Setari Cookie-uri

Solutia perfecta pentru caderea parului

Caderea parului atat la barbati si la femei este de cele mai multe ori cauzata de efectele hormonilor masculini. Aceasta situatie se distinge de multe alte sindroame de caderea parului mult mai rare.

Revivogen este o solutie naturala, recomandata de medicii dermatologi, ce ajuta la intarirea firelor de par, atat la barbati cat si la femei. Produsul a fost dezvoltat de renumitul doctor dermatolog Alex Khadavi, folosind cele mai puternice ingrediente dovedite stiintific in combaterea DHT – cauza reala a caderii parului.
seoforlove
Postat pe 20 Februarie 2009 10:47
revalid..diprophos...prednison...hair grow...stres vit..arkocapil..DNCB sunt doar cateva dintre tratamentele cunoscute pe care le-am incercat si reincercat pentru pelada...Ma ingrozeste gandul sa accept o alta metoda care "da roade"...Imi recomandati Revivogen?(mai sus citat)sperantele m-au cam lasat... Sau din experientele dumneavoastra..ceva de durata?! multumesc
n_petra
Postat pe 12 Martie 2009 22:05
si eu ma confrunt cu ,caderea parului.........am 46 de anı sı nıcı macar nu ıl vopsesc..am probleme ıntr-adevar cu tıroıda dar analızele ımı sunt bune...cred ca stresul e de vına.snt foarte nervoasa uneorı
mnc
Postat pe 12 Martie 2009 22:13
nervos, nervos..ok dar cred ca avem doar momente cand ne enervam...iar la mine pelada persista de 10 ani.. ma gandesc eu acum, ce nervi,stres poate avea un copil de numai 10 ani?!(cand s-a declansat boala)
n_petra
Postat pe 12 Martie 2009 22:20
examene,note slabe...
mnc
Postat pe 12 Martie 2009 22:27
mnc, What??!?
n_petra
Postat pe 12 Martie 2009 22:31
mie imi cad la spalare in jur de 20-25 de fire.iar la pieptanare cam la fel.nu stiu ce sa fac.am impresia ca e prea mult.bineinteles,poate si din cauza ca nu vreau sa-mi cada parul),sa mi se para ca e prea mult cel care cade...voi ce credeti?
healthy000649
Postat pe 15 Martie 2009 20:00
healthy000649, un medic imi spunea ca este normal sa ne cada chiar si 100 de fire de par pe zi...!dar sa se si regenereze in acelasi timp..ca altfel chelesti..ca mine...am 20 de ani. Jumatate din podoaba capilara am avut-o cazuta!am disperat,dar mi-am si revenit..nu din pelada
asa ca.. eu am zambit un pic de cazul tau.
f bun e revalidul dar cel mai bine e sa consulti inainte un medic dermatolog.
sanatate!
n_petra
Postat pe 17 Martie 2009 12:35
buna ziua.....
faceti parte din lumea femeilor puternice? atunci intrati pe acest site creeat special pentru voi http://femeiputernice.forumotion.com/forum.htm ...... va veti putea face prieteni noi, iar daca aveti nevoie de sfaturi, va stam la dispozitie cu informatii din orice domeniu....
o zi cat mai placuta va doresc!
kata0587
Postat pe 22 Martie 2009 16:52
Eu am tot citit despre acesta problema cu care se confrunta si sotul meu si am aflat de "Chelstop".Fata de alte produse care nu au nici un efect (gen cele de la Vishy), nici nu e scump (pana in 10 lei(!!) si produce imediat efecte vizibile.
EmaM
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:18
si uleiul de ricin e f bun.intr'adevar atunci cand te gandesti ca iti cade mult par si 20 de fire sunt suficiente sa cada si te gandesti ce multe sunt(o spun din experinta:))
healthy001306
Postat pe 9 Aprilie 2009 22:15
ciao! va recomand o reteta incercata dupa ce am nascut si cand chiar cheleam daca nu imi reveneam putin si nu ma puneam pe treaba: iti trebuie 100-200 ml ulei masline, un pachet de ceai brusture(radacina sa fie usor maruntita, deci nu foarte marunta) si vreo trei ore de stat pe acasa. ok! pui radacina de brusture in ulei pe baie de apa si fierbi astfel trei ore. trebuie sa stai pe aproape pt. ca apa care se evapora trebuie completata cu alta si ea fierbinte , nu rece.lasi uleiul dupa cele trei ore pana a doua zi, iar a doua zi filtrezi bine prin strecuratoare si vata, ca sa-ti ramana uleiul limpede si fara radacina prin el. cu acest ulei masezi radacina parului de cate ori te speli la cap cam cu o ora sau doua cat iti permite timpul tau sa stai cu el in cap inainte sa te speli.poti sa-ti pui pe cap o casca de dus sau o punga ceva, pt. a evita sa ti se scurga pe tine uleiul si in felul asta patrunde mai bine in pielea capului.va garantez ca parul nu mai pica inca de la prima aplicare (sau daca pica doar cateva fire acolo, in limita bunului simt ).pt. alte intrebari trimiteti un e-mail si va raspund. este testat de mine de multe ori si a mers mereu. va pup, succes!
muro
Postat pe 10 Mai 2009 15:29
pt ginap
care este adresa ta de mail?
capra_claudia
Postat pe 11 Mai 2009 14:54
este ffff bun uleiul de ricin
alexutzadan
Postat pe 11 Mai 2009 15:05
http://www.tratamentchelie.aaz.ro
tratamentchelie
Postat pe 28 Mai 2009 02:17
Tot din experienta proprie,si descoperit intamplator.Urmare a unui tratament prelungit cu citostatice am pierdut frumusete de par,iar cel care mai era,era subtire si fragil,fara culoare si fara viata.Incercam din cand in cand sa ma mai vopsesc,dar nu suport nici o vopsea chimica,ma mananca pielea capului,fac coji,rani,am renuntat.Aproape alba la 40 de ani,nu prea era bine.Nu mai stiu cine m-a intrebat daca am incercat si henna.Nu incercasem,am incercat atunci.Acum se gasesc cateva nuante de castaniu,prinde f frumos incat pare facut in suvite,iar parul a revenit,a capatat stralucire,firul s-a ingrosat si totul e bine.Va recomand cu caldura,are efecte uimitoare aceasta planta.
bartaexpert
Postat pe 3 Iunie 2009 15:34
VA RECOMAND TRATAMENT NATURIST , ORGANIC - FARA CHIMICALE - SAMPON DE URZICA PLUS UN TRATAMENT CU 2 PRODUSE PE CARE LE PUTETI PRIMI ACASA DE LA FIRMA IN 24-48 ORE. PT DETALII SCRIETI-MI PE EMAIL MEU ' pricrodica@yahoo.com
healthy002409
Postat pe 9 Iunie 2009 03:46
Va recomand tratament cu produse naturale 100%, organice adica, pe care firma vi le trimite acasa. Pt detalii scrieti pe email: pricrodica@yahoo.com
healthy002409
Postat pe 9 Iunie 2009 03:47
Eu folosesc de la firma KEUNE o solutie care da roade (http://www.keune.com/Derma%20Activating-331.html). Au toata gama de sampoane,masti etc. insa se gasesc numai la anumite saloane de coafura.Pretul este 69Ron pt solutie si 85Ron sampon(1litru).
Caderea parului este influentata si de glanda tiroida asa ca cei/cele care nu stiati incercati sa mergeti si la un endocrinolog.
Eu una nu am rabdare sa fac acasa reteta recomandata de „ginap”. Am incercat si Chlestop, Vitamine for Hairs, fiole cu ginseng etc. insa fara rezultat.
oana_lacri
Postat pe 12 Iunie 2009 08:28
Am incercat si eu solutii forte scumpe si nu au dat nici un rezultat.Insa de vreo 2 luni am gasit solutia, si sunt sigura ca ar putea da rezultate la oricine: 1 VITAMINA A, 1 ULEI DE RICIN si 1 ULEI DE MASLINE. Se da de la radacina pana la varf cu 2-3 ore inainte de a va spala. Folosit 1-2 ori pe saptamana chiar da rezultate. La mine chiar s-a vazut si dupa a doua aplicare diferenta;firul de par este hidratat si chiar nu mai cade atat de tare.Daca la inceputul tratamentului tai putin varfurile parului deja este si mai bine. Succes
The_me
Postat pe 12 Iunie 2009 09:01
Buna dimineata! Am avut si eu probleme cu caderea parului,dar la mine a fost mai rau. Cand eram in 5 luni de sarcina mi-au aparut banuti de chelie in cap.La inceput a fost unul dupa care inca unul,apoi s-au unit intre ei si am ajuns sa am ditamai chelia in crestetul capului.Am facut fel de fel de analize.Toate imi ieseau bine.Am mers la nu stiu cati medici,care in afara ca imi luau banii nu-mi faceau nimic.Pana la urma am ajuns la un medic,care mi-a prescris o crema cu care m-am dat in fiecare seara timp de doua luni ,dar au inceput sa se vada rezultatele imediat pentru ca ma manca pielea capului si se inrosea imediat ce-mi dadeam.Alternativ am folosit din gama Ducray:sampon si fiole contra caderii parului,sampon pe care il folosesc si acum la 2 ani jumate dupa.Nu stiu ce crema era pentru ca m-a trimis la singura farmacie care o face si nu scria pe reteta decat strictul necesar.Acum, dupa atata timp nu mai am probleme,ba chiar mi s-a indesit parul.Multa bafta si la cat mai mult....par!
cmardale
Postat pe 12 Iunie 2009 09:17
De la: healthy000649, la data 2009-03-15 20:00:40mie imi cad la spalare in jur de 20-25 de fire.iar la pieptanare cam la fel.nu stiu ce sa fac.am impresia ca e prea mult.bineinteles,poate si din cauza ca nu vreau sa-mi cada parul),sa mi se para ca e prea mult cel care cade...voi ce credeti?













Nu cred ca trebuie sa ai motive de ingrijorare deorece am citit la un moment dat ca limita normala de cardere a parului este de 100 fire/zi . Daca se intampla sa cada mai mult de 120 de fire, atunci va trebui sa fie motive de ingrijorare.

cristinik21
Postat pe 12 Iunie 2009 09:56
fetelor, este vb despre "solutia perfecta IMPOTRIVA caderii parului" nu "pentru", ce sa-i faci cu romana asta!?, am sa cred ca vreti sa va cada parul si ati gasit solutia perfecta :P
florea_georgiana
Postat pe 12 Iunie 2009 10:51
buna! multumim de sfat, dar le poti garanta oamenilor 100% ca e eficient, la tine a avut rezultate?
Georgebar
Postat pe 12 Iunie 2009 13:16
eu am luat cam o luna de zile vitamine ptr par, se numesc hair tonic si se gasesc la plafar, dar in acelasi timp am folosit si un tonic capilar, dupa o saptamana au aparut si rezultatele (bune de data asta ), iar hena e ingrozitoare, pe langa faptul ca miroase ingrozitor de ti se intoarce stomacul pe dos - la propriu, nu am avut nici un rezultat care sa ma convinga sa o mai folosesc vreodata.
Mari_O
Postat pe 12 Iunie 2009 13:38
Mie imi plaaace titlul: Solutii pentru caderea parului!
Nu vrem sa ne cada, deci corect este: Solutii impotriva caderii parulu, dude!
meoki
Postat pe 12 Iunie 2009 14:39
"Solutia perfecta PENTRU caderea parului"!!!!! Hellooo lume nu mai ganditi ce spuneti? V-ati exprimat ca si cum aveti atat de multa podoaba capilara si ati avea nevoie de un produs care vi-l mai rareasca.

Corect si logic ar fi sa spuneti "Solutia perfecta IMPOTRIVA caderii parului"

Ati fost foarte simpatici, cand am citit titlul topicului m-am amuzat dar si ingrijorat ca ar fi la moda calvitia.

pax,

bbjulya
bbjulya
Postat pe 12 Iunie 2009 14:41
'Solutia perfecta pentru caderea parului'
Lasa-i in pace:)
Cred ca am scris despre eroare cam in acelasi timp
astia vor sa scape de parul lor de prin februarie, ca de atunci tot comenteaza pe topicul asta!

Asta-i ca ciocolata de la Bucuria, firma din Moldova, care producea la un moment dat ciocolata diabetica! Sau ca eticheta de la branza: Branza din vaca proaspata!
meoki
Postat pe 12 Iunie 2009 16:33
draga petra, mie mi-a cazut parul foarte mult dupa ce am nascut. am folosit de la plafar sau farmacie CHELSTOP. este un preparat pe baza de plante. are miros de alcool si iarba. il folosesti dupa instructiuni. iti garantez ca nu iti va mai cadea parul. eu l-am folosit si pentru fetita mea careia ii cadea parul de la niste pastile pe care trebuie sa le ia tot timpul. ba mai mult i s-a mai indesit chiar.
te rog frumos sa-l incerci, nu ai nimic de pierdut. costa 10 lei sticluta.
sper sa-ti foloseasca sfatul meu.
Dana
dana1971
Postat pe 12 Iunie 2009 22:32
alopexy,2% minoxydil,o solutie capilara (care costa in jur de 35 roni/luna )...se gaseste in farmacii,un medicament frantuzesc...dupa 6 luni,cu siguranta,veti observa o imbunatatire..
narcisa1954
Postat pe 13 Iunie 2009 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
solutii impotriva caderii parului 89 De la: _MySelf_ 26 Noiembrie 2018 09:59
Peruci! 1 De la: peruci_deosebite 10 Aprilie 2010 19:29
TU CE PARERE AI DESPRE BRONZAREA ORGANICA? 28 De la: balrog 14 Martie 2011 12:14
Chist in cavitatea bucala 4 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 13:33
keratina de par 33 De la: kudika_1012859 22 Iulie 2016 17:35