Setari Cookie-uri

sex neprotejat

este adevarat k,dak faci sex in timpul menstruatiei sau la sfarsitul acesteia fara sa te protejezi, nu poti ramane insarcinata?
kudika011071
Postat pe 23 Iunie 2009 14:02
teoretic asa este,de aceea se numeste metoda calendarului.Dar in timpul menstruatiei nu prea este recomandat deoarece este dureros si pot apare si unele infectii.Nu sunt experimentata,dar iti spun c stiu
flory92
Postat pe 23 Iunie 2009 23:23
Buna, eu urmaresc toate discutiile de pe acest forum si sunt curioasa ce se intampla daca faci sex neprotejat inainte de menstruatie....se poate sa am vreo surpriza neplacuta si sa raman gravida cu toate k nu a ejaculat in mine? Astept raspunsurile voastre. Numai bine
Georgiana_Ovezea
Postat pe 7 Iulie 2009 10:38
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755

kudika028076
Postat pe 4 August 2009 12:36
nu vei ramane insarcinata.eu folosesc metoda calendarului,adica ai voie sa faci sex neprotejat timp de 10 zile cu tot cu menstruatie,asta daca faci in timpul menstruatiei.si in rest''coitus interuptus'',adica nu se ejaculeaza in vagin.
PRIMAVARA_A
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:15
Nu este sanatos sa faci sex in timpul menstruatiei!Daca iti vine regulat poti urmari fara probleme acest program(spun din proprie experienta)http://www.121.ro/content/cupluri_si_dragoste/sex_si_sanatate/s_sex_planner_357/index.php3.Aveti grija si multa sanatate!
vidya
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:00
Daca ai un ciclu regulat, sansele sa ramai insarcinata in zilele de menstruatie sunt extrem de mici. Ai doar grija cu igiena, in aceste zile in mod special sansele sa faci o infectie sunt mai mari (desi oricum aceleasi reguli de igiena ar trebui respectate in oricare alta zi). Mie personal am constata ca sexul la menstruatie imi reduce considerabil durerile, cat si fluxul de sange,dar fiecare organism este diferit.

Mi-am intrebat dctorita, la ultima vizita anuala ... NU este nesanatos si nici neindicat
michelle_healthy
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:03
De la: healthy002555, la data 2009-06-23 14:02:24este adevarat k,dak faci sex in timpul menstruatiei sau la sfarsitul acesteia fara sa te protejezi, nu poti ramane insarcinata?
iubita_ta_cool
Postat pe 24 Octombrie 2009 16:25
.va rog ajutatima si pe mn .am si eu o mare problema vreau sa am un copil si iubi meu nu doreste acum iar eu nu am rebdare din cauza asta nu ma pot concentra asupra relatiei sa fiu fericita daca fac sex neprotejat si el tine 5 -10 min si pe urama o scoate nu pot ramane insarcinata daca nu isi da drumul?
iubita_ta_cool
Postat pe 24 Octombrie 2009 16:27
EVIDENT CA NU POTI RAMANE INSARCINATA DACA EL "NU ISI DA DRUMUL"!IN PLUS DACA TU NU STII NICI MACAR CUM SE CONCEPE ,ESTI SIGURA CA ESTI PREGATITA SA AI UN COPIL?NU VREAU SA FIU RAUTACIOASA,DAR MI SE PARE ABSURD CA NICI MACAR NU ESTI INFORMATA DE MODUL IN CARE SE CONCEPE UN COPIL.SUNT ATATEA SITE-URI DE INFORMARE.
vidya
Postat pe 26 Octombrie 2009 11:10
De la: healthy002555, la data 2009-06-23 14:02:24este adevarat k,dak faci sex in timpul menstruatiei sau la sfarsitul acesteia fara sa te protejezi, nu poti ramane insarcinata?

Dragele mele,eu asa am ramas insarcinata,exact la sfarsitul menstruatiei,in ultimele zile de ciclu,deci asta nu e o metoda sigura,difera de la om la om.Oricum,eu am ramas intotdeauna insarcinata daca nu ma protejam ori cu prezervativ,ori cu pilule sau sterilet. sunt foarte fertila a spus si ginecologul meu
kudika077480
Postat pe 28 Octombrie 2009 09:35
De la: healthy002555, la data 2009-06-23 14:02:24este adevarat k,dak faci sex in timpul menstruatiei sau la sfarsitul acesteia fara sa te protejezi, nu poti ramane insarcinata?


Nu! Poti ramane gravida si pe menstruatie daca ai cumva probleme hormonala. Numai femeile perfect sanatoase poate sa faca acest lucru!

Draga mea,
pentru pastrarea sanatatii in zona intima iti recomand folosirea constanta a absorbantelor Lady Anion. Aceste absorbante stimuleaza atât sistemul imunitar printr/un procedeu 100% natural, cât ºi circulatia sangelui la nivel capilar. Absorbantele din gama Lady ANION (www.ladyanion.ro) sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale textile si hartie pura, polimer ultra-absorbant, adezivi non toxici aprobati pentru industria alimentara, materiale impermeabile Hi-Tech care permit patrunderea aerului in timp ce retin lichidele. Pot fi folosite atat in perioada ciclului cât si in afara ei asigurand o protectie antibacteriana si antiinflamatorie perfecta. Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate. Este un instrument simplu si eficient prin care iti vei putea determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa.
Printr-o folosirea constanta absorbantele Lady ANION pot avea efect profilactic si terapeutic in urmatoarele cazuri : Inflamatii si Dermatite, Alergii, Infectii cu bacterii de toate tipurile, Candidoze, mancarimi, arsuri, Infectii trompe uterine, Scurgeri excesive, Dismenoree, Migrene, Cancer de col uterin, Ciclu neregulat. De asemenea, ionii negativi asigura o oxigenare mai buna a sangelui si ajuta la echilibrarea hormonala. Daca exista inflamatii produse de bacterii rezistente la medicamentatie, emisia de ioni negativi din absorbante poate restrange aria acestora iar in cazul unei utilizari consecvente inflamatiile pot fi inlaturate. Certificate de Ministerul Sanatatii.

Pentru informatii detaliate ma poti gãsi la tel: 0768.05.68.69 sau la adresa loapersonal@yahoo.com
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:09
am si eu o intrebare...am facut sex neprotejat cu prietenul meu..aceasta a fost si prima mea experienta sexuala...nu s`ia dat drumul in mine...care sunt sansele sa fi ramas insarcinata`..?el zike k niki una dar tot imi este frica..
healthy014903
Postat pe 12 Aprilie 2010 18:43
am uitat sa mentionez k menstra mi-a intarziat 4 zile iar acum am un lichid maroniu...nu vine foarte mult...cateva picaturi...azi este prima zi in care s-a intamplat...de la ce sa fie?...
healthy014903
Postat pe 12 Aprilie 2010 18:50
Buna vreau sa stiu daca poti ramane gravida in a 4 zi de menstruatie daca si.a dat drumul in tine? Sau pt orice eventualitate sa.mi fac un test de sarcina ca sa fiu sigura ca nu sunt.va rog ast un rasp ca sunt disperata si inca cv asta s.a intamplat aseara.
Elena_Elena_5
Postat pe 1 Martie 2014 11:36
De la: Elena_Elena_5, la data 2014-03-01 11:36:48Buna vreau sa stiu daca poti ramane gravida in a 4 zi de menstruatie daca si.a dat drumul in tine? Sau pt orice eventualitate sa.mi fac un test de sarcina ca sa fiu sigura ca nu sunt.va rog ast un rasp ca sunt disperata si inca cv asta s.a intamplat aseara.

inainte de ciclu cu 4-5 zile,in timpul ciclului si dupa ciclu cu 4-5 zile nu ai cum sa ramai gravida!
Titanika
Postat pe 1 Martie 2014 12:04
salut spunetimi va rog daca isi da regulat drumu in mine de vreo 10 zile kind pot sa fac un test de sarcina ?
sofisilvia
Postat pe 24 Martie 2016 14:03
De la: sofisilvia, la data 2016-03-24 14:03:47salut spunetimi va rog daca isi da regulat drumu in mine de vreo 10 zile kind pot sa fac un test de sarcina ?




Ia sa vedem, cand crezi ca ai putea sa faci un asemenea test??????Vai de tine!!!!!! In orice caz, sa nu faci acel test in timpul actului sexual, sunt convinsa ca nu stii nici asta!!!

kudika_15804
Postat pe 24 Martie 2016 15:13
nu vad nimik de ris ...poate sami raspunda cineva normal .....cind poti sa faci un test de sarcina cin e cel mai bine ???????????????????????????????????????
sofisilvia
Postat pe 24 Martie 2016 17:21
De la: sofisilvia, la data 2016-03-24 17:21:58nu vad nimik de ris ...poate sami raspunda cineva normal .....cind poti sa faci un test de sarcina cin e cel mai bine ???????????????????????????????????????



Repet, vai de tine!!!!

Daca contactele sexuale au avut loc si in zilele de risc, poti astepta pana la instalarea urmatoarei menstre!!!De regula, testele de sarcina nu prezinta garantie 10%, un control ginecologic, facut la sase saptamani de la ultima menstra, este concludent in ceea ce te priveste!!!Oricum, mai devreme de sase saptamani, nu se poate confirma, cu tarie, existenta unei sarcini!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Martie 2016 11:45
daca esti tu mai desteapta ai puea explika normal.nu sa pui ka vai de tine ,poate ai mai multa experienta .....dar edukatie nuprea
sofisilvia
Postat pe 25 Martie 2016 13:03
De la: sofisilvia, la data 2016-03-24 14:03:47salut spunetimi va rog daca isi da regulat drumu in mine de vreo 10 zile kind pot sa fac un test de sarcina ?


Testul de sarcina este indicat dupa ce constati absenta menstruatiei din luna respectiva .
Daca iti doresti un copil , va fi o bucurie , daca nu -ti doresti o sarcina , ai la indemana atatea metode de protectie.
kudika_988778
Postat pe 25 Martie 2016 13:16
imi doresc foarte tare sa ramin insarcinata din toata inima vreau de asta si am intrebat vreau sa stiu cind e cel mai bine sa fac un test ,vreau sa vad mai repede daca sunt insarcinat ,of cit de tare vreau sa sa fac un test si sa fie pozitiv as fi cea mai fericita,un copil e lumina vetii ... si spunetimi varog nu am pofta de minkare si parca am arsuri la stomak ar putea fi semne de sarcina ?
sofisilvia
Postat pe 25 Martie 2016 14:54
De la: sofisilvia, la data 2016-03-25 14:54:40imi doresc foarte tare sa ramin insarcinata din toata inima vreau de asta si am intrebat vreau sa stiu cind e cel mai bine sa fac un test ,vreau sa vad mai repede daca sunt insarcinat ,of cit de tare vreau sa sa fac un test si sa fie pozitiv as fi cea mai fericita,un copil e lumina vetii ... si spunetimi varog nu am pofta de minkare si parca am arsuri la stomak ar putea fi semne de sarcina ?


Sofia , dorinta ta se va implini cu siguranta , ceea ce iti si doresc , dar trebuie sa ai doar rabdare , toate astea le stii si tu.
Eu nu iti pot confirma daca simptomele mentionate de tine , indica o posibila sarcina sau nu.
Urmareste evolutia menstruatiei luna de luna , stii si tu asta.
kudika_988778
Postat pe 25 Martie 2016 15:18
sper mult sa dea domnu sa mise indeplineasca dorinta ,multumesc pentru ca meati raspuns,osa vad deja luna care vine daca imi va veni menstruatia sau nu.......sper foarte mult ca sa am un rezultat pozitiv
sofisilvia
Postat pe 25 Martie 2016 15:53
De la: sofisilvia, la data 2016-03-25 15:53:34sper mult sa dea domnu sa mise indeplineasca dorinta ,multumesc pentru ca meati raspuns,osa vad deja luna care vine daca imi va veni menstruatia sau nu.......sper foarte mult ca sa am un rezultat pozitiv


Hei , multumesc pt flori, si uite si din partea mea pt o mamica in viitorul apropiat .
Dar te rog pastreaza si rezultatul pozitiv fii mai relaxata :)
kudika_988778
Postat pe 25 Martie 2016 16:14
ma starui sa fiu mai relaxata ,multumesk ai o inima de aur stii sa inkurajez,si sper mult ca va fi tot bine curind
sofisilvia
Postat pe 25 Martie 2016 17:31
De la: sofisilvia, la data 2016-03-25 17:31:58ma starui sa fiu mai relaxata ,multumesk ai o inima de aur stii sa inkurajez,si sper mult ca va fi tot bine curind


Sofia , inimile oamenilor sunt identice , fara nicio diferenta iar inima mea , ma bucur ca nu e de aur , as fi ramas demult fara ea .
Lasa testele ca doar asa ti se va indeplini dorinta.
Zi frumoasa iti doresc si de tot ceea ce-i mai frumos , sa ai parte

kudika_988778
Postat pe 25 Martie 2016 18:10
multumesk mult si eu iti doresc lafel tie.asa osa fac osa las testele.
sofisilvia
Postat pe 25 Martie 2016 20:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nelamurire 3 De la: healthy016369 19 Mai 2010 21:22
foloseste cineva vitamine de la nutrilite? 103 De la: statica 3 August 2015 16:52
nodul fibromatos 4 De la: healthy009383 25 Noiembrie 2009 16:15
nodul in zona genitala 16 De la: kudika_13000 16 Ianuarie 2013 17:06
Analiza Papanicolau 4 De la: Ionyssa 9 Decembrie 2010 22:58