Setari Cookie-uri

despre celulita si cum o eliminam

ti-ai satisfacut curiozitatea dle healthy001487
?!?!?!?! oare ce credeai ca am scris in profilul meu?!?!?!?!?!? daca mai esti inca curios cu ceva legat despre persoana mea,intreaba-ma ca-ti spun,nu nici o pb
justforme
Postat pe 28 Mai 2009 22:28
pentru alexutzadan...nu e publicitate,reclama, ci am raspuns fetelor care aveau nelamuriri cu acesti colanti. citeste bine, nu te arunca cu comentariu
kudika006707
Postat pe 30 Mai 2009 01:01
De la: liquidshugar, la data 2009-05-10 18:19:42multumesc mult pentru sfaturi...voi tine con de ele...as vrea sa stiu si cum functioneaza colantii anti celulita....o elimina reducand si din centimentri sau doar combat aspectul?


ia-ti de la plafar un supliment alimentar ...mai ales daca nu ai de gand sa tii dieta .. bea ceai verde, si mai sunt bune niste pastile cu ananas... pt slabit si celulita ... de slabit canci, dar pt celulita intr-adevar sunt bune
isobel
Postat pe 30 Mai 2009 09:42
Eu folosesc cam de trei saptamani gelul thermo de la Cosmedic,am comandat-o de pe un site www.bioplant.qpd.ro
Are un pret destul de acceptabil si e la gramaj de 500ml.
Sunt foarte multumita de ea,mai ales ca pielea mea e ca de bebelus in ultimul timp...O recomand cu placere,dar sa nu uitati sa si folositi folie transparenta pe zonele cu celulita,actioneaza si mai repede.Stau asa cam 3-4 ore si pielea transpira de parca as fi la sauna.
blanky
Postat pe 5 Iulie 2009 14:27
Nu am probleme decit cu cei ce fac afirmatii fara acoperire, se considera atot stiutori intr-un domeniu fie si umai ca au terminat o facultate in domeniu. un om cu experienta stie ca facultatea deschide cararile spre studiu in domeniile pe care le preda dar pina la a fi bine pregatit e cale lunga.
Medicina este fff vasta ca domenii, multi absolventi, putine eminente, repet calea este lunga.
A nu recunoaste ca un intelectual dintr-un alt domeniu nu poate fi bine informat despre un remediu, care pur si simplu, la trecut din nou inzona celor apti de munca si viata este o mare greseala.
healthy001487
Postat pe 5 Iulie 2009 18:54
Scoate zaharul in primul rand din alimentatie si fa mai mult sport!Adoptand un stil de viata constant sigur ca vei fi mai multumita de tine,incearca singura doar rezultatul te va stimula la continuare
lulu2680
Postat pe 19 Iulie 2009 09:35
De la: liquidshugar, la data 2009-05-27 17:24:16in materie de sport stiti niste exercitii speciale si eficiente care sa elimi celulita rapid?

Mult aerobic!
lulu2680
Postat pe 19 Iulie 2009 09:44
desi ultima "interventie" ca raspuns la tema celulitei a fost postat in urma cu ceva timp, tin sa adaug ( din experienta mea si a altora) faptul ca d-l doctor are dreptate: nu varsta, nu greutatea supraponderala, sunt factorii care determina aparitia celulitei. toxinele sunt cele care nu mai reusesc sa fie eliminate normal.
mama mea are 70 de ani si n-a stiut niciodata ce este celulitata, pentru ca n-a avut si nu are aceasta afectiune.
si exact: am vazut celulitata si la persoane slabe.
pana acum 2 ani am facut sport in mod regulat si la fel, nu am avut.
acum am foarte putin vizibil pe fese.
asa incat pot sa spun ca unul din secretele "neaparitiei" celulitei este miscarea.mersul pe jos sau urcatul scarilor frecvent, pot substitui sportul organizat - pentru cele care nu au timp de sala.
intr-adevar masajul, cremele "minune", aparate sau impachetari speciale pot atenua vizualizarea flagranta. in schimb sta la indemana oricui sa manance sanatos, renuntand la e-uri si alimente toxice, sa mearga mult pe jos, automasajul cu o crema sau lapte de corp obisnuit pentru a pune sangele in miscare si multe salate si ceaiuri neindulcite.
de 9 ani sunt ovo-lacto-vegetariana si la varsta mea ... arat cu 12 ani mai tanara. nu fac din asta o tragedie si nici un scop al existentei mele, fiind o persoana activa, plina de viata si optimism.
daca doriti sa ma contactati pentru a discuta despre acest subiect, in limita timpului disponibil,lasati-mi un mesaj cu adresa voastra si va voi contacta eu pe mail sau mess.
succes!
finuta40
Postat pe 19 Iulie 2009 11:14
http://www.healthy.ro/comunitate/forum/view_topic/3420/ULEI-DE-PAPRIKA.html

acolo sigur gaesti ceea ce te intereseaza. cu siguranta
ioanaiuliana21
Postat pe 19 Iulie 2009 11:16
as vrea si eu sa stiu in situatia mea ce trebuie sa fac pentru k e cam dificil,eu sunt slaba,suficient de slaba si am totusi celulita....nu ii vizibila insa e deranjant sa stiu k o am.eu as vrea sa ma ingras totusi pentru k sunt prea slaba dar vreau totusi sa si scap de celulita....dak eu as manca numai cruditati si fructe si as face sport regulat cum as mai putea sa ma ingras?deci cum le rezolv pe amandoua?
bibistroc_healthy
Postat pe 19 Iulie 2009 15:15
De la: bibistroc, la data 2009-07-19 15:15:42as vrea si eu sa stiu in situatia mea ce trebuie sa fac pentru k e cam dificil,eu sunt slaba,suficient de slaba si am totusi celulita....nu ii vizibila insa e deranjant sa stiu k o am.eu as vrea sa ma ingras totusi pentru k sunt prea slaba dar vreau totusi sa si scap de celulita....dak eu as manca numai cruditati si fructe si as face sport regulat cum as mai putea sa ma ingras?deci cum le rezolv pe amandoua?

Simplu.
enemgabriel
Postat pe 19 Iulie 2009 15:19
Buna,
Printre multitudinea de exercitii si sporturi as recomanda si dansul sportiv. Antreneaza mai multe parti ale corpului - inclusiv cele care ne dau de cele mai multe ori bataie de cap
V_R_E
Postat pe 19 Iulie 2009 17:16
Buna fetelor! Si parerea mea este ca sportul, mancat sanatos = fara celulita. Si eu alerga dimineata sau seara max o jumatate de ora, desigur impachetata cu folie alimentara pe sub colanti, mai fac gimnastica uitandu-ma la stiri si nu uit niciodata sa beau apa plata min. 2 litrii pe zi ( si iarna!!!!). Pe langa asta beau si ceaiuri ( de multe ori facute din plante culese chiar de pe camp, si uscate; ceai verde zilnic - chiar si vara!!!!). Si trebuie sa va spun ca am 36 de ani si nu am celulita. Ma ingrozesc cand vad la strand fete slabe, la 20 de ani si pline de celulita. Dar mai grav e ca ele cred ca daca sunt slabe atunci si arata bine. Sa arati bine trebuie sa fi "fitt". Nu aia e important cate kilograme ai, ci kilogramele alea sunt formate din muschi sau grasime :-)? Stiti cum e...arata altfel. Poate mi-e mai usor sa vorbesc asa ca am facut sport de performanta, dar va ingurajez sa faceti miscare...cat mai multa ( alergat, inot, aerobic...orice)
healthy002731
Postat pe 19 Iulie 2009 17:38
Nu stiu cum de voi sunteti multumite de colantii minune,la mine s-au destramat dupa 3 zile si nu sunt grasa am doar 48 kg.
mirela_smadu
Postat pe 19 Iulie 2009 23:08
eu iti recomand mullllllllttttt sport si mullllllllllllta apa
bea apa si fa sport mai usor cu grasimile da e cazul....poooop
pisicutza_healthy
Postat pe 20 Iulie 2009 19:58
Salut! As vrea sa stiu si eu daca colantii anti-celulita au vre'un efect... Daca au fost folositi si de catre alte persoane? Ms..O zi frumoasa tuturor
anamariab1
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:36

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru dumneavoastra
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96





IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:32
sunt de acord cu hunny honey. celulita dispare doar daca esti atenta la ce mananci, faci sport si elimini total sucurile acidulate.cand ti se face pofta de suc iti poti face o citronada din apa, lamaie si zahar sau zaharina. am avut si eu problema asta cu celulita si doar asa am scapat de ea. trebuie sa te dai si cu, crema sau ulei (eu iti recomand uleiul anticelulitic de la elmiplant). iti hidrateaza foarte bine pielea. iti mai pot recomanda si gomajul cu smantana foarte grasa in amestec cu malaiul (obti o pasta. cu care trebuie sa te freci energic pe tot corpul) apoi dupa folosesti uleiul.nu o sa-ti vina sa crezi ce piele fina o sa ai. te pup...si-ti doresc succes si mai ales multa rabdare.
kudika077845
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:02
Bon pentru evaluare de sanatate
NOU!!! CENTRUL DE SANATATE VA OFERA ANALIZA NUTRITIONALA PERSONALIZATA
IN MOD GRATUIT,
pana la data de 30 ianuarie:
- aflarea IMC( indice de masa corporala);
- rata metabolica in repaus (calorii arse);
- aflarea factorului proteic( sanatatea inimii);
- aflarea % de grasime din organism;
- chestionar alimentatie si de viata;
- programe de supravietuire de sarbatori!!!
Recomandari personalizate si solutii concrete:
CONTROLUL GREUTATII (slabire, mentinere, ingrasare)
IMBUNATATIREA SANATATII ( nevoi specifice)
PENTRU PROGRAMARE:
0726183468 0756070027
“Uneori cineva plateste cel mai mult pentru lucruri pe care altul le poate obtine gratuit” (Albert Einstein)
Valabil pentru 2 persoane
anavera
Postat pe 27 Decembrie 2009 21:14
Dragi si frumoase prietene, pielea este cel mai mare oragan al omului. Este firesc ca atunci cand oraganismul inceteaza din crestere sa apara modificari structurale si de aspect. Modul de viata modern, cu fast fud in locul meselor sanatoase, regulate di strict dozate in functie de efort si necesitatea oraganismului, lipsa exrcitiilor fizice zilnice, agresiunea factilor externi (radicalii liberi), stresul cotidian, insuficienta consumului de apa de calitate, pot duce la modificari nu numai de aspect al pielii. Disgratioasa celulita, vergeturile (in special la gravide), modificari la nivelul circulatiei periferice cu aparitia vizibila a venelor in anumite zone
in special pe picioare, au de fapt cauze interne, de la cele specifice nutritiei neadecvate, la greseli de ingrijire si stil de viata gresit. Acumularile de grasimi la nivelul pielii in zone predispuse, solduri, abdomen, coapse, antebrat, sani, denota un exces de grasimi in alimentatie, care nefiind proceste si consumate de organism, se constituie in depozite nu numai la nivelul pielii, ci si intern. Odata cu acestea apare si cresterea in greutate, la inceput insesizabil, dar cu timpul ori in unele cazuri destul de rapid. Atat preintampinarea acestor efecte car si tratarea lor este un proces anevoios, si nu se face doar cu cateva creme sau pastile diuretice. Aceste genuri de terapii pot amplifica procesul, desi initial par sa dea rezultate aparente. Odata cu anumite varste oraganismul sufera schimbari. daca aceste schimbari nu sunt sesizate si modul de viata adaptat la cerinta fiziologica a organismului, modificarile pot ajunge in faze de multe ori ireversibile. Consuzltatiile personalizate la adjutant30@yahoo.com
Nutrisan
Postat pe 5 Ianuarie 2010 07:00
HAI SA-TI ZIC CEVA AM VAZUT LA FOTOMODELE,NU ZIC CA SCAPI DE CELULITA DAR ARATA F BINE PICIOARELE DUPAIA,.PUI CAFEA MACINATA PT IBRIC,SI PESTE PUI APA CALDA,NU FIERBINTE CA-I DIMINUEZI EFECTU ,LASI UN PIC IN CASTRON[UN BOL]APOI TE FRECI BINE CU EA PE PICIOARE ,BURTA,COAPSE,UNDE VREI TU SI STAI ASA DACA POTI 20MIN.POTI PUNE SI UN PIC DE MIERE DACA VREI.TE CLATESTI CU DOAR CU APA,SI O SA MIROSI TOATA A CAFEA DUPAIA,PIELEA RAMANE MAI CAFENIE SA VEZI CA SE VEDE SUPER .INCEARCA.
kalis27
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:24
HAI SA-TI ZIC CEVA AM VAZUT LA FOTOMODELE,NU ZIC CA SCAPI DE CELULITA DAR ARATA F BINE PICIOARELE DUPAIA,.PUI CAFEA MACINATA PT IBRIC,SI PESTE PUI APA CALDA,NU FIERBINTE CA-I DIMINUEZI EFECTU ,LASI UN PIC IN CASTRON[UN BOL]APOI TE FRECI BINE CU EA PE PICIOARE ,BURTA,COAPSE,UNDE VREI TU SI STAI ASA DACA POTI 20MIN.POTI PUNE SI UN PIC DE MIERE DACA VREI.TE CLATESTI CU DOAR CU APA,SI O SA MIROSI TOATA A CAFEA DUPAIA,PIELEA RAMANE MAI CAFENIE SA VEZI CA SE VEDE SUPER .INCEARCA.
kalis27
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:24
Buna tuturor fetelor care doresc sa scape de celulita. As vrea sa recomand si eu ceva desi vad ca nu sunt prima: sport. Cumparati-va doi saculeti cu nisip de 1 kg, fixati-i pe glezne , puteti umbla si prin casa cu ei si incercati sa faceti exercitii cu ei zi de zi, cam doua luni. Va garantez, in afara de faptul ca celulita va disparea, veti observa si subtierea si tonifierea picioarelor. Eu am incercat chiar daca in primele doua saptamani nu se cunostea mai nimic si acum sunt mandra de rezultate. Nu e foarte mare efortul, puteti face exercitiile si cand priviti la TV. Asa am scapat si de aripioare. De doua ori pe saptamana mai masez picioarele cu crema anticelulita pentru intretinere dar odata cu fortifierea muschilor de pe picioare, celulita se elimina complet.Nu este costisitor, nu se depune efort exagerat, aviz persoanelor sedentare si rezultatele se vad foarte repede.
miki2009
Postat pe 5 Ianuarie 2010 14:17
Salut! O crema foarte buna pentru celulita este IODASE ACTISOM de la Natural Project. Sunt produse italienesti, cu efect termic, care se vand doar on-line pe site-ul www.creme-fitness.ro
O zi buna
Alexanda31
Postat pe 7 Ianuarie 2010 10:49
De la: alexutzadan, la data 2009-05-11 20:06:35eu nu cred in colantii"minune"nu se poate elimina celulita asa....

eh,pai nu o elimina de la sine! eu am niste pantalonasi din plastic,altfel nu le pot zice...si ii imbrac,peste imi pun niste colanti pt ca pantalonasii sa stea lipiti, si apoi ard vreo 300 sau 400 de calorii pe stepper (sper ca arata corect nr de calorii arse...). Pantalonasii ma ajuta sa transpir pe zonele cu celulita si se elimina ceva mai usor, decat daca as face sport fara ei. Daca i-as purta ara sa fac sport n-ar avea efect dar asa... Si inainte sa ii imbrac aplic un gel pt drenaj de la Elmiplant. Si nu mai mananc grasimi,zahar...
GreenBubbles
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:07
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-14 17:07:56
De la: alexutzadan, la data 2009-05-11 20:06:35eu nu cred in colantii"minune"nu se poate elimina celulita asa....

eh,pai nu o elimina de la sine! eu am niste pantalonasi din plastic,altfel nu le pot zice...si ii imbrac,peste imi pun niste colanti pt ca pantalonasii sa stea lipiti, si apoi ard vreo 300 sau 400 de calorii pe stepper (sper ca arata corect nr de calorii arse...). Pantalonasii ma ajuta sa transpir pe zonele cu celulita si se elimina ceva mai usor, decat daca as face sport fara ei. Daca i-as purta ara sa fac sport n-ar avea efect dar asa... Si inainte sa ii imbrac aplic un gel pt drenaj de la Elmiplant. Si nu mai mananc grasimi,zahar...

woooooow nu te supara dar cat folosesti stepperul?
sau mai bine zis tu stai fff bine cu timpul liber si o alta varianta ar fi ca indicatorul din stepperul tau e total diferit de altele cindva mergeam la sala,dar din lipsa de timp mi-am luat un stepper si nici unul din ele nu-mi indica mai mult de 60-70 de calorii arse intr-o jumatate de ora,deci,iti dai seama ca mi-ar lua o gramada de timp pt a arde 300 calorii
justforme
Postat pe 16 Ianuarie 2010 14:47
De la: hunny_honey, la data 2010-01-16 14:47:30
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-14 17:07:56
De la: alexutzadan, la data 2009-05-11 20:06:35eu nu cred in colantii"minune"nu se poate elimina celulita asa....

eh,pai nu o elimina de la sine! eu am niste pantalonasi din plastic,altfel nu le pot zice...si ii imbrac,peste imi pun niste colanti pt ca pantalonasii sa stea lipiti, si apoi ard vreo 300 sau 400 de calorii pe stepper (sper ca arata corect nr de calorii arse...). Pantalonasii ma ajuta sa transpir pe zonele cu celulita si se elimina ceva mai usor, decat daca as face sport fara ei. Daca i-as purta ara sa fac sport n-ar avea efect dar asa... Si inainte sa ii imbrac aplic un gel pt drenaj de la Elmiplant. Si nu mai mananc grasimi,zahar...

woooooow nu te supara dar cat folosesti stepperul?
sau mai bine zis tu stai fff bine cu timpul liber si o alta varianta ar fi ca indicatorul din stepperul tau e total diferit de altele cindva mergeam la sala,dar din lipsa de timp mi-am luat un stepper si nici unul din ele nu-mi indica mai mult de 60-70 de calorii arse intr-o jumatate de ora,deci,iti dai seama ca mi-ar lua o gramada de timp pt a arde 300 calorii

pai il folosesc cam 50 de minute...o ora max. adica stepperul meu imi arata timpul,caloriile arse, bataile inimii. la fiecare 7 pasi facuti se arde o calorie. si fac in serii de 100 de calorii,care se ard cam in 11 minute (fara pauzele de cateva minute in care ma odihnesc). acum incerc sa ard 500.
da,stau bine cu timpul liber,sunt inca la scoala :)
GreenBubbles
Postat pe 16 Ianuarie 2010 16:58
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-16 16:58:33
De la: hunny_honey, la data 2010-01-16 14:47:30
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-14 17:07:56
De la: alexutzadan, la data 2009-05-11 20:06:35eu nu cred in colantii"minune"nu se poate elimina celulita asa....

eh,pai nu o elimina de la sine! eu am niste pantalonasi din plastic,altfel nu le pot zice...si ii imbrac,peste imi pun niste colanti pt ca pantalonasii sa stea lipiti, si apoi ard vreo 300 sau 400 de calorii pe stepper (sper ca arata corect nr de calorii arse...). Pantalonasii ma ajuta sa transpir pe zonele cu celulita si se elimina ceva mai usor, decat daca as face sport fara ei. Daca i-as purta ara sa fac sport n-ar avea efect dar asa... Si inainte sa ii imbrac aplic un gel pt drenaj de la Elmiplant. Si nu mai mananc grasimi,zahar...

woooooow nu te supara dar cat folosesti stepperul?
sau mai bine zis tu stai fff bine cu timpul liber si o alta varianta ar fi ca indicatorul din stepperul tau e total diferit de altele cindva mergeam la sala,dar din lipsa de timp mi-am luat un stepper si nici unul din ele nu-mi indica mai mult de 60-70 de calorii arse intr-o jumatate de ora,deci,iti dai seama ca mi-ar lua o gramada de timp pt a arde 300 calorii

pai il folosesc cam 50 de minute...o ora max. adica stepperul meu imi arata timpul,caloriile arse, bataile inimii. la fiecare 7 pasi facuti se arde o calorie. si fac in serii de 100 de calorii,care se ard cam in 11 minute (fara pauzele de cateva minute in care ma odihnesc). acum incerc sa ard 500.
da,stau bine cu timpul liber,sunt inca la scoala :)

indicatorul din stepperul meu are doar timp,calorii si km parcursi siil folosesc o jumatate de ora sau o ora in 2 reprize,in functie si de timpul de care dispun dar nu-mi indica la calorii decit intre 60 si 70 in functie si de viteza cu care-l folosesc,deci la o ora ar fi cel mult 140 de calorii,dar pe linga stepper eu mai folosesc si o platforma vibranta care zice ca arde 200 calorii in 10 min ceea ce eu nu prea cred
justforme
Postat pe 17 Ianuarie 2010 20:11
De la: hunny_honey, la data 2010-01-17 20:11:41
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-16 16:58:33
De la: hunny_honey, la data 2010-01-16 14:47:30
De la: GreenBubbles, la data 2010-01-14 17:07:56
De la: alexutzadan, la data 2009-05-11 20:06:35eu nu cred in colantii"minune"nu se poate elimina celulita asa....

eh,pai nu o elimina de la sine! eu am niste pantalonasi din plastic,altfel nu le pot zice...si ii imbrac,peste imi pun niste colanti pt ca pantalonasii sa stea lipiti, si apoi ard vreo 300 sau 400 de calorii pe stepper (sper ca arata corect nr de calorii arse...). Pantalonasii ma ajuta sa transpir pe zonele cu celulita si se elimina ceva mai usor, decat daca as face sport fara ei. Daca i-as purta ara sa fac sport n-ar avea efect dar asa... Si inainte sa ii imbrac aplic un gel pt drenaj de la Elmiplant. Si nu mai mananc grasimi,zahar...

woooooow nu te supara dar cat folosesti stepperul?
sau mai bine zis tu stai fff bine cu timpul liber si o alta varianta ar fi ca indicatorul din stepperul tau e total diferit de altele cindva mergeam la sala,dar din lipsa de timp mi-am luat un stepper si nici unul din ele nu-mi indica mai mult de 60-70 de calorii arse intr-o jumatate de ora,deci,iti dai seama ca mi-ar lua o gramada de timp pt a arde 300 calorii

pai il folosesc cam 50 de minute...o ora max. adica stepperul meu imi arata timpul,caloriile arse, bataile inimii. la fiecare 7 pasi facuti se arde o calorie. si fac in serii de 100 de calorii,care se ard cam in 11 minute (fara pauzele de cateva minute in care ma odihnesc). acum incerc sa ard 500.
da,stau bine cu timpul liber,sunt inca la scoala :)

indicatorul din stepperul meu are doar timp,calorii si km parcursi siil folosesc o jumatate de ora sau o ora in 2 reprize,in functie si de timpul de care dispun dar nu-mi indica la calorii decit intre 60 si 70 in functie si de viteza cu care-l folosesc,deci la o ora ar fi cel mult 140 de calorii,dar pe linga stepper eu mai folosesc si o platforma vibranta care zice ca arde 200 calorii in 10 min ceea ce eu nu prea cred

nici eu n-as crede :P adica e mult prea usor. crede-ma ca eu pt 500 de calorii alerg pe stepperul ala mult,si e foarte obositor. Nu cred ca imi arata gresit, mai am o prietena care foloseste bicicleta eliptica si ea arde cam 300 de calorii in 40 de minute.
LEgat de platforma asta vibranta am auzit ca tot felul de saloane ar folosi-o...si ca se pot arde pana la 500 de calorii...dar nu in 10 minute :|
acuma nu stiu ce sa zic,eu ma tin de stepper si de pantalonasii aia care,desi zici tu ca nu crezi ca sunt buni,cand mi-i dau jos curge apa din ei... e ok,ca se transpira local si se elimina celulita mai usor.
GreenBubbles
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:53
Nu,m-ai inteles gresit,n-am zis ca n-ar fi buni panatalonii,da n-ar fi buni daca i-ai imbraca si n-ai face nimic,n-ai depune nici un efort,cat despre stepper el este eficient cu sau fara pantaloni,eu folosesc un costum sauna atunci cind folosesc stepperul,daca nu la ambele reprize cel putin la una
justforme
Postat pe 19 Ianuarie 2010 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai suport 16 De la: Monicamm85 14 Iunie 2010 13:21
ATENTIE ALTFEL MOARTE SIGURA..... 5 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:56
dieta mediteraneana 5 De la: kudika416661 3 August 2011 12:48
Criza biliara 5 De la: gabrielle_new 20 Decembrie 2011 00:35
Otet de mere 46 De la: dragon_fly88 31 Iulie 2010 20:45