Setari Cookie-uri

anticonceptionalele

am si eu o intrebare. dupa intreruperea administrarii anticonceptionaleleor se poate ca menstruatia sa intarzie? si cam cat?
healthy002557
Postat pe 24 Mai 2009 17:47
buna,
se poate sa-ti intarzie menstruatia...depinde de la oraganism la organism.
eu iau de cateva luni anticonceptionale si inca nu am facut pauza. dar am o prietena care a luat 2 ani si a hotarat sa renunte de tot (spune ea ca i-a marit colesterolul si altele).prima luna dupa intrerupere i-a venit ciclul normal...probabil inca isi mai faceau efectul in organism dupa administrare atat de lunga si fara pauza.apoi i-a intarziat o luna si ceva, a avut dureri etc. acum s-a restabilit dar a durat un pic pana sa-si revina.
deci e ok sa-ti intarzie menstruatia. daca totusi simti ca ceva e in neregula, mergi la un control.
andreea_8_11
Postat pe 18 Iunie 2009 11:13
Am inteles k e normal sa-ti intarzie dupa ce intrerupi anticonceptionalele... dar e normal sa-ti vina prea repede? eu le-am intrerupt si dupa 2 sapt deja mi-a venit ciclu, ciudat, cu cheaguri, nu era abundent si m-a tinut o sapt. inca nu mi-a venit iar.. sunt curioasa daca vine normal.
floare_de_colt
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:17
buna seara fetelor..am intrat cu-o intrebare si as dori sa-mi spune-ti ce este...am inceput pt prima data sa iau anticonceptionale si probl mea ii ca menstruatia pana azi sa facut de 11 zile..sunt in panica..ii normal asa ceva...ginecologul mi-a gasit un polip cervical si vaginita...tratamentul ar fi trebuit sa-l incep cu ovule dar cu menstra asta care ma tine asa de mult...spune-ti ii normal sa ma tie menstra asa de mult la inceput de anticonceptionale
kudika179009
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:50
Caut o fata din Ploiesti care sa ia anticonceptionale yasmine. Eu le-am luat timp de aproape un an, dupa care am facut pauza de o luna.In timpul acestei luni, mi-am cumparat de la farmacie urmatoarea folie. Intre timp m-am razgandit si am renuntat complet la anticonceptionale, hotarare ce vizeaza o perioada destul de lunga in viitor. Folia este neinceputa si valabila pana in 2012. As vrea sa i le dau gratis, unei persoane care face eforturi financiare ca sa-si cumpere aceste pastile.Daca exista cineva ... rog sa-mi lase mesaj pe forum.
andreea_8_11
Postat pe 13 Ianuarie 2010 16:03
cand iei prima data anticonceptionale se poate deregla asa ca la tine. termina folia si incepe-o pe cealalta. o sa se regleze. acum se curata corpul. sa nu le opresti. eu am luat cativa ani yasmin si acum mi-a schimbat si iau yaz. sunt in a doua luna si am o menstra usoara de 15 zile. si in prima luna nu am avut probleme. mi-a zis dr sa le termin si sa vedem. deci nu te panica inca.
kudikneverending
Postat pe 22 Ianuarie 2010 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prima ecografie- 10 De la: stephanya 19 Iulie 2009 18:27
Buna 2 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 14:29
Rh negativ 26 De la: stem_29 13 Decembrie 2010 19:51
anticonceptionale 6 De la: oanny_oana 27 Octombrie 2011 19:56
voi avea inca un bebe:))))))))))) 17 De la: polin 30 Octombrie 2011 09:59