Setari Cookie-uri

propolisul- remediu naturist

Pãrerea mea este sã foloseºti cremã de propolis, gãseºti la Apicola, costã vreo 13 Roni. Deci nu Tincturã de propolis, cã aceea conþine alcool, mai mult sau mai puþin, dar conþine, iar alcoolul arde.
Tuzel
Postat pe 6 August 2009 09:52
Buna eu le dau la nepoatele mele la recomandarea unui preot care se ocupa de apicultura, propolis cu miere pe stomacul gol.O lingurita de propolis amestecat cu o lingurita de miere.Se ia pe stomacul gol,si ar trebui sa serveasca micul dejun cam la 15-30 de min dupa administrare.Se ia o luna dupa care se face pauza cam 2 sapt si se poate relua"tratamentul".
Sanatate multa!
alina_codrutza
Postat pe 28 August 2009 08:57
Penru ce e buna mierea cu propolis? Am si eu dar nu stiu ce se trateaza cu ea, in afara de raceli. Multumesc.
beatricea
Postat pe 28 August 2009 21:12
Buna! Cum le dati propolisul sub forma de tinctura? Eu de exemplu am primit o bucata de propolis si l-au maruntit apoi l-am amestecat cu miere de salcam si iau cate o lingurita la 2-3 zile pt ca daca este amestecat cu alcool de 80 grade isi pierde toate propritatile.Asa cred eu.Ast raspuns.
alexia24
Postat pe 30 August 2009 12:22
Forever Bee Propolis -
Propolisul este recoltat de albine mai ales din muguri florali. Albinele il folosesc ca material de constructie captusind stupul pentru a-l apara de bacterii, virusi si ciuperci. Este cel mai puternic antibiotic natural, cu spectru larg.
Propolisul prezinta o compozitie chimica care pana in prezent nu a fost complet elucidata.
Contine:
1. Flavone (substante incluse in lantul enzimatic al procesului de oxidoreducere), cirizina, tectocrizina (antibiotic);
2. Flavonoli: galangina (antibiotic), izolpinina (antibiotic), ramnocitrina, kaempferol;
3. Flavonone: pinocembrina (antibiotic, antifungic), pinostrobina;
4. Pigmenti carotenoidici: alfa, beta si gama-carotenul, xantofila (luteolina, violaxantolul, spiriloxantolul) si fucoxantina, toate puternici biostimulatori.
Mai contine acid cinamic, alcool cinamic, vanilina, izovanilina, acid cofeinic (fitoncid si antifungic), acid ferulic (antibiotic), acid benzoic (fitoncid), acid cumaric (antifungic), rasina (acizi rezinici: acid abietic si pimaric, rezinoli si rezine mai putin cunoscute), apoi ceara, polen si impuritati mecanice, acacetina (antiviral), quercitina, pinobanksina (antifungic), apigenina (antiviral), pectolinarigenina (antiviral), sakuranetina (antifungic) si alte flavonoide.
Cuprul este strans legat de arterita obliteranta si boli de piele, iar zincul este hipocolesterolemiant.
S-a constatat ca mierea cu iod si cobalt creste activitatea fagocitara a leucocitelor si mareste rezistenta la boli infectioase.
Cateva directii de actiune: flavonoizii reduc fragilitatea si permeabilitatea capilarelor, deci intervin in prevenirea aterosclerozei, amelioreaza calitatea colagenului din peretele venelor varicoase si incetinesc evolutia afectiunilor retinei.
Propolisul mai dovedeste actiune antifungica, antialgica, efect biostimulator (auxinele, vitaminele), efect cicatrizant, (vezi si produsul Aloe Propolis Creme), efect antioxidant (impiedica oxidarea lipidelor din tesuturi si formarea peroxizilor toxici ai lipidelor) si actiune anti-microbiana (bactericida si bacteriostatica) asupra stafilococului auriu, salmonella-ei, proteusului, listeriei, b. antracis, b. cereus, b. perfringeus, efect antifungic (Candida albicans).
Creste rezistenta la infectii sporind capacitatea de aparare a organismului (gripe, infectii faringiene si laringiene, in acest caz se consuma 2-3 tablete pe zi).
Are efecte benefice in microlitiaza urinara, impiedicand formarea nucleelor de cristalizare.
Este un bun diuretic si normalizeaza pH-ul urinei.
S-au constatat ameliorari in cazul prostatitelor prin consumarea a 2-4 tablete pe zi.
Are efect dezinfectant si antibiotic in nefrite, cistite si uretrite.
Este un adjuvant valoros in tratamentul tuberculozei bronho-pulmonare si cu alte localizari.
Se poate utiliza cu rezultate bune in ulcerul gastric si duodenal, enterite acute, colite acute si cronice, in hepatite, dozele variind intre 2 si 6 tablete pe zi in functie de simptomatologie.
Adjuvant in afectiunile neurologice si reumatismale (maladia Parkinson, diverse nevralgii si adjuvant in poliartrita reumatoida).
Experienta unor cercetatori apicultori atesta si afirma ca nu exista nici un medicament de sinteza chimica si nici un produs sau preparat naturist care sa fie mai eficient in dezechilibru fosfocalcic decat propolisul.
Se indica in tulburari de osificare, osteoporoza, hipocalcemii.
Utilizare Forever Bee Propolis:
1. antibiotic, in toate formele de infectii interne;
2. microlitiaza renala, previne precipitarea cristalelor si formarea calculilor;
3. tuberculoze bronho-pulmonare si extra-pulmonare;
4. erizipel, meningita, gripa, febra tifoida;
5. faringita (se sug 2 - 5 tablete/zi);
6. hipertensiune (2 tablete/zi);
7. scaderea colesterolului (3 tablete/zi);
8. ulcer gastro-duodenal;
9. enterite acute;
10. colite acute si cronice;
11. hepatite (2 - 4 tablete/zi);
12. nefrite, cistite, uretrite, prostatite;
13. maladia Parkinson;
14. prostatite;
15. osteoporoza;
16. hipocalcemii;
17. nevralgii;
18. poliartrita reumatoida (in combinatie cu alte produse);
19. spondilita ankilopoietica.
Acest propolis contine si laptisor de matca.Este selectat dintr-o regiune desertica unde nu exista poluare.
De la: beatricemenghes, la data 2009-08-28 21:12:14Penru ce e buna mierea cu propolis? Am si eu dar nu stiu ce se trateaza cu ea, in afara de raceli. Multumesc.
rodilantos
Postat pe 30 August 2009 21:16
De la: rodicala, la data 2009-08-30 21:16:58Forever Bee Propolis -
Propolisul este recoltat de albine mai ales din muguri florali. Albinele il folosesc ca material de constructie captusind stupul pentru a-l apara de bacterii, virusi si ciuperci. Este cel mai puternic antibiotic natural, cu spectru larg.
Propolisul prezinta o compozitie chimica care pana in prezent nu a fost complet elucidata.
Contine:
1. Flavone (substante incluse in lantul enzimatic al procesului de oxidoreducere), cirizina, tectocrizina (antibiotic);
2. Flavonoli: galangina (antibiotic), izolpinina (antibiotic), ramnocitrina, kaempferol;
3. Flavonone: pinocembrina (antibiotic, antifungic), pinostrobina;
4. Pigmenti carotenoidici: alfa, beta si gama-carotenul, xantofila (luteolina, violaxantolul, spiriloxantolul) si fucoxantina, toate puternici biostimulatori.
Mai contine acid cinamic, alcool cinamic, vanilina, izovanilina, acid cofeinic (fitoncid si antifungic), acid ferulic (antibiotic), acid benzoic (fitoncid), acid cumaric (antifungic), rasina (acizi rezinici: acid abietic si pimaric, rezinoli si rezine mai putin cunoscute), apoi ceara, polen si impuritati mecanice, acacetina (antiviral), quercitina, pinobanksina (antifungic), apigenina (antiviral), pectolinarigenina (antiviral), sakuranetina (antifungic) si alte flavonoide.
Cuprul este strans legat de arterita obliteranta si boli de piele, iar zincul este hipocolesterolemiant.
S-a constatat ca mierea cu iod si cobalt creste activitatea fagocitara a leucocitelor si mareste rezistenta la boli infectioase.
Cateva directii de actiune: flavonoizii reduc fragilitatea si permeabilitatea capilarelor, deci intervin in prevenirea aterosclerozei, amelioreaza calitatea colagenului din peretele venelor varicoase si incetinesc evolutia afectiunilor retinei.
Propolisul mai dovedeste actiune antifungica, antialgica, efect biostimulator (auxinele, vitaminele), efect cicatrizant, (vezi si produsul Aloe Propolis Creme), efect antioxidant (impiedica oxidarea lipidelor din tesuturi si formarea peroxizilor toxici ai lipidelor) si actiune anti-microbiana (bactericida si bacteriostatica) asupra stafilococului auriu, salmonella-ei, proteusului, listeriei, b. antracis, b. cereus, b. perfringeus, efect antifungic (Candida albicans).
Creste rezistenta la infectii sporind capacitatea de aparare a organismului (gripe, infectii faringiene si laringiene, in acest caz se consuma 2-3 tablete pe zi).
Are efecte benefice in microlitiaza urinara, impiedicand formarea nucleelor de cristalizare.
Este un bun diuretic si normalizeaza pH-ul urinei.
S-au constatat ameliorari in cazul prostatitelor prin consumarea a 2-4 tablete pe zi.
Are efect dezinfectant si antibiotic in nefrite, cistite si uretrite.
Este un adjuvant valoros in tratamentul tuberculozei bronho-pulmonare si cu alte localizari.
Se poate utiliza cu rezultate bune in ulcerul gastric si duodenal, enterite acute, colite acute si cronice, in hepatite, dozele variind intre 2 si 6 tablete pe zi in functie de simptomatologie.
Adjuvant in afectiunile neurologice si reumatismale (maladia Parkinson, diverse nevralgii si adjuvant in poliartrita reumatoida).
Experienta unor cercetatori apicultori atesta si afirma ca nu exista nici un medicament de sinteza chimica si nici un produs sau preparat naturist care sa fie mai eficient in dezechilibru fosfocalcic decat propolisul.
Se indica in tulburari de osificare, osteoporoza, hipocalcemii.
Utilizare Forever Bee Propolis:
1. antibiotic, in toate formele de infectii interne;
2. microlitiaza renala, previne precipitarea cristalelor si formarea calculilor;
3. tuberculoze bronho-pulmonare si extra-pulmonare;
4. erizipel, meningita, gripa, febra tifoida;
5. faringita (se sug 2 - 5 tablete/zi);
6. hipertensiune (2 tablete/zi);
7. scaderea colesterolului (3 tablete/zi);
8. ulcer gastro-duodenal;
9. enterite acute;
10. colite acute si cronice;
11. hepatite (2 - 4 tablete/zi);
12. nefrite, cistite, uretrite, prostatite;
13. maladia Parkinson;
14. prostatite;
15. osteoporoza;
16. hipocalcemii;
17. nevralgii;
18. poliartrita reumatoida (in combinatie cu alte produse);
19. spondilita ankilopoietica.
Acest propolis contine si laptisor de matca.Este selectat dintr-o regiune desertica unde nu exista poluare.
De la: beatricemenghes, la data 2009-08-28 21:12:14Penru ce e buna mierea cu propolis? Am si eu dar nu stiu ce se trateaza cu ea, in afara de raceli. Multumesc.
propolisul de la foreven nu este bun de nimic,este tratat si con servat cu conservanti chimic....propolisul este bun doar cel de la apicultor direct !!!!!!!!!!!!!
4Life
Postat pe 30 August 2009 21:58
De la: TF_, la data 2009-08-30 21:58:45
De la: rodicala, la data 2009-08-30 21:16:58Forever Bee Propolis -
Propolisul este recoltat de albine mai ales din muguri florali. Albinele il folosesc ca material de constructie captusind stupul pentru a-l apara de bacterii, virusi si ciuperci. Este cel mai puternic antibiotic natural, cu spectru larg.
Propolisul prezinta o compozitie chimica care pana in prezent nu a fost complet elucidata.
Contine:
1. Flavone (substante incluse in lantul enzimatic al procesului de oxidoreducere), cirizina, tectocrizina (antibiotic);
2. Flavonoli: galangina (antibiotic), izolpinina (antibiotic), ramnocitrina, kaempferol;
3. Flavonone: pinocembrina (antibiotic, antifungic), pinostrobina;
4. Pigmenti carotenoidici: alfa, beta si gama-carotenul, xantofila (luteolina, violaxantolul, spiriloxantolul) si fucoxantina, toate puternici biostimulatori.
Mai contine acid cinamic, alcool cinamic, vanilina, izovanilina, acid cofeinic (fitoncid si antifungic), acid ferulic (antibiotic), acid benzoic (fitoncid), acid cumaric (antifungic), rasina (acizi rezinici: acid abietic si pimaric, rezinoli si rezine mai putin cunoscute), apoi ceara, polen si impuritati mecanice, acacetina (antiviral), quercitina, pinobanksina (antifungic), apigenina (antiviral), pectolinarigenina (antiviral), sakuranetina (antifungic) si alte flavonoide.
Cuprul este strans legat de arterita obliteranta si boli de piele, iar zincul este hipocolesterolemiant.
S-a constatat ca mierea cu iod si cobalt creste activitatea fagocitara a leucocitelor si mareste rezistenta la boli infectioase.
Cateva directii de actiune: flavonoizii reduc fragilitatea si permeabilitatea capilarelor, deci intervin in prevenirea aterosclerozei, amelioreaza calitatea colagenului din peretele venelor varicoase si incetinesc evolutia afectiunilor retinei.
Propolisul mai dovedeste actiune antifungica, antialgica, efect biostimulator (auxinele, vitaminele), efect cicatrizant, (vezi si produsul Aloe Propolis Creme), efect antioxidant (impiedica oxidarea lipidelor din tesuturi si formarea peroxizilor toxici ai lipidelor) si actiune anti-microbiana (bactericida si bacteriostatica) asupra stafilococului auriu, salmonella-ei, proteusului, listeriei, b. antracis, b. cereus, b. perfringeus, efect antifungic (Candida albicans).
Creste rezistenta la infectii sporind capacitatea de aparare a organismului (gripe, infectii faringiene si laringiene, in acest caz se consuma 2-3 tablete pe zi).
Are efecte benefice in microlitiaza urinara, impiedicand formarea nucleelor de cristalizare.
Este un bun diuretic si normalizeaza pH-ul urinei.
S-au constatat ameliorari in cazul prostatitelor prin consumarea a 2-4 tablete pe zi.
Are efect dezinfectant si antibiotic in nefrite, cistite si uretrite.
Este un adjuvant valoros in tratamentul tuberculozei bronho-pulmonare si cu alte localizari.
Se poate utiliza cu rezultate bune in ulcerul gastric si duodenal, enterite acute, colite acute si cronice, in hepatite, dozele variind intre 2 si 6 tablete pe zi in functie de simptomatologie.
Adjuvant in afectiunile neurologice si reumatismale (maladia Parkinson, diverse nevralgii si adjuvant in poliartrita reumatoida).
Experienta unor cercetatori apicultori atesta si afirma ca nu exista nici un medicament de sinteza chimica si nici un produs sau preparat naturist care sa fie mai eficient in dezechilibru fosfocalcic decat propolisul.
Se indica in tulburari de osificare, osteoporoza, hipocalcemii.
Utilizare Forever Bee Propolis:
1. antibiotic, in toate formele de infectii interne;
2. microlitiaza renala, previne precipitarea cristalelor si formarea calculilor;
3. tuberculoze bronho-pulmonare si extra-pulmonare;
4. erizipel, meningita, gripa, febra tifoida;
5. faringita (se sug 2 - 5 tablete/zi);
6. hipertensiune (2 tablete/zi);
7. scaderea colesterolului (3 tablete/zi);
8. ulcer gastro-duodenal;
9. enterite acute;
10. colite acute si cronice;
11. hepatite (2 - 4 tablete/zi);
12. nefrite, cistite, uretrite, prostatite;
13. maladia Parkinson;
14. prostatite;
15. osteoporoza;
16. hipocalcemii;
17. nevralgii;
18. poliartrita reumatoida (in combinatie cu alte produse);
19. spondilita ankilopoietica.
Acest propolis contine si laptisor de matca.Este selectat dintr-o regiune desertica unde nu exista poluare.
De la: beatricemenghes, la data 2009-08-28 21:12:14Penru ce e buna mierea cu propolis? Am si eu dar nu stiu ce se trateaza cu ea, in afara de raceli. Multumesc.
propolisul de la foreven nu este bun de nimic,este tratat si con servat cu conservanti chimic....propolisul este bun doar cel de la apicultor direct !!!!!!!!!!!!!
si argumentele unde sunt?te deranjeaza forever-ul,asta este,este un lider mondial in produse pe baza de aloe vera de 31 de ani pe piata?
enemgabriel
Postat pe 31 August 2009 08:14
prietene,ma deranjeaza excrocii ca tine,nu forever in special...si la voi in aceasta retea sunt foarte multi prezenti !!!!!!!!! din pacate....mai departe de asta,neinteresant faptul ca forever este infiintat acum 31 ani si ca este lider in produse cu aoleu vara...asta tine de statistica voastra ,a celor care faceti afacerea ...si de concurenta cu ceilalti producatori cati or mai fi...
4Life
Postat pe 31 August 2009 16:30
De la: TF_, la data 2009-08-31 16:30:05prietene,ma deranjeaza excrocii ca tine,nu forever in special...si la voi in aceasta retea sunt foarte multi prezenti !!!!!!!!! din pacate....mai departe de asta,neinteresant faptul ca forever este infiintat acum 31 ani si ca este lider in produse cu aoleu vara...asta tine de statistica voastra ,a celor care faceti afacerea ...si de concurenta cu ceilalti producatori cati or mai fi...


AI AJUNS SA FII DEZGUSTATOR,ESTI O RUSINE!!!!!
PACAT DE TINE!!!!!!
rodilantos
Postat pe 31 August 2009 19:13
De la: rodicala, la data 2009-08-31 19:13:56
De la: TF_, la data 2009-08-31 16:30:05prietene,ma deranjeaza excrocii ca tine,nu forever in special...si la voi in aceasta retea sunt foarte multi prezenti !!!!!!!!! din pacate....mai departe de asta,neinteresant faptul ca forever este infiintat acum 31 ani si ca este lider in produse cu aoleu vara...asta tine de statistica voastra ,a celor care faceti afacerea ...si de concurenta cu ceilalti producatori cati or mai fi...


AI AJUNS SA FII DEZGUSTATOR,ESTI O RUSINE!!!!!
PACAT DE TINE!!!!!!
decat sa te uiti spre mine,mai bine ti-ai folosi timpul si energia sa te uiti spre propria-ti persoana...poate ai ceva mai mult de castigat din asta,nu crezi >???
4Life
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:30
am inteles de la o prietena care era reprezentant forever ca si aceste produse contin parabeni
danteluta
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:00
De la: mery_medy, la data 2009-04-22 18:20:43Hristos a inviat!
Am inteles ca propolisul in combinatie cu alcoolul este un bun remediu naturist pentru mai multe boli si rani... Care sunt acestea?
Multumesc!
Tintura de propolis =alcool 90 grade =100GR.+50 GR.PROPOLIS si se lasa la macerat trei saptamani SI ESTE ANTIBIOTICUL NATURAL ! Se ia preventiv IMPOTRIVA GRIPEI "porcine " 6 LINGURITE PE ZI ,PE PUTINA PAINICA .. PE ORICE RANA PUI ,CHIAR SI FURUNCUL DAR SA SE FACA TINCTURA CUM AM SPUS EU ...ceea din comert .....?!
kudika080388
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:30
DOAMNA AVETI DREPTATE ....daca IL PREPARI IN CASA 1970 NICI NU PREA SE STIA CE-I ACELA PROPOLIS ...MIE MI-A SALVAT VIATA ...aveam 36 de Kg si un diagnostic crunt ,INTRA OPERATORIU ,...m-au pensionat de boala ...gradul I..si EU AM MANCAT ~5 kg. DE PROPOLIS IN 5 LUNI SI ...CAND AM AJUNS LA DR. JUVARA mi-a zis :CE-AI LUAT .A FOST MIRACULOS PENTRU TINE !! .
kudika080388
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:43
De la: alexia24, la data 2009-08-01 22:18:22Buna! V-as ruga sa-mi spuneti cum pot sa folosesc propolisul in stare brut, fara a-l amesteca cu alcool? Astept sugestii.Multumesc!
Propolisul se poate lua si asa ca o bombonica, si se poate mesteca toata ziua , asta bineinteles daca ati place gustul. Propolisul se lipeste de dinti si daca inghiti in timpul zilei se lipeste de gat , lucru care este indicat avand in vedere efectul benefic pe care al are
in general Propolisul nu se dizolva in alt lichid decat in tuica s-au alcool . De preferat este sa se dizolve in tuica de fructe de 40 grade facuta de cineva pe care cunoastet, fiind mult mai sanatos decat alcoolul care este facut din cine stie ce materii prime. De fapt pentru orice tincturi este cel mai indicat sa se faca din tuica de fructe de 40 grade.
lelly
Postat pe 21 Noiembrie 2009 21:47
CA SA NU SE RIDICE BASICUTA CAND TE-AI ARS IMEDIAT SE PUNE MIERE DE ALBINA SI SE LASA DESTUL TIMP SE SIMTE O ARSURA PUTERNICA CHIAR DACA ARSURA NU E MARE. NU SE UNFLA DELOC SI SE VINDECA CA SI CUM NU AI PATIT NIMIC. SECRETUL E Sa ai atunci miere si sa nu uiti.
belami
Postat pe 21 Noiembrie 2009 21:58
din propria experienta ,te sfatuiesc sa nu ai incredere in produsele forever caci nu fac decat sa-ti goleasca buzunarul.
healthy001744
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:06
De la: healthy001744, la data 2009-11-22 11:06:30din propria experienta ,te sfatuiesc sa nu ai incredere in produsele forever caci nu fac decat sa-ti goleasca buzunarul.
Da?Sicer sa fiu si mie mi-au golit buzunarul dar cu mare folos,copilul meu de 6 ani nu a avut probleme de sanatate niciodata tocmai ca a folosit produsele,oare se mai punea problema banilor cand era vorba de sanatatea copilului meu?Nu in buzunar este problema ci in cap.Si ma costa 600 de ron pe luna acest lucru,dar nu este o cheltuiala ci o investitie,asa gandesc eu.Cat despre afirmatia ta nu pot spune ca ai dreptate ,pentru ca nu ai cum sa dovedesti acest lucru.Poate ai consumat un produs 2 si normal ca nu aveai cum sa vezi rezulate exceptionale,dar asta nu inseamna ca produsele sunt slabe din punct de vedre calitativ.
ene_m_gabriel
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:14
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-22 11:14:02
De la: healthy001744, la data 2009-11-22 11:06:30din propria experienta ,te sfatuiesc sa nu ai incredere in produsele forever caci nu fac decat sa-ti goleasca buzunarul.
Da?Sicer sa fiu si mie mi-au golit buzunarul dar cu mare folos,copilul meu de 6 ani nu a avut probleme de sanatate niciodata tocmai ca a folosit produsele,oare se mai punea problema banilor cand era vorba de sanatatea copilului meu?Nu in buzunar este problema ci in cap.Si ma costa 600 de ron pe luna acest lucru,dar nu este o cheltuiala ci o investitie,asa gandesc eu.Cat despre afirmatia ta nu pot spune ca ai dreptate ,pentru ca nu ai cum sa dovedesti acest lucru.Poate ai consumat un produs 2 si normal ca nu aveai cum sa vezi rezulate exceptionale,dar asta nu inseamna ca produsele sunt slabe din punct de vedre calitativ.
si tu cum dovedesti cele afirmate mai sus ?? nici tu nu ai cum dovedi acest lucru,iar doamna de mai sus are perfecta dreptate,PRODUSELE FOREVER SUNT BUNE NUMAI SA-TI GOLEASCA BUZUNARUL...in rest foarte proaste calitativ si PLINE DE CHIMICALE !!!!! parabeni si alti conservandti de sinteza care fac rau organismului...nu au cum sa le faca altfel,deoarece nu ar mai putea avea garantia de 3 4 ani daca nu ar avea conservanti chimic de sinteza...!!! informati-va oameni buni,nu ascultati doar minciunile "reprezentantilor" forever, ei au interesul sa cumparati produsele astea de proasta calitate si foarte scumpe...cititi cu atnetie pe cutie sau pe sticla si cautati detalii despre ingredientele acestor produse,sa vedeti ca in marea lor majoritate sunt compusi chimici de sinteza care fac rau organismului uman !!!!
4Life
Postat pe 22 Noiembrie 2009 11:50
nu iti recomand, eu am 57 de ani si un stomac f sanatos si la sugestia altora am luat si eu polen timp de 2 luni pe stomacul gol, dimineata iar rezultatul a fost unul catastrofatic. am facut o gastrita fff urata, de abia mi-am revenit dupa cateva luni, asa ca ....mare atentie!!!!111
marialazar
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:17
nu iti recomand, eu am 57 de ani si un stomac f sanatos si la sugestia altora am luat si eu polen timp de 2 luni pe stomacul gol, dimineata iar rezultatul a fost unul catastrofatic. am facut o gastrita fff urata, de abia mi-am revenit dupa cateva luni, asa ca ....mare atentie!!!!111
marialazar
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:17
De la: marialazar, la data 2009-11-22 13:17:45nu iti recomand, eu am 57 de ani si un stomac f sanatos si la sugestia altora am luat si eu polen timp de 2 luni pe stomacul gol, dimineata iar rezultatul a fost unul catastrofatic. am facut o gastrita fff urata, de abia mi-am revenit dupa cateva luni, asa ca ....mare atentie!!!!111
aici e vorba de PROPOLIS si nu polen,oricum nici cu polen nu ai cum sa faci gastrita.
ene_m_gabriel
Postat pe 22 Noiembrie 2009 16:41
tinctura de propilis este foarte buna pentru eliminarea parazitilor intestinali, inclusiv a gerdiei.

Si de la polen nu se poate sa ai decit cel mult o reactie alergica , nimic altceva.
micabis
Postat pe 16 Februarie 2010 06:39
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Martie 2010 16:03
Pastila uitata ! 3 De la: kudika_927035 7 Iulie 2013 21:03
ERAD...ce inseamna? 6 De la: raluka_pl 5 Februarie 2010 17:34
Un sfat va rog mult 25 De la: Ame_ly 24 August 2010 00:02
Sterilet... daca mai exista acest subiect imi cer scuze...recunosc nu am citit! 18 De la: kudika353252 21 Martie 2011 17:14