ce credeti..?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent ce credeti..?: (4 din 1 vot)
 
CESSONIA Avatarul lui CESSONIA

27 mesaje
Membru din: 25/02/2008
Oras: constanta

mi se zbat tamplele de cand am luat niste anticonceptionale adica de acum 5 ani ..cateodata rau de tot de am impresia ca o sa-mi plesneasca venele de la cap...nu stiu ce sa mai iau..am zis ca este lipsa de magneziu..am luat ,dar ..nu ..nici un efect...de ceva vreme am si ameteli..pot sa merg ,dar am senzatia ca o sa vin cu fata de asfalt ,mai am si insomnii ..sunt obosita toata ziua si cand intru in pat..sunt cu ochii inchisi ,nemiscata..doar ,doar o sa adorm si eu omeneste,dar creierul meu se agita si creaza scenarii..ce ar fi daca..cum ar fi daca..
cred ca o iau pe aratura..nu? stresul ,problemele de zi cu zi pe astea dau vina..
Raporteaza abuz de limbaj
geta242 Avatarul lui geta242

2 mesaje
Membru din: 7/11/2007

nu cred ca e de la anticonceptionale,mai bn du-te la un neurolog sa iti faci un control
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: mandru_georgeta, la data 2009-05-29 14:44:23nu cred ca e de la anticonceptionale,mai bn du-te la un neurolog sa iti faci un control
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
eu am avut aceiasi problema ca tin .imi zvicneau timplele foarte urit. mi sa spus la spital ca am infectie la cap,m-au trimis la orl dar inca nu am ajuns ptr.ca in oras nu mai avem orl.si am luat de la farmacie oxacilina si paracetamol sinus si mia trecut mai greu da trecut,mai bine dute la orl
Raporteaza abuz de limbaj
healthy005562 Avatarul lui healthy005562

56 mesaje
Membru din: 19/08/2009

CA ORICE ALT MEDICAMENT,NICI ANTICONCEPTIONALELE NU LE APLICA DUPA CULOAREA VANTULUI TURBAT!INAINTE SA-TI ADMINISTREZI DOZE DE ASTEA FA-TI UN CONTROL,PENRTU A-TI AFLA CANTITATEA DE TESTOSTERON SI PROGESTERON DIN ORGANISM...CA DE NU,APAR REACTII ADVERSE SI CAM NEPLACUTE
Raporteaza abuz de limbaj
healthy003132 Avatarul lui healthy003132

30 mesaje
Membru din: 5/06/2009

daca ai luat si nu mai iei, pulsul marit in tampla se datoreaza tensiunii ! controleaza-ti tensiunea si daca e mare trateazo !
Raporteaza abuz de limbaj
asistenta_medicala Avatarul lui asistenta_medicala

52 mesaje
Membru din: 24/02/2010
Oras: bucuresti

De la: relu_eu2001, la data 2009-05-29 13:48:33mi se zbat tamplele de cand am luat niste anticonceptionale adica de acum 5 ani ..cateodata rau de tot de am impresia ca o sa-mi plesneasca venele de la cap...nu stiu ce sa mai iau..am zis ca este lipsa de magneziu..am luat ,dar ..nu ..nici un efect...de ceva vreme am si ameteli..pot sa merg ,dar am senzatia ca o sa vin cu fata de asfalt ,mai am si insomnii ..sunt obosita toata ziua si cand intru in pat..sunt cu ochii inchisi ,nemiscata..doar ,doar o sa adorm si eu omeneste,dar creierul meu se agita si creaza scenarii..ce ar fi daca..cum ar fi daca..
cred ca o iau pe aratura..nu? stresul ,problemele de zi cu zi pe astea dau vina..



Un control neurologic si unul oftalmologic ar fi indicat,dar pt linistea ta fa-ti un tomograf cerebral.Numai bine!!
Raporteaza abuz de limbaj