Setari Cookie-uri

caderea parului

dak stie cineva un remediu pentru caderea parului va rog trimiteti-mi un mail mersi
valy_blonda_87
Postat pe 19 August 2009 08:20
gerovital cu petroleum
teca
Postat pe 1 Septembrie 2009 08:38
De la: valy_blonda_87, la data 2009-08-19 08:20:20dak stie cineva un remediu pentru caderea parului va rog trimiteti-mi un mail mersi


ser pt. scalp
didi2
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:11
este foarte indicata drojdia de bere - trei lingurite pe zi , cu miere de albine , inainte de masa
healthy003516
Postat pe 1 Septembrie 2009 11:08
singurul remediu in cazul meu: nu Vichy, Nu petrol , nu ...doar masca ulei ricin+ ulei masline+ votamina A+ 1 galbenus ou.
danuta999
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:20
vitamina
danuta999
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:20
In cazul meu a functionat Revalid sampon.
Deea_4u
Postat pe 1 Septembrie 2009 17:25
multumesc mult
valy_blonda_87
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:06
Buna
Am inceput eu tratamentul cu Petroleum -de la farmec, brand gerovital.
De 3 saptamani imi cade parul si mai rau ca inainte desi il pun pe cap, fac masaj si stau cu el 3 ore...
Se aplica si pe varfuri la fel de abundent ca la radacina firului de par?
Multumesc anticipat!
cristina_lavinia
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:12
Va recomand sa lasati la o parte leacurile babesti, care in cel mai bun caz sunt un tratament pe moment, care actioneza asupra efectului, dar de multe ori agraveaza situatia. Dvs. trebuia sa gasiti si sa eliminati CAUZA! Aceasta este de obicei o problema de nutritie!! Aveti carente in organism, sistemul imunitar si antioxidant nu functioneaza, stresul oxidativ va distruge. Ca si la animale caderea parului este un semnal serios ca aveti(speram ca sinteti la inceput)o problema de carenta. De aceea organismul trebuie revitalizat, trebuie refacut sistemul antioxidant iar foliculii parului trebuie revitalizati din exterior. Va recomand o solutie moderna cu un aparat de galvanizare accesibil ca pret(urmariti video de pe pagina mea), care introduce nutrientii necesari in profunzimea pielii scalpului. Pentru tratamentul cu suplimente scrieti-mi un mail. Nu disperati, problema Dvs. are solutie!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:08
scriemi in e-mail: sbb2xx@yahoo.es , iti voi da toate detalile
healthy006265
Postat pe 4 Noiembrie 2009 22:09
Va sfatuiesc sa tineti un tratament impotriva caderii parului timp de 3 luni cu pastilele Nanocaps de la Nanogen si, de asemenea, sa folositi samponul Nanoguard de la Nanogen. Acestea contin Zinc si Vitamina B6, dar va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
Incercati-le pentru ca nu veti regreta!
O zi buna!
scumpica20
Postat pe 11 Ianuarie 2010 09:52
buna sa stii ca am avut si eu aceasta problema cu caderea parului mai ales dupa nastere,la un moment dat am cezut ca o sa chelesc ,parul nu mi se mai regenera dar cu rabdare am rezolvat problema inaite de ati face baie aplica o masca dintr-un ou s-au doua depinde cat de lung ai parul dar se foloseste doar galbenusul,ulei de masline ,vitamina A,ulei de ricin ,putina zeama de lamaie lasi sa actioneze minim o jumatate de ora te speli pe cap si te clatesti cu ceai de musetel cu putin otet de mere iar in cazul meu folosesc dupa clatire si fiole de la Vichy
myrella84
Postat pe 20 Ianuarie 2010 11:17
De la: oana_s, la data 2010-01-11 09:52:27Va sfatuiesc sa tineti un tratament impotriva caderii parului timp de 3 luni cu pastilele Nanocaps de la Nanogen si, de asemenea, sa folositi samponul Nanoguard de la Nanogen. Acestea contin Zinc si Vitamina B6, dar va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
Incercati-le pentru ca nu veti regreta!
O zi buna!


cat costa si de unde se pot comercializa??? Merci.
miki2009
Postat pe 20 Ianuarie 2010 13:21
De la: myrella84, la data 2010-01-20 11:17:55buna sa stii ca am avut si eu aceasta problema cu caderea parului mai ales dupa nastere,la un moment dat am cezut ca o sa chelesc ,parul nu mi se mai regenera dar cu rabdare am rezolvat problema inaite de ati face baie aplica o masca dintr-un ou s-au doua depinde cat de lung ai parul dar se foloseste doar galbenusul,ulei de masline ,vitamina A,ulei de ricin ,putina zeama de lamaie lasi sa actioneze minim o jumatate de ora te speli pe cap si te clatesti cu ceai de musetel cu putin otet de mere iar in cazul meu folosesc dupa clatire si fiole de la Vichy


Daca sar peste parte cu clatirea si-mi aplic doar masca, va functiona>>Vit. A fiola banuiesc...
miki2009
Postat pe 20 Ianuarie 2010 13:24
functioneaza si fara clatirea cu musetel si otet dar trebuie sa ai rabdare e un tratament de durata
myrella84
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:42
De la: miki2009, la data 2010-01-20 13:21:54
De la: oana_s, la data 2010-01-11 09:52:27Va sfatuiesc sa tineti un tratament impotriva caderii parului timp de 3 luni cu pastilele Nanocaps de la Nanogen si, de asemenea, sa folositi samponul Nanoguard de la Nanogen. Acestea contin Zinc si Vitamina B6, dar va las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
Incercati-le pentru ca nu veti regreta!
O zi buna!


cat costa si de unde se pot comercializa??? Merci.

Eu am comandat de pe www.nanogen.ro
scumpica20
Postat pe 25 Ianuarie 2010 13:39
Am avut si eu aceasta problema,imi cadea f rau parul,am luat vitamine,sampon,mi-am facut masti,etc.La mine a functionat urmatoarea masca:ulei de masline,miere,zeama de la o lamaie si daca suporti usturoi pisat f bine(ca o pasta).Le amesteci f bine ,aplici pe par masca si o tii 2 ore.Cantitatile le fixezi tu ,in functie de lungimea parului.Pentru par este f bun si uleiul de ricin si vitamina A.Masca de genul:ulei de ricin,vitamina A,ulei de masline.(insa aceasta masca este un pic cam scumpa ,pt ca sticlutele sunt mici si se termina repede)Se spune ca mai poti adauga si un galnenus de ou,dar nu recomand pentru ca se da greu jos din par.
cami_goanga10
Postat pe 15 Februarie 2010 20:58
Tot tratamentul de la gerovital Cu petrolium.(sampon,balsam,tratament,lotiune) Nu miroase in primul rand ca multi ma intreaba. Trebuie folosit cel putin 2 luni. Sincer imi pare rau ca nu mi-am facut poze la par inainte sa incep a-l folosi adica pe 6 Ian.Ce s-a intamplat la mine in cap este exact ca in povestea aia cu inainte si dupa
iupi24
Postat pe 18 Februarie 2010 16:32
Cateva tratamente naturiste pentru par ar fi urmatoarele:
CRESTEREA SI REGENERAREA NATURALA A PARULUI
- 1 lingurita ulei de ricin
- 2 galbenusuri proaspete ( in functie de lungimea parului)
- 2g laptisor de matca PUR
Toate acestea se amesteca, iar continutul se aplica pe parul proaspat spalat si sters bine. Se acopera apoi capul cu un prosop si se lasa sa actioneze 30-60 de minute, dupa care se degreseaza cu sampon, se clateste si se aplica balsamul necesar. Se poate utiliza de 3 ori pe saptamana.
REMEDIU ANTI CADEREA PARULUI
- 2 galbenusuri( in functie de lungimea parului)
- 2 linguri tinctura de urzica
- 4 linguri de apa
- 2 g laptisor de matca PUR
Se foloseste de 2 ori pe saptamana, prin masarea scalpului cu miscari circulare si frictionarea radacinii firelor de par,timp de 3-5 minute.
REMEDIU ANTI MATREATA
- 500 g praf de cedru
- 2 galbenusuri ( in functie de lungimea parului)
- 1 lingurita suc de lamaie
- 2 g laptisor de matca PUR
Se aplica la radacini, se lasa sa actioneze 15 minute,iar apoi se samponeaza si nu se usuca cu foehnul. Se repeta de 3 ori pe luna.
REMEDIU PENTRU PARUL GRAS
- 1 lingura coaja de lamaie
- 2 g laptisor de matca PUR
- 1 lingura menta
Se face o infuzie din 500 ml apa,coaja de lamaie si menta, iar dupa ce se raceste se adauga laptisorul de matca PUR.
Se aplica de la radacina pe toata lungimea firului de par, iar apoi se clateste cu apa calduta.Se lasa sa actioneze intre 5 si 10 minute si se poate utiliza de 2-3 ori pe saptamana.


REMEDIU PENTRU PARUL USCAT
- 2 linguri smantana
- 1 lingurita ulei de germeni de grau
- 1 lingura suc de lamaie
- 2 g laptisor de matca PUR
Se omogenizeaza ingredientele, apoi se intind pe parul umed, dupa spalare. Se acopera cu o casca de baie si se lasa sa actioneze timp de 15 minute. Apoi se clateste. Se utilizeaza o data pe saptamana.
Multa bafta!
kudika116665
Postat pe 15 Martie 2010 09:32
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 15 Martie 2010 19:45
Buna, eu am avut probleme asemanatoare dupa o perioada mai stresanta. Sincer, am incercat ChelStop timp de o luna, de doua ori pe saptamana si am scapat de probleme. Nu stiu daca ChelStop are aceleasi efecte pentru toata lumea insa, costa doar 10Ron si merita sa incercati, poate va ajuta si pe voi.
miki2009
Postat pe 16 Martie 2010 10:18
Vedeti pe pagina mea in albumul Wellness cateva rezultate cu aparatul galvanic si ingredientele fantastice ale companiei, vedeti pe www.antioxidanti.com despre ce e vorba si contactati-ma!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 16 Martie 2010 11:15
Ceea ce apare ca reclama dupa raspunsul meu este adaugat de Healthy nu de mine!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 16 Martie 2010 11:17


Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 19 Martie 2010 06:34
Sa stiti ca este adevarat ce se spune despre samponul Nanoguard A de la Nanogen. Si eu il folosesc si sunt foarte multumita de rezultate. Merita incercat
Va las mailul meu daca veti avea intrebari: xsoquite@yahoo.com
kudika133510
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:05
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:02
Buna,

Pentru caderea parului mi se par mai utile remediile naturiste mai degraba decat tot felul de produse pe care le-am incercat si nu au avut efect. In general, incepe sa-mi cada parul in perioadele foarte stresante. Insa am luat vitamine si calciu, am consumat multe fructe si legume si caderea s-a stopat. Iata cateva sfaturi utile pentru combaterea caderii parului:

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=24&sid=655990894d1b9482b14388dc03cb119b
Monicamm85
Postat pe 24 Iunie 2010 16:26
Alte mizerii via SUA...
kudika226898
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:22
size_back
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Silueth 90-pastile de slabit 23 De la: erdnaaa 29 Mai 2013 17:53
a auzit cineva de quantum slim? 1 De la: kudika514030 8 Martie 2012 12:31
apa noastra cea de toate zilele 18 De la: carmen_p09 20 Octombrie 2013 21:43
A FOLOSIT CINEVA-AMIX 200 ??? 6 De la: tani 26 Octombrie 2009 16:17
l-carnitin 18 De la: ioanabobocea 22 Ianuarie 2010 10:22