Setari Cookie-uri

cum sa am sani fermi ?

exista o crema pt sanii f buna la AVON...so chioar da rezultate..de muulta vreme o folosesc si am scapat de vergeturi
georgya152003
Postat pe 6 Februarie 2010 23:37
Buna. in legatura cu ingrasatul nu am sa-ti spun ceva ce nu sti(atentie la alimentatie,2 litri lichide pe zi,miscare-cel mai simplu mers pe jos,urcatul scarilor si nu folosirea liftului etc.) in ceea ce priveste sanii pot sa-ti dau cateva sfaturi practice,simple si eficiente :
1.este obligatorie purtarea permanenta(cu exceptia perioadei de somn fireste) a unui sutien bun,care sa-ti imbrace si sa-ti sustina bine sanul. Sanul daca nu este sustinut in timp datorita greutatii isi schimba forma,se alungeste. Eu am alaptat cate 7 luni ,doi copii, dar in permanenta am purtat sutien si nu am nici astazi probleme.
2. zilnic,dimineata cand iti faci toaleta, spala sanii (vara, iarna, cu apa rece ), iar cand faci baie,dus, dupa da cu apa rece pe sani si decolteu
3. Evita slabirile bruste. Curele de tip 5 kg in 5 zile sunt un dezastru. Slabeste incet,asta iti va mentine si tonusul si iti va stabiliza si metabolismul.
4. Daca ai timp si dispozitie e bine sa faci gimnastica pentru intarirea muschilor pectorali(inotul este ideal,daca ai unde sa-l practici),dar repet aspectul de san lasat este in principal din cauza faptului ca sanul nesustinut,in timp, isi schimba forma datorita propriei greutati.
succes
egkertsou
Postat pe 7 Februarie 2010 01:27
De la: healthy009751, la data 2010-02-05 11:14:27buna fetelor care considerati ca aveti sanii mici sau putin lasati.intamplator am citit topic-ul si m-am gandit ca n-ar strica sa va spun ce mi s-a intamplat mie
Eu am probleme cu digestia si cineva mi-a sugerat sa folosesc tinctura de marar .Am folosit vreo luna si intradevar nu am mai avut probleme cu digestia foarte greoaie pe care o aveam dar am observat si o imbunatatire a calitatii sanilor.Acestia pareau de fapt chiar erau mai plini mai fermi si mai mari. Eu am sanii micuti dar mereu am fost multumita de ei, eu iubesc viata, nu felul in care arat. Sunt multumita de cum m-a lasat Dumnezeu, insa aceasta schimbare a fost placuta si apreciata atat de mine cat si de sotul meu .De fapt el a fost cel care mi-a atras atentia asupra faptului ca sanii meu erau altfel.Am un copil, asa ca sanii mei erau putin lasati de la alaptat dar acum arata de parca nu as fi alaptat.Sunt multumita, e natural nu a avut reactii adverse, cel putin nu la mine si puteti sa-l incercati.
ORICUM ATI ARATA, AVETI INCREDERE IN VOI.FRUMUSETEA E IN SUFLET.Cine nu stie unde e frumusetea adevarata nu va fi nuciodata un om fericit.Daca voi nu va iubiti pe voi si nu sunteti multumite de cum aratati cum sa va placa ceilalti?Sanatatea si un suflet curat si plin de dragoste, asta e frumusetea.
Mai mult decat atat ca frumusetea trupeasca e trecatoare si plictisitoare.Nu e deloc creativa, pe cand o persoana frumoasa sufleteste e mult mai atractiva si va face mult mai usor un barbat sa o iubeasca cu adevarat nu doar pentru a se da mare fata de prieteni cu noua lui achizitie sau pentru o partida, sau mai multe de sex,.Depinde cat de repede se satura.
Nu sanii sunt totul.....







Am sa incerc si eu tinctura de marar.Ai mare dreptate in ceea ce ai spus "Nu sanii sunt totul....."
cami_goanga10
Postat pe 8 Martie 2010 13:27
De la: healthy009751, la data 2010-02-06 23:20:26se ia o lingurita de tinctura de marar la 100 ml apa cam cu 15-20 min inainte de masa de 3 ori pe zi.E bine ca dimineata sa bei si o cana de lapte cald poate si mai fierbinte sau cereale gen viva cu lapte fierbinte.Eu asa fac in fiecare dimineata dupa ce beau licoarea si dupa aceea am rezultate.
La mine a avut efect, sper sa functioneze si la tine.Numai bine


Cred ca mie mi-ai dat "reteta" (pt o mai buna digestie) :)
O sa incerc varianta cu lapte + cereale. Asa sper sa ma obisnuiesc sa mananc dimineata...
Sper sa functioneze si la mine macar metoda asta (restul au cam dat rateu).
Iti multumesc mult pt raspuns. :)
Multa sanatate!
nonado
Postat pe 8 Martie 2010 15:12
heloooooooooooo chiar credeti ca o crema va poate ridica sanii e logic ca nu....
rubya_healthy
Postat pe 9 Martie 2010 16:25
Nu poate fi nimic rau daca va dau si eu un sfat cum puteti avea sanii perfecti, sa incepem: 1.va cumparati un sac de ciment si va ajunge,cred ca aproximativ un an sigur, va asezati pe spate si cu o sita fina pulverizati fin de tot un strat de ciment, dupa care, veniti cu fierul de calcat, neaparat cu aburi si umeziti cimentul tot de pe sani, evident asteptati uscarea lor, dupa care va puteti ridica si va asigur ca aveti SANII BETON :))) SUCCES
sarpele
Postat pe 11 Martie 2010 01:01
fetelor in legatura cu vergeturile :) eu imi faceam peeling cu zat de cafea nu infunda cada stati linistite ,va clatiti treptat si nu aveti nici o problema ,asa dupa cum spuneam zat de cafea pur si simplu frecat pe corp pe langa ca lasa pielea mai fina is un miros discret credeti ma,aveam niste vergeturi pe sani si cum eu tot faceam peelingu cu cafea (il faceam doar pentru catifelarea pielii) am observat dupa un timp ca au disparut pur si simplu si aveam si vergeturi incipiente ca sa zic asa si albe deja (le am facut datorita ingrasarii si slabirii bruste ) tinctura de marar este buna sa nu va imaginati ca ajunge ti pamela :)) dar ii rotunjeste si ii ridica din pacate la scurt timp dupa incheierea tratamentului dispare si efectul si are un gust rau :))succes
piitzy
Postat pe 16 Martie 2010 22:11
ai dreptate sufletul conteaza!
anhela80
Postat pe 15 Februarie 2011 09:54
De la: sarpele, la data 2010-03-11 01:01:32Nu poate fi nimic rau daca va dau si eu un sfat cum puteti avea sanii perfecti, sa incepem: 1.va cumparati un sac de ciment si va ajunge,cred ca aproximativ un an sigur, va asezati pe spate si cu o sita fina pulverizati fin de tot un strat de ciment, dupa care, veniti cu fierul de calcat, neaparat cu aburi si umeziti cimentul tot de pe sani, evident asteptati uscarea lor, dupa care va puteti ridica si va asigur ca aveti SANII BETON :))) SUCCES

astia crapa...ele vor BETON ARMAT....
BEL_AMY1
Postat pe 15 Februarie 2011 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urmarile avortului 91 De la: Ingridd_Ingridd_71 15 Aprilie 2010 10:43
buna:) 2 De la: TF_ 22 Octombrie 2009 22:14
SIDA 9 De la: alckimist 23 August 2009 11:40
displazie severa . 37 De la: g2na 30 Iunie 2013 22:24
menstruatie pre putina? 4 De la: mizi 17 Februarie 2010 11:08