Setari Cookie-uri

Vanatai de la masajul anticelulitic

Practic masajul de 8 ani si credeti ma ca nu e deloc sanatos sa faci vanatai dupa masaj , din contra e semn de tesut lezat . Exista gresit impresia ca acele hematoame sunt semnul unui masaj eficient , pot apare rupturi de vase permanente deci.............As putea sa va povestesc mai multe despre cum ar trebui sa fie un masaj anticelulitic dar nu e loc aici , bafta .
mario_is
Postat pe 24 August 2009 09:42
Cum se numeste maseurul tau si la ce salon il pot gasi?Multumesc
dianix
Postat pe 27 Septembrie 2009 16:34
Buna,

Ajutati-ma si pe mine!!!!

Am ceva celulita si nu stiu cum sa scap de ea.

M-am mutat de curand in Bucuresti si as vrea daca se poate sa imi recomndati un salon unde se face acest masaj si sa-mi dati si niste detalii legate de pret (aproximativ)/sedinta.

Va multumesc frumos,

Andra
AndraComan
Postat pe 3 Noiembrie 2009 20:40
Buna
Cine are nevoie de masaj anticelulitic, va pot recomanda pe maseuza mea personala, sunt din Buc. Costul masajului nu e mult si face si impachetari cu creme profesionale la rece. Cine e interesat imi poate lasa un mesaj si am sa va las nr ei de tel.
Mult succes...
Georgya7
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:32
Masajul anticelulitic e foarte bun,am facut 2 luni de zile masaj in fiecare saptamana cate 3 sedinte,fara sa tin dieta,am slabit 8kg.Secretul este sa bei multa apa dupa sedinta de masaj sa elimini ....Am facut la o maseuza cu maine de aur,face un masaj incredibi,fata de altele la care am fost ...Mi-am permis sa fac atatea sedinte pentru ca este f ieftina,20ron masajul anticelulitic.Acum im fac masaj 1data pe saptamana pt intretinere.Are si niste creme din Anglia foarte bune pentru celulita,conteaza si ce produse foloseste.Eu sunt multumita de ea si de rezultate.Am ramas surprinsa cat a putut sa o slabeasca pe o fata intr-o luna de zile,este animatoare si avea nevoie sa arate cat mai bine in scurt timp. daca nu iti place sa faci sport ca mine ,singura solutie cu rezultate este masajul anticelulitic.
andreea_costachi
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:10
care suntetzi din galati eu va ofer numarul de telefon sa vb..sunt maseur terapeut si fac orice fel de masaj,dau diete etc :D tel:0752841833
nelutzu88
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:03
care suntetzi din galati eu va ofer numarul de telefon sa vb..sunt maseur terapeut si fac orice fel de masaj,dau diete etc :D tel:0752841833
nelutzu88
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:03
De la: mhteodora, la data 2009-03-27 08:40:41NIMENI NU MA AJUTA?


Cand ti-a facut masaj, nu te intreba daca simti ceva, daca te doare? Daca te-a intrebat si tu ai spus ca nu, dar simteai o durere suportabila, atunci.... e normal sa ai vanatai.
Si eu am facut masaj anticelulitic dar mi-a spus de la inceput: "daca simti o durere cat de mica sa-mi spui, ca altfel vei avea vanatai".
Acum depinde cine ti-a facut masaj si ce discutie ai avut cu acea persoana.
enigmaticasolveig
Postat pe 4 Ianuarie 2010 15:08
Buna ! Poti sa mi-l recomanzi si mie pe acest maseur ( sau maseuza ).
healthy010812
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:14
Buna ! Poti sa-mi dai si mie un nr. de tel. al acestei maseuze ??
healthy010812
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:15
Buna ! Eu sunt interesata. Multumesc !
healthy010812
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:16
De la: enigmaticasolveig, la data 2010-01-04 15:08:00
De la: mhteodora, la data 2009-03-27 08:40:41NIMENI NU MA AJUTA?


Cand ti-a facut masaj, nu te intreba daca simti ceva, daca te doare? Daca te-a intrebat si tu ai spus ca nu, dar simteai o durere suportabila, atunci.... e normal sa ai vanatai.
Si eu am facut masaj anticelulitic dar mi-a spus de la inceput: "daca simti o durere cat de mica sa-mi spui, ca altfel vei avea vanatai".
Acum depinde cine ti-a facut masaj si ce discutie ai avut cu acea persoana.


Buna
Draga mea, un masaj chiar daca este sau nu dureros, anticelulitic sau alt tip de masaj, NU SE LASA VANATAI, in primul rand daca i-a lasat vanatai a avut un vas de sange spart sau mai multe, o maseuza buna stie sa-i examineze pielea inainte si apoi va stii cum sa ii intensifice masajul, durerea e diferita de la o persoana la alta, totul depunde de tipul de piele si gradul de celulita.
Deci aceste lucruri de la ea am invatat si cu fiecare client sau pacient in parte poarta astfel de discutii, mi se pare normal sa stim acest lucru si pe ce mana ajungem.
Cine doreste mai multe sfaturi sau alte intrebari, imi poate lasa mesaj privat.
Cu mult drag Georgia.
Georgya7
Postat pe 6 Ianuarie 2010 20:21
Se numeste Magda si e de la salonul Happy hours din aparatorii patriei.Nr de tel de la salon e 0721532625.Trebuie sa suni pt prog.
10 sed sunt 400 de lei
mhteodora
Postat pe 12 Ianuarie 2010 21:55
De la: mhteodora, la data 2009-03-26 10:28:28Buna,
Am vanatai f mari si dureroase pe picioare din cauza masajului anticelulitic.Cu ce pot sa imi dau sa-mi treaca mai repede sau macar sa nu mai ma doara/??



In primul rand,buna tuturor!
Draga Teodora,multe persoane raman cu vanatai dupa masajul anticelulitic,insa asta se datoreaza proastei pregatiri a maseurului,de cele mai multe ori.
Procedeele folosite in cadrul masajului anticelulitic sunt: frictiunea, framantatul, lovirile, vibratiile. Ordinea si efectuarea manevrelor trebuie sa fie respectata, deoarece daca pielea nu este pregatita pot aparea anumite probleme: vase sparte, vanatai. La nivel fizic, masajul, actioneaza asupra pielii, musculaturii, articulatiilor si ligamentelor. Pe un alt nivel de profunzime actioneaza prin armonizarea si stimularea activitatii organelor interne. Efectele masajului anticelulitic se vad in: imbunatatirea digestiei; disparitia constipatiei si balonarii; reglarea armonioasa a greutatii; eliminarea mai facila a grasimilor; intarirea musculaturii; cresterea vitalitatii pe ansamblu.

In general maseurii din saloanele de cartier,sau cei cu anunturi in mica publicitate,sunt formati in cadrul cursurilor de 5 saptamani.Sfatul meu,pentru oricine vrea un masaj bine facut,altul decat cel banal de relaxare,sa isi caute un tehnician maseur,format cu greu si care are ani de zile de cursuri,cunoaste anatomia functionala pana in cel mai mic detaliu si care va poate da sfaturi sanatoase,programe de nutritie,diete,s.a.

Oricine are intrebari,nu ezitati sa imi scrieti la masaj@therapist.net,am timp pentru oricine si va raspund cu drag.
terapeut_timisoara
Postat pe 3 Februarie 2010 15:59
Ptr. vinatai e foarte bun HEPATROMBIN, unguent masati bine citeva minute sa intre in piele.
kudika098645
Postat pe 3 Februarie 2010 16:16
Se poate face o baie relaxanta,coborandu-se incet temperatura apei de la cald la rece,pe zonele lezate.
terapeut_timisoara
Postat pe 3 Februarie 2010 17:08
nu va suparati,o sa fiu putin dura,dar nu pot sa ma abtin.eu sunt kinetoterapeut si ma mir cum nu acceseaza nimeni siteuri medicale,pentru a vedea cat de nesanatos este sa suporti aceste traume vasculare si sa si platesti pentru ele. masaj anticelulita se poate face si fara lezare de tesut,iar rezultatele sunt aceleasi.este o polotica ciudata,inoculata de cativa maseuri instruiti prin posta,dar care a prins repede.celulita se datoreaza in primul rand unei proaste circulatii de intoarcere si se trateaza eficient si printr-un masaj limfatic ce ajuta la drenaj,iar toxinele sunt eliminate odata cu lichidele in exces,retinute de tesuturi.este suficient masajul,cel limfatic cu predilectie,si nu este nevoie sa va maltratati,ca nu se rezolva nimic in plus.nici vacuumul nu trebuie folosit la o intensitate care sa produca vanatai.varicele se fac usor,dar se trateaza greu de tot.aveti grija de banii vostri si de sanatate mai ales
healthy013241
Postat pe 26 Februarie 2010 00:23


Salut!

Imi spui si mie cum mai e cu celulita dupa tratamentul cu alge?
momica
Postat pe 26 Februarie 2010 12:03
buna numele meu este marian sandi si te pot ajuta in ceea ce priveste masajul anume masaj de relaxare ,de intretinerea si regenerarea pielii etc daca recomanzi si la alte cunostiinte se va face un discount sandimarian2000 este id-ul meu si
scrii ptr masaj iti doresc succe
s
sandimarian
Postat pe 6 Mai 2010 13:44
buna am citit obsesia ta ptr celulita insa nu trebuie sa suferi se poate rezolva si te voi ajuta eu lucrez independent si nu mai depind de salon insa detin o vasta experienta in tainele masajului daca te intereseaza ma poti contacta la id sandimarian2000 ofer si cer seriozitate rezultatele sunt pe masura si lotiuniile le pregatesc special ptr suferinta fiecaruia sa ne auzim cat mai curand
sandimarian
Postat pe 6 Mai 2010 13:48

Pentru Andreea Costachi

Buna,

Poti sa-mi trimiti si mie datele de contact ale minunatei tale maseuze? Am cautat cu disperare pe cineva bun in bransa...si degeaba.

mercic.

Roxana
kudika071847
Postat pe 10 Mai 2010 17:15
eu sunt maseuza profesionista cu o vasta experienta amenajat special la domiciliul personal exact conditii de salon..va astept cu drag..id meu este salonparfe unde va pot da detalii,poze...
alinutza_alinutza29
Postat pe 13 Iunie 2010 21:01
id : salonparfe pt detalii,preturi,poze
alinutza_alinutza29
Postat pe 13 Iunie 2010 21:04
id: salonparfe preturi mici,ambiant ca acasa si rezultate pe masura
alinutza_alinutza29
Postat pe 13 Iunie 2010 21:06
id: salonparfe detalii,preturi mici,rezultate pe masura se lucreaza cu Bruno Vassari in sector 4 Berceni
alinutza_alinutza29
Postat pe 13 Iunie 2010 21:07
Masajul anticelulitic se face la limita suportabila a clientului si chiar cu o intensitate mai mica la inceput, tocmai pentru a se evita neplaceri de genul acesta. Rezultatele nu se vor vedea peste noapte, dar cu siguranta vor putea fi rezultate foarte bune dupa 8 -10 sedinte si numai cu creme speciale. informativa inainte de a lua astfel de hotarari.

Tehnician maseur,
Florian Dumitru
kudika_24747
Postat pe 3 Ianuarie 2013 00:39
Si eu mai fac vanatai in urma masajului anti-celulitic , dar nu este nimic de speriat...trec...deci nu mi se pare ceva iesit din comun sa te alegi cu cevamici vanatai, si nici intensitatea masajului nu pot spune ca este insuportabila...dar, pana la urma, cred ca situatia difera de la caz la caz, in functie de nivelul de sensibilitate al fiecareia dintre noi...
kudika_946948
Postat pe 27 Decembrie 2013 16:32
pai decat cu vanatai mai bine fara masaj
Titanika
Postat pe 27 Decembrie 2013 16:54
Sunt din Bucuresti sectorul 3 si de curand la recomandarea unei prietene am inceput masajele la Kinetomedica Dristor . Dupa 4 sedinte pot sa spun ca ma simt mai usoara si muuuult mai relaxata. masajul e 45 ron plus o sedinta gratis fiindca am ales un pachet de 10 sedinte si il fac la o fata care a terminat Faculatatea de Kinetoterapie. Sunt foarte multumita . La inceput nu prea am avut incredere (eu in general sunt pesimista) dar daca prietena mea era incantata am mers si eu.
kudika327521
Postat pe 10 Aprilie 2014 22:18
Te astept cu drag la mine la salon sunt maseuza de 8 ani si tot eu il si practic.Prima ședințã este doar 20 ron si dureaza 50 minute. Te asigur ca vei fi incantata si vei reveni cu drag. Masaj anticelulitic putin dureros, fara vânãtãi ca nu sunt deloc ok si cu rezultate sigure folosind produse profesionale Bruno Vassari. 0762 071 071 București, sector 4.
alinutza_alinutza29
Postat pe 17 Aprilie 2014 02:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURS MODELARE UNGHII FALSE 9 De la: alexa_ph 5 Iulie 2011 10:59
cizme (imitatie)ugg.de unde? 6 De la: Mongoose___x 29 Noiembrie 2009 20:12
cine vrea un al doilea job? 8 De la: alfredodecurtofreco 20 Octombrie 2010 14:27
Rinoplastie ,daca doriti informatii 4 De la: alexandragru 7 Februarie 2016 09:28
De unde cumparam produse cosmetice ieftine 24 De la: kudika226898 27 Iulie 2013 15:31