Setari Cookie-uri

caderea parului

De la: valy_blonda_87, la data 2009-08-19 08:20:20dak stie cineva un remediu pentru caderea parului va rog trimiteti-mi un mail mersi
1- Fugiti din orice zona "de disputa,conflict sau stres social"-"ca dracu de...tamaie" ! Ignorati sau - simplu !...-deveniti(fortat pe cat posibil)nesimtite !!! 2- Cate o pastiluta de vitamine "Centrum" in fiecare zi/timp de minim 6 luni 3- Cu 2-3 ore inainte de a va spala pe cap,ungeti-va parul cu ulei de ricin 4- Folositi samponul Revalid cel putin 1 an. 5- Periati parul superficial (nu apasat la radacina firului de par)NUMAI CU PERIA si masati-l de 4-5 ori pe zi cu buricele degetelor ! Sunt cateva sfaturi citite dintr-o revista frantuzeasca si la mine ... "a prins" !
crysis
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:07
De la: kudika116665, la data 2010-03-15 09:32:18Cateva tratamente naturiste pentru par ar fi urmatoarele:
CRESTEREA SI REGENERAREA NATURALA A PARULUI
- 1 lingurita ulei de ricin
- 2 galbenusuri proaspete ( in functie de lungimea parului)
- 2g laptisor de matca PUR
Toate acestea se amesteca, iar continutul se aplica pe parul proaspat spalat si sters bine. Se acopera apoi capul cu un prosop si se lasa sa actioneze 30-60 de minute, dupa care se degreseaza cu sampon, se clateste si se aplica balsamul necesar. Se poate utiliza de 3 ori pe saptamana.
REMEDIU ANTI CADEREA PARULUI
- 2 galbenusuri( in functie de lungimea parului)
- 2 linguri tinctura de urzica
- 4 linguri de apa
- 2 g laptisor de matca PUR
Se foloseste de 2 ori pe saptamana, prin masarea scalpului cu miscari circulare si frictionarea radacinii firelor de par,timp de 3-5 minute.
REMEDIU ANTI MATREATA
- 500 g praf de cedru
- 2 galbenusuri ( in functie de lungimea parului)
- 1 lingurita suc de lamaie
- 2 g laptisor de matca PUR
Se aplica la radacini, se lasa sa actioneze 15 minute,iar apoi se samponeaza si nu se usuca cu foehnul. Se repeta de 3 ori pe luna.
REMEDIU PENTRU PARUL GRAS
- 1 lingura coaja de lamaie
- 2 g laptisor de matca PUR
- 1 lingura menta
Se face o infuzie din 500 ml apa,coaja de lamaie si menta, iar dupa ce se raceste se adauga laptisorul de matca PUR.
Se aplica de la radacina pe toata lungimea firului de par, iar apoi se clateste cu apa calduta.Se lasa sa actioneze intre 5 si 10 minute si se poate utiliza de 2-3 ori pe saptamana.


REMEDIU PENTRU PARUL USCAT
- 2 linguri smantana
- 1 lingurita ulei de germeni de grau
- 1 lingura suc de lamaie
- 2 g laptisor de matca PUR
Se omogenizeaza ingredientele, apoi se intind pe parul umed, dupa spalare. Se acopera cu o casca de baie si se lasa sa actioneze timp de 15 minute. Apoi se clateste. Se utilizeaza o data pe saptamana.
Multa bafta!
FARA VITAMINIZAREA ORGANISMULUI si fara ELIMINAREA FACTORILOR DE STRES POTI SA IEI LA CEDRU,LAMAIE,LaPTISOR DE "CUC",MENTA si alte ...NATURALE...PANA NUMAI POTI ,CA TOT DEGEABA !
crysis
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:15
Bravo!
kudika226898
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:19
si la mine la fel, Revalid sampon...dar rezultate f bune apar abia dupa 1 luna, 1 luna jumate de folosire...eu am 2 luni jumate de cand il folosesc si nu-mi mai cade parul aproape deloc...cate 2-3 fire..din cand in cand....nu ca inainte, cand bagam mana in par si ramaneam cu cate 30-40 de fire...si..evita stresul!...mie de la stres a inceput sa-mi cada parul...
CRaZyALeXyA
Postat pe 24 Septembrie 2010 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre slabit 28 De la: cornel_sabin 26 Februarie 2010 23:55
l-carnitin 18 De la: ioanabobocea 22 Ianuarie 2010 10:22
Am nevoie de Ajutor,va rog mult!!!! 10 De la: RalucaRalu 16 Iulie 2010 12:46
Program de slabire 5 De la: anamariatoma 28 Octombrie 2013 20:58
tepe cu produse pentru slabit 89 De la: ioanabragaru 20 Mai 2010 09:32