Setari Cookie-uri

probleme cu coloana!!!

Tepot ajuta scrie-mi pe e-mail:ioana.bobocea@yahoo.com
IOANA1947
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:52
Neispravit,exptras cu forcepsul la nastere, lipsit de minte si prin urmare de educatie, cine poate sa se exprime asa daca nu a citit documentatii si studii postate pe internet, pe google, Sfaturimedicale.ro, www.centrofarm.ro etc,etc. Numai opersoana identificata de citeva flacoane din plastic, crescuta la un centru de handicapati poate scrie asa ceva:SI GINE GARANTEAZA?TI-AM MAI SPUS BAI NENE CA ,COLAGENUL ESTE PRODUS DE ORGANISM SI NU TREBUIE LUAT DIN ALIMENTATIE.MAI PUNE MANA SI CITESTE SI NU MAI INCERCA SA NE PACALESTI CU PORCARIILE ALEA DE PRODUSE INEFICIENTEARAT DOVADA CA IN 3 LUNI S-A VINDECAT CINEVA SAU DISPARI LA MUNCA.
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
De la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.
Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
ierdnamad
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:30
excelentelor voastre,va transmit o concluzie bine structuratala nivelulgandirii mele,....cu medicamente de sinteza deci alopate desi constitue p bravada a secolului21 nu o safaceti marelucru acestea an marea lor majoritateconstitue potentiale pericole cu efecte secundare importante,.....astfel eu am reusit savindec deci sa vindec o hipertensiune grava ,generatoare si de un accident vascular grav,evitand medicatia alopata,cu ceai de marar sacru, antr o insistenta asidua,pana s au afisat primele rezultate dupa cinci ani dechin am o valoare constanta de 140...cu80mmhg,....terminat subiectul,cer scuze pentru scrisul dificil ,,nu agramat,, am odisfunctie lent an remisie datorata accidentului vascular petrecut acum cinci ani,,.....tema pagini este ,,coloana si ale sale afectiuni,...reluam tratamentul naturist,,de varf,, face minuni,dumnezeu an antelepciunea sa ajuta cu cele create de El,ASTFEL O MINUNE A TERAPIEI AN SINE o stabilim tratandu ne cu produsul,,mumio,,....dar cursiv insistent,fare precautii intile,.eu aveam dureri pe coloana de la o gresealaveche,,am reparat o fantana an familie, am ridicat sarcini peste posibilitatile mele fizice,lucram cu pasiune am carar si pamand fara menajamente penruo amenajare gradina , si am suferit ani la rand de aceste traumatizante dureri ce sefaceau simtite si an momente de repaus, dupa un tratament decatevaluni cu ,,mumio divin,, acestea s au redus spre zerou, amacum 63 de ani, ,,ce se strica se repara mai greu spre suta de ani ,ca varsta cum ma axprim eu sunt succese de neconceput excelentele voastre,,....,, multumescdivinitatii,...eu nu sunt sectant cu toate ca si asta se poate post89,eu nu l percep pe dumnezeu ca pe un mosulet care ne bate peumar cand gresim cica pe creatorul universului,....multumesc pentru permisiva intrarean pagnatuturor...sic volo nihil sine deo...
kudika002209
Postat pe 9 Decembrie 2009 19:53
De la: crysswald, la data 2009-11-17 15:33:29si daca aflai despre noi si veneai la noi..poate nici nu mai ajungeai la cutit..dar ...asta este...recuperare grabnica si multa sanatate


Daca nu este facut un RMN nu poti sa prescri nici un tratament. Cu atat mai mult daca este hernie de disc. Atentie mare, nu mai recomandati prostii.
kukla
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:53
De la: kukla, la data 2009-12-09 23:53:41
De la: crysswald, la data 2009-11-17 15:33:29si daca aflai despre noi si veneai la noi..poate nici nu mai ajungeai la cutit..dar ...asta este...recuperare grabnica si multa sanatate


Daca nu este facut un RMN nu poti sa prescri nici un tratament. Cu atat mai mult daca este hernie de disc. Atentie mare, nu mai recomandati prostii.



de ce tii sa folosesti asemenea limbaj? am spus sau nu in ceea ce am scris anterior ca ''daca aflai....poate nu mai ajungeai la''. La asemenea probleme se cere un rmn fara indoiala pt a se vedea mai intai unde este problema si cat de grava. nu umbla nimeni pe coloana daca nu vede mai intai ce se ascunde acolo
crysswald
Postat pe 10 Decembrie 2009 15:30
si eu sufar de dureri de spate de acum vreo 2 ani , durerea s-a agravat in timp .am facut diverse tratamente cu fizioterapie, kineto , antiinflamatoare, dar cel mai mult m-a ajutat masajul cu pietre de jad. salon OASIS , incercati la ei cei cu probleme : 021.255.33.53
vikulitza
Postat pe 15 Februarie 2010 18:11
Excelent materialul postat de carmenjatarel !
kristina007
Postat pe 28 Februarie 2010 15:07
De la: kristina007, la data 2010-02-28 15:07:56Excelent materialul postat de carmenjatarel !

Buna,

Si eu am o problema cu , coloana, am scolioza!!
Prima oara la varsta de 19 ani am fost la un spital , si mi-au spus ca este prea stramba coloana si ca degeaba fac exercitii pentru ca nu am cum sa o mai indrept, iar despre corset nici nu a pus problema pentru ca mi-a zis ca daca am 19 ani sunt prea mare...

La varsta de 22 de ani am fost la o clinica privata si mi-a spus o doctora ca puteam sa folosesc si corset si sa fac si exercitii de recuperare pentru ca scheletul la femei se dezvolta pana la 21 de ani...deci practic din cauza celor de la stat "m-am culcat pe o ureche".
Iar acum la 23 de ani...mi-am facut o radiografie si ghicici ce? nu am incotro ci trebuie sa ma operez!
Si mi-e groaza pentru ca nu stiu prea multe detalii despre aceasta operatie:(
Am incercat asa zisii "chiropractori" , oameni care iti indreapta coloana prin miscari specifice...si sunt doar niste falsi care vand "gogosi" unor persoane disperate de a avea un spate normal...ceea ce e si foarte usor ...pentru ca , cu totii am vrea sa nu avem coloana stramba!
Nu va culcati pe o ureche si mergeti la doctor si faceti ce trebuie facut, pentru ca la batranete o sa ajungeti sa stati doar in pat din cauza durerii!

Multa sanatate!
Inna30
Postat pe 3 Noiembrie 2010 21:49
Buna Inna ( nu stiu daca nu iti raspund prea tarziu dar am citit postul tau si as avea un raspuns viz a viz de problema ta. In cazul tau as recomanda sa vezi un medic Osteopat.
Carmina0525
Postat pe 4 Noiembrie 2010 17:01
Buna
am avut probleme , unele au trecut , altele raman
1) trebuie stabilit un diacnostic, greu dar se poate
2) o analiza a activitatii si vietii personale
3) varsta , este foarte importanta
4) domeniul de activitate
5) dupa toate astea vine si asa zisul remediu, care poate sa de arezultate sau nu
sau poate fi schimbat
daca poti da aceste detalii poate te putem ajuta
cu un sfat, pe care poti sau nu sal urmezi
sanatate
silviu
apetulburi
Postat pe 5 Noiembrie 2010 18:20
De la: Inna30, la data 2010-11-03 21:49:14
De la: kristina007, la data 2010-02-28 15:07:56Excelent materialul postat de carmenjatarel !

Buna,

Si eu am o problema cu , coloana, am scolioza!!
Prima oara la varsta de 19 ani am fost la un spital , si mi-au spus ca este prea stramba coloana si ca degeaba fac exercitii pentru ca nu am cum sa o mai indrept, iar despre corset nici nu a pus problema pentru ca mi-a zis ca daca am 19 ani sunt prea mare...

La varsta de 22 de ani am fost la o clinica privata si mi-a spus o doctora ca puteam sa folosesc si corset si sa fac si exercitii de recuperare pentru ca scheletul la femei se dezvolta pana la 21 de ani...deci practic din cauza celor de la stat "m-am culcat pe o ureche".
Iar acum la 23 de ani...mi-am facut o radiografie si ghicici ce? nu am incotro ci trebuie sa ma operez!
Si mi-e groaza pentru ca nu stiu prea multe detalii despre aceasta operatie:(
Am incercat asa zisii "chiropractori" , oameni care iti indreapta coloana prin miscari specifice...si sunt doar niste falsi care vand "gogosi" unor persoane disperate de a avea un spate normal...ceea ce e si foarte usor ...pentru ca , cu totii am vrea sa nu avem coloana stramba!
Nu va culcati pe o ureche si mergeti la doctor si faceti ce trebuie facut, pentru ca la batranete o sa ajungeti sa stati doar in pat din cauza durerii!

Multa sanatate!
crysswald
Postat pe 6 Noiembrie 2010 23:07
scuze...mi-a scapat clikul de mai sus:) intr-adevar. un osteopat poate remedia problema ta. dar....du-te la ''taiat'' ca e mai sigur(dupa parerea ta) pacat!
crysswald
Postat pe 6 Noiembrie 2010 23:09
De la: ierdnamad, la data 2009-11-24 20:30:27 Neispravit,exptras cu forcepsul la nastere, lipsit de minte si prin urmare de educatie, cine poate sa se exprime asa daca nu a citit documentatii si studii postate pe internet, pe google, Sfaturimedicale.ro, www.centrofarm.ro etc,etc. Numai opersoana identificata de citeva flacoane din plastic, crescuta la un centru de handicapati poate scrie asa ceva:SI GINE GARANTEAZA?TI-AM MAI SPUS BAI NENE CA ,COLAGENUL ESTE PRODUS DE ORGANISM SI NU TREBUIE LUAT DIN ALIMENTATIE.MAI PUNE MANA SI CITESTE SI NU MAI INCERCA SA NE PACALESTI CU PORCARIILE ALEA DE PRODUSE INEFICIENTEARAT DOVADA CA IN 3 LUNI S-A VINDECAT CINEVA SAU DISPARI LA MUNCA.
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
De la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.
Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
f buna postarea !! asta cu colagenul m-a dat pe spate ..am ras cu lacrimi ..sunteti
crisalidda
Postat pe 6 Noiembrie 2010 23:29
De la: justforme, la data 2009-11-22 19:51:29
De la: healthy001487, la data 2009-11-21 09:00:28 Coloana se poate reface dupa o cura de 3 luni cu 100% PUR COLLAGEN Capsule
Garantat!

cu ce garantezi ca mi se va reface coloana,sau mai bine zis ce intelegi prin"coloana se reface in 3 luni",sigur vb despre coloana vertebrala ???
se reface cu colagen ..vertebra sau discul ...???
crisalidda
Postat pe 6 Noiembrie 2010 23:37
De la: vikulitza, la data 2010-02-15 18:11:08si eu sufar de dureri de spate de acum vreo 2 ani , durerea s-a agravat in timp .am facut diverse tratamente cu fizioterapie, kineto , antiinflamatoare, dar cel mai mult m-a ajutat masajul cu pietre de jad. salon OASIS , incercati la ei cei cu probleme : 021.255.33.53

Va recomand produse naturiste care au la baza GANODERMA.Au dat rezultate pozitive.
Pentru detalii
mariaduca@yahoo.com
mariana953
Postat pe 6 Decembrie 2010 00:55
Vrajeala....
kudika226898
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:03
te-ai gandit sa faci un RMN ? eu aveam dureri de spate de vreo doi ani, iar la radiografie mi-au iesit vreo 3 rezultate diferite..RMN-ul ramane analiza suprema:) costa un pic mai mult, dar se merita pt ca stii ce ai si ce trebuie sa faci mai departe :) multa sanatate
anisia_30
Postat pe 14 Septembrie 2011 09:56
incearca sa faci niste proceduri, asta daca nu cumva ai sanii prea mari si-ti apasa pe coloana
Gelico
Postat pe 14 Septembrie 2011 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sterilitate 3 De la: ppbyanca_85 26 Octombrie 2009 10:01
inrre anticonceptionale 11 De la: archie123 1 Aprilie 2012 14:05
anticonceptionale 6 De la: happyastrid 7 Iunie 2011 20:08
antibioticele luate recent influenteaza rezultatul testului cu lama? 1 De la: elena_er 28 Octombrie 2011 17:29
soare vs ciclu 4 De la: lipsa_inspiratie 8 Iulie 2010 12:20