Setari Cookie-uri

despre celulita si cum o eliminam

De la: hunny_honey, la data 2010-01-19 19:56:46Nu,m-ai inteles gresit,n-am zis ca n-ar fi buni panatalonii,da n-ar fi buni daca i-ai imbraca si n-ai face nimic,n-ai depune nici un efort,cat despre stepper el este eficient cu sau fara pantaloni,eu folosesc un costum sauna atunci cind folosesc stepperul,daca nu la ambele reprize cel putin la una

ah pai vezi? :D normal ca nu si-ar face efectul daca nu faci sport... Costumul de sauna mi se pare cam mult pt ce am eu nevoie, si asa transpir ff mult doar cu pantalonasii aia, cred ca as lua foc intr-un astfel d costum...
GreenBubbles
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:03
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-20 15:03:34
De la: hunny_honey, la data 2010-01-19 19:56:46Nu,m-ai inteles gresit,n-am zis ca n-ar fi buni panatalonii,da n-ar fi buni daca i-ai imbraca si n-ai face nimic,n-ai depune nici un efort,cat despre stepper el este eficient cu sau fara pantaloni,eu folosesc un costum sauna atunci cind folosesc stepperul,daca nu la ambele reprize cel putin la una

ah pai vezi? :D normal ca nu si-ar face efectul daca nu faci sport... Costumul de sauna mi se pare cam mult pt ce am eu nevoie, si asa transpir ff mult doar cu pantalonasii aia, cred ca as lua foc intr-un astfel d costum...


fetele, pantalonasii aceia sunt din PVC si se transpira oricum insa, daca se face si sport, efortul depus este mai mare decat simplul plimbat prin casa deci, se va transpira mai mult. Eu zic ca numai cu putin sport poate avea un efect vizibil dupa cateva saptamani. Ideea este sa nu va plictisiti de ei...pentru ca in general, la inceput nu se prea vede vreun rezultat si tendinta este de a-i face uitati pe undeva.
miki2009
Postat pe 20 Ianuarie 2010 17:10
Stimata doamna,/domn,
Doresc, pe acesta cale, sa va fac cunostinta cu un produs deosebit pentru pastrarea tinereti, vigorii si sanatati. Produsul este “100% PUR COLLAGEN Capsule”,obtinut din stern de pui de 6-8 saptamini si este rezultatul cercetarii si productiei firmei ENCORE COLLAGEN Ich. USA. Este legalizat pentru comercializare in ROMANIA si asigura o regenerare a intregului organism. Americanii il numesc “PILULA DE TINERETE”.. . Are efecte benefice asupra circulatiei periferice, asupra inimii (inaintea unei operati de valve, baypas etc . se face o cura de 3 luni cu 100% PUR COLLAGEN), si in special asupra articulatiilor si bolilor acestora (artrite si poliartrite reumatoide, artroze, coxartroze, discopatii, … reface lichidul sinovial ).Nu in ultimul rand , este un produs cu un efect miraculos asupra tenului (inlocuieste cu succes si pe termen lung acidul hialuronic,biotonina si alte descoperiri recente in materie de eliminarea ridurilor si de intinerire), asupra celulitei, dar rolul lui major este de vindecare si regenerare a intregului organism.
Puteti afla mai multe noutati intrind pe www.centrofarm.ro, forum de sanatate, “Produse naturiste” sau contactindu-ma la telefon nr. 0770492583, andreidan51@gmail.com, O.P. 1, C.P. 174, IASI
P.S. Mie , acest produs mi-a facut mult bine si am promis ca voi face la randul meu bine , facindu-l cunoscut .
Cu stima si pretuire,
DAN ANDREI
healthy001487
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:49
De la: miki2009, la data 2010-01-20 17:10:14
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-20 15:03:34
De la: hunny_honey, la data 2010-01-19 19:56:46Nu,m-ai inteles gresit,n-am zis ca n-ar fi buni panatalonii,da n-ar fi buni daca i-ai imbraca si n-ai face nimic,n-ai depune nici un efort,cat despre stepper el este eficient cu sau fara pantaloni,eu folosesc un costum sauna atunci cind folosesc stepperul,daca nu la ambele reprize cel putin la una

ah pai vezi? :D normal ca nu si-ar face efectul daca nu faci sport... Costumul de sauna mi se pare cam mult pt ce am eu nevoie, si asa transpir ff mult doar cu pantalonasii aia, cred ca as lua foc intr-un astfel d costum...


fetele, pantalonasii aceia sunt din PVC si se transpira oricum insa, daca se face si sport, efortul depus este mai mare decat simplul plimbat prin casa deci, se va transpira mai mult. Eu zic ca numai cu putin sport poate avea un efect vizibil dupa cateva saptamani. Ideea este sa nu va plictisiti de ei...pentru ca in general, la inceput nu se prea vede vreun rezultat si tendinta este de a-i face uitati pe undeva.

eu nu-i uit :P e super aiurea dupa 3 ore de sport curg apele p mine,vorba aia...ii dau jos si sunt leoarca pantalonasii. o perioada uitasem de ei,adica ma enerva faptul ca transpiram asa mult dar macar daca slabesc... ma supun :P
GreenBubbles
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:18
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-23 15:18:50
De la: miki2009, la data 2010-01-20 17:10:14
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-20 15:03:34
De la: hunny_honey, la data 2010-01-19 19:56:46Nu,m-ai inteles gresit,n-am zis ca n-ar fi buni panatalonii,da n-ar fi buni daca i-ai imbraca si n-ai face nimic,n-ai depune nici un efort,cat despre stepper el este eficient cu sau fara pantaloni,eu folosesc un costum sauna atunci cind folosesc stepperul,daca nu la ambele reprize cel putin la una

ah pai vezi? :D normal ca nu si-ar face efectul daca nu faci sport... Costumul de sauna mi se pare cam mult pt ce am eu nevoie, si asa transpir ff mult doar cu pantalonasii aia, cred ca as lua foc intr-un astfel d costum...


fetele, pantalonasii aceia sunt din PVC si se transpira oricum insa, daca se face si sport, efortul depus este mai mare decat simplul plimbat prin casa deci, se va transpira mai mult. Eu zic ca numai cu putin sport poate avea un efect vizibil dupa cateva saptamani. Ideea este sa nu va plictisiti de ei...pentru ca in general, la inceput nu se prea vede vreun rezultat si tendinta este de a-i face uitati pe undeva.

eu nu-i uit :P e super aiurea dupa 3 ore de sport curg apele p mine,vorba aia...ii dau jos si sunt leoarca pantalonasii. o perioada uitasem de ei,adica ma enerva faptul ca transpiram asa mult dar macar daca slabesc... ma supun :P


SA-MI SPUI TE ROG,CE REZULTATE AI OBTINUT CU EI SI CAM IN CAT TIMP...DIN PACATE EU I-AM FACUT UITATI DAR VREAU SA VAD DE FAPT CE REZULTATE POT DA LA CINEVA CARE CHIAR SE TINE IN A-I PURTA. SI SPUNE-NE SI CATE ZILE PE SAPTAMANA FACI TU PE STEPPER SI CAT TIMP CU ACESTI PANTALONI PE TINE.
miki2009
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:51
De la: miki2009, la data 2010-01-25 16:51:42
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-23 15:18:50
De la: miki2009, la data 2010-01-20 17:10:14
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-20 15:03:34
De la: hunny_honey, la data 2010-01-19 19:56:46Nu,m-ai inteles gresit,n-am zis ca n-ar fi buni panatalonii,da n-ar fi buni daca i-ai imbraca si n-ai face nimic,n-ai depune nici un efort,cat despre stepper el este eficient cu sau fara pantaloni,eu folosesc un costum sauna atunci cind folosesc stepperul,daca nu la ambele reprize cel putin la una

ah pai vezi? :D normal ca nu si-ar face efectul daca nu faci sport... Costumul de sauna mi se pare cam mult pt ce am eu nevoie, si asa transpir ff mult doar cu pantalonasii aia, cred ca as lua foc intr-un astfel d costum...


fetele, pantalonasii aceia sunt din PVC si se transpira oricum insa, daca se face si sport, efortul depus este mai mare decat simplul plimbat prin casa deci, se va transpira mai mult. Eu zic ca numai cu putin sport poate avea un efect vizibil dupa cateva saptamani. Ideea este sa nu va plictisiti de ei...pentru ca in general, la inceput nu se prea vede vreun rezultat si tendinta este de a-i face uitati pe undeva.

eu nu-i uit :P e super aiurea dupa 3 ore de sport curg apele p mine,vorba aia...ii dau jos si sunt leoarca pantalonasii. o perioada uitasem de ei,adica ma enerva faptul ca transpiram asa mult dar macar daca slabesc... ma supun :P


SA-MI SPUI TE ROG,CE REZULTATE AI OBTINUT CU EI SI CAM IN CAT TIMP...DIN PACATE EU I-AM FACUT UITATI DAR VREAU SA VAD DE FAPT CE REZULTATE POT DA LA CINEVA CARE CHIAR SE TINE IN A-I PURTA. SI SPUNE-NE SI CATE ZILE PE SAPTAMANA FACI TU PE STEPPER SI CAT TIMP CU ACESTI PANTALONI PE
TINE.

eu ii tin pe mine cam 2 ore jumatate. si fac pe stepper cam de 5-6 ori pe saptamana pana ard 500 de calorii, plus ca exersez pe leg magic. inca nu am nici o luna,deci nu as putea spune ca celulita s-a redus... insa am scapat de 2 cm din circumferinta, de la leg magic cred... sunt super multumita. si ma abtin de la grasimi,prajeli,dulciuri. din alea mananc doar 1 data/saptamana :P si nu in exces. oricum,pantalonasii sunt ff buni daca te tii de ei,ceea ce eu intentionez sa fac.
GreenBubbles
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:58
De la: healthy001487, la data 2010-01-20 19:49:24Stimata doamna,/domn,
Doresc, pe acesta cale, sa va fac cunostinta cu un produs deosebit pentru pastrarea tinereti, vigorii si sanatati. Produsul este “100% PUR COLLAGEN Capsule”,obtinut din stern de pui de 6-8 saptamini si este rezultatul cercetarii si productiei firmei ENCORE COLLAGEN Ich. USA. Este legalizat pentru comercializare in ROMANIA si asigura o regenerare a intregului organism. Americanii il numesc “PILULA DE TINERETE”.. . Are efecte benefice asupra circulatiei periferice, asupra inimii (inaintea unei operati de valve, baypas etc . se face o cura de 3 luni cu 100% PUR COLLAGEN), si in special asupra articulatiilor si bolilor acestora (artrite si poliartrite reumatoide, artroze, coxartroze, discopatii, … reface lichidul sinovial ).Nu in ultimul rand , este un produs cu un efect miraculos asupra tenului (inlocuieste cu succes si pe termen lung acidul hialuronic,biotonina si alte descoperiri recente in materie de eliminarea ridurilor si de intinerire), asupra celulitei, dar rolul lui major este de vindecare si regenerare a intregului organism.
Puteti afla mai multe noutati intrind pe www.centrofarm.ro, forum de sanatate, “Produse naturiste” sau contactindu-ma la telefon nr. 0770492583, andreidan51@gmail.com, O.P. 1, C.P. 174, IASI
P.S. Mie , acest produs mi-a facut mult bine si am promis ca voi face la randul meu bine , facindu-l cunoscut .
Cu stima si pretuire,
DAN ANDREI

lumineaza-ma si pe mine care este legatura dintre faimoasele tale pilule si subiectul acestui topic ?!?!?!?
justforme
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:26
De la: miki2009, la data 2010-01-25 16:51:42
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-23 15:18:50
De la: miki2009, la data 2010-01-20 17:10:14
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-20 15:03:34
De la: hunny_honey, la data 2010-01-19 19:56:46Nu,m-ai inteles gresit,n-am zis ca n-ar fi buni panatalonii,da n-ar fi buni daca i-ai imbraca si n-ai face nimic,n-ai depune nici un efort,cat despre stepper el este eficient cu sau fara pantaloni,eu folosesc un costum sauna atunci cind folosesc stepperul,daca nu la ambele reprize cel putin la una

ah pai vezi? :D normal ca nu si-ar face efectul daca nu faci sport... Costumul de sauna mi se pare cam mult pt ce am eu nevoie, si asa transpir ff mult doar cu pantalonasii aia, cred ca as lua foc intr-un astfel d costum...


fetele, pantalonasii aceia sunt din PVC si se transpira oricum insa, daca se face si sport, efortul depus este mai mare decat simplul plimbat prin casa deci, se va transpira mai mult. Eu zic ca numai cu putin sport poate avea un efect vizibil dupa cateva saptamani. Ideea este sa nu va plictisiti de ei...pentru ca in general, la inceput nu se prea vede vreun rezultat si tendinta este de a-i face uitati pe undeva.

eu nu-i uit :P e super aiurea dupa 3 ore de sport curg apele p mine,vorba aia...ii dau jos si sunt leoarca pantalonasii. o perioada uitasem de ei,adica ma enerva faptul ca transpiram asa mult dar macar daca slabesc... ma supun :P


SA-MI SPUI TE ROG,CE REZULTATE AI OBTINUT CU EI SI CAM IN CAT TIMP...DIN PACATE EU I-AM FACUT UITATI DAR VREAU SA VAD DE FAPT CE REZULTATE POT DA LA CINEVA CARE CHIAR SE TINE IN A-I PURTA. SI SPUNE-NE SI CATE ZILE PE SAPTAMANA FACI TU PE STEPPER SI CAT TIMP CU ACESTI PANTALONI PE TINE.

mici modificari poti observa dupa o saptamana,eu mi-am masurat talia si soldurile iar la o saptamana scazusem 1 cm in talie si 0,5 cm la solduri,dar depinde si de organismul fiecareia,de alimentatie s.a.m.d. costumul sauna nu e prea rezistent,se rupe destul de repede,acum ca l-am rupt am inceput sa folosesc colanti din neopren,la astia am inteles ca rezultatele se vad dupa 2 saptamani,dar cu colanti sau fara principalul e sa faci cat mai multe exercitii cardio
justforme
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:59
De la: hunny_honey, la data 2010-01-26 18:59:47
De la: miki2009, la data 2010-01-25 16:51:42
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-23 15:18:50
De la: miki2009, la data 2010-01-20 17:10:14
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-20 15:03:34
De la: hunny_honey, la data 2010-01-19 19:56:46Nu,m-ai inteles gresit,n-am zis ca n-ar fi buni panatalonii,da n-ar fi buni daca i-ai imbraca si n-ai face nimic,n-ai depune nici un efort,cat despre stepper el este eficient cu sau fara pantaloni,eu folosesc un costum sauna atunci cind folosesc stepperul,daca nu la ambele reprize cel putin la una

ah pai vezi? :D normal ca nu si-ar face efectul daca nu faci sport... Costumul de sauna mi se pare cam mult pt ce am eu nevoie, si asa transpir ff mult doar cu pantalonasii aia, cred ca as lua foc intr-un astfel d costum...


fetele, pantalonasii aceia sunt din PVC si se transpira oricum insa, daca se face si sport, efortul depus este mai mare decat simplul plimbat prin casa deci, se va transpira mai mult. Eu zic ca numai cu putin sport poate avea un efect vizibil dupa cateva saptamani. Ideea este sa nu va plictisiti de ei...pentru ca in general, la inceput nu se prea vede vreun rezultat si tendinta este de a-i face uitati pe undeva.

eu nu-i uit :P e super aiurea dupa 3 ore de sport curg apele p mine,vorba aia...ii dau jos si sunt leoarca pantalonasii. o perioada uitasem de ei,adica ma enerva faptul ca transpiram asa mult dar macar daca slabesc... ma supun :P


SA-MI SPUI TE ROG,CE REZULTATE AI OBTINUT CU EI SI CAM IN CAT TIMP...DIN PACATE EU I-AM FACUT UITATI DAR VREAU SA VAD DE FAPT CE REZULTATE POT DA LA CINEVA CARE CHIAR SE TINE IN A-I PURTA. SI SPUNE-NE SI CATE ZILE PE SAPTAMANA FACI TU PE STEPPER SI CAT TIMP CU ACESTI PANTALONI PE TINE.

mici modificari poti observa dupa o saptamana,eu mi-am masurat talia si soldurile iar la o saptamana scazusem 1 cm in talie si 0,5 cm la solduri,dar depinde si de organismul fiecareia,de alimentatie s.a.m.d. costumul sauna nu e prea rezistent,se rupe destul de repede,acum ca l-am rupt am inceput sa folosesc colanti din neopren,la astia am inteles ca rezultatele se vad dupa 2 saptamani,dar cu colanti sau fara principalul e sa faci cat mai multe exercitii cardio

hihi,vezi ca sunt buni? tu ziceai ca nu prea crezi ca ar fi buni de ceva... dar chiar merge treaba!!nu? :D multe exercitii cardio trebuie...da. ca daca faci numai abdomene de ex,o sa ai muschii mega tari,dar tot o sa ai grasime pe ea...asa ca faceti exercitii cardio! :D
offtopic: credeti ca tae bo e bun pt cardio? adica pt eliminarea caloriilor...
GreenBubbles
Postat pe 27 Ianuarie 2010 15:18
De la: hunny_honey, la data 2010-01-26 18:26:28
De la: healthy001487, la data 2010-01-20 19:49:24Stimata doamna,/domn,
Doresc, pe acesta cale, sa va fac cunostinta cu un produs deosebit pentru pastrarea tinereti, vigorii si sanatati. Produsul este “100% PUR COLLAGEN Capsule”,obtinut din stern de pui de 6-8 saptamini si este rezultatul cercetarii si productiei firmei ENCORE COLLAGEN Ich. USA. Este legalizat pentru comercializare in ROMANIA si asigura o regenerare a intregului organism. Americanii il numesc “PILULA DE TINERETE”.. . Are efecte benefice asupra circulatiei periferice, asupra inimii (inaintea unei operati de valve, baypas etc . se face o cura de 3 luni cu 100% PUR COLLAGEN), si in special asupra articulatiilor si bolilor acestora (artrite si poliartrite reumatoide, artroze, coxartroze, discopatii, … reface lichidul sinovial ).Nu in ultimul rand , este un produs cu un efect miraculos asupra tenului (inlocuieste cu succes si pe termen lung acidul hialuronic,biotonina si alte descoperiri recente in materie de eliminarea ridurilor si de intinerire), asupra celulitei, dar rolul lui major este de vindecare si regenerare a intregului organism.
Puteti afla mai multe noutati intrind pe www.centrofarm.ro, forum de sanatate, “Produse naturiste” sau contactindu-ma la telefon nr. 0770492583, andreidan51@gmail.com, O.P. 1, C.P. 174, IASI
P.S. Mie , acest produs mi-a facut mult bine si am promis ca voi face la randul meu bine , facindu-l cunoscut .
Cu stima si pretuire,
DAN ANDREI

lumineaza-ma si pe mine care este legatura dintre faimoasele tale pilule si subiectul acestui topic ?!?!?!?

Daca ai fi putin mai atenta, ai observa ca are foarte mare legatura cu acest topic. E o solutie pentru rezolvarea problemei celulitei, dar una care merge pana la cauza, nu se opreste numai asupra efectului.
ElenushC
Postat pe 15 Februarie 2010 14:43
Am mai scris cate ceva despre aceasta problema tipic feminina(sorry fetelor), dar vad ca nu prea manifestati interes pentru solutii STIINTIFICE! Leacurile babesti si legendele, ca si tratamentele superficiale care vor sa trateze EFECTUL si nu CAUZA, nu vor fi niciodata o solutie. Evident ca primul lucru este sa va aduceti BMI-ul(raportul intre greutatea in kg si patratul inaltimii in m) in domeniul normal: 20-24. Al doilea lucru este detoxifierea si cresterea nivelului antioxidant al organismului(treceti de la dulciuri pe legume-fructe,beti multa apa buna, faceti miscare si folositi suplimente de calitate). Solutia stiintifica ajutatoare este tratamentul galvanic cu preparate dedicate, naturale. Va pot ajuta cu toate acestea, daca ma contactati. Pentru informare uitati-va pe videourile mele, vedeti albumul wellness de pe pagina mea,intrati pe http://antioxidanti.com/?greutatea-ideala si http://antioxidanti.com/?celulita si cititi.
Va doresc din suflet sa scapati cat mai repede de problema celulitei si nu cumva sa credeti ca este imposibil!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 1 Mai 2010 04:23
100% PUR COLLAGEN Capsule va poate reface fibrele din dermis, al 3-lea strat al pielii, care de fapt da fermitatea si vigoarea pielii.
healthy001487
Postat pe 16 Mai 2010 07:11
Dragelor...celulita este un avertisment pe care corpul vi-l transmite. Nu va ganditi ca o sa scapati de ea prin "n" metode ca apoi sa reveniti la stilul de viata anterior si ea sa nu reapara. Corpul va spune ca trebuie sa faceti schimbari in stilul de viata: o alimentatie echilibrata, mai multa miscare, o hidratare mai eficienta etc. Sunt tehnician maseur din anul 2000 si am vazut multe cazuri. Nu are importanta varsta, sexul, kilogramele. Am doua pacienta in varsta: o clienta in varsta de 83 ani care are Parkinson si cealalata de 75 de ani cu care fac recuperare dupa un accident vascular. Va dau aceste exemple pentru ca au totusi un nr. de ani si nu am vazut celulita la dansele asa cum am vazut la fete de 20 de ani.

Aparatele nmiraculoase sunt traumatizante pentru corpul nostru. Masajul manual este cel mai sigur si mai sanatos pentru ca ne aduce beneficii din toate punctele de vedere. Este adevarat ca stresul are o importanta majora in aparitia celulitei Hormonii de stress sunt eliberati in organism in momentul in care simtim durere, de aceea spun tuturor:masajul anticelulitic NU TREBUIE SA DOARA, pentru ca in loc sa ajutam la eliminatrea toxinelor ,printr-un masaj violent blocam acest proces tocmai prin ceea ce credem noi ca este eficient (forta cu care masam zona cu celulita).
Am dat aici cateva exemple pentru ca nu m-am putut abtine cand am vazut comentariile. retineti ceea ce am spus la inceputul post-ului. Celulita REVINE daca nu ne mentinem un stil de viata sanatos dupa ce scapam de ea. Se scapa de celulita complet, cu mult efort din partea voastra, dar dupa aceea trebuie sa mentinem, si uneori mentinerea este aspectul cel mai dificil. Nu este nimic imposibil. Noi controlam totul de aceea este important sa gandim pozitiv si sa fim convinse ca vom obtine rezultatul scontat.

Pentru alte sfaturi ma gasiti la adresa de e-mail : masajlatineacasa@yahoo.com; 0722677819; masajacasa.1r.ro
elf_micut
Postat pe 16 Mai 2010 07:39
eu folosesc de cateva luni(5-6)Crema anticelulitica forte de la Cosmetic Plant, pe baza de cafea.Este excelenta!Am slabit vreo 25kg acum un an ,dar celulita ramasese acolo,desi,facusem destula miscare.Bafta!
magda_2077
Postat pe 16 Mai 2010 07:51
In primul rand e buna miscarea. Apoi, alimentatia.

Pentru alimentatie, eu recomand sa mananci in mare parte fructe si legume. Daca ai manca doar fructe si legume, ai slabi drastic in 1 sau 2 luni, insa s-ar putea sa iti fie destul de greu sa faci aceasta. Dar, in principiu, daca mananci fructe si legume in loc de carne, paine, dulciuri, atunci slabesti foarte mult.

Exista si creme anti celulita. As putea sa recomand si eu una, dar cred ca e esentiala miscarea si alimentatia, si slabesti fara nici o crema, nimic!
neekhu_yahoo_com
Postat pe 16 Mai 2010 08:11
1.colantii aia se folosesc cd practici un sport, pt a transpira mai mult.sa nu crezi ca stai cu ei in casa si slabesti 2.sunt multe fete f slabe care au multa celulita.celulita apare de la sedentarism.adik dk nu faci miscare .sport+mese echilibrate+2l apa p zi
m_geani
Postat pe 16 Mai 2010 09:06
PENTRU CELULITA cosmeticiana mi-a recomandat zatul de cafea.
Este indicat sa faci mult sport. Daca te dai doar cu crema anticelulitica si astepti sa treaca...iti dai seama ca nu are nici un efect.Trebuie sa combini cu sportul, iar eu iti recomand dansul sportiv.Face minuni!
irina_banescu
Postat pe 16 Mai 2010 11:28
si cat te-a costat? eu am vazut cu 600 de lei impachetarea cu parafango? e buna?
ioanaiuliana21
Postat pe 16 Mai 2010 15:11
daca tii o dieta, si faci exercitii de 3 ori pe saptamana la o sala de fitness sau de aerobic ceva, mergi cativa kilometri pe jos in fiecare zi, te ajut si eu cu un masaj de relaxare combinat cu un drenaj limfatic si anticelulitic si cu siguranta o sa reduci nivelul ei, om? anuntati-ma toti care doriti un astfel de tratament, stiu ca da roade, dar trebuie sa munciti si voi pentru voi in primul rand
adi_maseur
Postat pe 16 Mai 2010 15:44
De la: Nico74, la data 2009-05-10 15:51:55buna
eu folosesc pentru combaterea celulitei ulei de masaj amestecat cu ulei de lavanda, ienupar si rozmarin
healthy011904
Postat pe 16 Mai 2010 19:19
buna ziua,de un an ma chinui sa slabesc am incercat aproape toate produsele din farmacie si plafar,si abia 10 kg intr-un an ,dar burtica cum o dau jos?este tip sort,burtica,abdomene,nu le vreau....altceva?
corinapatriche
Postat pe 16 Mai 2010 20:21
Stiu ca e foarte bun zatul de cafea caldut, e ca un masaj tonifiant, dupa care te speli. Sportul e de asemenea foarte important, apoi alimentatie echilibrata si un mic truc, dupa baie, cu dusul, alternativ apa calda si rece previn reaparitia celulitei.Masajul anticelulitic da si el roade...Mult succes si luptati, se merita!
GodChild
Postat pe 16 Mai 2010 22:42
Stimate domn Andrei de ce nu spuneti si faptul ca , sunteti distribuitor al minumatelor pasttile ? Zau asa , fiti corect .
kudika104733
Postat pe 17 Mai 2010 01:38
Buna,
Spune-mi te rog ce plante ai mai folosit,eu am reumatism si sunt curioasa.De celulita nu mai zic,noi sa fim sanatoase.Un regim echilibrat si masaj anticelulitic m-au scapat de aspectul de coaja de portocala si mi s-au subtiat picioarele,nu am ambitie prea mare pt ca nu vreau sa fiu o slabnoaga,imi plac formele mele si nu stau stresata din cauza celulitei,aveti grija de mintea voastra cu ce v-o ocupati pt ca daca toata ziua stati cu gandul la celulita si la faptul ca sunteti plinute ...e nesanatos.
Sanatate sa avem ca e mai importanta decat toate.
va pup
broken1984
Postat pe 17 Mai 2010 11:56
Pentru celulita, incercati constant, o data pe zi o crema care incalzeste, usor mentolata, apoi acoperiti zonele cu probleme in folie. Daca faceti si ceva miscare, bicicleta, stepper,30 minute, efectul e si mai ok. O sa scapati de celulita mult mai rapid, daca nu omiteti sa va aplicati crema asta cel putin 20 zile consecutiv. Insa, trebuie umblat putin si la alimentatie, multe lichide, carne doar o data pe zi, fiarta sau gratar, fructe si legume. Bafta!
miki2009
Postat pe 21 Mai 2010 11:10
buna,sunt si nu prea depinde de piele cum absoarbe,eu am folosit de la nivea ,emiplant gerovital,si nu prea sa vazut nimic, dar am mai incercat si de la cosmetic plant pe baza de cafea si sa vazut efectul mult dorit.bafta si tie
corinapatriche
Postat pe 21 Mai 2010 17:12
buna,eu am 17 ani,o varsta frageda pot zice,din nefericire pt mine am vergeturi:( e tot una cu celulita?daca nu atunci cum pot scapa de ea?alerg o zi si o zi ,fac gimnastica medicala,iar alimentatia mea este cat se poate de sanatoasa,avand tensiunea mica nu pot renuta la cafea ceea ce cred ca porduce aceasta celulita sau vergeturi,si la ciocolata.oare au aparut acestea in urma cresteri bruste sau a slabiri si ingrasarii rapide?astept un raspuns:X:X multumesc
bgthab
Postat pe 21 Mai 2010 23:34
De la: corina_daniela, la data 2010-05-21 17:12:24buna,sunt si nu prea depinde de piele cum absoarbe,eu am folosit de la nivea ,emiplant gerovital,si nu prea sa vazut nimic, dar am mai incercat si de la cosmetic plant pe baza de cafea si sa vazut efectul mult dorit.bafta si tie


Eu folosesc crema anticelulita cu menta de la Life Care, fara sa face reclama. Am descoperit-o intamplator, cand incercam tot felul de creme si pastile ca sa slabesc. Acum am scapat de 10 kg dar vreau sa dau pielii un aspect perfect. Acum nu ma mai grabeste nimeni pentru ca sunt multumita de felul cum arat dar crema asta cu menta dupa ce o aplici, incepe sa arda, se inroseste pielea. Eu o aplic inainte sa fac stepper sau bicicleta si dupa 10 minute pot spune ca sunt transpirata pana la unghia mica. Oricum nu trebuie sa facem abuz dar eu zic ca folosita regulat in 3 luni se vad rezultatele. Dar stii ucm e cu timpul, uneori avem, alte ori, nu. Oricum folia aia aplicata peste crema e de mare efect,incearca daca ai timp vreo 10 zile. Iti tin pumnii si sa-ti indeplinesti visul, stiu ca e greu!
miki2009
Postat pe 22 Mai 2010 15:40
Eu urc si cobor scarile in fiecare zi.Astfel le impiedic sa mai apara si le elimin pe cele de pe coapse unde ma enerveaza de mor
RoxyRoxx
Postat pe 15 Iulie 2013 19:43
De la: corinapatriche, la data 2010-05-21 17:12:24buna,sunt si nu prea depinde de piele cum absoarbe,eu am folosit de la nivea ,emiplant gerovital,si nu prea sa vazut nimic, dar am mai incercat si de la cosmetic plant pe baza de cafea si sa vazut efectul mult dorit.bafta si tie


Pai cum sa dai celulita jos de la creme? Nu..miscare multa si cremuiere pe masura
RoxyRoxx
Postat pe 15 Iulie 2013 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
WELLSTAR 1 De la: epopescu58 19 Ianuarie 2009 08:36
bulimie 2 De la: 51160 26 Ianuarie 2010 12:23
Liposuctie 31 De la: kudika_945784 17 Ianuarie 2014 00:19
starea de bine! 177 De la: clar_de_luna 23 Noiembrie 2010 02:39
....sunt tare demoralizata 51 De la: RUY_BLAS 11 Septembrie 2013 17:24