Setari Cookie-uri

sensibilitate in gat

salut stie cineva ce trebuie sa iau daca am un fel de raguseala care imi apare cand beau rece ,e frig sau mai stiu eu cum.AM lucrat la u magazin cu aer conditionat de haine ,si doctora mi-a zis ca se poate de la haine sa fi prins o sensibilitate si de la aerul conditionat,am luat atunci un tratament dar a trecut pe moment eu vreau sa treaca definitiv.Mai apare cand vorbesc mult tare ....tip la fete...eu inainte chiuiam la nunti dar acum nu mai pot.daca stiti ceva care sa ma scape de povara asta ca ma chinuie rau ma deranjeaza in gat.Merci mult.
miulet
Postat pe 13 Martie 2009 11:07
vocea un pic ragusita e sexy
eu ragusesc cand ma supar sau ma controlez si nu-mi exprim emotiile.
nu bea rece ca face rau si la inima, nu numai la gat si nu te mai enerva.
eleain
Postat pe 13 Martie 2009 11:21
Am avut ceva asemanator, si dupa ce mi-am facut ceva analize, era de fapt lipsa de Ca ionic, Fosfor, deci Vitamina D. Consulta si alt doctor, daca cel la care ai fost nu ti-a cerut niste analize inainte sa-ti dea un diagnostic.
Insanatosire grabnica
moraky
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:49
draga mea exista solutie pentru tine,,,eu sunt cantareata de opera si am suferit de raguseala si hemoragie pe coarda.NU mai am nimic de un an de zile datorita pastilelor de la firma gnld international.daca vrei mai multe detalii contacteaza-ma pe e -maillul laviniadeliac@yahoo.com :multa sanatate
healthy001005
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:38
salut stie cineva ce trebuie sa iau daca am un fel de raguseala care imi apare cand beau rece ,e frig sau mai stiu eu cum.AM lucrat la u magazin cu aer conditionat de haine ,si doctora mi-a zis ca se poate de la haine sa fi prins o sensibilitate si de la aerul conditionat,am luat atunci un tratament dar a trecut pe moment eu vreau sa treaca definitiv.Mai apare cand vorbesc mult tare ....tip la fete...eu inainte chiuiam la nunti dar acum nu mai pot.daca stiti ceva care sa ma scape de povara asta ca ma chinuie rau ma deranjeaza in gat.Merci mult.

incearca cu HOMEOVOX sau HOMEOGEN , sunt foarte bune. SUCCES.
kukla
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:31
BUNa.ma numesc lavinia si sunt cantareata de opera.am avut aceeasi problema ca si tine chiar mai grav.de la aceea reguleala am dat in hemoragie pe coarda vocala ceea ce imi era fatal pentru meseria mea.doctorii nu mi-au mai dat nici o sansa de a mi se mai reface coarda vocala pentru a mai putea canta.din disperare am inceput sa caut pe internet.am gasit produsele firmei gnld international,nutritionale naturale.am luat si dupa o luna de zile coarda mea vocala era alba ca si cum nu as fi avut vreodata ceva .am ajutat multa lume mai ales pe colegii mei cantaretii.daca doresti ma poti contacta pe emaill-ul laviniadeliac@yahoo.com.multa sanatate!
healthy001005
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:12
pentru gat cauta pe google sirop pentru gat,eu am folosit si de atunci nu mai am probleme.atentie e un sirop care trebuie sa il prepari tu in casa.
sumelectronic_yahoo_es
Postat pe 1 Iunie 2009 13:32
S-ar parea ca este o alergie la rece care se vindeca cu niste produse luate de la farmacia APIMONDIA , pa baza de miere de albine .De 3 ori pe zi cate o lingura dintr-o solutie formata din miere de albine cu tinctura de propolis si picaturi puse in nas cu o solutie tot de la ei .Am facut acest tratament , recomandat de un doctor de la APIMONDIA (in 1988) si a dat rezultate nemaipomenite , adica am scapat de alergia la rece.Pt alte informatii tel.0742349383 Mirela
healthy010970
Postat pe 17 Ianuarie 2010 06:40
Subscriu la sfaturile lui "healthy 010970". APIMONDIA este solutia.Au si cabinete de consultatii acolo. Dai un telefon si te programezi pt.o consultatie. Banuiesc ca la un ORL-ist.
Succes
egkertsou
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:43
poti rezolva aceasta problema cu Transfer factor plus.Fratele meu avea aceeasi problema si dupa ocura de 2 luni a scapat de ea.
International_Networkers_Team
Postat pe 17 Ianuarie 2010 17:03
Si eu am avut prob in trecut cand ma raceam raguseam tot timpul. mi-a trecut, am luat multe vitamine si miere cu propolis. Acum cand racesc nu prea ragusesc doar f rar, dar ma mai apuca din cand in cand.Si eu lucrez in mediu cu aer conditionat,precum si praf poate de aceea. Stiu ca se poate si pe baza de nervi, poate glanda tiroida. Astept pareri d la u. Sanatate multa!
alexia24
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:37
eu de ex am si rinita alergica.
alexia24
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:37
Ai incerca sa folosesti 'FIRST'{solutie 78% aloe vera gel+11 plante medicinale+propolis .Mai multe informatii maragind@yahoo.com
kudika100110
Postat pe 17 Ianuarie 2010 19:50
siropul de patlagina cu propolis,este foarte eficient,si il iei numai cand ai probleme cu gatul,2-3 lingurite pe zi,dupa 2-3 zile nu mai ai nimic.....eu i-l dau fetitei mele si este foarte bun,costa 7 lei la magazine plafar
MYADYA
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:09
pentru a lua un tratament sigur,adica pe afectiunea ce o ai fa ti o anliza ..la secretia de pe amigdale(din gat)..nu este dureroasa si intr o saptamana afli ce tratament ti ar fi de folos.sanatate multa
civita
Postat pe 18 Ianuarie 2010 15:47
fa un exudat, mergi la un medic bun....nu sunt de acord cu sfaturi de pe forum....fiecare individ reactioneaza diferit....sanatate tuturor!!!
nicoland
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:19
fenosept ,sau faringosept si o vit C
kudika142081
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:00
sucurile sau apa acidulata nu sunt bune pt gat.
corneliamorar
Postat pe 31 Ianuarie 2010 01:50
Zeama de lamiie cu miere de albine.Doua linguri in fiecare zi pe o perioada...cit de lunga vrei. Pina la satietate(iti va spune organismul).
micabis
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:13
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 15 Aprilie 2010 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pilula de slabit 121 De la: flory86 6 August 2013 15:53
rana pe col 5 De la: gaby_scumpyk 23 Februarie 2010 14:18
Preventia,cum sa prevenim aparitia bolilor prin alimentatie si suplimente nutritive. 15 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:00
Cum sa slabesc intr-un timp cat mai scurt? 70 De la: kudika_1044549 9 Ianuarie 2023 10:24
ce pot sa mananc inainte de culcare? 29 De la: ameliemelo 11 Mai 2010 00:15