Setari Cookie-uri

Stie cineva un remediu impotriva caderii parului?

Eu recomand PhytoCyane sau PhytoPhanere de la Phyto ....testate amandoua . Iar apropo de ce spunea cineva mai sus tot pe topicul acesta .... Phyto este natural , tratamentele sunt pe baza de plante . Jesus cum sa spuneti ca un produs nu este natural cand tocmai numele iti indica asta /????
kudika066449
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:58
...produsele Vichy, au o garantie a calitati, metoda inteligenta cum sa opresti caderea parului. Desi sunt scumpe,(dar decat sa te indopi cu vitamine, minerale artificiale), au in spate zece ani de experienta si merita sa investesti in "capul Tau" folosindu le...
fetila_corina
Postat pe 25 Aprilie 2009 21:47
pentru caderea parului eu am folosit niste produse de la un salon deci profesioniste si sunt foarte multumita de rezultate.label.m se numesc de la toni&guy si sunt excelente pentru caderea parului.al meu s-a regenerat iar acum tot de la label.m folosesc produse pentru intinderea parului.oricum sunt excelente
beatrice88
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:44
incearca solutiile CRESCINA impotriva caderii parului care se aplica la radacina firelor dupa o anumita schema. la mine a dat rezultate excelente. imi cadea parul suvite dupa 3luni de tratament totul a fost ok. solutiile de par sunt insotite de un complex de vitamina B.merita sa incerci costa in jur de 200ron.
toate cele bune
kudika146343
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:34
Daca te ai hotarat sa folosesti Crescina si ai probleme foarte mari, adica ai parul foarte rar recomand Crescina 700 pt femei,, le poti cumpara de pe centrofarm.ro, se aplica dupa ce te speli pe cap la radacina parului si se mace masaj relaxant la radacini, care nu trebuie sa fie puternic facut, apesi cat sa nu simti presiune sau ca te doare pielea capului. Eu am folosit Crescina forte 700 cand eram in Italia si mi a facut bine atat timp cat am facut tratamentul, apoi a inceput iar sa cada, apoi am descoperit argila de culoare verde pt care am devenit distribuitor, de la 650,00 ron cat dadeam pe Crescina acum 6 ani, era foarte scumpa in Italia, dau 25,00 ron pe argila aceasta verde si imi fac masti pt par care dau un rezultat super si imediat, parul nu se mai ingrasa asa repede si se si indeseste, arata bine, sanatos si se coafeaza bine. Argila asta eu o folosesc si pt masti faciale, pestu celulita si albirea dintilor. Puteti incerca si cu alte tipuri de argila, eu o folosesc pe aceasta pt ca dupa aplicare se desprinde foarte usor de pe par, fata, nu se face clei cum se fac alte tipuri.
lover_woman
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:52
http://s4.gladiatus.ro/game/c.php?uid=105761
transhumanta
Postat pe 18 Mai 2009 14:01
buna, de unde pot sa iau aceasta argila verde despre care vb?
pisica_neagra82
Postat pe 19 Mai 2009 08:24
Buna, aceasta argila o poti cumpara de la mine, dupa atata timp de folosire am decis sa ma fac distribuitor.Costa 25,00 ron cutia de 500 grame, ambalata in pliculete a cate 100 grame, livrare cu posta romana. Aceasta argila o poti folosi si pentru ten, par, albirea dintilor, celulita, tonifierea sanilor.

Mirela
lover_woman
Postat pe 19 Mai 2009 18:14
Draga mea, foloseste usturoiul sau mai bine zis mujdeiul de usturoi facut cu ulei de masline, o data pe saptamana, timp de cel putin o jumatate de ora. Te asigur ca in momentul in care parul ti se usuca NU MAI MIROASE. Mirosul revine cand parul este uscat.
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 4 Iunie 2009 11:55
Buna. Exista tratament natural, organic (zero chimicale ) te ajut sa iti vina acasa direct de la firma daca imi scrii pe mail meu :pricrodica@yahoo.com si vorbim despre detalii. Rodica
healthy002409
Postat pe 6 Iunie 2009 17:32
Eu am incercat sampon importiva caderii parului de la Klorane, si a fost foarte bun, dar dupa ce nu l-am mai folosit, iar am inceput sa cada. Am facut o cura de 3 luni cu vitamine, si nu mai imi cade. Coafeza mi-a spus ca radacina trebuie hranita si intarita din interior, ca sa nu-ti mai cada pe tremen lung...
La fel, maseaza-ti pielea capului de fiecare data cand te speli pe cap, ca sa activezi circulatia sangelui, si astfel radacinile sa fie mai bine irigate., deci hranite.
ciocotoff
Postat pe 10 Iunie 2009 10:27
pentru stoparea caderii parului,regenerare si totodata un remediu pt scalp gras va recomand HEMEL -HAIR STRENGHTENING OIL .Un ulei pe baza de plante. se aplica la radacina, cu macar 2 ore inainte de spalarea parului.
Eu l-am folosit pt ca imi cadea parul si aveam radacinile grase ,cam de 2 ori pe saptamana.Cam in 2-3 sapt am observat diferenta.deci, il recomand cu caldura...sper sa se potriveaszca tuturor cu asemenea probleme..
puteti accesa siteul www.hemel.ro .Nu am vazut in farmacii sau magazine prodeuse de la HEMEL .le comand printr0un reprezentant .
ACUM AM TOTUSI O MICA PROBLEMA :SCALPUL MI-E CAM USCAT .STIE CINEVA CE POT FOLOSI PENTRU ASTA,... FARA A CADEA IN EXTREMA PARULUI GRAS LA RADACINA??
3041977
Postat pe 15 Iunie 2009 20:39
Caderea parului se datoreaza lipsei de zinc ,de minerale ,vitamine , stresul este si unul din factorii determinanti, de aceea e foarte important tratament intern .
Fiecare ne confruntam cu probleme de sanatate pe parcursul anilor indiferent care sunt acestea ,eu in perioada cand mi-a cazut foarte tare parul am luat tratament intern pe baza de plante naturale si am folosit samponul si balsamul pe baza de aloe si jojoba,masca cu ulei de masline tinut 1-2 ore pe par pt. regenerare,si am masat scalpul cu o concentratie mare de aloe vera, iar rezultatele au venit si am fost foarte multumita de aceste rezultate.Multa sanatate!!!
rodilantos
Postat pe 15 Iunie 2009 22:10
Satula de atatea incercari fara nici un rezultat,am decis sa merg la doctorul dermatolog. mi-a prescris asa... Vitamina E capsule,Calciu Efervescent,9 Vita si Alopexy 2% solutie pentru masarea scalpului + Sampon din aceeasi gama. In schimb pentru ca am avut ocazia sa intalnesc un alt domn doctor,printr-o cunostinta si spunandu-i ca-mi cade parul si,pe langa asta trebuie sa precizez ca am si cosuri pe fata(am 19 ani ar cam trebui sa dispara nu?) doctorul m-a trimis la analize,pentru ca s-ar putea sa am chisturi pe ovar. Nu-mi ramane decat sa,merg la analize iar rezultatul il voi adauga ulterior.
NimeniDoarEu
Postat pe 17 August 2009 09:42
PENTRU SSORICEL:
Urmeaza sfatul doctorului ca vorba aia el le stie pe toate dar poti incerca in perioada asta sa iti clatesti parul cu frunze de nuc. sunt o gramada de chestii pe care le poti face tu singurica acasa pentru parul tau. de exemplu iti poti spala parul cu un galbenus de ou (de tara)amestecat cu ulei de masline presat la rece. iti aplici amestecul asta pe parul umed, lasi vreo 3-4 min (cat dureaza sa te speli pe restul corpulul ca de obicei) apoi te clatesti bine, te mai speli o data cu samponul folosit de tine de obicei si iti clatesti la sfarsit parul in apa cu putin otet sau apa cu putina bere.Parul nu ramane uleios. eu fac asta de vreo 2 saptamani ca incepuse sa imi cada si mie mult par atunci cand ma spalam. si uleiul de ricin e foarte bun in diverse combinatii. mai cauta pe net dar nu samp si tot felul de cosmetice . eu de pe net m-am informat si sa stii ca chiar dau rezultat combinatiile intre plante. problema e ca imi este cam lene sa fac chestiile astea mereu. Bafta multa!
Ana_Maria_healthy
Postat pe 17 August 2009 20:01
Buna , si eu recomand produsele Phyto sunt cele mai bune numai asta folosesc pentru ca asta si vand.Mai am de vanzare produse de la Roc , Mustela , Lierac , Noviderm si Piz buin.Toate sunt sigilate si in garantie , Nu ezitati sa ma contactati la alimadalina@gmail.com sa va trimit ofertele cu super preturi.De preferat doar Bucuresti.
kudika173474
Postat pe 18 August 2009 01:07
fiecare are diferit organismul...asa ca nu mai luati dupa ureche tratamentele
kudikroxy
Postat pe 19 August 2009 13:38
cum a scris cineva mai sus,life-care au prod logona,naturale ,solutii si samp contra caderii parului si argila pt masti par.preturi ok..pt detalii iuliazah65@yahoo.com
iuliazah65
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:16
EU CUNOSC O RETETA VECHE DE LA O MATUSA AM DAT-O SI LA O CUNOSTINTA SI NU-I MAI CADE PARUL .RETETA ESTE:1LINGURA DE SPIRT MEDICINAL,1 GALBENUS DE OU,1 LINGURA DE GAZ,SE AMESTECA CONTINUTUL ,SE PUNE LA RADACINA PARULUI TIMP DE 10 MIN SI DUPA ACEEA TE SPELI NORMAL(PROBLEMA ESTE CA IN ROMANIA NU SE MAI GASESTE GAZ,DECAT DIN MOLDOVA-CHISINAU A ADUS CUNOSTINTA)
cristina67
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:27
va tot vad cum faceti reclama la produsele pe care le vindeti (ceea ce pana la urma este normal...)...
eu m-am tot chinuit vreo 3 ani cu aceasta problema
pana cand nu mi-am schimbat radical stilul de viata - intern (alimentatie/odihna) si extern (sport/un fel de spa saptamanal facut acasa)nu a dat rezultate niciun astfel de produs. Dadeam milioane lunar pe tot felul de produse laudate pe forumuri care aveau efect numai cat timp le aplicam, apoi revenea problema. La peste 6 luni de la aceasta schimbare stau mult mai bine cu parul si am un tonus foarte bun.

amonRA_healthy
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:38
Asa este, daca mancam sanatos, daca stim sa mancam sanatos se spune ca nu am mai avea nevoie nici de pasta de dinti. Din pacate si daca am vrea sa mancam foarte sanatos nu avem timp, nu avem timp sa ne cultivam produsele, sa stim sigur ca nu sunt stropite, tratate. De aceea fiecare se descurca cum poate, organismul cere, ne cade parul, imbatranim, mai si fumam, bem alcool, mancam mai multa carne decat este normal. Eu am descoperit ceva 100% natural care ne ajuta sa ne conservam sanatatea si frumusetea, este argila. In afara de faptul ca nu este scumpa ( costa 25,00 ron cat un sampon) nu mi face gaura in buget si da si rezultate. Pana sa descopar argila verde, am tot cumparat pentru testare tot felul de produse din comert, de care nu am fost multumita. Eu v-o recomamnd din suflet, nu in scop comercial asa cum sunt altii deranjati pe forum. Un week end placut si profitati de timpul liber sa aveti grija sa fiti frumoase.
lover_woman
Postat pe 12 Septembrie 2009 16:06
Va multumesc din tot sufletul pentru ca ati lasat din timpul vostru liber ,timp si pentru a scrie aici niste sfaturi. Cred ca vreti sa stiti cam cum am evoluat... Din neglijenta si din mai multe probleme nu prea bine. Am aflat (Singura pentru ca nu am gasit inca medicul care sa ma lumineze) ca problema mea vine din interior... Parerea mea totul se datoreaza candidei. In 19 ani de zile nu am facut decat vaccinurile fara sa racesc vreodata si fara sa fac vreo alta injectie.. nu am avut probleme cu frigul si alte boli.. mi-am inceput viata sexuala,si atunci s-a declansat totul. la inceput nu am dat importanta,apoi am tot inceput sa iau norfloxacin (mama zicea ca am racit jos) dar dupa fiecare "tratament" era mai rau. am inceput sa tratez la fel de superficial cu nush ce remedii naturiste(tin sa precizez niciodata pana la capat) asa ca revenea mereu. am ajuns in sfr la medicul dermatolog pentru par cosuri si pt ca tine de veneric si candida... am zis doctorului doar de cosuri si par...si-a dat seama imediat si mi-a zis ca e cazul sa merg la analize de sange si ecografie la ovare. nu am mers spre rusinea mea.. am ramas cu gandul ca o voi face cand ajung in orasul in care imi fac facultatea. de curand am citit si am ramas inspaimantata de ... Cancer! stiam din scoala ca reprezinta o aglomerare de celule tra la la(nu dau search pe google pt definitie prefer sa continui) in schimb am aflat ca este produs de cele mai multe ori de CANDIDA. corpul incercand sa se apere,nu face decar sa produca acele chisturi... de unde ...nu mai zic.. nu faceti ca mine,sunt o pesimista inraita si foarte delasatoare. Mergeti la doctor!!! sper sa fie bine,mai e un pic si incep analizele.
NimeniDoarEu
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:23
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:42
Buna
scrie mi te rog : sbb2xx@yahoo.es , te pot ajuta cu recomandari d e produse f. bune impotriva caderi parului .

citi a nu ai?
ce profesie ai?
locuiesti in mediul rural sau la oras?

astept sa imi scrii.
pa
healthy006265
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:45
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:54
Incerati capsulele Nanocaps de la Nanogen, sunt 100% naturale si va garantez ca veti vedea rezultate inca din prima luna.....va las id-ul meu daca veti dori sa stiti mai multe informatii: oana_eu2009.
O zi buna
scumpica20
Postat pe 9 Decembrie 2009 11:46
Masca pt par : un galbenus de ou + ulei de masline + miere + ulei de ricin + putina zeama de lamaie . Se amesteca bine pana se face o pasta , la fel ca vopseaua cand o preparai . Se intinde bine de la radacina incepand . Se lasa sa actioneze MINIM 45 min , acoperita cu o carpa de bumbac....poate sa fie si tifon . Apoi se spala normal cu sampon si balsam . Eu am avut mari probleme cu caderea parului , iar acum sunt fff multumita de rezultat , evident dupa vreo 4-5 ture cu aceasta masca . Insa , eu continui chiar si acum , macar o data pe saptamana pt revitalizare , e fff eficienta !
Mult succes iti doresc , sper ca ti-a fost de folos !
healthy000464
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:41
cu petrol de la farmacia naturista
pamelabusu
Postat pe 15 Ianuarie 2010 13:30
vad ca mesajul a fost postat anul trecut. As vrea sa stiu cum au evoluat lucrurile. Eu am folosit pudra de ghimbir si a avut efect.
kudika083996
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:11
Revalid shampoo 3-6 luni/spalare saptamanala + Revalid fiole(o fiola la 3 zile seara) + vitamine Centrum (o pastila la 2 zile)/1-2 luni si fara sa neglijati fitness (min de 2 ori pe saptamana) In 6 luni ve-ti avea un par mai des si mai gros iar de caderea lui ,nu mai se pune problema !
crysis
Postat pe 8 Februarie 2010 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apa noastra cea de toate zilele 18 De la: carmen_p09 20 Octombrie 2013 21:43
vrei sa castigi mai multi bani????? 1 De la: healthy014909 30 Mai 2010 22:11
metabolism 20 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 16:52
Ceatza completa 8 De la: Flowers 12 Iunie 2011 11:21
dieta mediteraneana 5 De la: kudika416661 3 August 2011 12:48