Setari Cookie-uri

buna

buna am sesizat acum vreo 3 luni un ganglion la gat dar acu de vreo trei zile am sesizat altii vreo 4 pe ambele partii ale gatului .....cine ma poate ajuta cu niste informatii ca mi-s tare speriata
angel_withe_andreea
Postat pe 11 Mai 2009 19:44
buna! am si eu ceva asemanator la genunchi. nu stiu dc ii pot spune ganglion sau lipom sau cum sa-i spun... la mine e rotund si plin cu lichid (cel putin asa se simte). pe mine m-a vazut un dr si mi-a spus ca e tesut adipos inauntru si ca asa cum a aparut va si dispare. din pacate nu a disparut, s-a marit si uneori e dureros. am citit pe net despre astfel de ganglioni si cica n-ar fi nimic periculos, nu se stie din ce cauza apar. sunt persoane care astfel de ganglioni pe tot corpul. tot pe net am citit ca sunt mai mult o problema de estetica si ca pot fi indepartati chirurgical fara probleme. oricum, cred ca cel mai bine ar fi sa te vada totusi un medic, pt ca atunci vei putea sta linistita si vei sti si ce poti face pt indepartarea lor.
anna_healthy
Postat pe 30 Iunie 2009 13:36
Angel ,sora mea avea ganglioni la gat,medicul i-a zis ca sunt de la raceala,ii apreau si dupa un timp ii dispareau singuri..Treci totusi pe la medic,ca nu strica.Bafta!


Anna si eu am avut la genunchi un tesut cum ai spus tu ,insa medicul si alte persoane care m-au vazut ,si altele care au avut,mi-au spus ca este un chist(nu stiu daca este numit si ganglion chistul).Pe mine ma durea chistul uneori(il aveam in spatele genunchiului),insa am fost norocoasa si mi-a disparut in timp.Medicul mi-a spus ca daca nu ma doare si nu se mareste nu este necesara operatia,dar daca ma doare ,trebuie sa-l scoatem.Am discutat si cu profesorul de romana(fiul lui avea chist),el nu a fost atat de norocoas,si din cauza durerilor,i s-a si marit si a trebuit sa se opereze..Vecina mea ,de aseamenea, din cauza durerilor s-a operat,ca nu e de joaca.Daca ai timp , mai treci si pe la alt medic ,nu strica inca o opinie.Ai grija de tine!
cami_goanga10
Postat pe 8 Martie 2010 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
URGENT AMANARE MENSTRA 52 De la: Carmina0525 11 Noiembrie 2010 17:18
Anticoneptionale 2 De la: andreeaBMA 1 August 2011 06:38
intarzierea menstruatiei 3 De la: kudika_946002 13 Decembrie 2013 20:55
FERTILIZARE IN VITRO 17 De la: izab33lla 30 Septembrie 2010 22:43
Salut! 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:39