Setari Cookie-uri

Spermograma

Buna fetelor!Probleme!Azi am facut spermograma. Eu zic ca e jale cu ea.
Aspect-tulbure,galbui
Volum-3,4
pH-7,5
numar -sub 1mil/ml
mobilitate -0
leucocite-foarte frecvente, in grupuri mari(aspect de secretie purulenta)
hematii-absent.
Spermograma e dupa 4 zile de abstinenta. Am o sarcina pierduta, deci "gigeii" nu au fost vesnic imobili.Ce imi recomandati?
lorelay
Postat pe 19 Februarie 2009 19:52
Buna ! Este vorba de o infectie urata. Important este de vazut daca dupa un tratament srios , mobilitatea va revenii la normal si infectia dispare. Daca nu ,sansele sunt nule , ba chiar mai mult prin contact sex. te poti infecta serios si tu. Numai dupa un tratament corect si o noua examinare microscopica vei putea vedea daca lucrurile s-au imbunatatit sau va trebuii sa schimbi masculul.
nicusor
Postat pe 11 Martie 2009 15:42
Buna!Acum am citit mesajul tau. Am facut ceva tratament, dar medicul exclude BTS.In cei 7 ani de cand suntem impreuna nu am avut niciodata probleme si nu am nici in prezent.Analizele pe care le-am facut nu evidentieaza nicio forma de BTS la mine.De asemenea, medicului i se pare tare ciudat ca ph-ul e ideal (7,5) la asa o infectie.Urmeaza sa repetam analizele, sotul meu a urmat si un tratament pentru litiaza renala. Se pare ca eliminase un mic calcul renal si asta ii produsese un real disconfort(dureri de rinichi, usoara durere la urinare), iar treaba asta o beglijase crezand ca durerile sunt de la coloana.Speram sa fie bine
lorelay
Postat pe 28 Martie 2009 09:27
De la: lorelay, la data 2009-02-19 19:52:17Buna fetelor!Probleme!Azi am facut spermograma. Eu zic ca e jale cu ea.
Aspect-tulbure,galbui
Volum-3,4
pH-7,5
numar -sub 1mil/ml
mobilitate -0
leucocite-foarte frecvente, in grupuri mari(aspect de secretie purulenta)
hematii-absent.
Spermograma e dupa 4 zile de abstinenta. Am o sarcina pierduta, deci "gigeii" nu au fost vesnic imobili.Ce imi recomandati?
Pentru a regla aceasta disfunctie ai nevoie de 2 produse....in cateva luni treaba este ca si noua !!!! aceste produse se numesc TRANSFER FACTOR PLUS....si TRANSFER FACTOR MALE PRO....detalii aici: http://video.google.com/videoplay?docid=1583247202509668294 si aici: https://media.4life.com/us/pdf/pps/TFPlusTriFactor_0907.pdf si aici: https://media.4life.com/us/pdf/pps/TFMalePro.pdf sau la cerere pe mail....si va pot pune si in legatura cu un domn care avea ceav asemenator soltului dvs si dupa 4 ani de diverse tratamente fara rezultat,cu aceste 2 produse,in 4 luni s-au rezolvat problemele...!!!!
irina4life
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:52
Merci, am inceput deja tratamentul.Nenorocirea de infectie e de la E.coli(asa arata spermocultura). Dupa doar o luna de selezin am ajuns la o mobilitate de 50% si am dublat numarul de spermatozoizi.Speram ca va fi bine. Sarbatori fericite!
lorelay
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:02
De la: lorelay, la data 2009-04-15 08:02:50Merci, am inceput deja tratamentul.Nenorocirea de infectie e de la E.coli(asa arata spermocultura). Dupa doar o luna de selezin am ajuns la o mobilitate de 50% si am dublat numarul de spermatozoizi.Speram ca va fi bine. Sarbatori fericite!
foloseste TRANSFER FACTOR PLUS si TRANSFER FACTOR MalePro de la 4life...sunt exceptionale pentru aceasta afectiune...
4Life
Postat pe 19 Mai 2009 21:05
Sotul meu a urmat un tratament cu Proxeed Plus am reusit sa avem un ingeras de copil. Incercati si voi pentru ca nu veti fi dezamagiti.
Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
scumpica20
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:26
De la: oana_s, la data 2010-01-12 11:26:07Sotul meu a urmat un tratament cu Proxeed Plus am reusit sa avem un ingeras de copil. Incercati si voi pentru ca nu veti fi dezamagiti.
Va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
pe alt site era altfel varianta :D:D:D pe care sa o credem ?

oricum, este foarte slab acest proxeed pentru cei cu probleme de fertilitate masculina,problema ce are o cauza pe care acest proxeed nu o poate inlatura
4Life
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
boala venerica din ce cauze? 16 De la: Micaell 9 Iulie 2011 17:26
polistirenul rezista netencuit pana la primavara? 3 De la: ale_ale 13 Noiembrie 2009 21:37
PRESTARI SERVICII MEDICALE LA DOMICILIUL PACIENTULUI 1 De la: asmed_anca 21 Decembrie 2008 00:48
chiar nu exista remediu??? 15 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 10:56
buna 1 De la: healthy011283 16 Ianuarie 2010 12:19