Setari Cookie-uri

Am si eu o problema care nu mai poate astepta!Va rog ajutati-ma cu un sfat ca nu mai stiu ce sa ma fac!

Buna ziua!Am si eu o problema...Acum cateva zile am inceput sa am un discomfort exact ca acela de cistita!Am cumparat de la farmacie Urinal Acut fiind ferm convinsa ca asta am!In fine...am luat tot tratamentul,insa nu s-a intamplat absolut nimic,poate ca mi-a mai calmat un pic senzatia dar atata tot...In clipa aceea mi-am dat seama ca nu era cistita,ptr ca la fel am patit si vara trecuta:senzatie de arsura,senzatie de urinare continua,cand ma i-a cu frig cand cu cald din cauza senzatiilor acestora...ce sa mai zic,abia dorm...pe reprize as putea spune!Vara trecuta cand am mai avut asta am fost la farmacie si le-am spus fetelor de acolo,iar ele mi-au recomandat un tratament pe baza de ovule [tr 10 zile,cu Klion-D,banuind ca as avea o infectie urinara luata de pe cine stie unde...WC-uri sau eu mai stiu ce altceva...Apoi am vorbit cu iubitul meu si i-am povestit,si culmea si el experimenteaza aceleasi senzatii numai ca la el nu tin asa mult ca la mine!Am facut tratamentul acela cu Klion-D 10 zile apoi mi-a trecut problema!Acum insa vad ca iar am facut,ma gandesc ca sa nu fie probabil din cauza ca la acele pastile este recomandat sa i-a ambii parteneri,insa el nu a mai luat,nu mai stiu din ce cauza si sa nu imi fi revenit problema din aceasta cauza ma gandesc!Ce credeti ca ar putea fi?Ptr ca imi fac griji si ma chinuie tare...Eu nu pot pleca undeva fara sa am o toaleta prin preajma!Senzatiile de urinare continua nu sunt numai senzatii ci eu chiar urinez absolut de fiecare data cand ma duc la toatela,nu cateva picaturi ca la cistita ci normal,ca la toate persoanele,si mai nou,de data aceasta m-am trezit ca atunci cand ma duc la toaleta sa urinez imi curg si mici cheaguri de sange si m-am speriat tare!M-am gandit nu cumva sa fi intrat la menstruatie,sa imi fi venit mai devreme,chiar daca mi-am calculat ca trebuie sa imi vina in jurul datei de 18 sau 19 luna aceasta dar nu am simptomele specifice,iar scurgerea aceea nu mi-a patat deloc lenjeria intima,ci e numai cand ma duc la toaleta,dar nici atunci nu o am chiar mereu,iar fluxul oricum nu este cel normal,al unei menstruatii...Deci cheguletele de sange nu imi curg prin urina,prin uretre si prin vagin pe unde vine menstruatia normal!Mentionez ca am 21 de ani,neimpliniti inca(sunt nascuta in iulie),mi-am inceput viata sexuala si ca am partener stabil de 6 ani,el fiind si prima mea experienta sexuala si eu la el de asemenea!V-as fi ft.recunoascatoare daca m-ati ajuta cu un sfat!Ce sa fac!Ce credeti ca am!Nu am vrut sa ii spun mamei ca nu mai vreau sa o alarmez si pe ea,ca are destule pe cap,si d-aia am apelat la dvs...poate ma puteti ajuta cu un sfat ceva!Va multumesc!
khryssyyy22
Postat pe 13 Mai 2009 15:47
in primul rand mergi la medic! fa o analiza sa vezi despre ce fel de infectie e vorba! daca se stabileste diagnosticul e mai usor de stabilit si tratamentul corespunzator, cu posibilitatea tratarii definitive. convingeti partenerul sa urmeze si el tratamentul cortect pt ca te poate reinfecta iar si iar.. pana cand nu veti mai putea sa il mai tratati. daca te iubeste va accepta fara rezerve sa se si trateze, pt ca exista posibilitatea ca el sa ramana purtator sanatos, tu sa faci mereu boala si sa suferi.
camiflorea
Postat pe 30 Mai 2009 11:45
Draga mea, iti pot recomanda mai multe lucruri: in primul rand sa mergi la doctor si aplicarea unui tratament corect, in al doilea rand o igiena locala dar nu cu sapun (exista la plafar geluri speciale pentru igiena intima pe baza de plante sau la farmacie, de asemenea poti fae o data pe saptamana spalaturi vaginale cu ceai de galbenele in care ai pus o lingurita de bicarbonat sau cu ceai de pelin.In al treilea rand sa folosesti niste tampoane profilactice si terapeutice care sunt valabile pentru orice tip de afectiune ginecologica. Aici te pot ajuta eu . Daca te intereseaza contacteaza-ma la deliapetrescu@yahoo.com sau tel 0766685295. O zi buna.
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 4 Iunie 2009 12:48
Ia URINOSALM, 3 pastile pe zi, costa 30,00 ron, le gasesti la plafar sau bea argila.
lover_woman
Postat pe 7 Iunie 2009 18:11
Nu te supara pe mine, dar, in loc sa ne intrebi ce sa faci, mai bine ne intrebai daca iti puten recomanda un medic bun!!! Din punctul meu de vedere esti absolut inconstienta! Cum poti sa te tratezi asa, dupa ureche si sa intrebi farmacistele ce sa-ti dea??? Cred ca nici macar nu-ti dai seama cate boli cu transmitere sexuala sunt pe lumea asta si la ce te expui tratandu-te in acest mod... DU-TE IMEDIAT LA MEDIC SI FA-TI UN SET DE ANALIZE COMPLETE!!! Daca pe medic nu-l duce capul (pentru ca este si asta posibil), cere-i sa-ti dea trimitere pentru un laborator bun, ca sa faci neaparat urmatoarele analize: secretie vaginala, secretie col, Chlamydia antigen, Micoplasma si Ureaplasma. Neaparat sa faci Chlamydia! Este o infectie tare periculoasa.
Iti doresc sanatate si...minte ca sa procedezi asa cum trebuie, sa nu regreti mai tarziu greselile pe care le faci acum!
Dianne_t8
Postat pe 9 Iunie 2009 12:28
Esti inconstienta!Tii neaparat sa ajungi la insuficienta renala,la infertilitate,la...multe alte probleme serioase?Atunci nici Dumnezeu,nici medicii,nici...ce vrei tu nu te mai ajuta.Du-te la medic!E valabil si pentru prietenul tau.
Aphrodisia
Postat pe 9 Iunie 2009 12:41
si eu am avut si ink mai am aceste simptome si la ecografie s-a descoperit k am chisturi ovariene...akm poate la tn e altcva dk spui k si partenerul tau are aceleasi simptome..oricum asa cum au spus si fetele trebuie neaparat un consult...bafta si multa sanatate
kudika090477
Postat pe 9 Iunie 2009 12:50
De la: Dianne_t8, la data 2009-06-09 12:28:31Nu te supara pe mine, dar, in loc sa ne intrebi ce sa faci, mai bine ne intrebai daca iti puten recomanda un medic bun!!! Din punctul meu de vedere esti absolut inconstienta! Cum poti sa te tratezi asa, dupa ureche si sa intrebi farmacistele ce sa-ti dea??? Cred ca nici macar nu-ti dai seama cate boli cu transmitere sexuala sunt pe lumea asta si la ce te expui tratandu-te in acest mod... DU-TE IMEDIAT LA MEDIC SI FA-TI UN SET DE ANALIZE COMPLETE!!! Daca pe medic nu-l duce capul (pentru ca este si asta posibil), cere-i sa-ti dea trimitere pentru un laborator bun, ca sa faci neaparat urmatoarele analize: secretie vaginala, secretie col, Chlamydia antigen, Micoplasma si Ureaplasma. Neaparat sa faci Chlamydia! Este o infectie tare periculoasa.
Iti doresc sanatate si...minte ca sa procedezi asa cum trebuie, sa nu regreti mai tarziu greselile pe care le faci acum!
ai dreptate,trebui sa mearga la medic.
51160
Postat pe 9 Iunie 2009 21:05
Buna! ai fost la dr? acum esti bine sanatoasa?
doinitaeda
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:14
mergi imediat la medic
poti sa ai tricimonas alaturi de altceva
mergi la ginecolog si cere si test papa nicolau
LILIA50
Postat pe 14 Ianuarie 2010 12:35
De la: dayanadia, la data 2009-06-09 12:50:51si eu am avut si ink mai am aceste simptome si la ecografie s-a descoperit k am chisturi ovariene...akm poate la tn e altcva dk spui k si partenerul tau are aceleasi simptome..oricum asa cum au spus si fetele trebuie neaparat un consult...bafta si multa sanatate


de la chisturi ovariene nu poti avea astfel de simptome, mai e sigur si altceva, trebuie facute niste examene bacteriologice, microbii nu se vad la echograf
camiflorea
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:14
in primul rand tebuie sa faci spalaturi vagnale cu ceai de coda calului,codita soricelului si galbenele.de 2 ori pe sapt.
Te duci la farmacie si cumperi NORFLOXACIN SI FACI TRAT.
In timpul in care nu faci acele spalaturi faci spalatura o data pe sapt cu bicarbonat.Apoi te duci la plafar si cumperi ovule cu propolis si introduci in fiecare seara,si bei pe stomacul gol ceai de cretisoara o cana atat.
Tot la plafar gasesti SANOFEN ,si le iei si pe astea.
Dupa aceea mai vb ma gasesti pe id-ul elena_zaharescu2006.
Sanatate.
kudika125698
Postat pe 11 Martie 2010 22:27
Imi pare rau pentru necazul tau, dar iti dau un sfat care poate parea simplu de utilizat dar cu efect 100% de succes. Aceasta candidoza apare datorita dezechilibrului de PH al organismului. Iti recomand sa iti faci tratamentul de mai jos, dar dupa ce te vei simti bine, iti recomand de asemenea sa mergi la medicul de familie care sa iti faca recomndari , functie de intrebarile de specialitate pe care ti le pune, sa iti faci analize pentru investigarea starii tale de sanatate. Acest dezechilibru de PH poate fi generat de diabet, probleme urinare , infestare cu virusi ( de pe nrobineti murdari, de pe capacul de la toaleta, din contactul cu persoane infestate, sex cu persoane infestate).
Iti recomand sa te speli des pe maini pentru a nu te infesta, caci se pare ca ai o sensibilitate ridicata.
De asemenea, un sfat : nu te spala vaginal doar cu apa, fara bicarbonat, caci acestei micoze , cu cat te speli doar cu apa, ea se va dezvolta mai bine, caci ii place curatenia.
Dezechilibrul de PH de care iti vorbeam mai sus, genereaza un surplus de acid, care se manifesta, asa cum simti, prin usturimi, mancarimi. Pentru a fi neutralizat acest surplus de acid, prin spalari repetate cu bicarbonat de sodiu, care este o baza, il vei neutraliza .
Iti recomand 1 lingura de bicarbonat de sodiu la 1 litru de apa, la temperatura , cum se spune, de framantat painea, cam 30 grade. Cu acesata solutie te vei spala extern si intern in zona vaginala, si vei simti o senzatie de relaxare. Prin repetari, cam de 2 ori pe xi, dimineata si seara, in cateva zile, te vei vindeca. dar insist sa afli cauzele care iti genereaza acesta candidoza repetata.
Aceleasi spalari exterioare trebuie sa la realizeze si partenerul tau, care se pare ca este si el infestat. Nu stica sa te clatesti in gura cu solutia de bicarbonat, caci acesta micoza se propaga si in aparatul digestiv, si calea de intare este gura.
Succes !
healthy006198
Postat pe 13 Martie 2010 09:54
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 14 Martie 2010 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 131 De la: kudika017543 6 Iulie 2011 11:37
fibrodenom 3 De la: crysa_tm 14 Iulie 2010 10:11
ovulele contraceptive 5 De la: happy_face 16 Ianuarie 2011 11:34
nasterea 6 De la: didii 14 Decembrie 2009 10:13
Ovule contraceptive 40 De la: kudika045288 3 August 2015 16:42