Setari Cookie-uri

AJUTOR

Istorioara

buna ziua,
Ma numesc Muresan Carmen si sunt din Baia Mare,la 22ani ma casatoresc si dupa putin timp aflu ca sunt insarcinata.
Medicul imi spune ca am o sarcina cu probleme ba chiar imi prescrie medicatie,mergand insa la un alt medic aflu ca o sa am....tripleti.
Dupa 8 luni deosebit de dificile pentru sanatatea mea deoarece urma sa-mi dublez greutatea in timpul sarcinii de la 58 la 116 kg cand am nascut,pe 10 august 2006 dau nastere prin cezariana la trei fetite minunate deosebite si sanatoase de respectiv 2200,2100,2000kg,si aproximativ 48cm.
Deoarece am fost nevoiti sa stam in chirie neavand o locuinta a noastra sau rudele neputand sa ne gazduiasca,si autoritatile neajutandu-ne..desi am apelat in nenumarate randuri la dansele...am primit doar anchete sociale si o droaie de formalitati care nu ne-au ajutat cu absolut nimic,inclusiv ne-am facut dosar pentru locuinta de la care nu am primit nici o speranta deoarece cereri sunt multe si nu sunt locuinte....
Timpul a trecut am mai apelat la diverse fundatii si dinnou la asistenta sociala deoarece erau momente cand din lipsa banilor si conditiilor deoarece stateam intr-o camera ,simteam ca clachez...lapte praf scutece si asta de 3 ori,la care se acumula si oboseala de peste noapte cand micutele aproape ca nu dormeau si se trezeau pe rand...dar nimeni nu ne-a ajutat cu nimica,si avem acum 2 anisori si din cauza sensibilitatii marite am stat mult si prin spitale.....si medicamente...
Am trecut deosebit de greu peste toate am apelat dinnou la autoritati deoarece indemnizatia s-a terminat si binenteles cu fetele trebuie sa stau eu,lucreaza doar sotul,si ne descurcam greu,greu de tot,am primit raspuns ca,deoarece nici o lege nu ne sustine nu ni se cuvine nimica,nici un ajutor caci..nu ne incadram...si doar daca vrem sa cerem in justitie ceva..de parca nu am fost si la avocati care ne-au spus ca nu suntem sprijiniti de nici o lege si drept urmare se intampla rar sa castigi ceva,si plus ca trebuie bani pentru procese....,medicul ne-a recomandat sa le dam fetitelor lapte praf pana la 4 ani...pentru anemie si intarirea imunitatii,nu ne permitem nici macar strictul necesar,mai avem si problema asta ca acum stam la parintii mei ,dar fetele cresc si intr-o camera...nu se poate sta 5 persoane,mai stam prin chirii,dar ne descurcam deosebit de greu financiar,dintr-un salar de 1100ron al sotului meu si alocatia fetelor de 126ron,eu trebuind sa raman acasa sa ingrijescde fetite caci la camin costa o gramada de banuti sa le dam plus ca se gaseste tare greu de munca,abia daca acoperim rata la banca, taxele,laptele praf si alimentele necesare pe o luna!apelam la buna dumneavoastra credinta,in speranta ca veti pleca urechea si la durerea noastra,orice lucrusor ar fi un dar ceresc pentru noi!
Va multumesc din suflet!Dumnezeu sa va binecuvinteze familia si sa va dea numai sanatatea,fericire si bunastare!
cu respect muresan carmen-baia mare ,str teodor aman 2a,
0745077840(elenyak@yahoo.com)
healthy000665
Postat pe 15 Martie 2009 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
terapia cu celule stem adulte de la vita crystal 3 De la: remedii_naturale 16 Februarie 2009 23:38
Hiperhidroza 12 De la: tarot 19 Mai 2010 13:06
O.R.L. Ganglioni (gat),ORTOPDIE Menisc. 10 De la: Kyiutza 4 August 2010 20:49
Recomandare medic ginecolog din Iasi? 3 De la: kudika_27897 28 Martie 2014 13:51
Psiho-Medica Training 2 De la: andutza_con 13 Mai 2011 10:35