Setari Cookie-uri

Cum se trateaza alunitele in mod naturist?

Vreau sa stiu daca a folosit cineva crema Fly-Fly de la dr. Ciuhrii si in cit timp a obs. rezultate? Personal o folosesc de trei luni,am obs. ceva efecte(alunitele sunt mai mari)dar timpul si rabdarea ma vor ajuta sa merg mai departe in utilizarea cremei si disparitia alunitelor. Stiti ceva de Imuno Max 1 si 2? Se foloseste odata cu crema pt. a mari eficienta?
psi2006
Postat pe 24 Februarie 2009 08:18
cel mai bine e sa mergi la un dermatolog. nu te juca cu alunitele! ar fi bine sa-ti faci o harta a alunitelor( costa 3 milioane la dermastyle, in vara).in nici un caz sa nu le ungi cu creme sau plante recomandate de cunostinte.
daca vrei un tratament naturist, sa ti-l recomande medicul. ai mare grija ca nu e de joaca cu alunitele. si evita soarele pe cat e posibil.
Robert
Postat pe 30 Martie 2009 22:01
BUNA. ITI RECOMAND PT CA SI EU AM FOLOSIT 2 CREME ORGANICE - FARA CHIMICALE - DIN PLANTE PE CARE POTI SA LE PRIMESTI ACASA PRIN CURIER DIRECT DE LA FIRMA. NU SUNT SCUMPE. SCRIE-MI PT DETALII PE EMAIL MEU; pricrodica@yahoo.com Rodica
healthy002409
Postat pe 9 Iunie 2009 03:27
Eu am folosit ceva creme de la Ciuhrii ala, mi-a dat 3 feluri dimineata si seara sa ma dau alternativ(1 dimineata, 2 seara, 3 dimineata, 1 seara...etc) si am facut o dermatita de contact de s-a rosit pielea in jurul lor si nu mai suportam nicio haina pe mine, ca erau cam moi si sensibile si am ajuns la spital....
deci aveti grija! Am mai scris undeva ca daca vreti sa incercati cu prostii de astea, incercati pe una sau doua alunite, ca riscul e mai mic...
dar eu am scapat de ele altfel: am fost in Cluj la un domn in varsta si mi-a dat cu ceva solutie pe ele si cam intr-o luna au cazut si a ramas doar o pata mica alba in locul lor.
floare_de_crin
Postat pe 25 Iunie 2009 15:56
nu stiu nimic de cum se trateaza alunitele cred ca cel mai bine este sa mergi la medic.

In schimb stiu ca negii se pot usca daca pui pe ei suc de rostopasca.
andradit
Postat pe 26 Iunie 2009 09:58
spune-mi si mie te rog floare de crin cu ce ai dat de ti-a disparut alunitele
10_healthy
Postat pe 15 Iulie 2009 12:13
Alunitele TREBUIE NEAPARAT VAZUTE DE DERMATOLOG nu cred ca soarele cu moderatie le afecteaza in vreun fel daca incep sa creasca dupa expunere la soare cred ca ar fi crescut oricum.Dar zapacindu-le incomplet cu anumite leacuri pot face faorte urat.Da si eu stiu ca sucul de rostopasca pt unii nevi dar NEVI PIGMENTARI nu alunite.Eu am folosit Verolit un gel din farmacie care si el iritaputin pielea din jur nu ai cum sa il aplici fix numai pe nev trebuie arsa si radacina.Imunostimulentele sunt superok s-ar parea ca alunitele se inmultesc cand organismului ii scade imunitatea.
maria1931
Postat pe 2 August 2009 18:44
sa mergi la dermatolog sau si mai bine la un chirurg estetician si ti-o scoate fara probleme. nici n-o sa-ti vina sa crezi cate probleme ti-ai facut degeaba.
eleain
Postat pe 14 Ianuarie 2010 07:10
Nu mai umbla la alunita aceea! Eventual tunde firele de par, dar nu agresa alunita! In 48 de ore de la sangerare trebuie scoasa! Mergi la Cluj la dl acela la care am fost eu si scapi de ele! Si e sigur! Sau du-te la operatie ,dar eu nu iti garantez ca nu ai probleme dupa!
floare_de_crin
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:29
nu stiu ce aveti cu bietele alunite . eu le gasesc forte sexi si nu sunt singura de aceasta parere. am si eu cateva in niste locuri mai mult sau mai putin vizibile, dar nu le-as scoate nici sa ma plateasca cineva!! sotul meu e inebunit dupa ele
Adelyna84
Postat pe 7 Martie 2010 19:19
te rog sa-mi spui cum se numeste medicul de la Cluj care te-a ajutat sa scapi de alunite! Multumesc!
daniela2008_healthy
Postat pe 10 Martie 2010 17:34
De la: Adelyna84, la data 2010-03-07 19:19:49nu stiu ce aveti cu bietele alunite . eu le gasesc forte sexi si nu sunt singura de aceasta parere. am si eu cateva in niste locuri mai mult sau mai putin vizibile, dar nu le-as scoate nici sa ma plateasca cineva!! sotul meu e inebunit dupa ele

...ai nu ma `nebuniii! si unde le ai? ia zi-ne si noua Ba nu! nu mai zice, ca m-a lua cu stare de voma. La mai multe si la mai mari daca tot esti asa bucuroasa de ele
100101
Postat pe 10 Martie 2010 17:36
Toma Chira tel 0264.458.199 Il sunati pe domnul acesta si va duceti la dansul si va da cu solutia aceea pe alunite. Eu am scapat de ele, asa ca nu va zic din auzite, ci din proprie experienta. Eu aveam unele mari, asa ca nu mi s-a parut interesant si nici practic , ca sa nu mai zis de estetic, sa le am. Si ma bucur ca am scapat de ele. Mai trebuie sa ma duc la dansul, ca mai am cateva. Va urez succes si mergeti cu incredere! Si nu trebuie sa mergeti la doctor inainte! Eu am fost , dar ei mi-au recomandat sa nu stau deloc la soare, sa iau nu stiu ce pastile, si daca vreau sa scap de ele , sa ma duc la operatie! Altceva nu va poate spune nici voua, dar nici nu va da garantia ca nu sunt maligne! Si riscul sa apartine! Atunci, nu mai bine mergeti la dl Toma? Fiecare alege ce vrea!
floare_de_crin
Postat pe 13 Martie 2010 19:43
De la: Floare_de_crin, la data 2010-03-13 19:43:15Toma Chira tel 0264.458.199 Il sunati pe domnul acesta si va duceti la dansul si va da cu solutia aceea pe alunite. Eu am scapat de ele, asa ca nu va zic din auzite, ci din proprie experienta. Eu aveam unele mari, asa ca nu mi s-a parut interesant si nici practic , ca sa nu mai zis de estetic, sa le am. Si ma bucur ca am scapat de ele. Mai trebuie sa ma duc la dansul, ca mai am cateva. Va urez succes si mergeti cu incredere! Si nu trebuie sa mergeti la doctor inainte! Eu am fost , dar ei mi-au recomandat sa nu stau deloc la soare, sa iau nu stiu ce pastile, si daca vreau sa scap de ele , sa ma duc la operatie! Altceva nu va poate spune nici voua, dar nici nu va da garantia ca nu sunt maligne! Si riscul sa apartine! Atunci, nu mai bine mergeti la dl Toma? Fiecare alege ce vrea!

...aha! va`zica nu-i vorba de un medic/doctor la mijloc. O fi vreun potcovar -ca aia mai scot alunite, crescute intre copitele cailor...
100101
Postat pe 14 Martie 2010 10:30
kyru !
CARE E PROBLEMA TA?Domnul Toma sta in Cluj, in centrul orasului, nu cred ca sunt cai pe acolo, asa ca esti penibil ca sa nu zic altfel !!!!
Care vreti, duceti-va la doctori sa va taie si sa riscati sa fie un cancer pe acolo si sa vad cum suportati sa va zica DL DOCTOR ca nu mai are ce sa va faca? Asta dupa ce v-a luat si banii si speranta si v-a mai provocat si durere si taieturi si cicatrici si apoi mai si mori...
NU am nimic contra doctorilor buni, dar uite ca sunt pe cale de disparitie. Si in cazul alunitelor eu m-am tratat naturist si nu am nicio problema. Asa ca ironia ta e de prost gust si daca ai vrut sa arati ca esti destept, pe mine nu m-ai convins. NU am fortat pe nimeni sa mearga pe calea mea, fiecare alege ce vrea, dar daca eu m-am facut bine, atunci te rog lasa-i pe cei care au nevoie, sa faca exact cum doresc si tu du-te cu ironiile tale unde doresti, dar aici discutam lucruri serioase, care pe mine m-au marcat de-a lungul vietii...si poate si pe altii si cauta solutii mai putin riscante, mai putin invazive. Succes!
Am scris, intrucat m-au rugat mai multi sa le dau informatii si cine le va folosi, va fi castigat! Daca eu stiam mai demult, as fi economisit timp, bani, nervi sa nu ma duc la altii si la doctori, care pt un control cu lupa, iti iau 70 ron si iti spun sa nu mai stai la soare!!! si te cheama la taiat, unde iar iti ia bani si riscurile iti apartin!!!
Si mai gandeste inainte sa scrii tot felul de prostii, numai din dorinta de a te da in spectacol gratuit si neconstructiv si mai ales la varsta de 44 de ani; sunt uimita cat de naiv esti.
De maturitate avem nevoie IN ORICE , caci de aceea suntem atat de toleranti si ne fura si isi bat joc de noi cum vor astia de la conducere, pentru ca nu gandim, nu actionam, nu avem atitudine! Doar speram ca va fi mai bine!
floare_de_crin
Postat pe 14 Martie 2010 15:17
mooooama...da iti dai seama ce tare mai lovit? naiv zici? ca nu ma duc la domnu potcovar? Cat iei de aici, sau sunteti asociati? nu te mai uimi, ca inca n-ai vazut nimic. Stai sa-ti arat ce am, s-apoi te uimeste... In rest ramane cum am zis -potcovar. Asta nu inseamna ca imi sunt dragi doctorii, dar aici vb despre medicina nu despre potcovari si electricieni.

Data viitoare fii mai "dura" in mustrare, ca de mine se leaga greu chestia cu rusinea. Deh...naiv


*********
PS data viitoare scrie mai putin -maxim 5 randuri! Nu citesc mai mult dintr-o postare si daca depaseste imi aleg din ea ce vreau eu si de acolo iti raspund. Un om destept sintetizeaza...daca este... da la tine se pare ca nu-i cazul
100101
Postat pe 14 Martie 2010 16:31
,,iti dai seama ce tare MAI lovit,,
Nici macar nu stii sa scrii corect limba asta si zici ca esti destept... mda. ...no comment!
Nu vorbim de medicina, vorbim de solutii, dar daca nu ai nicio rezolvare concreta la problema, daca nu te-ai lovit de asa ceva, de ce te bagi tu in seama pe aici? Si am raspuns celor care mi-au cerut ajutorul, asa ca...esti in plus!!! E bun avatarul tau cu maimuta, ca imiti si doar ..ceva(?!) ai(ai?) , dar nu in cap!
floare_de_crin
Postat pe 15 Martie 2010 18:24
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 15 Martie 2010 20:01
De la: Floare_de_crin, la data 2010-03-15 18:24:35,,iti dai seama ce tare MAI lovit,,
Nici macar nu stii sa scrii corect limba asta si zici ca esti destept... mda. ...no comment!
Nu vorbim de medicina, vorbim de solutii, dar daca nu ai nicio rezolvare concreta la problema, daca nu te-ai lovit de asa ceva, de ce te bagi tu in seama pe aici? Si am raspuns celor care mi-au cerut ajutorul, asa ca...esti in plus!!! E bun avatarul tau cu maimuta, ca imiti si doar ..ceva(?!) ai(ai?) , dar nu in cap!





...acritura urata! floare_de_cucuta!
mi se rupe de parerile tale.
100101
Postat pe 15 Martie 2010 20:23
De la: 10, la data 2009-07-15 12:13:54spune-mi si mie te rog floare de crin cu ce ai dat de ti-a disparut alunitele

...cu H2SO4 concentrat! asa o`nvatato potcovarul din cluj. bine era, daca il lua pe cale orala
100101
Postat pe 15 Martie 2010 20:30
Floare de crin, poate ca tu ai fost norocoasa ca nu ai patit nimic cu tratamentul naturist. Dar nu recomanda la altii ca e un asrgument foarte delicat: trebuie vazute de medic pentru ca unele devin maligne ! Si trebuie tratate ca atare. Nu se pun solutii pe nevi decat daca doctorul a spus asa. Sunt periculoase indemnurile tale si pot fi mortale.am o prietena care chiar si-a scos un pui de cancer de piele. Imagineaza-ti daca-si punea nu stiu ce peste.



eleain
Postat pe 15 Martie 2010 23:00
...asta o fi Floarea_de_prun a lui Sadaham, de le stie pe toate! ca tot e la moda Korea-Film.
100101
Postat pe 16 Martie 2010 16:39
eleain! Nu a fost niciun noroc, omul asta a tratat sute de oameni, eu am vazut la 2 persoane efectul si apoi am prins curaj si m-am dus. Mi-a arata cateva caiete in care a scris despre fiecare om tratat si m-a trecut si pe mine. Deci nu e pacaleala, si sa stii ca nici riscuri nu sunt, pt ca le arde solutia aceea, fara sa se intample nimic, am vorbit multe cu domnul acela si a avut si cazuri grave si i-a vindecat in acest fel! EU nu oblig pe nimeni, am mai spus , fiecare face ce doreste cu alunitele! Eu asa am facut si nu imi pare rau!
Cat despre Dl Maimutica...nu mai am ce spune...la acest nivel la care s-a coborat...eu nu imi permit sa comentez, caci ar fi degeaba si imi pierd timpul aiurea! Si am lucruri mai bune de facut si oameni de calitate cu care sa vorbesc!Scopul meu nu e sa ma contrez cu toti agramatii, ci sa ajut daca pot!
Va doresc succes si intelepciune! Ca de prosti is satula...s-au inmultit ca ciupercile otravitoare!
floare_de_crin
Postat pe 16 Martie 2010 21:15
mieimispuicumsauinmultitmaialesdecandauaparutflorileasteadecrin!haimoriinprostiatacaestiinapoiataraudefaptnaicurajsatiaretivarstarealaaidoar10aniinprofil.cesamaiasteptdela10ani?
ramane cum am stabilit; potcovarul si nepoata, a la cluj!

ce faceeee?!!!! "le arde solutia aceea" ??? pai cum am zis io -H2SO4 din acumulatorul de la masina, si a incercat metoda prima data pe cai -am avut cai. deci iata ca am dreptate!


dispari de aici ca data viitoare las bunele maniere la usa!
100101
Postat pe 16 Martie 2010 21:21
un sfat pt floricica: nu-l enerva pe kyru ca nu stii ce periculos e...!:)
k_mizi
Postat pe 16 Martie 2010 21:35


Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 19 Martie 2010 06:35
Oare s-au ocupat toate locurile la spitalele de nebuni? Ca vad ca unii sunt in libertate!!! Mare e gradina ....
floare_de_crin
Postat pe 3 Mai 2010 23:20
pai cu ulei de ricin.si eu am alunite am 11 ani si mama mia zis astra si a fost doctor
kudika368875
Postat pe 18 Februarie 2011 18:20
daca prostii ar zbura romanania ar fii un aeroport uman.
kudika368875
Postat pe 18 Februarie 2011 18:21
Eu nu intaleg de ce nu folositi crema DERMATEND este foarte bun e produs american costa in jur de 60 dolari dar e foarte bun alunitele cad in 3 zile de la aplicarea cremei, mai este inca o crema tot americana dar e putin mai scumpa se numeste most mole vanish
kudika376351
Postat pe 14 Martie 2011 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CODEX ALIMENTARIUS 5 De la: CLINICAAQUAMARIN 1 Aprilie 2010 08:42
Sanatatea se pastreaza si in sezonul rece printr-o cura de reflexologie! 2 De la: kudika_11875 31 Ianuarie 2013 21:39
Ganoderma... 7 De la: dora_dora490 14 Aprilie 2010 11:02
tratarea cancerelor pe baza de ciuperci 3 De la: Aemulus 24 Martie 2010 01:31
intrebare 2 De la: kraszi 27 Aprilie 2010 12:39