Setari Cookie-uri

mai sunt virgina?

am si eu o problema cat se poate de serioasa si sper ca cu ajutorul vostru sa imi pot rezolva problema:am avut o tentativa de a face dragoste cu prietenul meu dar nu am putut reusi sa fac dragoste cu el datorita faptului ca eu sunt virgina si atunci a incercat cu degetul degetul. m-a durut si nu am mai putut continua din vina durerilor .e posibil sa nu mai fiu virgina caci de curs nu mi-a curs nimik .ajtati-ma si pe mine va rog
diana_elisabeta
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:21
odata ce a incercat asa , e posibil sa- ti distruga partial himenul ,despre care se spune ca este dovada de a fi virgina ,nu e neaparat sa _ti curga si singe in unele cazuri,nu se intimpla asa, dar tot virgina ramãi daca nu ai avut vreun contact pina acuma .
tina_b
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:29
Cu siguranta esti virgina,daca nu ti-a curs sange poti sta linistita,pana la urma himenul,oricat d subtire ar fi el nu s rupe chiar asa usor,depinde d la femeie la femeie,dar totusi un deget nu s compara cu sexul propriu-zis.
kudika193441
Postat pe 21 Noiembrie 2008 02:29
Vorbesti serios? Vad ca ai 28 de ani.
san
Postat pe 23 Noiembrie 2008 08:09
si care e problema ta san ca are 28 de ani? este o varsta anume la care trebuie sa-ti incepi viata sexuala? pupici
ist
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:07
pai nu cred ca la 28 de ani ar trebui sa-ti mai faci griji daca esti virgina, sa zici ca e o problema serioasa, cand sunt multe alte lucruri importante la asa varsta.
san
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:39
DA CU SIGURANTA ESTI VIRGINA .DAR ASTA E CE ITI DORESTI?DACA ITI IUBESTI PRIETENUL CU SIGURANTA VETI FACE DRAGOSTE INTR-O ZI

Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:53
buna.virginitate nu sta in bucata aia de mebrana care inconjura orificiul vaginal..de exmplu o fata care se autosatisface de la 13-14 ani la 21 chiar daca himenul este inact mai este ea virgina?sau cea care face sex oral?anatomic poate ..psihic insa ...dar sa incerc sa iti raspund la intrebare :in cazul tau exista trei posibilitati sa fii inca virgina(in sensul in care himenul sa fie integru)sa fie rupt(9nu este neaparata sangerarea)sau sa ai un himen elastic care si daca ai relatii sexuale sa nu se rupa in veci pana probabil vei naste pe cale naturala un copil.
fritzaneta
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:52
ce conteaza daca esti virgina sau nu ?are importanta psihica? ai vrut sa scapti de virginitate sau sa faci dragoste cu prietenul tau?ce vrei de fapt ? sa-ti folosesti corpul asa cum este normal sau sa elimini o bariera....
e normal sa faci sex asa cum este normal sa respiri,orice parte a corpului are rolul sau, orice faci sa faci cu placere..
psihoterapeut
Postat pe 26 Decembrie 2008 12:53
Problema nu este a ta si ca nu mai esti virgina ca odata si odata trebuie sa te dezvirginezi .Problema e a prietenului tau care nu stie cum sa te ajute sa te dezvirgineze si sa nu ramai cu traume.Pai daca el nu a reusit sa te excite nici sa bage un deget ce face cand vrea sa introduca penisul????????Ar fi nimerit ca pentru prima data cand o faceti sa aveti o camera linistita sa nu va poata deranja nimeni sa fiti intimi,sa puneti o muzica relaxanta in surdina,aprindeti ceva betisoare parfumate cu aroma de scortisoara sau trandafir,o cupa de sampanie e bine venita .Ulei de masaj aromat cu ce aroma doresti tu apoi sa inceapa cu un masaj pe corp dar nu 5 minute ca nu are efect pana simti ca te relaxezi cat mai bine,imbratisari si sarutari sa te mangaie apoi si prin zona genitala cat mai usor si mai mult apoi sa te maseze usor pe intrarea in pasarica (poate gaseste si punctul G )sau pe clitoris macar sa dea si cu limbuta un pic pe acolo fiindca inainte de a incepe faceti un dus impreuna si apoi sa treaca usor sa introduca penisul cat mai usor si asa incat sa nu te doara prea tare .Iti garantez ca nu vei uita cum ai fost dezvirginata nici odata dar iti vei aduce aminte cu placere si nu cu durere daca are rabdare se poate .
P.S.Apelati si la un film xxx care sa ruleze in acle timp .Dezvirginare placuta si nu mai sta ca apoi te vei dezvirgina si mai greu.
fiorelo
Postat pe 26 Decembrie 2008 21:19
De la: ralucasp, la data 2008-12-21 19:52:38buna.virginitate nu sta in bucata aia de mebrana care inconjura orificiul vaginal..de exmplu o fata care se autosatisface de la 13-14 ani la 21 chiar daca himenul este inact mai este ea virgina?sau cea care face sex oral?anatomic poate ..psihic insa ...dar sa incerc sa iti raspund la intrebare :in cazul tau exista trei posibilitati sa fii inca virgina(in sensul in care himenul sa fie integru)sa fie rupt(9nu este neaparata sangerarea)sau sa ai un himen elastic care si daca ai relatii sexuale sa nu se rupa in veci pana probabil vei naste pe cale naturala un copil.


Am sa adaug ca in cea de-a treia varianta nu trebuie sa astepti pina cind vei naste (mai ales ca in marea majoritate a "himenului elastic", contactul sexual este dureros). Problema se rezolva la ginecolog in citeva minute. Succes!
nsilvia
Postat pe 26 Decembrie 2008 21:47
perfect de acord cu fiorelo.... ¨cine stie cunoaste¨
jessica23_healthy
Postat pe 30 Decembrie 2008 02:03
De la: lailaa, la data 2008-11-10 18:21:48am si eu o problema cat se poate de serioasa si sper ca cu ajutorul vostru sa imi pot rezolva problema:am avut o tentativa de a face dragoste cu prietenul meu dar nu am putut reusi sa fac dragoste cu el datorita faptului ca eu sunt virgina si atunci a incercat cu degetul degetul. m-a durut si nu am mai putut continua din vina durerilor .e posibil sa nu mai fiu virgina caci de curs nu mi-a curs nimik .ajtati-ma si pe mine va rog

esti stai linistita... odata ce nu ati avut contact sexual... nu se pune...asa te dezvirginai si tu cu degetul si gata nu mai esi virgina....
trebuie sa stie si el cum sa te ia... la toate ne este greu prima oara dar daca ai pe cine trebuie langa tine n-ai nici un stres....te doare putin dar trebuie sa combini durerea cu placerea si sa fii relaxata, excitata, sa-ti doresti sa fii a lui....
multa bafta!!!
jessica23_healthy
Postat pe 30 Decembrie 2008 02:07
Depinde ce sens dai acestui cuvant.
Totusi, cu degetul nu inseamna sex, asa ca...
Sarah_healthy
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:01
nu inteleg de ce reprezinta o "problema"?
frenzy
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:34
doamne... ...nu am cuvinte:)

Postat pe 29 Ianuarie 2009 23:05
Esti fenomenala, ce astepti pentru a face dragoste? Sunt clipe placute si care te fac sa fii alt fel , te descarci de toata energia negativa si te reincarci. Ai cu ce, si ai cu cine, viata e frumoasa , nu te chinui singura.Astepti barbatul perfect, care sa nu te dezamageasca? poate ca va veni sau poate ca nu , dar si cel care il ai langa tine in momentul ala poate fi perfect. Nu zic sa o faci cu oricine, dar dai o prea mare importanta acestui lucru, mai ales ca tu vrei si psihic vorbind nu mai esti virgina. Ce astepti? la 28 ani aveam deja un copil, si probleme mai mari decat ca un individ mi-a bagat un deget si nu mai stiu daca sunt virgina sau nu.Sigur traiesti intr-un oras mai" aerisit" si ai 28 ani?
Traieste viata ca e asa frumoasa, traieste-ti tineretea ca trece repede si cand o sa incepi si tu sa faci sex o sa te simti prost sa te dezbraci ca o sa fii cu pielea creata. Mare e gradina Ta .
ioanageorgiuADY
Postat pe 14 Februarie 2009 17:45
eu cred ca ai ajuns la virsta aceasta virgina datorita faptului ca ai intilnit in viata doar barbati ,,motociclisti"(se urca da pedala si pleaca)nu toti au harul sa stie sa faca DRGOSTE s-au cine stie ai si tu partea ta de vina.
cristeaioan30
Postat pe 27 Februarie 2009 20:19
draga Lailaa,nu ai fost inca dezvirginata,himenul nu se rupe asa de repede si apare o sangerare cat de mica,e logic,doar se rupe ceva.Eu pana acum n-am auzit nici un caz concret ca esti dezvirginata si nu apare nici o sangerare,e adevarat ca nu suntem construiti toi la fel si nici himenele nu au toate o grosime standard dar daca se rupe exista o sangerare cat de mica.Exista persoane care nu au fost dezvirginate de partener deoarece acesta nu avea dimensiunile necesare ptr. a face aceasta operatiune care de multe ori poate deveni o munca sisifica ptr.un barbat mai ales daca nu e dotat cu dimensiunile si duritatea necesara sau daca e prea emotionat.dar daca ajunge acolo, trebuie sa se rupa ceva si unde se rupe ceva trebuie sa curga si sange.Nu se rupe cand nu este si cand persoana a folosit-o deja si nu vrea sa spuna.Dar asta era pe vremuri,acum poti sa ai o viata sexuala si nu mai exista prejudecati.Trebuie sa verifici marfa sa vezi daca-i de calitate sau nu ! Asa ca deocamdata esti virgina1Distractie placuta si ia in calcul si varianta ca poate nu-i exact partenerul sexual potrivit pentru tine!Pupici,Claudia
aromena33
Postat pe 28 Februarie 2009 21:02
sigur la varsta asta esti virgina,cu cat incepi mai tarziu cu atat e mai greu de dezvirginat,dar sa stii ca in ziua de azi nu merita sa te pastrezi pt nimeni.Vei ajunge la concluzia ca toti barbatii sunt niste porci care nu merita nimic.Oricum noroc si dragoste curata iti doresc!!!!!!!
leti_99999
Postat pe 10 Martie 2009 11:15
Daca te-a durut e posibil ca himenul sa se fi rupt, complet sau doar partial, chiar si in lipsa sangerarii. Mie nu mi-a curs nici macar un strop de sange prima data, si nici datile urmatoare. Si mai cunosc si alte persoane carora li s-a intamplat la fel. Eu daca m-as fi nascut pe vremea cu fazele alea cu aratatul cearceafului, as cam fi fost in bucluc :)
michelle_healthy
Postat pe 10 Martie 2009 14:50
De la: lailaa, la data 2008-11-10 18:21:48am si eu o problema cat se poate de serioasa si sper ca cu ajutorul vostru sa imi pot rezolva problema:am avut o tentativa de a face dragoste cu prietenul meu dar nu am putut reusi sa fac dragoste cu el datorita faptului ca eu sunt virgina si atunci a incercat cu degetul degetul. m-a durut si nu am mai putut continua din vina durerilor .e posibil sa nu mai fiu virgina caci de curs nu mi-a curs nimik .ajtati-ma si pe mine va rog



Ai 28 de ani si nu stii lucruri de educatie sexuala astea is intrebari de copil de 14 ani...scuza-ma ca poate sunt rea, dar mi se pare de-a dreptu' jenibil la varsta asta sa pui asemenea intrebari
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/virgin_5.php...citeste si afla tot ce vrei sa stii
petricpatricia
Postat pe 28 Martie 2009 11:01
si mai vezi si filmuletul din mijlocul paginii de aici: www.solutiidecriza.com
irina4life
Postat pe 28 Martie 2009 11:39
De la: irina4life, la data 2009-03-28 11:39:12si mai vezi si filmuletul din mijlocul paginii de aici: www.solutiidecriza.com


Hai mai IRINA...vrei sa iti faci bani pe spatele nostru...vezi filmuletul care nu are nici o legatura cu topicul acesta
petricpatricia
Postat pe 28 Martie 2009 11:43
o doamne cand citesc mesajul tau ma vad pe mine..........nici eu nu aveam habar cand am fact dragoste prima data cu sotul meu dar el a stiut sa ma faca sa uit de ce se intampla si sa vad acel momentu ca fiind unul care ne leaga ptr tot restul vietii.
ELLA_87
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:40
hmm...mi'e la primu contact sexual nu mi'a curs deloc sange bineinteles ca m'a durut...din ce cauza nu mi'a curs sange..pot sa am un himen elastic ?
si daca ai un himen elastic se simte la atingere?nu se rupe?nu curge sange din cauza asta?
pareri sfaturi ceva va rog?
petronik010792
Postat pe 25 August 2009 12:43
Stai linistita in legatura cu virginitatea. Cu degetul ... cred ca nu. Si la 28 de ani mai citeste si tu despre educatia sexuala ca lumea asta a cam evoluat. Sau nu ... . Intrebarile de genul asta le pune o fetita de 14 15 ani sincer si fara suparare acum. Exista o gramada de surse din care te poti informa!
healthy005254
Postat pe 25 August 2009 17:57
De la: fiorelo, la data 2008-12-26 21:19:44Problema nu este a ta si ca nu mai esti virgina ca odata si odata trebuie sa te dezvirginezi .Problema e a prietenului tau care nu stie cum sa te ajute sa te dezvirgineze si sa nu ramai cu traume.Pai daca el nu a reusit sa te excite nici sa bage un deget ce face cand vrea sa introduca penisul????????Ar fi nimerit ca pentru prima data cand o faceti sa aveti o camera linistita sa nu va poata deranja nimeni sa fiti intimi,sa puneti o muzica relaxanta in surdina,aprindeti ceva betisoare parfumate cu aroma de scortisoara sau trandafir,o cupa de sampanie e bine venita .Ulei de masaj aromat cu ce aroma doresti tu apoi sa inceapa cu un masaj pe corp dar nu 5 minute ca nu are efect pana simti ca te relaxezi cat mai bine,imbratisari si sarutari sa te mangaie apoi si prin zona genitala cat mai usor si mai mult apoi sa te maseze usor pe intrarea in pasarica (poate gaseste si punctul G )sau pe clitoris macar sa dea si cu limbuta un pic pe acolo fiindca inainte de a incepe faceti un dus impreuna si apoi sa treaca usor sa introduca penisul cat mai usor si asa incat sa nu te doara prea tare .Iti garantez ca nu vei uita cum ai fost dezvirginata nici odata dar iti vei aduce aminte cu placere si nu cu durere daca are rabdare se poate .
P.S.Apelati si la un film xxx care sa ruleze in acle timp .Dezvirginare placuta si nu mai sta ca apoi te vei dezvirgina si mai greu.


Daca toti barbatii ar stii lucrurile astea .....!
kudika_mi
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:27
Foarte aiurea ce ti s-a intamplat. Cauta-ti alt partener , sau este si el virgin! si s-a emotionat. Un barbat trebuie , sa stie cum sa faca o femeie sa vibreze fie ca , este sau nu virgina si crede-ma , daca stia sa-ti faca un preludiu pe cinste nu mai erai acum cu intrebari din astea.Imi pare sincer rau , pentru tine dar faza cu degetul e penibila , atata timp cat nu te-ai culcat cu el normal ca esti virgina . Incearca sa comunici cu el sa-i spui ce-ti place si ce nu fara rusine ca altfel ramai tot virgina .
elenanic
Postat pe 16 Noiembrie 2009 14:06
am o problema am avut un prieten care a vrut sa facem sex si mia bagat ceva dar
nu aveam menstruatie si atunci mia venit mai snt virgina si dupa am mai facuto
dar fara sa imi curga sange varog ajutatima
healthy009359
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
APARAT REVOLUTIONAR DE BIOREZONANTA 1 De la: healthy006304 25 Mai 2010 17:42
Ce este vaginita ? Care sunt efectele ei ? Cum se poate trata si ce se intampla daca nu se trateaza ? 5 De la: papusika_kudika 15 Iulie 2012 19:49
puls mare 3 De la: odataatunci 18 Decembrie 2011 00:13
Clamydia 3 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 21:48
stiti un doctor bun pt operatie de cancer la san? 32 De la: corny 7 Ianuarie 2010 11:41