Setari Cookie-uri

Poti ramane insarcinata fara contact sexual?

Am o mare problema...cred ca una psihica:))...nu mi-a venit ciclul luna acesta...a intarziat vreo 3-4 zile:d...insa ma streseaza un gand:sa nu fi ramas insarcinata....nu am avut niciun contact sexual...nu vreau sa consult un medic:d:">
BumbleBEE_healthy
Postat pe 13 Iunie 2009 13:16
insarcinata, clar, nu esti, dar poate ar fi bine sa consulti un medic daca tot nu ai menstruatie, pot exista alte probleme... ai trecut printr-o perioada mai obositoare, stresanta?... asta poate fi una din cauzele intarzierii... sau un dezechilibru hormonal de alta natura...sanatate!!
deeasch
Postat pe 22 Iunie 2009 09:20
Doamne fereste..femeie..in ce secol traiesti? Cum sa ramai insarcinata in cada in care a facut baie un barbat.Poate si in piscina, nu?Daca au innotat o turma de armasari care ejaculeaza asa ca si cum ar face pipi.NU ramai draga insarcinata decat prin contact sexual sau prin inseminare artificiala. Spermatozoizii aia nu umbla prin cada disperati dupa o pasarica sa se infiga in ea.
Isuse.
roxana096
Postat pe 7 August 2009 10:25
De la: roxana096, la data 2009-08-07 10:25:33Doamne fereste..femeie..in ce secol traiesti? Cum sa ramai insarcinata in cada in care a facut baie un barbat.Poate si in piscina, nu?Daca au innotat o turma de armasari care ejaculeaza asa ca si cum ar face pipi.NU ramai draga insarcinata decat prin contact sexual sau prin inseminare artificiala. Spermatozoizii aia nu umbla prin cada disperati dupa o pasarica sa se infiga in ea.
Isuse.


sagara_laksami
Postat pe 7 August 2009 10:32
De la: BumbleBEE, la data 2009-06-13 13:16:14Am o mare problema...cred ca una psihica:))...nu mi-a venit ciclul luna acesta...a intarziat vreo 3-4 zile:d...insa ma streseaza un gand:sa nu fi ramas insarcinata....nu am avut niciun contact sexual...nu vreau sa consult un medic:d:">



mai mult ca sigur ca problema ta e una psihica ! cum sa ramai insarcinata fara contact sexual???? Doamne.... mare e gradina ta si zilnic se muta gardul!!!!
sagara_laksami
Postat pe 7 August 2009 10:34
De la: roxana096, la data 2009-08-07 10:25:33Doamne fereste..femeie..in ce secol traiesti? Cum sa ramai insarcinata in cada in care a facut baie un barbat.Poate si in piscina, nu?Daca au innotat o turma de armasari care ejaculeaza asa ca si cum ar face pipi.NU ramai draga insarcinata decat prin contact sexual sau prin inseminare artificiala. Spermatozoizii aia nu umbla prin cada disperati dupa o pasarica sa se infiga in ea.
Isuse.


ai fost tare de tot. mi-a placut mai ales ultima parte cu pasarica eu as fi fost mult mai acida ....dar ma abtin. oricum ma duc sa fac o baie poate ii fac vreo surioara fetitei mele
CRISTINA*2001
Postat pe 25 August 2009 06:44
De la: BumbleBEE, la data 2009-06-13 13:16:14Am o mare problema...cred ca una psihica:))...nu mi-a venit ciclul luna acesta...a intarziat vreo 3-4 zile:d...insa ma streseaza un gand:sa nu fi ramas insarcinata....nu am avut niciun contact sexual...nu vreau sa consult un medic:d:">


Dragutza detaliile tale sunt un pic cam vagi. Nu ai intretinut niciodata relatii sau nu ai intretinut relatii in ultima luna? Ca sunt mai multe variante si anume :
1 . Niciodata -atunci trebuie sa mergi urgent la medic pentru ca poti avea o dereglare hormonala (chist, fibrom)
2 . In ultima luna - atunci chiar exista "riscul " sa fii insarcinata! Cunosc un caz in care nu i-a venit ciclul 3 luni si cand a mers la medic pentru investigatii sa vada ce problema are ( cu 5 teste facute) dupa mai multe analize a aflat ca este insarcinata in 3 saptamani. Nici eu nu gasesc o explicatie cum a putut ramane insarcinata in conditiile in care cu 2 luni inainte de a ramane insarcinata nu i-a venit ciclul! Misterioase sunt caile Domnului!
Daca te regasesti la punctul 2 incearca sa faci un test de sarcina cat mai repede si sa-l repeti dupa o saptamana(in cazul in care iese negativ)

Revenind la ce spuneai tu ca a intarziat 3-4 zile ar trebui sa te mai gandesti la un alt lucru ca ai racit si trebuie sa ajungi la un medic! Raceala netratata poate cauza aparitia chisturilor ovariene! Care din propria experienta iti spun ca sunt periculoase! Eu daca mai intarziam cateva saptamani nu mai eram in viata! Era asa de mare si peretele asa subtire incat riscam sa se sparga si sa fac septicemie!
Sfatul meu : sa faci un test de sarcina dupa care mergi la medic!
katzyela
Postat pe 25 August 2009 08:10
DOAMNE FERESTE CE PROSTII SPUI,MAI DEGRABA AI O BOALA PSIHICA,SAU POATE TE-AI JUCAT CU PARTENERUL TAU SI A EJACULAT ACOLO...FARA SA O INTRODUCA SI DE ASTA ESTI SPERIATA?????CA SA FI MAI SIGURA FA-TI TEST DE SARCINA
elena_2693
Postat pe 25 August 2009 08:33
De la: roxana096, la data 2009-08-07 10:25:33Doamne fereste..femeie..in ce secol traiesti? Cum sa ramai insarcinata in cada in care a facut baie un barbat.Poate si in piscina, nu?Daca au innotat o turma de armasari care ejaculeaza asa ca si cum ar face pipi.NU ramai draga insarcinata decat prin contact sexual sau prin inseminare artificiala. Spermatozoizii aia nu umbla prin cada disperati dupa o pasarica sa se infiga in ea.
Isuse.

in plus, spermatozoizii nu rezista in apa : contine clor care ii distruge
True_BEAUTY
Postat pe 25 August 2009 09:32
:))...voi ati auzit stirea aia cu o tipa care a dat in judecata nush ce firma( un strand sau ceva de genu') pt ca de la spermatozoizii din apa a ramas gravida...serios cautati pe net, vara asta am auzit-o nu mai stiu exact unde la tv sau am vazut-o pe net:P...cine stie...necunoscute sunt caile domnului:P. NU mai radeti de ea...poate ca e mai mica, adolescenta, voi nu mai aveati idei din astea cand erati mici...eu una tin minte ca eram f paranoica;)) :P
lara007_healthy
Postat pe 25 August 2009 10:19
sheylla5u
Postat pe 25 August 2009 12:04
Vai de viata mea!!!!!!!!!!...ma enerveaza la culme postarile astea de pe forum, legat de tot felul de probleme exisentiale si in loc sa se ocupe fiecare de problemele pe care le are si care sunt convinsa ca sunt mult mai importante, isi pun tot felul de intrebari idioate de genul "eu capricorn-el pesti...o sa mearga relatia noastra?"...si culmea mai si asteapta un raspuns!!!...De obicei sterg toate tampeniile astea fara sa ma obosesc sa le mai si citesc, dar de data asta am facut cu nervii cand am citit intrebarea asta....Mai fato, habar n-am cati ani ai si sincer nici nu-mi pasa, dar tu unde ai trait in tot acest timp? Intr-o bula cumva?...Eu am 42 de ani si pe vremea cand aveam 18 ani n-am auzit pe cineva sa adreseze altcuiva o intrebare atat de cretina...si pe vremea aceea crede-ma informatia era aproape zero. CUM POTI SA CREZI ASTA ATATA TIMP CAT NU AI AVUT CONTACT SEXUAL SAU NU AI FOST INSEMINATA ARTIFICIAL?...POATE TI-O FI TRAS-O VREUN EXTRATERESTRU SI N-AI AVUT TIMP SA TE DEZMETICESTI SAU EVENTUAL SA-TI DAI SEAMA CE S-A INTAMPLAT PENTRU CA SPATIUL SI TIMPUL PE ALTE PLANETE AU ALTA DIMENSIUNE. DUMNEZEULE IN TARA TRAIM??????????
seestern1981
Postat pe 25 August 2009 15:15
Un nebun arunca o piatra in balta si sute de filozofi incearca sa o gaseasca,basca sa o si scoata.
stanelu
Postat pe 25 August 2009 20:50
Raspunsul meu este DA: este foarte probabil sa fii insarcinata daca a batut vantul dinspre unitatea militara cea mai apropiata Acu fara gluma:mai bine du-te la medic decat sa intrebi niste necunoscuti si cel mai probabil nepriceputi pe net.
gabriela_codreanu
Postat pe 25 August 2009 23:22
intrebarea este cat se poate de corect pusa...DA ,poti ramane insarcinata si fara contact sexual,pe cale artificiala !
ene_mgabriel
Postat pe 25 August 2009 23:36
De la: roxana096, la data 2009-08-07 10:25:33Doamne fereste..femeie..in ce secol traiesti? Cum sa ramai insarcinata in cada in care a facut baie un barbat.Poate si in piscina, nu?Daca au innotat o turma de armasari care ejaculeaza asa ca si cum ar face pipi.NU ramai draga insarcinata decat prin contact sexual sau prin inseminare artificiala. Spermatozoizii aia nu umbla prin cada disperati dupa o pasarica sa se infiga in ea.
Isuse.


cel mai tare raspuns!!! de obicei pe forumuri sunt numai prostii si e pierdere de vreme sa le citesti, dar raspunsul tau e prea tare. congrats!
ameliemelo
Postat pe 26 August 2009 00:04
De la: ameliemelo, la data 2009-08-26 00:04:01
De la: roxana096, la data 2009-08-07 10:25:33Doamne fereste..femeie..in ce secol traiesti? Cum sa ramai insarcinata in cada in care a facut baie un barbat.Poate si in piscina, nu?Daca au innotat o turma de armasari care ejaculeaza asa ca si cum ar face pipi.NU ramai draga insarcinata decat prin contact sexual sau prin inseminare artificiala. Spermatozoizii aia nu umbla prin cada disperati dupa o pasarica sa se infiga in ea.
Isuse.


cel mai tare raspuns!!! de obicei pe forumuri sunt numai prostii si e pierdere de vreme sa le citesti, dar raspunsul tau e prea tare. congrats!

Radeti degeaba! Credeti voi ori ba, dar au fost cazuri cand au ramas fetele insarcinate dupa ce au facut baie intr-o cada insuficient de bine spalata!
Bad_Womanlights
Postat pe 26 August 2009 08:25
De la: petreflp, la data 2009-08-25 23:36:08intrebarea este cat se poate de corect pusa...DA ,poti ramane insarcinata si fara contact sexual,pe cale artificiala !
asa ai faut tu un copil,nu?dobitoc mai esti mai silviu74 m sau irina fara viata sau tf,tot un prost esti .
enemgabriel
Postat pe 26 August 2009 08:27

Râd de câteva minute. Sunteþi colosale!
kudika056305
Postat pe 26 August 2009 21:43
Trebuie sa intervin pentru ca sunt indignata de faptul ca aici dau sfaturi si persoane neavizate.Daca deschideti,doar o simpla carte de anatomie o sa cititi acolo despre functionarea aparatului reproductiv la om.Prin urmare la femeie ovulatia este procesul complex(nu intru in detalii amanuntite)prin care un folicul ovarian ajuns la maturitate(asta intampalndu-se ciclic la 20-28 zile)elibereaza sub influenta hormonilor feminini un ovul matur numit ovocit(doar unul pe luna).Deci daca el nu se intalneste in acel moment cu cel mai vioi spermatozoid sau de ce nu cu mai multi,pentru a se forma noua viata=embrionul,sansa de a ramane grvida este ratata.Iar barbatul poate produce spermatozoizi(ma refer aici la cei sanatosi)oricand tot cu ajutorul hormonilor.dar masculini,eliminandu-i prin ejaculare odata cu lichidul seminal.Acest lichid poate ajunge in vaginul femeii prin diferite metode:penetrare directa,inoculare artificiala sau accidental(de pe un prosop folosit in comun,dar imediat dupa,pentru ca ei nu supravietuiesc decat in mediul umed adica in interiorul femeii si asta doar cateva ore(sunt statistici chiar de 2-3 zile).Din interiorul unui bazin sau chiar cada cu apa sansele sunt f mici,aproape zero,ca ei sa ajunga in interiorul vaginului femeii si acolo mai exista microorganisme si chimicale care ii distrug.In fond si ovulul ca si spermatozoidul sunt niste celule,care supravietuiesc doar in anumite conditii.
Menstruatia este o eliminare de sange uterin,care se produce tot ciclic la 20-28-30 de zile si ea este influentata de multi factori:sarcina(sau nu),stres,tulb.endocrine etc).Sangele de pe interiorul uterului care este eliminat lunar de femeie,in cazul formarii unui embrion ajuta la cuibarirea acestuia pe peretele uterin si-l alimenteaza cu substante nutritive pentru crestere si dezvoltare.
Deci lipsa menstruatiei lunare poate avea mai multe cauze nu numai instalarea unei sarcini.
Sper sa va fie de folos aceste explicatii,asa pe scurt.Scuzati greselile gramaticale si va rog sa nu mai radeti de fata care a intrebat ca nimeni nu s-a nascut invatat pe lumea asta.Pentru ea asta era un stres de care acum s-a eliberat probabil,asa daca puteti ajutati,dar nu fiti rautaciosi.
Toate bune si Doamne-ajuta!
miki_robc
Postat pe 26 August 2009 23:04
DOAMNE FER ACUM SA FACI ASA? DOAR DACA ESTI DE MULT TIMP VIRGINA CEEA CE E O PROBLEMA SI VISEZIMAI MULTE VISE EROTICE DECAT AR TREBUI SCZ CA POATE SUNT RAUTACIOS DAR IARTA-MA DAR NU SE POATE INSEAMNA CA NOI BARBATII PUTEM LASA SINGURI FEMEI INSARCINATE/?? E FARA LOGICAAA... SCZ INCA O DATA ASTA E PAREREA MEA
daniel_healthy
Postat pe 26 August 2009 23:46
De la: miki_robc, la data 2009-08-26 23:04:28Trebuie sa intervin pentru ca sunt indignata de faptul ca aici dau sfaturi si persoane neavizate.Daca deschideti,doar o simpla carte de anatomie o sa cititi acolo despre functionarea aparatului reproductiv la om.Prin urmare la femeie ovulatia este procesul complex(nu intru in detalii amanuntite)prin care un folicul ovarian ajuns la maturitate(asta intampalndu-se ciclic la 20-28 zile)elibereaza sub influenta hormonilor feminini un ovul matur numit ovocit(doar unul pe luna).Deci daca el nu se intalneste in acel moment cu cel mai vioi spermatozoid sau de ce nu cu mai multi,pentru a se forma noua viata=embrionul,sansa de a ramane grvida este ratata.Iar barbatul poate produce spermatozoizi(ma refer aici la cei sanatosi)oricand tot cu ajutorul hormonilor.dar masculini,eliminandu-i prin ejaculare odata cu lichidul seminal.Acest lichid poate ajunge in vaginul femeii prin diferite metode:penetrare directa,inoculare artificiala sau accidental(de pe un prosop folosit in comun,dar imediat dupa,pentru ca ei nu supravietuiesc decat in mediul umed adica in interiorul femeii si asta doar cateva ore(sunt statistici chiar de 2-3 zile).Din interiorul unui bazin sau chiar cada cu apa sansele sunt f mici,aproape zero,ca ei sa ajunga in interiorul vaginului femeii si acolo mai exista microorganisme si chimicale care ii distrug.In fond si ovulul ca si spermatozoidul sunt niste celule,care supravietuiesc doar in anumite conditii.
Menstruatia este o eliminare de sange uterin,care se produce tot ciclic la 20-28-30 de zile si ea este influentata de multi factori:sarcina(sau nu),stres,tulb.endocrine etc).Sangele de pe interiorul uterului care este eliminat lunar de femeie,in cazul formarii unui embrion ajuta la cuibarirea acestuia pe peretele uterin si-l alimenteaza cu substante nutritive pentru crestere si dezvoltare.
Deci lipsa menstruatiei lunare poate avea mai multe cauze nu numai instalarea unei sarcini.
Sper sa va fie de folos aceste explicatii,asa pe scurt.Scuzati greselile gramaticale si va rog sa nu mai radeti de fata care a intrebat ca nimeni nu s-a nascut invatat pe lumea asta.Pentru ea asta era un stres de care acum s-a eliberat probabil,asa daca puteti ajutati,dar nu fiti rautaciosi.
Toate bune si Doamne-ajuta!



Stimata domnisoara/doamna, de la bun inceput ai "bulit-o". Avand in vedere ca pretinzi ca ai cunostinte medicale (ceea ce mi se pare mult spus... unii nu fac medicina pe google.ro) ar trebui sa stii ca intr-o carte de anatomie nu se gasesc informatii despre fiziologie, ci intr-o carte de fiziologie sau fiziopatologie. Si nu mai continui, ca as putea gasi "ratari" in fiecare fraza.
Cat despre cea care a postat intrebarea, lasa tratamentele "de pe internet" si fa bine si du-te la un ginecolog. D'aia unii si-au tocit coatele si si-au mancat amarul in scoala, ca sa aiba grija de sanatatea ta. Altfel, fiecare isi poate da cu parerea.
P.S. viata ta personala e PERSONALA, nu subiect de discutie pe un forum plin de "cititi" (vezi cazul de mai sus).



Semnat: un medic.
red_healthy
Postat pe 27 August 2009 14:56
Pai daca esti atat de destept sau desteapta poate ne dai un exemplu...adica numele, data si unde mama dracu s-a intamplat "minunea"...de ce am senzatia ca in Romania?...nici nu stiu de ce imi bat capul cu asta, dar inca nu mi-au trecut nervii de acum 2 zile!!!
Intrebarea e pentru Bad Womanlights
de unde mama dracu' va luati id-urile astea?
seestern1981
Postat pe 27 August 2009 15:51
De la: BumbleBEE, la data 2009-06-13 13:16:14Am o mare problema...cred ca una psihica:))...nu mi-a venit ciclul luna acesta...a intarziat vreo 3-4 zile:d...insa ma streseaza un gand:sa nu fi ramas insarcinata....nu am avut niciun contact sexual...nu vreau sa consult un medic:d:">


Draga mea, sunt sigura ca de cand discuta oamenii astia aici tu ai si nascut, ca tot esti tu exceptionala. Ia zi, sunt gemeni?
ameliemelo
Postat pe 27 August 2009 23:34
De la: mirela_mirela, la data 2009-08-27 15:51:48Pai daca esti atat de destept sau desteapta poate ne dai un exemplu...adica numele, data si unde mama dracu s-a intamplat "minunea"...de ce am senzatia ca in Romania?...nici nu stiu de ce imi bat capul cu asta, dar inca nu mi-au trecut nervii de acum 2 zile!!!
Intrebarea e pentru Bad Womanlights
de unde mama dracu' va luati id-urile astea?


Romania este tara tuturor posibilitatilor. Deci, ce ti se pare asa anormal ? Da, intr-adevar, poate cada nu a fost bine spalata. Era un individ jegos in ea...
red_healthy
Postat pe 28 August 2009 10:05
nu pot sa cred ca in anul 2009 unele fete cred ca pot ramane insarcinate fara nici un contact sexual,sincer pe ce planeta traiesti???
gabriela_2907
Postat pe 28 August 2009 11:27
De la: red, la data 2009-08-28 10:05:57
De la: mirela_mirela, la data 2009-08-27 15:51:48Pai daca esti atat de destept sau desteapta poate ne dai un exemplu...adica numele, data si unde mama dracu s-a intamplat "minunea"...de ce am senzatia ca in Romania?...nici nu stiu de ce imi bat capul cu asta, dar inca nu mi-au trecut nervii de acum 2 zile!!!
Intrebarea e pentru Bad Womanlights
de unde mama dracu' va luati id-urile astea?


Romania este tara tuturor posibilitatilor. Deci, ce ti se pare asa anormal ? Da, intr-adevar, poate cada nu a fost bine spalata. Era un individ jegos in ea...
seestern1981
Postat pe 28 August 2009 15:18
Nu mai radeti de biata fata pentru ca eu am ramas insarcinata fiind fecioara ,care e curioasa sa ma intrebe?
andreiana_66
Postat pe 31 August 2009 20:51
adica esti nascuta in zodia fecioarei?
eleain
Postat pe 31 August 2009 20:57
Ia spune, ai vazut o lumina alba in ultimul timp? Vreun duh sfant, ceva?
Yoshi_Kumine
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:sml-happy0065: operatiile estetice new 25 De la: rubya 30 Aprilie 2010 01:54
Miss Boboc 2 De la: stem_29 18 Noiembrie 2010 21:31
Ajutor! 36 De la: kudika369673 28 Martie 2011 11:43
Gene False. Aplicare Gene False 2 De la: kudika459482 23 Octombrie 2011 20:57
obsedat de tzatze 0 De la: 22 Iunie 2010 21:54