar eu sint mai realista.
gandeate in perspectiva.....vede-te pe tine, pe sot, pe copii peste 7, 8 10 ani, cum te vezi, cum iti vezi viata? si pune in balanta toate aceste situatii si apoi sa treci la treaba, vorba vine
eu iti doresc toate cele bune si sa fiti fericiti



NU SUNT DE ACORD cu cele ce le spui!
Oricata RATIUNE ai incerca sa pui ''la cantar'', copii, NOI FEMEILE, NU ii facem in cele din urma nici decum din rationamente ca acestea.

Daca ar fi sa ne dirijam viata doar in acest fel, luati-va dupa BARBATI si AR MAI EXISTA COPII PE LUME? Si cam cati?

Ar disparea populatia de pe planeta!

DRAGOSTEA a fost si va ramane TOTDEAUNA imboldul femeii de a face copii!

EU o inteleg PERFECT, si o cred in stare sa mai faca un copil

DE CE NU? POTI!!!

Ai doar 33 ani, super!

Eu am avut PRIMUL MEU COPIL LA 35
La aproape 40 de ani l-am facut pe al doilea



Intrebare,
odata ce o femeie are operate trompele uterine, ar mai putea tine o sarcina? In vitro, poate ... si prin implantare ulterioara in uter?

A auzit cineva de asa ceva???
Simply_i
Postat pe 7 Aprilie 2009 01:31
De la: anestha, la data 2008-12-02 11:20:27


Anestha, zau nu inteleg.
Ori EU una ma consider si m-am considerat totdeauna o persoana EXAGERAT de SERIOASA.

NU te inteleg: de ce ti-ar fii rusine sa faci un copil la 33 ani ESTE CEL MAI MINUNAT LUCRU din UNIVERS, sa DARUIESTI VIATA.

Daca asta a fost soarta ta, si acesta este barbatul care te iubeste si-l iubesti, si daca si EL isi doreste un copil,

EU TE FELICIT !

Simply_i
Postat pe 7 Aprilie 2009 01:39
Doamne ce rai sunt unii....

Pe postarea cu avortul sustineti viata sus si tare si aici ca femeia isi doreste un copil o acuzati.

Draga mea, daca tu iti doresti acel copil si sotul tau este de acord, mergeti la un medic si urmati sfaturile acestuia.

Sunt sigura ca vei avea un copil frumos si sanatos.

Nu te lua dupa gura lumii ca e rea si te mananca.

Sa va ajute Dumnezeu sa va impliniti dorinta.

Pupici si sa ne scrii de bine.
diana_princessa
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:19
eu zic sa te mai gandesti , un bb sa-l cresca la varta lui presupune mai mult efort , pe sleau adika nu mai are nervi si mai inca ceva nu o sa ajunga sa-l vada mare ... poate nici cand merge la scoala ( avand in vedere stresul care-l mankam azi cu lingura mare ) ... atunci sa te vad ... cu doi copii singura ... mai gandeste-te ... in rest sanatate si putere !
Schatt
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:31
Draga fi sigura ca la 70 de ani Confucius nu l-a crescut , de facut e mai usor de crescut e mai greu ...hai sa nu ne dam rotunzi cand santem de fapt patrati !
Schatt
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:34
daca va doriti amandoi de ce nu?
un copil creste, nici nu iti dai seama cand, iar varsta conteaza mai putin, bb sa fie sanatos si voi sa aveti putere sa-l cresteti

budurea_mihaelaliliana
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:50
De la: blucea, la data 2008-12-21 20:29:15sinucide-te. sincer. nu vad pentru ce ai mai trai. sarbatori fericite


da , recunsoc esti un pic cam dura dar cred ca merita asta...ai mare dreptate !!! si viky !!

esti bolnava femeie !!!!copil???/te doare capul ????LEAGA_TE cu o carpa nu cu un copil pe care o sa-l cresti mai mult singura!!! tata are 64 de ani si nu coboara scarile (sta la etaj trei) ca nu mai urca inapoi !!!!
64-58=6-1(gravida)....5 ani?????care e motivulreal pt care vrei copil???el nu are ?????poate suntem rele dar de fapt iti vrem binele...
lauracris
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:01
acum am vazut ca postul e din decembrie...ce-ai facut pana la urma ??? ne spui si noua ????
lauracris
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:03
De la: viky, la data 2009-01-15 12:45:26buna
mai intai fi sincera cu tine. iti doresti un copil ca asa vrei tu, sau vrei sa faceti un copil ca isi doreste sotul?????????????
de facut un copil este usor........dar sti cu crescutul lui este mai greu.....peste 5-6 ani, daca sotul poate nu va mai fi in putere, ce vei face mai de graba? sa ai grija de copil sau de sot? sau il vei impovara pe cel mare(copilul ) cu grija fratelui mai mik? poate nu va putea, poate nu va vrea, la 20-21 de ani va fi la facultate, prieteni, cursuri...........nu stiu daca va mai avea timp si de tine, de frate sau de sotul tau.......
nu sint rea cum ar putea sa creada altii dar eu sint mai realista.
gandeate in perspectiva.....vede-te pe tine, pe sot, pe copii peste 7, 8 10 ani, cum te vezi, cum iti vezi viata? si pune in balanta toate aceste situatii si apoi sa treci la treaba, vorba vine
eu iti doresc toate cele bune si sa fiti fericiti



Scumpa mea, si mama m-a nascut la 31 de ani si tin sa precizez ca acum 24 de ani nu erau atatea suplimente pt mamici si pe bebe.

Daca eu la 24 de ani termin facultatea ai impresia ca voi naste inainte de 28 de ani? (asta cu indulgenta)

A trecut vremea bunicii cand trebuia sa faci copii pana la 25 de ani si apoi sa te ocupi de casa si de gospodarie.

La 24 de ani inca mi se spune ca sunt un copil chiar daca ma intretin singura si reusesc sa stau pe picioarele mele deja.


Draga mea, daca iti doresti inca un copil si sotul este de acord cu tine, atunci feceti-l fara sa ascultati ce zice lumea.

Multa bafta si sa aveti un copil sanatos si sa va bucurati de el.

Sa ne scrii ce decizi.
diana_princessa
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:40
copilul in primul rand il faci pentru tine,barbatii fac copii pana la adanci batraneti dar,sunt multi barbati care pe la 55 de ani sunt foarte faini si daca doresti un copil fa-l din toata inima,ai acoazia ,alta ocazie poate nu mai ai.si fa-l cu toata dragostea,banuesc ca domnul e o persoana speciala.fa un copil si nu mai sta pe ganduri prea mult fa ceea ce simti ,fara a intreba in dreapata si in stanga.succes si fericire multa.
belami
Postat pe 3 Mai 2009 06:48
Treaba ta !
Fa cati copii crezi, la ce varsta crezi de cuviinta si cu cine doresti !

Nu va inteleg pe cei care ii condamnati pe cei ce spun ca nu e in regula. Pentru ca nu e in regula. Nu e tocmai normal sa fi casatorita, la 33 de ani, cu unul de aproapre 60. Pueti sa va dati destupate pana nu mai puteti ca nu ma veti lamuri. Nici pe mine, nici pe altii ...
Eu cred ca tema e la misto ...
Si nici nu pot sa sufar ca toate femeile de pe aici se dau de acord ... Ipocrite !
Sotii vostri cati ani au ?
Ia mai lasati-ma cu ipocrizia voastra !
sbucur
Postat pe 3 Mai 2009 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA: 22-24 IANUARIE 2010 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 21 Decembrie 2009 20:47
nu stiu ce sa fc 9 De la: healthy012743 15 Februarie 2010 17:47
Urgent !!! 13 De la: Blondis12 21 Iulie 2014 17:31
ANEXITA DURERI URGENT 23 De la: kudika_974661 21 Iulie 2015 15:15
Dilema, va rog?? 14 De la: kudika461661 1 Noiembrie 2011 16:26