Setari Cookie-uri

glanda tiroida

Multumesc Iza , deja am operat fata la Parhon la dr Ghemigean ...i-a inlaturat toata glanda , n-a mai putut salva nimic din ea
TeoG
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:00
ufff imi pare rau...dar macar de cacum sa ai un medic endocrinolog care sa o monitorizeze...din ce stiu eu de acum trebuie monitorizat mereu si facut analize...oricum daca vrei sa mergi si la dr la care merg eu...sanatate si pupici
izab33lla
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:24
Iza , se pare ca a fost un caz destul de grav , nu s-a putut trata cu medicam .
Singura solutie a fost operatia de urgenta. M-am speriat cate cazuri am vazut in spital , si programari facute din luna mai pt la anul
Da , fetei ii voi face analize si controale periodic , si va urma tratament cu Euthyrox .
Multa sanatate si numai bine iti dorim !
TeoG
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:29
De la: TeoG, la data 2009-11-06 21:52:34Am o fetita de 11 ani , si a fost diagnosticata cu gusa nodulara , cel mai mare nodul fiind si necrozat. I s-a recomandat sa inlature toata tiroida . Credeti ca e bine ? Cum se va dezvolta ea ca si copil ? Ati putea sa-mi recomandati un chirurg bun la Parhon ? Stiti cat costa aceasta operatie ?

Va multumesc .


Este un pas foarte mare si foarte riscant sa i se inlature tiroida. Am vazut o fata tanara cu suprarenalele inlaturate partial si era ceva INGROZITOR (nu se putea tine pe picioare - la 19 ani !).
Sfatul meu sincer este sa incercati urmatoarele:
1) termografie - sa vedeti cum sunt nodulii
2) un tratament naturist pt. cca 4-6 luni, tintit asupra CAUZELOR nodulilor
Daca nu aveti nici un rezultat dupa 6 luni, atunci puteti sa va ganditi la operatie, dar mai devreme mi se pare pacat sa va condamnati copilul la dependenta de medicamente. Daca aveti vreun dubiu, uitati-va la prospectul EUTHYROX - ce reactii secundare are !!!
Cel mai bun medic la Parhon este dr. Mircea Ghemigean, dar el este la adulti. Nu stiu daca opereaza copii.
dusa
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:11
Glanda tiroida... raspunde de multe ori ca acum si eu nu inteleg de ce fugiti asa de repede la taietura pentru ca noi nu avem voie sa inlocuim nimic din corp. Solutie este, dar noi nu o intelegem.
Costello
kudika009311
Postat pe 7 Februarie 2010 08:34
buna,am gusa polinodulara de 4 ani,sunt in tratament cu euthyrox 50 mg. si am programare la dr.stanescu la parhon, medic f. bun ,am auzit ca e 500ron prima mana si 200ron mana a II a,multa sanatate,daniela.
Georgeta_Ela
Postat pe 8 Februarie 2010 22:52
De la: healthy008879, la data 2010-02-08 22:52:23buna,am gusa polinodulara de 4 ani,sunt in tratament cu euthyrox 50 mg. si am programare la dr.stanescu la parhon, medic f. bun ,am auzit ca e 500ron prima mana si 200ron mana a II a,multa sanatate,daniela.


Multa sanatate

Fetita mea are aproape 3 luni de cand s-a operat .Se simte bine , i-au mai redus doza de Eutyrox de la 2 de 50 mg la 1,5 de 50 mg .
TeoG
Postat pe 9 Februarie 2010 15:19
ma bucur tare mult TeoG pt fetita ta....multa sanatate si pupici
izab33lla
Postat pe 9 Februarie 2010 15:32
buna ziua ,

si eu am probleme cu tiroida .am gusa polinodulara si trebuie operata .sunt din provincie.daca a-ti putea sa mi dati un nr de telefon al d-lui doctor stanescu .vreau sa vorbesc cu dumneavoastra , dati-mi a adresa de mail sau telefon .sunt intr-o situatie delicata si nu stiu de unde sa incep.

multumesc
geta bojin
healthy012480
Postat pe 10 Februarie 2010 11:12
buna,intra pe spitalul parhon , suni la dr.stanescu sau ghemigean,intrebi secretara daca e in ziua cand vrei sa vii la bucuresti cu ultimele analize la tsh si ecografie tiroidiana,te vede doctorul( e coada mare la usa lor...)si te programeaza.daca mai ai nelamuriri scrie-mi pe daniraduela@yahoo.com multa sanatate,daniela
Georgeta_Ela
Postat pe 10 Februarie 2010 20:00
Pt Ionela Oprea 68..........Daca poti sa revii cu detalii despre marimea nodulilor tiroidieni si daca au disparut cu desavarsire ar fi perfect....Altfel daca nu ai un nr sau o adresa de contact,cei care cauta raspunsuri pe forum vor fi sceptici.Multumiri
michelle111
Postat pe 27 August 2010 11:52
NU VA JUCATI CU TIROIDA..ACUM 5 ANI CAND MI S-A DEPISTAT AM FACUT PUNCTIE SI NU ERA CANCER,ERA DE 2 CM. IAR ACUM DUPA OPERATIE ERA 5,6 CM SI CU CANCER ..IN MOMENTUL CAND ISI MODIFICA DIMENSIUNEA SI VOLUMUL TREBUIE SCOASA URGENT LA SP. PARHON.PTR,DETALII SCRIETI PE daniraduela@yahoo .com ,MULTA SANA TATE,DANIELA
Georgeta_Ela
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:41
Eu am urmat anul trecut un tratament la acest domn Tutu Codrut, pentru o perioada de trei luni, care m-a costat fix 5850 lei. O mica avere, avand in vedere ca sunt un simplu salariat. Acest tratament ce a constat in sedinte de acupunctura si niste solutii pe care trebuia sa le beau, NU A AVUT NICI UN EFECT. Nodulii mei de pe tiroida, nu numai ca nu au disparut, ci s-au inmultit. Ceea ce m-a deranjat foarte tare este ca, atunci cand la sfarsitul tratamentului l-am intrebat ce se intampla (pentru ca la prima consultatie mi-a zis ca in trei luni imi vor disparea nodulii) nu a mai recunoscut ce a afirmat initial si mi-a spus ca tratamentul poate dura ani. La un pret de cca 24000 lei pe an, trageti voi concluziile. Este un om serios sau un sarlatan?
Eu cand m-am interesat pe net despre acest doctor, pe toate forumurile scria foarte frumos despre el, dar am realizat ca cele cateva mesaje negative care abia razbeau prin ploaia de laude, erau adevarate. Este posibil sa fie adevarat ceea ce se spune pe forumuri, ca toate mesajele de lauda sunt scrise de asistentele sale.
Si o ultima mentiune: din cei 5850 lei, nu am bon decat pentru consultatia intiala de 150 lei (la insistenta mea), pentru ca in cabinetul acestuia nu se dau bonuri fiscale.
Madi_Lani_1
Postat pe 28 Ianuarie 2014 18:50
De la: Madi_Lani_1, la data 2014-01-28 18:50:40Eu am urmat anul trecut un tratament la acest domn Tutu Codrut, pentru o perioada de trei luni, care m-a costat fix 5850 lei. O mica avere, avand in vedere ca sunt un simplu salariat. Acest tratament ce a constat in sedinte de acupunctura si niste solutii pe care trebuia sa le beau, NU A AVUT NICI UN EFECT. Nodulii mei de pe tiroida, nu numai ca nu au disparut, ci s-au inmultit. Ceea ce m-a deranjat foarte tare este ca, atunci cand la sfarsitul tratamentului l-am intrebat ce se intampla (pentru ca la prima consultatie mi-a zis ca in trei luni imi vor disparea nodulii) nu a mai recunoscut ce a afirmat initial si mi-a spus ca tratamentul poate dura ani. La un pret de cca 24000 lei pe an, trageti voi concluziile. Este un om serios sau un sarlatan?
Eu cand m-am interesat pe net despre acest doctor, pe toate forumurile scria foarte frumos despre el, dar am realizat ca cele cateva mesaje negative care abia razbeau prin ploaia de laude, erau adevarate. Este posibil sa fie adevarat ceea ce se spune pe forumuri, ca toate mesajele de lauda sunt scrise de asistentele sale.
Si o ultima mentiune: din cei 5850 lei, nu am bon decat pentru consultatia intiala de 150 lei (la insistenta mea), pentru ca in cabinetul acestuia nu se dau bonuri fiscale.


Mda...

Sper sa citeasca si altii mesajul tau si sa ia aminte.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 08:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Glaucom 9 De la: healthy012906 18 Februarie 2010 18:30
1oo% PUR COLLAGEN tip II-Collagenul de tip II si Artrita 0 De la: 11 Mai 2009 22:44
buna 27 De la: steffy91 29 Ianuarie 2012 00:56
viata dupa transplant de rinichi 84 De la: Martha_healthy 3 Februarie 2014 23:18
Imbatranire precoce?! 15 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 08:57