Setari Cookie-uri

cum sa am sani fermi ?

hello:)in ultima perioada m-am ingrasat foarte mult si din pacate sanii mei s-au lasat ,pt vergeturi am folosit o crema in schimb pt sani nu stiu ce as putea folosi sau ce sa fac.daca stiti un tratament naturist sau o crema anume ...eu am vazut o crema pentru sani mai fermi dar in acelasi timp si pentru cresterea lor,iar eu nu am nevoie sa fie mai mari.daca se afla cineva in situatia asta sau daca aveti informatii sa ma ajutati
kudika009854
Postat pe 18 Mai 2009 17:15
Buna. Cred ca cea mai buna gimnastica pentru pectorali este practicarea innotului /. Din experienta proprie. . Am 70 , cupa D.
pac67
Postat pe 28 Iunie 2009 06:30
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârst
ã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.
Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.
efectele COLAGENULUI:

- îmbunãtãþirea condiþiei ºi texturii pielii.
- Hidratarea pielii
- Reducerea severa a liniilor ºi ridurilor
- Regenereaza prostata si creste potenta sexuala
- Îmbunãtãþirea condiþiei pãrului
- Reduce celulita in general, da sãnãtate þesutului muscular
-reducerea treptatã a þesutului adipos,
-poliartrita reomatoida, reducerea riscului de accident vascular,
Dincolo de aceste îmbunãtãþiri estetice existã, de asemenea, o îmbunãtãþire a bunãstãrii generale a articulaþiilor ºi cartilajele de colagen.
În America de Nord acest produs este folosit pentru prevenirea durerilor, precum si ca un produs de frumusete.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, acest lucru ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Pentru detalii :
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.IASI, ROMANIA
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583
http://website.s3.amazonaws.com/andreicollagenro.com
healthy001487
Postat pe 28 Iunie 2009 07:44
Eu folosesc o crema pentru vergeturi si ridicarea sanilor de la Avon.E rotunda,in ambalaj lila si costa maximum 30 lei.:)
ancasobo
Postat pe 28 Iunie 2009 09:45
Recomand:
- exercitii (se gasesc pe net multe tipuri)
- sa evitati apa fierbinte pe sani si dupa dus sa vi-i clatiti cu apa rece un minut
- hidratare cu ulei de masline.

Asta extern!
Intern stiti voi: 1-2 litrii de apa pe zi, alimentatie sanatoasa, vitamine..etc.
Si apropo de colagen -> cel putin 8 ore de somn!

Succes!
aristodeea
Postat pe 28 Iunie 2009 12:24
ce ai folosit pentru vergeturi?a avut efect?
pante
Postat pe 28 Iunie 2009 13:01
ce ai folosit pentru vergeturi ?
Brunette01
Postat pe 28 Iunie 2009 14:32
100% PUR COLLAGEN type II-Supliment alimentar (capsule)
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârst
ã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.

CONSECINTE:

-Saloanele de frumusete se vor preocupa de cresterea colagenului din dermis cu implicatii in diminuarea ridurilor,celulitei,coajei de portocala,etc.
-Articulatiile,scheletul osos vor intra in atentia medicilor de specialitate pentru a fi intretinute si ameliorate, consecinta a reducerii continutului de colagen din organism.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.In urma cercetarilor si documentarilor facute,putem concluziona efectele COLAGENULUI:

- îmbunãtãþirea condiþiei ºi texturii pielii.
- Hidratarea pielii
- Reducerea severa a liniilor ºi ridurilor
- Regenereaza prostata si creste potenta sexuala
- Îmbunãtãþirea condiþiei pãrului
- Reduce celulita in general, da sãnãtate þesutului muscular
-reducerea treptatã a þesutului adipos,
-poliartrita reomatoida, reducerea riscului de accident vascular,
Dincolo de aceste îmbunãtãþiri estetice existã, de asemenea, o îmbunãtãþire a bunãstãrii generale a articulaþiilor ºi cartilajele de colagen.
În America de Nord acest produs este folosit pentru prevenirea durerilor, precum si ca un produs de frumusete.

De ce este atât de eficient Collagenul tip II?

Existã multe alte produse de colagen pe piaþã cu un continut redus de Colagen pur cu eficienta pe masura. PUR COLLAGEN TIP II derivã 100% din sternul de pui, care este cea mai bogatã sursã naturalã. Acest nutritiv esenþial este folosit pentru "construirea de blocuri". Tot Colagenul de tip II este creat egal. Numai PUR Colagenul tip II poate livra necesarul de proteine al organismului la centrul de resurse ºi este garantat, standardizat sã conþinã niveluri de cea mai înaltã calitate, de tip II Colagen hidrolizat-proteine. Colagenul tip II este fabricat în conformitate cu standardele farmaceutice, in conditii de sterilitate maxima,produsul final fiind superior calitativ. Întregul proces de fabricaþie poate dura pânã la 3 luni, fiind creeat acest extrem de absorbant colagen de tip II.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, acest lucru ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Puteþi, de asemenea, sã aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecã 1 la 2 capsule collagen cu o cremã sau gel aloe vera ºi se aplicã pe piele timp de pânã la 20 de minute în funcþie de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe sãptãmânã.




Pentru detalii si comanda contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.IASI, ROMANIA
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583
http://website.s3.amazonaws.com/andreicollagenro.com




Retail Pret: 195,00 RON/90 capsule/1luna
3 flacoane (cura min recomandata)=570Ron+taxe postale
Plata la primire
healthy001487
Postat pe 28 Iunie 2009 21:01
si nu e buna de nimic
si eu am folosit-o.
ylory
Postat pe 29 Iunie 2009 09:40
hello multumesc pentru raspunsuri.acum sa raspund la intrebarea in legatura cu crema pe care am folosit-o pentru vergeturi am incercat mai multe creme fara folos pana am ajuns la supliform gel .initial l-am folosit pentru celulita ca mai apoi sa constat ca mi-au disparut si o mare parte din vergeturi :)nu stiu ce efect are asupra vergeturilor deja albe dar ale mele fiind mov rosiatice efectul a fost unul vizibil.pentru vergeturi am mai folosit crema de galbenele naturala(eu am una din germania)care este foarte grasa si fara alcool sau alte prostii..mai sunt la farmacie creme de galbenele in cutiute mici cu eticheta de la farmacie dar nu am fost multumita de ele inafara faptului ca era foarte grasa crema si imi lucea pielea si imi pata hainele...supliformul trebuie folosit de 2 ori pe zi chiar si de 3 ori dar trebuie sa ai timp sa stai in casa pentru a te inveli in folie pentru alimente si trebuie sa stai invelita in folie in jur de 2 ore pt a-si face efectul gelului si pt a intra foarte bine in piele.dupa recomand un dus cu un burete nu foarte moale tocmai pt a inlatura celulele moarte si se poate folosi un scrub sau eu mai folosesc ulei de masline cu cafea sau si cu miere:)
kudika009854
Postat pe 29 Iunie 2009 18:02
am vb cu prietena mae despre subiectul accesta o solutie buna ar fi aerobicul si gimnastica mai ales la maini ca sani sunt muschi trebue doar intaritii prin miscare
healthy004499
Postat pe 18 Iulie 2009 15:20
cat timp se poate lua colagen?
dupa 3 luni trebuie facuta pauza?
dobri17
Postat pe 10 August 2009 18:05
Da..1 luna
healthy001487
Postat pe 13 August 2009 08:52
buna.si eu foflesc aceata crema dar nu o folosesc numai de cateva zile are ceva efecte?
cum as putea ca sa am sanii mai mari?
healthy001855
Postat pe 17 August 2009 16:43
pai astepti sa vina iarna si-ti trece "sindromul costumului de baie". daca sunt fermi si au forma frumoasa si sanii mici sunt frumosi si de foarte putine ori nu se potrivesc formei corpului astfel incatt sa trebuiasca sa intervii.
eleain
Postat pe 17 August 2009 18:38
totusi as vrea sa va sugerez celor care aveti id utilizator healthy si numar sa-l personalizati din setari ca sa stim cum sa ne adresam. (nu am deloc memoria cifrelor si poate mai sunt si altii ca mine)
eleain
Postat pe 17 August 2009 18:41
ITI RECOMAND DUSURILE CU APA RECE!!!!
IAR REFERITOR LA COLAGEN ...AS VREA SA VA INTREB DACA STIE CINEVA DACA STIE DIN CE ESTE OBTINUT...
PENTRU CA DACA AR STI CU SIGURANTA NU AR MAI FOLOSI!!!!!!!!!!!!!!
vidya
Postat pe 20 August 2009 21:58
SCUZE CA M-AM REPETAT...DIN GRABA SI PUTINA OBOSEALA
vidya
Postat pe 20 August 2009 21:59
Salve!
Multumesc celor care au timp/dispozitie pentru sfaturi argumentate. Toate cele bune. Doamne Ajuta!
kudika080124
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:36
e bun asa .
kudika098645
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:50
la salon unde se foloseste crema ANESI este un kit special pentru sini fermi sau daca are cine sa ti-o puna acasa o gasesti la compania TOP LINE IN BUCURESTI
kudika078676
Postat pe 20 Noiembrie 2009 07:02
din ce e obtinut sau facut colagenul?
dianeet
Postat pe 5 Februarie 2010 08:57
Buna!Ceva testat, un produs profesional care se foloseste 2 sapt cu 1 sapt pauza, de la Albanevosa. Asta recomand.
FORMING UP BIOFLUID – Bust Treatment
CE REPREZINTÃ
Opsiderm Forming Up Biofluid
este un produs specializat pentru
tratamentul tonifiant “antivergeturi”
care accentueazã
elasticitatea ºi compacteþea
þesutului de susþinere a sânului.
Se utilizeazã în mod regulat încã
de la primele semne de relaxare,
pentru a îmbunãtãþi tensiunea,
consistenþa pielii ºi tonicitatea
bustului.
REZULTATE
Îmbunãtãþeºte tonusul ºi compactarea
cutanatã a sânului ºi decolteului
Întãreºte sistemul natural de
susþinere
Combate cauzele relaxãrii
Hidrateazã în profunzime, previne ºi
atenueazã vergeturile
Dispenser 50 ml
BRICART
Postat pe 5 Februarie 2010 09:11
Apeleaza la clasici, cei de la Radio Erevan recomanda mersul in 4 labe.
lolguta
Postat pe 5 Februarie 2010 10:00
incearca la un salon care foloseste produse ANESI spaniole are un kit special pentru fermitate
kudika078676
Postat pe 5 Februarie 2010 10:15
buna fetelor care considerati ca aveti sanii mici sau putin lasati.intamplator am citit topic-ul si m-am gandit ca n-ar strica sa va spun ce mi s-a intamplat mie
Eu am probleme cu digestia si cineva mi-a sugerat sa folosesc tinctura de marar .Am folosit vreo luna si intradevar nu am mai avut probleme cu digestia foarte greoaie pe care o aveam dar am observat si o imbunatatire a calitatii sanilor.Acestia pareau de fapt chiar erau mai plini mai fermi si mai mari. Eu am sanii micuti dar mereu am fost multumita de ei, eu iubesc viata, nu felul in care arat. Sunt multumita de cum m-a lasat Dumnezeu, insa aceasta schimbare a fost placuta si apreciata atat de mine cat si de sotul meu .De fapt el a fost cel care mi-a atras atentia asupra faptului ca sanii meu erau altfel.Am un copil, asa ca sanii mei erau putin lasati de la alaptat dar acum arata de parca nu as fi alaptat.Sunt multumita, e natural nu a avut reactii adverse, cel putin nu la mine si puteti sa-l incercati.
ORICUM ATI ARATA, AVETI INCREDERE IN VOI.FRUMUSETEA E IN SUFLET.Cine nu stie unde e frumusetea adevarata nu va fi nuciodata un om fericit.Daca voi nu va iubiti pe voi si nu sunteti multumite de cum aratati cum sa va placa ceilalti?Sanatatea si un suflet curat si plin de dragoste, asta e frumusetea.
Mai mult decat atat ca frumusetea trupeasca e trecatoare si plictisitoare.Nu e deloc creativa, pe cand o persoana frumoasa sufleteste e mult mai atractiva si va face mult mai usor un barbat sa o iubeasca cu adevarat nu doar pentru a se da mare fata de prieteni cu noua lui achizitie sau pentru o partida, sau mai multe de sex,.Depinde cat de repede se satura.
Nu sanii sunt totul.....
EMMYA
Postat pe 5 Februarie 2010 11:14
De la: healthy009751, la data 2010-02-05 11:14:27buna fetelor care considerati ca aveti sanii mici sau putin lasati.intamplator am citit topic-ul si m-am gandit ca n-ar strica sa va spun ce mi s-a intamplat mie
Eu am probleme cu digestia si cineva mi-a sugerat sa folosesc tinctura de marar .Am folosit vreo luna si intradevar nu am mai avut probleme cu digestia foarte greoaie pe care o aveam dar am observat si o imbunatatire a calitatii sanilor.Acestia pareau de fapt chiar erau mai plini mai fermi si mai mari. Eu am sanii micuti dar mereu am fost multumita de ei, eu iubesc viata, nu felul in care arat. Sunt multumita de cum m-a lasat Dumnezeu, insa aceasta schimbare a fost placuta si apreciata atat de mine cat si de sotul meu .De fapt el a fost cel care mi-a atras atentia asupra faptului ca sanii meu erau altfel.Am un copil, asa ca sanii mei erau putin lasati de la alaptat dar acum arata de parca nu as fi alaptat.Sunt multumita, e natural nu a avut reactii adverse, cel putin nu la mine si puteti sa-l incercati.
ORICUM ATI ARATA, AVETI INCREDERE IN VOI.FRUMUSETEA E IN SUFLET.Cine nu stie unde e frumusetea adevarata nu va fi nuciodata un om fericit.Daca voi nu va iubiti pe voi si nu sunteti multumite de cum aratati cum sa va placa ceilalti?Sanatatea si un suflet curat si plin de dragoste, asta e frumusetea.
Mai mult decat atat ca frumusetea trupeasca e trecatoare si plictisitoare.Nu e deloc creativa, pe cand o persoana frumoasa sufleteste e mult mai atractiva si va face mult mai usor un barbat sa o iubeasca cu adevarat nu doar pentru a se da mare fata de prieteni cu noua lui achizitie sau pentru o partida, sau mai multe de sex,.Depinde cat de repede se satura.
Nu sanii sunt totul.....


Cate picaturi, combinate cu ce anume, de cate ori/zi luai tinct. de marar?
Orice alte info imi poti da, ar fi foarte utile pt. mine!

Si eu am o digeste fff grea. Nu mi-a prea tinut figura cu diverse tratamente/ceaiuri/etc.

Daca tu zici ca te-a ajutat tinctura de marar la digestie, as vrea sa incerc si eu. Sa vad daca am ceva noroc si cu asta:)
nonado
Postat pe 5 Februarie 2010 13:55
dar referitor la celulita tia trecut?
24iulie1991
Postat pe 5 Februarie 2010 20:19
SANI FERMI:) ,Silicon sau ceva natural SILICON NATURAL:) draga, nu iNcerca cu creme si prostiiiiiii de acelea ca arunci banii pe fereastra si observi dupa un timp ca tot asa sunt sau mai lasati, succes pt un doctor bun:)
sarpele
Postat pe 6 Februarie 2010 20:43
se ia o lingurita de tinctura de marar la 100 ml apa cam cu 15-20 min inainte de masa de 3 ori pe zi.E bine ca dimineata sa bei si o cana de lapte cald poate si mai fierbinte sau cereale gen viva cu lapte fierbinte.Eu asa fac in fiecare dimineata dupa ce beau licoarea si dupa aceea am rezultate.
La mine a avut efect, sper sa functioneze si la tine.Numai bine
EMMYA
Postat pe 6 Februarie 2010 23:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce? 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Iunie 2010 08:25
bube pe pielea capului 4 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:15
cervugid 13 De la: MissRainbow 17 Februarie 2012 19:48
de la ce varsta se face testul papanicolau? 32 De la: office_salinasusesi_ro 2 Martie 2010 23:01
laparoscopie 4 De la: kudika_1040184 27 Februarie 2022 19:58