Setari Cookie-uri

candidoza bucala

as dori sa stiu ce as putea sa fac pentru a scapa de o ciuperca de pe limba este formata ca niste pori albi ridicati pe limba iar in capatul limbii spre gat sunt ca niste basicute rosii formate pe limba.am un disconfort si urmeaza sa ma duc sa imi fac niste analize cat mai curand posibil dar as dori sa primesc cateva sfaturi si de la cineva care a trecut prin asa ceva ce analize si-a facut si ce ar fi mai eficient ca tratament aleopat sau chiar si naturist
kudika190255
Postat pe 5 Iunie 2009 11:43

Buna

Eu n-am trecut prin asa ceva dar stiu un tratament naturist care este eficient in tratarea candidozei de orice fel si a ciupercilor in general. V-as recomanda gargara cu argint coloidal. Acest produs este de fapt apa bidistilata in care se introduc particule nanometrice de argint.
Este perfect sanatos si eficient.

Tinem legatura.
Sanatate va doresc
Beni_healthy
Postat pe 5 Iunie 2009 11:58
De la: elvyra, la data 2009-06-05 11:43:32as dori sa stiu ce as putea sa fac pentru a scapa de o ciuperca de pe limba este formata ca niste pori albi ridicati pe limba iar in capatul limbii spre gat sunt ca niste basicute rosii formate pe limba.am un disconfort si urmeaza sa ma duc sa imi fac niste analize cat mai curand posibil dar as dori sa primesc cateva sfaturi si de la cineva care a trecut prin asa ceva ce analize si-a facut si ce ar fi mai eficient ca tratament aleopat sau chiar si naturist
ai putea folosi TRANSFER FACTOR PLUS un puternic stimulator al sistemului imunitar,asigura o activitate mai mare cu pana la 437% !!!
daca vrei detalii despre produs,cere la www.4life-romania.ro/Contact.html
4Life
Postat pe 8 Iunie 2009 13:02

Buna

Principala cauza a imbolnavirilor este sistemul imunitar scazut. Deci, cum zice si TF, este important sa ne intarim sistemul imunitar pentru ca, corpul nostru sa poata rezista la atacurile diferitelor boli. Din pacate in acest secol al vitezei noi nu mai prevenim ci doar tratam bolile.
Sanatate
Beni_healthy
Postat pe 8 Iunie 2009 19:51

Buna TF

Insanatosire iti doresc ca am inteles ca ai piciorul rupt.
Bye




Beni_healthy
Postat pe 9 Iunie 2009 09:37
De la: Beni, la data 2009-06-09 09:37:19
Buna TF

Insanatosire iti doresc ca am inteles ca ai piciorul rupt.
Bye





Eu zic ca vindecarea piciorului se va face cu colastra si galbenusul de ou de la firma aia fantoma ,care nici macar nu a intrat in Romania.
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 14:38
De la: TF_, la data 2009-06-09 12:48:54
De la: enemgabriel, la data 2009-06-08 13:05:58
De la: TF_, la data 2009-06-08 13:02:15
De la: elvyra, la data 2009-06-05 11:43:32as dori sa stiu ce as putea sa fac pentru a scapa de o ciuperca de pe limba este formata ca niste pori albi ridicati pe limba iar in capatul limbii spre gat sunt ca niste basicute rosii formate pe limba.am un disconfort si urmeaza sa ma duc sa imi fac niste analize cat mai curand posibil dar as dori sa primesc cateva sfaturi si de la cineva care a trecut prin asa ceva ce analize si-a facut si ce ar fi mai eficient ca tratament aleopat sau chiar si naturist
ai putea folosi TRANSFER FACTOR PLUS un puternic stimulator al sistemului imunitar,asigura o activitate mai mare cu pana la 437% !!!
daca vrei detalii despre produs,cere la www.4life-romania.ro/Contact.html

Adica tot la tine.Cand o sa fie un site oficial al firmei in romania?Cand vor intra si vor fii avizate de ministerul sanatatii din Romania aceste panacee universala,cred ca sunt propuse la premiul nobel in medicina?Stiu si eu mai tf,dar...nea ,nu cred ,sunt prea banale.
aceste panacee universala...ce vrea sa insemne?? era vorba sa mai studiezi problema si apoi sa vb cu mine pe aceasta tema...se pare ca iarasi ai fost lenes si vii cu temele nefacute...daca nu crezi TU,asta nu inseamna ca ele nu-s functionale...sunt in lume sute de mii de oameni care cred si care si vad rezultatele....iar produsele 4 Life sunt destinate doar educarii si stimularii sistemului imunitar.Mai departe de asta,totul are o logica pentru cei ce se informeaza....in concluzie mai mergi la scoala,aduna informatii si apoi mai stam de vorba pe tema asta...studiu placut in continuare iti doresc...

Uite,ei ti-am mai spus ca ,niciodata nu ma cert cu prostii.Am sa te fac sa ne spui ce ai in capul ala plin de tararte si ineptii ordinare.Tu chiar crezi ca noi suntem prosti?Tu chiar crezi ca detii secretul universal al vindecarii de orice boala?Tu chiar crezi ca le sti pe toate?Am sa-ti demonstrez ca nu.Tie,pentru ca tu spui cele mai mari aberatii din domeniul nutritiei.
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 14:40
buna si bebeul meu a avut de curand ciuperca pe limba un chin ce pot sa va spun nu manca absolut nimik si lam facut cu glicerina cu nistatin preparata in farmacie,albastru de metil si bicarbonat de sodiu abia dupa 3 zile ia trecut iti recomand si tie sa faci la fel caci daca nu besicile se inmultesc dupa cate am inteles ele se iau din aer caci sant un fel de microbi insanatosire grabinc
ica cred ca tia trecut pa pa
anka36
Postat pe 24 Iunie 2009 14:57
Asistenta medicala la domiciliul pacientului(nonstop),efectuare injectii,perfuzii,montare-schimbare sonda urinara,montare-schimbare branula,pansamente-ulcer varicos,plagi infectate si suprainfectate,pansamentul escarelor infectate si suprainfectate,clisma scop -evacuator si terapeutic,gimnastica medicala-recuperare medicala,masaj anticelulitic si masaj relaxare,manechiura si pedichiura-scop dermatologic si clasic,efectuare vaccinuri.Pentru detalii :As.med. Salagean Anca Mihaela 0722427130
kudika028076
Postat pe 11 Iulie 2009 12:29
De la: healthy002469, la data 2009-07-11 12:29:57Asistenta medicala la domiciliul pacientului(nonstop),efectuare injectii,perfuzii,montare-schimbare sonda urinara,montare-schimbare branula,pansamente-ulcer varicos,plagi infectate si suprainfectate,pansamentul escarelor infectate si suprainfectate,clisma scop -evacuator si terapeutic,gimnastica medicala-recuperare medicala,masaj anticelulitic si masaj relaxare,manechiura si pedichiura-scop dermatologic si clasic,efectuare vaccinuri.Pentru detalii :As.med. Salagean Anca Mihaela 0722427130
esti cumva din Bucureststi ??
4Life
Postat pe 11 Iulie 2009 15:47
De la: healthy002469, la data 2009-07-11 12:29:57Asistenta medicala la domiciliul pacientului(nonstop),efectuare injectii,perfuzii,montare-schimbare sonda urinara,montare-schimbare branula,pansamente-ulcer varicos,plagi infectate si suprainfectate,pansamentul escarelor infectate si suprainfectate,clisma scop -evacuator si terapeutic,gimnastica medicala-recuperare medicala,masaj anticelulitic si masaj relaxare,manechiura si pedichiura-scop dermatologic si clasic,efectuare vaccinuri.Pentru detalii :As.med. Salagean Anca Mihaela 0722427130
platesti impozit pe venit?Nu cred,asa ca fa-ti reclama la fisc.
enemgabriel
Postat pe 11 Iulie 2009 19:36
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 31 Iulie 2009 22:02
Stiu ca aftele bucale se trateaza foarte bine la medicul stomatolog , asi zice sa incerci si cu problema ta
elisa_2000
Postat pe 6 August 2009 08:04
Am avut si eu exact ce spui tu ca ai. Am fost la Centrul de diagnoza si tratamene Victor Babes din Bucuresti la medicul ORL. Nu am avut candidoza bucala ci o mica rana pe esofag. Aceasta rana a fost "deranjata" de refularile intestinale si au dus la aspectul de limba alba cu mici bubite pe limba. Am urmat un tratament si acum nu mai am aceasta problema. Te sfatuiesc sa mergi la un doctor ORL si sa-i urmezi sfatul. Nu trata dupa sfatul nimanui ceva ce nu stii sigur ce este.
getaiuliana
Postat pe 6 August 2009 15:12
De la: georgetacardos, la data 2009-08-06 15:12:26Am avut si eu exact ce spui tu ca ai. Am fost la Centrul de diagnoza si tratamene Victor Babes din Bucuresti la medicul ORL. Nu am avut candidoza bucala ci o mica rana pe esofag. Aceasta rana a fost "deranjata" de refularile intestinale si au dus la aspectul de limba alba cu mici bubite pe limba. Am urmat un tratament si acum nu mai am aceasta problema. Te sfatuiesc sa mergi la un doctor ORL si sa-i urmezi sfatul. Nu trata dupa sfatul nimanui ceva ce nu stii sigur ce este.


Nu vreau sa jignesc pe nimeni insa vad in sfarsit un sfat demn de luat in seama. Cel mai bine este sa mergi la medic pentru a afla exact diagnosticul. Dupa aceasta daca intr+adevar este candidoza se rezolva foarte bine cu lactobacili. Lactobacilii sunt bacterii utile care se gasesc in laptele acru si care se gasesc in mod normal si in flora intestinala. Prezenta acestor bacterii utile creeaza un mediu "nociv pentru ciuperca microscopica candida". Exista si in farmacie insa nu este foarte eficient. Eu folosesc Acidophilus de la CaliVita si merge foarte bine. Probabil ca au si alte firme produse pe baza de lactobacili insa pot sa vorbesc doar de cele pe care le+am folosit eu si sunt sigur de efectele lor.
daca doriti mai multe detalii ma puteti contacta pe mail. danut_dr@yahoo.com
Plantvita
Postat pe 7 August 2009 20:58
Pentru candidoza:A V Gel,Bee Propolis,Herbal Tea,First,Bright Toothgel.
alexxaclnsc@yahoo.com
healthy001662
Postat pe 4 Septembrie 2009 06:49
De la: danutdraghici, la data 2009-08-07 20:58:50
De la: georgetacardos, la data 2009-08-06 15:12:26Am avut si eu exact ce spui tu ca ai. Am fost la Centrul de diagnoza si tratamene Victor Babes din Bucuresti la medicul ORL. Nu am avut candidoza bucala ci o mica rana pe esofag. Aceasta rana a fost "deranjata" de refularile intestinale si au dus la aspectul de limba alba cu mici bubite pe limba. Am urmat un tratament si acum nu mai am aceasta problema. Te sfatuiesc sa mergi la un doctor ORL si sa-i urmezi sfatul. Nu trata dupa sfatul nimanui ceva ce nu stii sigur ce este.


Nu vreau sa jignesc pe nimeni insa vad in sfarsit un sfat demn de luat in seama. Cel mai bine este sa mergi la medic pentru a afla exact diagnosticul. Dupa aceasta daca intr+adevar este candidoza se rezolva foarte bine cu lactobacili. Lactobacilii sunt bacterii utile care se gasesc in laptele acru si care se gasesc in mod normal si in flora intestinala. Prezenta acestor bacterii utile creeaza un mediu "nociv pentru ciuperca microscopica candida". Exista si in farmacie insa nu este foarte eficient. Eu folosesc Acidophilus de la CaliVita si merge foarte bine. Probabil ca au si alte firme produse pe baza de lactobacili insa pot sa vorbesc doar de cele pe care le+am folosit eu si sunt sigur de efectele lor.
daca doriti mai multe detalii ma puteti contacta pe mail. danut_dr@yahoo.com
de para protex nu zici nimic?????????////
mihaela_baldea
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:21
am citit msg. tãu. nu ºtiu dc. probl. ta mai e de actualitate, dar te pot ajuta
stery
Postat pe 5 Septembrie 2009 18:44
De la: healthy001662, la data 2009-09-04 06:49:08Pentru candidoza:A V Gel,Bee Propolis,Herbal Tea,First,Bright Toothgel.
alexxaclnsc@yahoo.com
bla,bla,bla...atatea produse pentru o candidoza....si unde mai pui ca nus eficiente !!!!!!
4Life
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:39
exista un vaccin la sp cantacuzino, poate o sa te ajute.
zinna_healthy
Postat pe 17 Septembrie 2009 07:28
buna!
mama prietenului meu a avut candidoza bucala timp de 20 de ani.Se agravase atat de tare incat urma sa-i atace inima(candidoza bucala se intinde si pe alte organe daca nu este tratata).A facut un tratament cu ALOE VERA PLUS(produs GNLD) si in 2 ani a scapat de ea definitiv.Stiu ca este un termen foarte mare insa situatia ei era foarte grava.
Daca vreti detalii de unde l-a procurat, contactati-ma pe mail.
Multa sanatate.
toto_healthy
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:11
De la: toto, la data 2009-09-17 12:11:51buna!
mama prietenului meu a avut candidoza bucala timp de 20 de ani.Se agravase atat de tare incat urma sa-i atace inima(candidoza bucala se intinde si pe alte organe daca nu este tratata).A facut un tratament cu ALOE VERA PLUS(produs GNLD) si in 2 ani a scapat de ea definitiv.Stiu ca este un termen foarte mare insa situatia ei era foarte grava.
Daca vreti detalii de unde l-a procurat, contactati-ma pe mail.
Multa sanatate.
ceea ce spui tu se denumeste candida sistemica si intr-adevar poate afecta foarte multe rgane interne....dar 2 ani mi se pare un timp destul de lung pentru a trata asa ceva...cu produse TRANSFER FACTOR aceasta problema o puteti rezolva in 3-5 luni maxim,depinde de vechimea bolii in organism....
4Life
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:02
De la: TF_, la data 2009-09-17 13:02:14
De la: toto, la data 2009-09-17 12:11:51buna!
mama prietenului meu a avut candidoza bucala timp de 20 de ani.Se agravase atat de tare incat urma sa-i atace inima(candidoza bucala se intinde si pe alte organe daca nu este tratata).A facut un tratament cu ALOE VERA PLUS(produs GNLD) si in 2 ani a scapat de ea definitiv.Stiu ca este un termen foarte mare insa situatia ei era foarte grava.
Daca vreti detalii de unde l-a procurat, contactati-ma pe mail.
Multa sanatate.
ceea ce spui tu se denumeste candida sistemica si intr-adevar poate afecta foarte multe rgane interne....dar 2 ani mi se pare un timp destul de lung pentru a trata asa ceva...cu produse TRANSFER FACTOR aceasta problema o puteti rezolva in 3-5 luni maxim,depinde de vechimea bolii in organism....


sunt deacord cu tine....insa boala era in organism de 20 de ani....deci...2 ani pt a scapa definitiv de ceva ce te-a chinuit o viata nu mi se pare mult..plus ca persoana de care vorbesc are onorabila varsta de 74 de ani...acum..fiecare alege...
eu nu stiu produsele de care vorbesti..insa pot garanta de ce zic eu..
toto_healthy
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:18
Glicerina boraxata cu nistatin.
Pui pe o compresa sterila si-ti tamponezi zonele afectate.
Repeti cateva zile la rand, eventual chiar si cu apa bicarbonatata.
drad
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:38
poti sa iei "nizoral"dar tre sa faci si analize sa vezi la ce esti alergica.
magdav56
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:41
Foloseste Aloe First si Bright Toothgel.(alexxaclnsc@yahoo.com)
healthy001662
Postat pe 17 Septembrie 2009 19:57
De la: healthy001662, la data 2009-09-17 19:57:55Foloseste Aloe First si Bright Toothgel.(alexxaclnsc@yahoo.com)
nu au niciun efect aceste produse in cazul candidozei bucale...numai recomandati tampenii pe aici numai ca sa vindeti si voi cate ceva....nu poate folosi aloe first deoarece este recomandat numai pentru uz extern...citeste pe flacon,scrie foarte clar....nici macar nu stiti ce recomandati...rusinica !!!!!!!!!!!!!!
4Life
Postat pe 17 Septembrie 2009 20:00
Buna pt orice tip de candidoza,la sani,afta in gura,intestinal sau vaginal se recomanda o cura de 3 zile consecutiv de antibiotic,Orungal 2 /zi ,sau timp de 7 zile o sapt /luna,sau daca nu dispare atunci continui cel putin 3 luni,tratamentul cu orungal astfel faci o cura de 7 zile,dupa care 3 sapt pauza si iarasi reiei dupa 3 sapt timp de 3 luni,dar vezi sa-l iei in paralel cu Bioptron sunt bacterii care ajuta la refacerea florei bacteriene din organism plus un hepatoprotector gasesti la plafar SILIMARIN.De obicei aftele se creeaza in gura dupa tratamente cu antibiotice sau daca sistemul imunitar este scazut,Bioptronuol te ajuta sa iti reechilibrezi aceste bacterii necesare echilibrului imunitar sunt pe baza de lactobacillus si bifiduss essences.
andreaV
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:20
spune-mi andreeaV de unde ai acest tratament pentru candida bucala? cat este de eficient si daca este garantat? oare este posibil sa fi migrat aceasta ciuperca si in organism? mersi
doinel57
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:29
Candida Albicans este un parazit care exista in mod normal,in numar mic in tractul gastro-intestinal unde coexista cu diferite alte bacterii.Problemele apar de multe ori in urma tratamentului cu antibiotice,creind Sindromul de Supracrestere(Candidoza).Cind se inmulteste prea mult,candida se poate raspindi in tot organismul,toxinele pot ajunge in orice tesut sau organ,pe fondul unui sistem imunitar scazut.
Pentru detalii:alexxaclnsc@yahoo.com
healthy001662
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: yomoki22 21 Martie 2010 18:56
Anticonceptionale karissa 4 De la: happy_face 2 Ianuarie 2011 14:07
clinica gynecoland 2 De la: kudika_9590 2 Septembrie 2014 15:19
Clamydia 3 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 21:48
menopauza- cum combatem simptomele ? 85 De la: mkiss26 21 Decembrie 2016 10:16