Setari Cookie-uri

EU AM UN TEN FOARTE GRAS SI NU STIU CE SA MAI FAC SA NU MAI FIE CHIAR ASA.

buna
m-am confruntat si eu cu aceiasi problema , am rezolvat-o cu
- Lotiune de Curatat cu Multivitamine pentru ten normal cu tendinte spre ingrasare
- Lotiune Tonica cu Multivitamine pentru ten normal cu tendinte spre ingrasare
- Crema Hidratanta SPF 15 cu Multivitamine pentru ten normal cu tendinta spre ingrasare
Toate sunt din Gama Nourifusion.
Sunt produse cosmetice care trateaza pielea, nu care acopera pielea.
Intra pe www.slabesti-acum.ro si le vei gasi la sectiunea NUTRITIE EXTERNA
Cele trei produse le gasesti foarte convenabil intr-un singur set.
Mie mi-au ajuns pentru o luna.
Foarte bune sunt si Mastile de Curatare si Hidratante.
SUCCES!
1708
Postat pe 13 Iulie 2010 20:13
Zau, te-ai confruntat cu toate problemele celor de pe forum si la toate ai gasit rezolvarea...Herbalife....oooooauuuuu....
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 20:35
Mizerii.....
kudika226898
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:29
iti recomand cu caldura produsele cosmetice pe care le gasesti aici http://www.esun.ro , in special pt tenull gras exista o gama variata de produse
sabrina_me04
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:17
EU ITI RECOMAND PRODUSELE PELL AMAR PE CARE EU LE FOLOSESC DE APROXIMATIV 2 ANI SI SUNT FOARTE MULTUMITA DE ELE. MERITA SA LE INCERCI.
Tasca_Bianca_1
Postat pe 16 Iulie 2012 17:07


Excesul de sebum se explica hormonal,deci,inainte de a recurge la aplicari de masti de intretinere sau de tratare a acestei probleme,,solicitati si opiniile unui medic endocrinolog,si,de ce nu,si al unui medic dermatolog!!Trebuie eliminata cauza,si ,apoi,se poate trece la tratarea corespunzatoare.
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 07:21
De la: kudika_15804, la data 2012-10-02 07:21:01

Excesul de sebum se explica hormonal,deci,inainte de a recurge la aplicari de masti de intretinere sau de tratare a acestei probleme,,solicitati si opiniile unui medic endocrinolog,si,de ce nu,si al unui medic dermatolog!!Trebuie eliminata cauza,si ,apoi,se poate trece la tratarea corespunzatoare.

Ai dreptate ,draga mea,mai intai cauza apoi efectul...
YASEMYNNE
Postat pe 2 Octombrie 2012 07:39
De la: YASEMYNNE, la data 2012-10-02 07:39:53
De la: kudika_15804, la data 2012-10-02 07:21:01

Excesul de sebum se explica hormonal,deci,inainte de a recurge la aplicari de masti de intretinere sau de tratare a acestei probleme,,solicitati si opiniile unui medic endocrinolog,si,de ce nu,si al unui medic dermatolog!!Trebuie eliminata cauza,si ,apoi,se poate trece la tratarea corespunzatoare.

Ai dreptate ,draga mea,mai intai cauza apoi efectul...



Stiu,Yasemyne,nu postez decat in cunostinta de cauza sau din propria experienta.
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 07:42
Si eu am tenul f gras si de curand am gasit o solutie :) mi-am pus argila in crema cu care ma dau dimineata. Am dizolvat cativa bulgarasi de argila in apa, apoi am adaugat compozitia in crema si am amestecat. Daca e prea groasa crema, mai pune niste apa si amesteca. Rezultatul e excelent :D Acum am un ten mat cateva ore bune si cand incepe sa straluceasca, tamponez fata cu un servetel si apoi iar nu mai am treaba cateva ore. Incercati si voi!
HyRyNa
Postat pe 27 Iulie 2013 15:44
Fetelooor e vara,de ce nu folosoti ceva natural!?Cuma ar fi: lamaiele,rosiile,castravetii,merele,portocalele,strugurii...folositi sucul lor natural si masati fata,apoi spalati-va cu apa minerala!!!
Titanika
Postat pe 27 Iulie 2013 16:31

In perioada liceului aveam un ten normal, fara acnee sau alte probleme. Colegele mele ma invidiau. In perioada facultatii am capatat o dermatita urata de la niste produse cosmetice -posibil expirate. In urma tratamentului urmat, am scapat de dermatita insa tenul meu a inceput sa se ingrase. Am incercat mai multe produse de curatare, insa majoritatea nu faceau decat sa-mi ingrase mai mult tenul. La recomandarea mamei prietenei mele cele mai bune, am incercat produsele de la Thursday Plantation pe baza de ulei din arbore de ceai. Simt ca incep sa am din nou control asupra tenului meu. In prezent folosesc spuma de spalat pe fata cu ulei 100%pur din arbore de ceai(tea tree oil) care curata excelent fata. Pentru a-mi pregati mai bine tenul pentru hidratare, folosesc lotiunea tonica cu ulei 100% pur din arbore de ceai si hamamelis. Aplic apoi crema de fata cu vitamina E, ulei din arbore de ceai si ulei de macese. Tenul meu este hidratat, curat, si nu mai are aspect lucios. Sunt foarte incantata de aceste produse si va sfatuiesc sa le incercati.
Turtureanu_Serafima_1
Postat pe 23 Mai 2014 12:41
De la: Turtureanu_Serafima_1, la data 2014-05-23 12:41:56
In perioada liceului aveam un ten normal, fara acnee sau alte probleme. Colegele mele ma invidiau. In perioada facultatii am capatat o dermatita urata de la niste produse cosmetice -posibil expirate. In urma tratamentului urmat, am scapat de dermatita insa tenul meu a inceput sa se ingrase. Am incercat mai multe produse de curatare, insa majoritatea nu faceau decat sa-mi ingrase mai mult tenul. La recomandarea mamei prietenei mele cele mai bune, am incercat produsele de la Thursday Plantation pe baza de ulei din arbore de ceai. Simt ca incep sa am din nou control asupra tenului meu. In prezent folosesc spuma de spalat pe fata cu ulei 100%pur din arbore de ceai(tea tree oil) care curata excelent fata. Pentru a-mi pregati mai bine tenul pentru hidratare, folosesc lotiunea tonica cu ulei 100% pur din arbore de ceai si hamamelis. Aplic apoi crema de fata cu vitamina E, ulei din arbore de ceai si ulei de macese. Tenul meu este hidratat, curat, si nu mai are aspect lucios. Sunt foarte incantata de aceste produse si va sfatuiesc sa le incercati.


Prostii...
kudika226898
Postat pe 23 Mai 2014 17:10
De la: Titanika, la data 2013-07-27 16:31:01Fetelooor e vara,de ce nu folosoti ceva natural!?Cuma ar fi: lamaiele,rosiile,castravetii,merele,portocalele,strugurii...folositi sucul lor natural si masati fata,apoi spalati-va cu apa minerala!!!
...
ce zici de bicarbonatul de sodiu ...mai ieftin si mai la indemana nu cred ca gasiti , dar doar odata pe saptamana .. altfel usuca pielea !
kudika_956659
Postat pe 31 Mai 2014 21:31
De la: Elena_Irimia_1, la data 2014-05-31 18:25:30Foarte eficiente sunt produsele de la Thursday Plantation, pe care le-a recomandat Serafima.

Recomand si eu produsele din arbore de ceai, pentru eficienta lor.

Sanatate!
..
mai lasati reclamele ... sunt atatea masti de facut de casa cu atatea legume si fructe proaspete ...acum fara coloranti , parabeni si conservanti ....
kudika_956659
Postat pe 31 Mai 2014 21:33
De la: kudika_956659, la data 2014-05-31 21:33:16
De la: Elena_Irimia_1, la data 2014-05-31 18:25:30Foarte eficiente sunt produsele de la Thursday Plantation, pe care le-a recomandat Serafima.

Recomand si eu produsele din arbore de ceai, pentru eficienta lor.

Sanatate!
..
mai lasati reclamele ... sunt atatea masti de facut de casa cu atatea legume si fructe proaspete ...acum fara coloranti , parabeni si conservanti ....

fffoarte korekt!!!
Titanika
Postat pe 31 Mai 2014 21:48
Buna ziua.Pentru afectiuni la nivelul pileii in afara de aplicarea externa a unor creme sau remedii adecvate sunt foarte utile si curele de detoxifiere si dieta.Dieta este bine sa contina cat mai multe cruditati deoarece creeaza o alcalinitate in organism si ajuta la eliminarea toxinelor.Pentru ameliorarea calitatii de gras a unui tegument este necesar sa fie redus consumul de grasimi in special de natura animala si dulciurile zaharose, inlocuite cu fructe, sucuri naturale.Curele de detoxifiere sunt bine sa fie realizate de 2 ori pe an.
In curele de detoxifiere o atentie marita trebuie acordata purificarii sangelui, astfel si pielea devine mai curata.Un remediu natural care poate fi folosit pentru aceasta etapa a detoxifierii este complexul de plante medicinale si ceaiul Curatarea sangelui.Cura se face timp de 1-2 luni
kudika_15604
Postat pe 4 Iunie 2014 11:44
De la: kudika_15604, la data 2014-06-04 11:44:51Buna ziua.Pentru afectiuni la nivelul pileii in afara de aplicarea externa a unor creme sau remedii adecvate sunt foarte utile si curele de detoxifiere si dieta.Dieta este bine sa contina cat mai multe cruditati deoarece creeaza o alcalinitate in organism si ajuta la eliminarea toxinelor.Pentru ameliorarea calitatii de gras a unui tegument este necesar sa fie redus consumul de grasimi in special de natura animala si dulciurile zaharose, inlocuite cu fructe, sucuri naturale.Curele de detoxifiere sunt bine sa fie realizate de 2 ori pe an.
In curele de detoxifiere o atentie marita trebuie acordata purificarii sangelui, astfel si pielea devine mai curata.Un remediu natural care poate fi folosit pentru aceasta etapa a detoxifierii este complexul de plante medicinale si ceaiul Curatarea sangelui.Cura se face timp de 1-2 luni




MERGE SI O CURA DE CEAI DE SOC PANA LA URMA ....
kudika_956659
Postat pe 4 Iunie 2014 12:01


Este important echilibrul hormonal,la care se poate adauga o dieta adecvata si o igiena riguroasa a fetei !Cosmetizarea faciala are dublu tais,nu se face aleatoriu pentru ca trebuie sa se tina seama de PH-ul pielii,in cazul de fata al tenului!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Iunie 2014 19:10
De la: kudika_15804, la data 2014-06-04 19:10:00

Este important echilibrul hormonal,la care se poate adauga o dieta adecvata si o igiena riguroasa a fetei !Cosmetizarea faciala are dublu tais,nu se face aleatoriu pentru ca trebuie sa se tina seama de PH-ul pielii,in cazul de fata al tenului!!!


foarte adevarat! fiica mea avea probleme cu tenul si am fost cu ea la drmato si drul i-a spus sa se spele pe fata cu bors !pt un bun ph al pielii sau cu infuzie de musetel si galbenele+ putin bicarbonat de sodiu , nu cu sapun sau alte cosmetice !!!!!!!!!!!
kudika_956659
Postat pe 4 Iunie 2014 19:54
De la: kudika_956659, la data 2014-06-04 19:54:28
De la: kudika_15804, la data 2014-06-04 19:10:00

Este important echilibrul hormonal,la care se poate adauga o dieta adecvata si o igiena riguroasa a fetei !Cosmetizarea faciala are dublu tais,nu se face aleatoriu pentru ca trebuie sa se tina seama de PH-ul pielii,in cazul de fata al tenului!!!


foarte adevarat! fiica mea avea probleme cu tenul si am fost cu ea la drmato si drul i-a spus sa se spele pe fata cu bors !pt un bun ph al pielii sau cu infuzie de musetel si galbenele+ putin bicarbonat de sodiu , nu cu sapun sau alte cosmetice !!!!!!!!!!!



Corect,borsul natural este bogat in vitamine,in special Complexul "B" si vitamina "C",minerale si alte elemente benefice pentru intretinerea pielii!!!!Sunt practice si mastile facute din tarate de grau amestecate cu miere de albine!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Iunie 2014 19:59
De la: kudika_15804, la data 2014-06-04 19:59:14
De la: kudika_956659, la data 2014-06-04 19:54:28
De la: kudika_15804, la data 2014-06-04 19:10:00

Este important echilibrul hormonal,la care se poate adauga o dieta adecvata si o igiena riguroasa a fetei !Cosmetizarea faciala are dublu tais,nu se face aleatoriu pentru ca trebuie sa se tina seama de PH-ul pielii,in cazul de fata al tenului!!!


foarte adevarat! fiica mea avea probleme cu tenul si am fost cu ea la drmato si drul i-a spus sa se spele pe fata cu bors !pt un bun ph al pielii sau cu infuzie de musetel si galbenele+ putin bicarbonat de sodiu , nu cu sapun sau alte cosmetice !!!!!!!!!!!



Corect,borsul natural este bogat in vitamine,in special Complexul "B" si vitamina "C",minerale si alte elemente benefice pentru intretinerea pielii!!!!Sunt practice si mastile facute din tarate de grau amestecate cu miere de albine!!!



da !!!!
kudika_956659
Postat pe 5 Iunie 2014 10:04
Buna! Eu am avut intotdeauna probleme cu tenul acneic care s-au acutizat dupa o operatie la nivelul fetei. La recomandarea medicului am inceput sa evit lactatele si sa aplic sebium Ai o lotiune de la Bioderma, de doua ori pe zi. Cam de trei luni fac asta si pielea si-a revenit spectaculos, cu toate ca acum e vara si in general in perioada calda aveam mai multe cosuri
doinapetrov
Postat pe 7 August 2014 01:46
Alegeți produse care nu conțin alcool în compoziție. Sau dacă există alcool în compoziția produsului în primele poziții, asta înseamnă că un astfel de produs va usca foarte mult pielea, drept urmare va deveni și mai grasă.
kudika_1045226
Postat pe 14 Martie 2023 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Profita acum de tehnologine si nu lasa sa iti lipseasca din casa dispozitivul cu monitor pentru masurarea presiunii arteriale a sangelui. 0 De la: 2 Septembrie 2010 10:13
despre pilozitate anormala 4 De la: monell 9 Octombrie 2009 22:28
alergia la histamina 31 De la: juicenoni 11 Iulie 2015 19:04
Ganoderma efecte si surprize 4 De la: healthy008843 21 Decembrie 2013 23:48
Baticuri chimioterapie 1 De la: tizia 7 Octombrie 2010 12:17