Setari Cookie-uri

CHİAR DACA TE-Aİ DESPARTIT POTİ İUBİ UN BARBAT ªİ DUPA 22 DE ANİ??

Ne-am iubit,el casatorit ..eu nu...
L-am parasit sa nu fac rau copilului!!
Am suferit enorm...
M-am casatorit!!Am ºi eu un copil!!
A ıncercat sa ne mai vedem dar am refuzat categoric!!
Au trecut atatia ani ne-am reantalnit ºi amandoi am ınteles acelaºi lucru...NE İUBİM LA FEL CA IN PRİMA Zİ........
Nu stiu ce va fi............
mnc
Postat pe 24 Iunie 2009 22:52
Asa e cand facem alegeri proaste in viata. Ne dam seama ca indiferent cat am fugi de probleme, de noi insine nu putem fugi. Nu stiu ce sa-ti zic? E greu dar cateodata viata e nedreapta si nu gasesti la timp barbatul ideal pentru tine, ci il gasesti mai tarziu...Te inteleg!
mireladoncut
Postat pe 15 Iulie 2009 05:29
Ma gandesc la suferinta ta si,crede-ma,nu as vrea sa trec prin ce treci tu.Oare sa fie si faptul k nu v-ati "avut"...sau pentru ca a fost o relatie interzisa?....De ce ti-e frica? De ce nu dai ocazia de-a se implini aceasta iubire?E tarziu.....Tine-ne la curent,e foarte interesanta povestea ta.Multa bafta!
carmen_healthy
Postat pe 22 Iulie 2009 11:07
si eu am trait o poveste asemanatoare. stiu ce inseamna.Dar acum e prea tirziu ar trebui sa sufere 2 oamrni si 2 copii. de multe ori cred ca daca ramineam impreuna, poate relatia nu ar fi mers prea bine avind in vedere ca am fi facut sa sufere familia lui.dar atunci oricum nu a avut curajul sa o faca. din pacate a facut-o putin mai tirziu dupa ce o alta femeie i-a facut un copil(el avea atunci 50 de ani).Abia dupa vreo 1o ani a avut curajul sa-si lase sotia,Acum este cu noa sa familie.Ne-am mai intilnit si eu am simtit ca ne iubim.el mi-a propus sa fiu amanta lui din nou.Normal ca nu am acceptat. Doare foarte tare .au trecut 25 de ani de cind la-m cunoscut, si tot ocupa un loc principal in inima mea Ma alin cu gindul ca a fost o lectie pe care trebuia sa o invat. Mult curaj, si incearca sa te impaci cu tine insati. te pup
Caliopeea
Postat pe 4 August 2009 20:51
eu nu stiu daca e neaparat IubireA. cred ca un pic e si faptul ca n-ai ajuns niciodata sa stii cum ar fi putut sa fie sa fiti cu adevarat un cuplu. e afectiune, atractie la care contribuie si faptul ca fiecare aveti familia proprie/partenerul caruia oricum dupa atata timp ii cunoasteti si defectele si nu va mai poate rezerva surprize. cine va garanteaza ca daca ati fi fost impreuna nu ati fi ajuns in acelasi stadiu si cu el? desigur, fac supozitii si orice e posibil, nu am nici experienta, e doar o parere personala.
eleain
Postat pe 12 August 2009 07:52
te inteleg perfect.si eu am patit la fel.am incercat sa o ignor dar nu pot.de fiecare ata cand ne intalnim traiesc aceleasi sentimente.si au trecut de atunci doar 17 ani.
pescarul_healthy
Postat pe 13 August 2009 10:48
Ne-am revazut dupa 30 de ani. Iubire profunda, pasiune...dar fiecare isi are viata lui si...in plus ne despart mii de km. Suferim, ne este dor unul de celalalt, ne-am revazut de doua ori. A fost superb. Tanjim sa se mai intample, dar...in viata nu prea faci ce vrei.
kudika005549
Postat pe 14 August 2009 02:12
Draga ELEAIN,IMI PARE RAU SA-TI SPUN dar inainte vreme,inca mai exista iubirea pura si curata.Intr-o iubire adevarata,nu se mai vad defecte,nu se urmareste doar sex,nu se urmaresc interese materiale.Totul pleaca din suflet,si...iti spun eu ca dureaza uneori chiar toata viata.nu-i nimic.nu putem fi impreuna,dar iubirea se pastreaza macar ca amintire.Dar ce amintire frumoasa.....Prima iubire adevarata nu se uita niciodata.
pescarul_healthy
Postat pe 16 August 2009 11:46
buna esti fata? astept un raspuns
healthy005494
Postat pe 16 August 2009 11:49
AI MARE DREPTATE, CRED CA ,CU TOTII TRECEM PRIN ASA CEVA.EU AM IUBIT LA NEBUNIE O PERSOANA A FOST MAREA IUBIRE A VIETII MELE,NU NE-AM VAZUT DE 7 ANI SI ANUL ASTA CAND M-AM HOTARAT SA-I TRIMIT UN MESAJ DE ZIUA LUI,CHIAR IN ACEA ZI M-AM INTALNIT CU O MATUSA A LUI CARE MI-A DAT CUMPLITA VESTE CA E MORT DE 2 SAPTAMANI.L-AU ADUS DIN SPANIA SI ACUM ESTE LANGA MINE-CE IRONIE,MORMANTUL LUI SE AFLA IN CARTIERUL ALATURAT-DEGEABA VORBESC CU EL-NU MA MAI AUDE,PLANG PLANG DAR NU MAI POT FACE NIMIC, MI-A APARUT DE DOUA ORI IN VIS SI MI-A ZIS: VEZI TU CE AM,STIU CA TU MA POTI FACE BINE.
CAND I-AM POVESTIT MAMEI LUI DE ACESTE VISURI MI-A ZIS ;PAI PE TINE TE-A IUBIT CEL MAI MULT,MI-A SPUS-O MIE!
MI-AM INTERZIS SA MA MAI GANDESC LA EL,SUFAR ENORM,INCERC NICI PE LA CIMITIR SA NU MAI TREC ALTFEL NU VOI INCETA CU SUFERINTA
ALALTAIERI- 23 S-AU IMPLINIT 3 LUNI DE LA MOARTEA LUI
PE 10 IUNIE IMPLINEA DOAR 42 ANI
elena_2693
Postat pe 25 August 2009 09:16
De la: mnc, la data 2009-06-24 22:52:47Ne-am iubit,el casatorit ..eu nu...
L-am parasit sa nu fac rau copilului!!
Am suferit enorm...
M-am casatorit!!Am ºi eu un copil!!
A ıncercat sa ne mai vedem dar am refuzat categoric!!
Au trecut atatia ani ne-am reantalnit ºi amandoi am ınteles acelaºi lucru...NE İUBİM LA FEL CA IN PRİMA Zİ........
Nu stiu ce va fi............

pfoaaai,cumplita dilema si grea problema!pai io zic,vorba lu`Moromete,s-o luati amandoi spre vagauni si sa traiti in iubire vesnica...cu natura ! Auzi,cica dupa 22 de ani!!! ai nevoie de Dr Andrei!
100101
Postat pe 31 August 2009 19:04
da'cine e Dr Andrei? scuzati ignoranta...
eleain
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:39
Dragostea ESTE la timpul prezent!
DRAGOSTEA este intre tine si acea persoana care iti este alaturi! Aceea este adevarata DRAGOSTE, si NU doar nazuintele tale, si minciunile altuia/alteia - dragostea POATE orice!!!
DRAGOSTEA intelege si ajuta, daruieste, iarta, asteapta si AJUTA. Dragostea TE OMOARA de dor ...

Dragostea ESTE si niciodata ''a fost'' pentru a reveni. ESTE in inima ta, si e NUMAI A TA pentru cel care iti ESTE alaturea, orice s-ar intampla.

In clipa in care ai dat-o altcuiva, nu mai ai cum sa spui ca-i a ta, ea - dragostea este a amandoura - este teribil de greu sa o separi, sa o mai imparti, sa ... mai iubesti pe altcineva! Chiar daca a fost vre o data altcineva ... fiecare si-a ales calea!

DRAGOSTEA se ofera pentru totdeauna sau se retrage pentru totdeauna!!!
TOTDEAUNA insa nu este vesnicia! Ci atat timp cat ne suntem alaturea, doar DOI, pentru a ne sustine fizic si/sau spiritual.

NU se daruieste ''cu bucatica''. Dragostea este TOTALA, sau NU ESTE decat umbra ...


Numai de bine si bunatate va doresc!
Simply_i
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:29
DA, se poate MURI DIN DRAGOSTE!

Dar CINE ar avea nevoie de vre-un DOCTOR, daca AR AVEA IUBIREA celui pe care il(o) iubeste? Nimenea!

FITI doar SINCERI cu VOI SI cu TOATA LUMEA, si veti vedea ca
DRAGOSTEA ESTE chiar alaturea, unde nimenea nu banuia. Si toate mai usoare ni se voar parea.
Dragoste este si in RENUNTARE!
Dragoste este si in sau dupa MOARTE!
Dragoste este insasi Natura - toate cele din jur, de alaturea cat timp ESTE si IN INIMA TA. DACA nu ne-am minti, DRAGOSTEA ar fi VESNICIA!

Minciuna ucide dragostea. Caci dragostea e puritatea! Copilul (din suflet) este dovada!

Simply_i
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:43
De la: eleain, la data 2009-09-09 17:39:08da'cine e Dr Andrei? scuzati ignoranta...

cuuum,nu stiiii?marele dr Andrei ce consilia pe la antena1
100101
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:34
pai ala nu era mircea radu?
eleain
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:50
Da nu intodeauna ramanem langa cei pe care ai iubim cu adevarat, de multe ori mergem dupa regula lui "trebuie", eu m-am logodit acu o saptamana dar sincera sa fiu nu as putea spune ca e barbatul vietii mele si nici marea mea iubire ! De ce am facut-o ? Pentru ca avem mult timp impreuna , pentru ca ni-am obisnuit unul cu altul , pentru ca numai am curaj sa o iau de la capat, pentru ca deja am 30 de ani si simt ca trece timpul pe langa mine etc, dar marea mea iubire va ramane marea mea iubire, si stiu ca si eu pentru aceea persoana raman marea lui iubire , dar asta e veata ...nu intodeauna obtinem totul si marile iubiri raman intodeauna cele neimplinite !
ioana2280
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:22
De la: mnc, la data 2009-06-24 22:52:47Ne-am iubit,el casatorit ..eu nu...
L-am parasit sa nu fac rau copilului!!
Am suferit enorm...
M-am casatorit!!Am ºi eu un copil!!
A ıncercat sa ne mai vedem dar am refuzat categoric!!
Au trecut atatia ani ne-am reantalnit ºi amandoi am ınteles acelaºi lucru...NE İUBİM LA FEL CA IN PRİMA Zİ........
Nu stiu ce va fi............

e super interesant subiectul, orice ai decide iti urez multa bafta
mari_utzah
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:04
rau ai facut, dupa mine. ce daca ai 30 ani? o iubire adevarata merita asteptata inca 30 ani. vei iubi din nou daca stii sa astepti. da-i sansa celui de langa tine sa se simta iubit, nu-i ocupa inima daca simti ca nu e el persoana vietii tale. e un mare pacat.


De la: aliceea2000, la data 2009-09-27 14:22:51Da nu intodeauna ramanem langa cei pe care ai iubim cu adevarat, de multe ori mergem dupa regula lui "trebuie", eu m-am logodit acu o saptamana dar sincera sa fiu nu as putea spune ca e barbatul vietii mele si nici marea mea iubire ! De ce am facut-o ? Pentru ca avem mult timp impreuna , pentru ca ni-am obisnuit unul cu altul , pentru ca numai am curaj sa o iau de la capat, pentru ca deja am 30 de ani si simt ca trece timpul pe langa mine etc, dar marea mea iubire va ramane marea mea iubire, si stiu ca si eu pentru aceea persoana raman marea lui iubire , dar asta e veata ...nu intodeauna obtinem totul si marile iubiri raman intodeauna cele neimplinite !


eleain
Postat pe 12 Decembrie 2009 20:49
kudika098645
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:47
De la: elena_2693, la data 2009-08-25 09:16:36AI MARE DREPTATE, CRED CA ,CU TOTII TRECEM PRIN ASA CEVA.EU AM IUBIT LA NEBUNIE O PERSOANA A FOST MAREA IUBIRE A VIETII MELE,NU NE-AM VAZUT DE 7 ANI SI ANUL ASTA CAND M-AM HOTARAT SA-I TRIMIT UN MESAJ DE ZIUA LUI,CHIAR IN ACEA ZI M-AM INTALNIT CU O MATUSA A LUI CARE MI-A DAT CUMPLITA VESTE CA E MORT DE 2 SAPTAMANI.L-AU ADUS DIN SPANIA SI ACUM ESTE LANGA MINE-CE IRONIE,MORMANTUL LUI SE AFLA IN CARTIERUL ALATURAT-DEGEABA VORBESC CU EL-NU MA MAI AUDE,PLANG PLANG DAR NU MAI POT FACE NIMIC, MI-A APARUT DE DOUA ORI IN VIS SI MI-A ZIS: VEZI TU CE AM,STIU CA TU MA POTI FACE BINE.
CAND I-AM POVESTIT MAMEI LUI DE ACESTE VISURI MI-A ZIS ;PAI PE TINE TE-A IUBIT CEL MAI MULT,MI-A SPUS-O MIE!
MI-AM INTERZIS SA MA MAI GANDESC LA EL,SUFAR ENORM,INCERC NICI PE LA CIMITIR SA NU MAI TREC ALTFEL NU VOI INCETA CU SUFERINTA
ALALTAIERI- 23 S-AU IMPLINIT 3 LUNI DE LA MOARTEA LUI
PE 10 IUNIE IMPLINEA DOAR 42 ANI



:(NU mi-as dori sa fiu in pielea ta..pff..imi vine sa plang doar citind ceea ce tu ai scris..prinde curaj si treci peste aceasta tristete,el este alaturi de tine de acolo de sus ,daca te iubea atat de mult nu i-ar placea sa te vada trista...el iti zambeste ,zambeste-i si tu>:D
cami_goanga10
Postat pe 5 Martie 2010 23:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GYNIEL ati folosit?? 1 De la: biank__ 12 Martie 2011 22:58
buna 4 De la: joy_18 26 Septembrie 2010 18:44
Intrebare ??? 2 De la: adika 21 Septembrie 2009 09:05
clinica dr. filip 1 De la: kudika495392 15 Iunie 2012 17:33
ajutor va rog! 16 De la: linushika 2 Ianuarie 2013 14:48