Setari Cookie-uri

sexul anal?

vreau si eu sa stiu mai multe..........
greaca_clau
Postat pe 20 Februarie 2009 07:39
esti tare!ce te-ar interesa?
100101
Postat pe 20 Februarie 2009 10:11
pai.......cat mai multe ...pro si contra, ...evident!!!!!!:D
greaca_clau
Postat pe 21 Februarie 2009 11:44
sinder, nu am incercat. am aproape 41 ani dar nu am avut curajul sa o fac
slz
Postat pe 25 Februarie 2009 08:06
pai ai nevoie de o igiena deosebita, de un partener in care sa ai incredere si care sa aiba rabdare cu tine.
si tu sa fi foarte relaxata! de un lubrifiant anal pe baza de parafina sau apa!
in rest, de cele mai multe ori am avut orgasme mult mai intense decat in cazul sexului normal. sunt alte senzatii.
nu poti stii daca nu incerci!
succes!
evelina12
Postat pe 25 Februarie 2009 08:25
eu am incercat. e cam naspa. dar ceea ce e ciudat e ca prima data nu m-a durut prea rau, spre deosebire de a doua oara...dupa care am renuntat sa mai incerc..
amy_80ro
Postat pe 25 Februarie 2009 14:18
eu una nu am incercat inca......
ideea e ca nu e un lucru neobisnuit , numai ca atunci cand o faci sa o faci cu cineva care te cunoaste , il cunosti.
trebuie sa fii relaxat si sa stii sa controlezi tu totul.
eu stiu ca prima oara cand faci trebuie sa stai deasupra ca sa poti controla tu momentul acela ,
pentru ca el nu o sa stie daca a fost prea brutal si este cel mai bine sa stai deasupra sa poti controla miscarea.

A, si desigur sa nu devina obisnuita, pentru ca exista atatea poziti in care sa va simtiti bine atat tu cat si partenerul tau.
mlupascu92
Postat pe 25 Februarie 2009 14:47
pai eu am incercat si nu pot spune ca a fost placut prima data dar nu imi place si al meu insista pe tema asta si ma cam scoate din sarite imi vine sa ii spun sa se duca undeva si sa ma lase in pace
briliant_blondy
Postat pe 25 Februarie 2009 16:45
daca nu intelegi,de ce n-o intrebi pe "evelina12" si de unde sti tu ca la barbati le place "mai mult" ?
100101
Postat pe 26 Februarie 2009 15:57
cred ca unii nu stiu sa-si adauge pasiune in viata sexuala si atunci au nevoie sa incerce tot felul de "picanterii" pentru ca nu au satisfactie de la lucrurile obisnuite. se exclud desigur cazurile patologice descrise de moravia in romanele sale.
daca o persoana are o viata sexuala buna si orgasme intense nu are nevoie sa incerce nici sex anal, nici sex in trei sau cine stie ce alte lucruri.
mai mult, cred ca sunt probleme de insatisfactie mentala si spirituala. cred ca este mai excitant sa calatoresti impreuna cu persoana iubita ci chiar si singur. sa fii senin, echilibrat si activ in fiecare zi, ajuta mult si mentine tonusul si spiritul.

sunt sigura ca cine e curios sa incerce sexul anal in mod sigur il va incerca, nu e nevoie de pareri pro si contra
eleain
Postat pe 26 Februarie 2009 19:29
Mersi tutturor......pentru pareri , am cateva chiar exceptionale !!!
greaca_clau
Postat pe 26 Februarie 2009 21:12
cu placere si alta data!
nu baga in seama pareri precum cea a lui eleain!
asta vine uneori din anumite frustrari sexuale si inhibitii mentale, de la femei frigide care au invatat doar 1 pozitie si nici pe aia cum trebuie!
eu calatoresc foarte mult, citesc f. mult si imi place sexul de orice fel oricand si aproape oriunde!
cei cu orizonturi restranse si speriati de ceea ce este ierit din tipare sustin ca nu trebuie sa incerci si altceva!
ca ceea ce fac acum este suficient!
nu poti stii cum este si ce iti place pana nu esplorezi si incerci!
atunci cand te simti pregatita sa treci peste prejudecatile tale si ale altora vei putea face tot ceea ce iti pui in minte!
stii cum se spune fete bune ajung in rai!fetele rele ajung unde vor ele!

mult succes si o viata fericita iti doresc!


evelina12
Postat pe 27 Februarie 2009 15:37
chiar asa, nu-mi baga in seama parerile
eleain
Postat pe 27 Februarie 2009 22:05
De la: evelina12, la data 2009-02-27 15:37:01cu placere si alta data!
nu baga in seama pareri precum cea a lui eleain!
asta vine uneori din anumite frustrari sexuale si inhibitii mentale, de la femei frigide care au invatat doar 1 pozitie si nici pe aia cum trebuie!
eu calatoresc foarte mult, citesc f. mult si imi place sexul de orice fel oricand si aproape oriunde!
cei cu orizonturi restranse si speriati de ceea ce este ierit din tipare sustin ca nu trebuie sa incerci si altceva!
ca ceea ce fac acum este suficient!
nu poti stii cum este si ce iti place pana nu esplorezi si incerci!
atunci cand te simti pregatita sa treci peste prejudecatile tale si ale altora vei putea face tot ceea ce iti pui in minte!
stii cum se spune fete bune ajung in rai!fetele rele ajung unde vor ele!

mult succes si o viata fericita iti doresc!




imi cer scuze, eu n-am vrut sa jignesc pe nimeni. mai fac si eu gafe. te rog sa ma ierti. oricum te asigur ca nu obisnuiesc sa judec oamenii dupa preferinte fie ele si sexuale, sunt doar un detaliu din complexitatea umana.
eleain
Postat pe 28 Februarie 2009 00:25
o.k. eleain! scuzele sunt acceptate!

am fost un pic aspra dar consider ca uneori persoanele care posteaza un topic pe un forum doresc mai multe informatii si nu prejudecati.
suntem ceea ce dorim sa fim fiecare!
complexitatea umana ne permite acest lucru!

toate cele bune!
evelina12
Postat pe 28 Februarie 2009 11:43
Ce sa zic,
eu il fac cam des si aproape ca am o mica problema,daca nu ma stimuleaza anal fie si un picut cu degetul nu am orgasm.Poate fi dureros la inceput,dar eu am descoperit un lubrefiant 100% natural care ma ajuta enorm sa ii suport barbatia.Placerea este nemaipomenita daca il educi aiba multa randare.
remediu_natural@yahoo.com

Postat pe 1 Martie 2009 17:48
spun asta pt ca parteneruluimeu ii place foarte mult.si din asta am dedus ca la barbati le place mai mult .Apropo de asta tie iti place sexul anal ?
andreiana_66
Postat pe 2 Martie 2009 13:32
Atunci cand excitatia este maxima....devine o mare placere...muschii se relaxeaza si totul poate fi foarte bine!daca nu, poate fi neplacut....nu trebuie sa fie ceva fortat, ci, ceva normal atunci cand vrei mult sa incerci si ai dispozitia necesara
oanagri
Postat pe 8 Martie 2009 00:31
E diferit pentru fiecare, incearca si o sa vezi daca iti place sau nu. Eu am incercat si mi s-a parut oribil insa sunt si fete care prefera asta in locul sexului normal, deci banuiesc ca pentru cine prinde gustul, tre sa fie ceva misto.
michelle_healthy
Postat pe 9 Martie 2009 16:28
Buna elain! De ce trebui sa iti ceri scuze pt parerile tale?Asta simti tu si e ok,e o discutie deschisa,fiecare cu parerile lui, nimeni nu are de ce sa se supere sau sa jigneasca,pt ca atunci nu mai este o discutie deschisa.
51160
Postat pe 17 Martie 2009 18:43
buna edorina. e pentru ca am facut o gafa, am gresit nu era cazul in primul rand sa ma bag si apoi sa scriu ce am scris. si apoi am cunoscut persoane cu care m-am imprietenit usor si aveau alte inclinatii sexuale, (nu ce se scrie aici) si n-a fost niciodata un impediment. de aceea mi-am cerut scuze.
eleain
Postat pe 17 Martie 2009 19:27
Eu personal chiar am incercat si, de fiecare data am ajuns la stele. Diferenta e, ma gandesc eu, ca nu facem "de fiecare data". Cand avem mai mult timp pt noi doi - vorba vine - pt ca avem 2 juniori - incepem cu o baie in doi si, scenariul continua dupa placerea fiecaruia dintre noi. Alegerea pana la urma iti apartine tie. Daca nu vrei, nu vrei. Ar trebui sa-ti respecte decizia. Pana la urma regula nr.1 in pat e sa oferi si sa primesti placere! Atat.
szclaudia
Postat pe 23 Martie 2009 09:06
daca viata sexuala ajunge la un moment de stagnare poate ar trebui improvizat putin.sexul anal e placut prima oara apoi doare putin,dar daca ai un preludiu bun si te "incalzesti" bine poti ajunge pana la un orgasm impresionant.nu se compara cu cel vaginal dar sa stii ca merita incercat!doar daca ai un partener stabil si in care poti avea incredere....
rilury
Postat pe 23 Martie 2009 10:39
daca nu-ti place sa faci sex anal cu iubitu i-ati un amant si o sa treaca
luluk
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:23
care vrei sa faci sex anal cu mine? trimite-mi mesaj.si eu vreau sa incerc
healthy001616
Postat pe 11 Iunie 2009 11:45
De la: greaca_clau, la data 2009-02-20 07:39:11 vreau si eu sa stiu mai multe..........
healthy003132
Postat pe 19 Iunie 2009 07:55
...o reteta de placinta nu ai vrea sa sti ? SEX ANAL ! nu te lua draga dupa toate nefericitele care il practica, astea sunt in stare sa probeze si cu cainii vai mama lor
healthy003132
Postat pe 19 Iunie 2009 07:59
ce cosmar...dupa ce ca sexul anal este un cosmar...ar trebui sa iti mai vada si cineva fata aia tot de cosmmar????????ihhh ce scarbos
vidya
Postat pe 8 Iulie 2009 02:51
Aoleu,ce grozavie!Nu sunt nici frigida,nici frustrata,nici inhibata sau...mai stiu eu cum s-a zis pe-aici,dar imi repugna numai ideea.
Mie mi se pare ca normal este un om care are orgasm in locul stabilit de natura si nu inal orificiu.Acolo intervine anormalitatea.
Sper sa nu lezez amorul propriu al cuiva.Fiecare cu filosofia lui de viata.
balanta65
Postat pe 9 Iulie 2009 19:45
Aveam o matusa d-zeu s-o ierte k a murit ,si ma invata ea k barbatul prin natura lui este un porc ...si cu siguranta o sa incerce s-o bage in toate gaurile posibile si tu nepoata mea preferata sa-i spui k curul este pt viermi asa k am bagat bn la cap si ii dau crezare ...optiunea este a fiecaruia...o seara buna!!!
deco
Postat pe 21 Iulie 2009 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciclu mentrual de 2 ori intr-o luna dupa aproape 2 luni de la nastere 3 De la: deutza22_06 9 Februarie 2016 14:31
Ciclu in timpul administarrii anticonceptionalelor 15 De la: alecsutza_86 8 Noiembrie 2013 12:46
displazie severa . 37 De la: g2na 30 Iunie 2013 22:24
va rog sa ma ajute cineva. 3 De la: mimi_ca29 19 Mai 2011 09:39
Contraceptie de urgenta 12 De la: oana256 9 Ianuarie 2012 08:20