Setari Cookie-uri

CODEX ALIMENTARIUS

La ce senatori si parlamentari am avut si avem, unde mare majoritate aproba o lege doar functie de profitul care le iese, sunt sigura ca, daca chiar va aparea o asemenea aberatie, Romania va fi una din primele tari cari va aproba asa ceva!
Nu de alta dar industria farmaceutica castiga enorm, deci comisionul va fi extrem de gras pentru guvernanti!
Restul n-au decat sa crape, ca asta-i legea de baza aici :(
Alapopescu
Postat pe 7 Aprilie 2009 06:33
Sa speram ca nu e chiar asa.Aici e vorba despre noi toti,iar daca vom sti mai multe ,vom putea alege fiecare pentru el ce e bine si ce nu...In fond ,daca noi nu am cumpara chimicalele lor,aceasta industrie ar da faliment....
sea_shell
Postat pe 10 Mai 2009 15:25
De la: laly_3l, la data 2009-05-10 15:25:29Sa speram ca nu e chiar asa.Aici e vorba despre noi toti,iar daca vom sti mai multe ,vom putea alege fiecare pentru el ce e bine si ce nu...In fond ,daca noi nu am cumpara chimicalele lor,aceasta industrie ar da faliment....

Chiar asa o sa fie daca nu dam cu toti o mana de ajutor, semnati petitia impotriva CODEX Alimentarius.http://www.petitieonline.ro/petitie-p61682048.html .Cat despre "daca noi nu am cumpara chimicalele lor" afla ca " Deputatii au dat liber in Romania alimentelor modificate genetic!"(ziarul ZIUA - http://www.ziua.ro/news.php?data=2009-05-26&id=28941) impotriva acestui lucru nu au fost decat 2 deputati cea ce inseamna ca tara se cam duce de rapa.Dupa cate stiu eu chiar codex alimentarius va impune chestia asta cu alimentele modificate genetic mai in toate tarile(vad ca ai nostri deja sau grabit sa aprobe Ordonanta 43/2007 privind introducerea deliberata in mediu si introducerea pe piata a organismelor modificate genetic.Mai stiu faptul ca alimentele modificate o sa fie puse pe piata fara nici o notificare pe eticheta,atunci de unde vom sti sa alegem dintre produse naturale si cele modificate genetic(toxice)?.p.s.Nu uitati sa semnati petitia si sa dati link-ul si la prieteni.

Postat pe 26 Mai 2009 21:47
Daca cititi pe ambalajul painii feliate fabricate de TITAN veti descoperi ca este conform cu "Codex alimentarius".
aquamarin
Postat pe 1 Aprilie 2010 08:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ozonoterapie? 2 De la: kudika50ani 9 Noiembrie 2013 01:05
diagnostic 2 De la: nicusor 17 Aprilie 2009 19:59
buna! 4 De la: kudika_17603 5 Octombrie 2012 11:06
VINDECARE HEPATITA CRONICA C ? 11 De la: kudika_19944 20 Februarie 2013 10:41
Noul Messenger 4 De la: eu_ovidiu 28 Iunie 2011 02:56