GASTROPLASTIE

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent GASTROPLASTIE: (4 din 2 voturi)

healthy005760 Avatarul lui healthy005760

3 mesaje

SUNT INTERESATA DE EXPERIENTA VOASTRA CU PRIVIRE LA ACEST SUBIECT.DEASEMENEA SI MEDICI BUNI IN ACEST DOMENIU SI DE COSTUL UNEI ASTFEL DE INTERVENTII.
MULTUMESC.
MULTA SANATATE SI BUCURII.
Raporteaza abuz de limbaj

3 mesaje

OAMENI BUNI,MA PUTETI AJUTA SI PE MINE CU SFATUL SI EXPERIENTA VOASTRA?
ESTE VORBA DE ACEA OPERTIE DE REDUCERE A DIMENSIUNII STOMACULUI PRIN DIVERSE METODE.MA INTERESEAZA IN MOD DEOSEBIT CEA PRIN CARE STOMACUL ESTE REDUS PRINTR UN INEL.
VA MULTUMESC
Fosta membra Kudika.ro
eu cunosc o doamna care a facut aceasta operatie. a trebuit sa recurga la interventie din cauza faptului ca iubea atat de mult mancarea si inactivitatea incat i s-au rupt doi muschi abdominali si intestinele i s-au "relaxat" in afara. cred ca oricum suferea si inainte de incident, chiar daca parea senina mereu. in orice caz dupa ce a facut interventia de reconstruire abdominala i-au redus si stomacul astfel incat in cateva luni arata mai decent, chiar reluase activitatea fizica si iesea din casa spre deosebire de cum traia inainte de operatie. despre costuri nu stiu sa-ti spun, dar cred totusi ca e o solutie extrema si cel mai bine e sa consulti un medic sa studiezi pro si contra.
cis_tina Avatarul lui cis_tina

4 mesaje

Of of of...dorinta noastra a femeilor de a fi suple si dorim sa slabim repede si usor..teoretic operatia e ok se face si la noi in tara ,nu stiu cat costa dar se poate face,dar pt a beneficia de asta trebuie sa fi apt de operatie ..cateva investigatii "banale"(inima cat de cat ok..aici depinde de cat e de afectata de kg in plus...)..si da apoi vei slabi "vazand cu ochii"..dar asta duce la o tonifiere proasta si implica un surplus de piele care ramane si "atarna" si in plus avand in vedere calitatea spitalelor romanesti nu e exclus sa te alegi si cu vreo infectie(cunosc o doamna care a patit asta in urma unei astfel de interventii)..

Sfatul meu :daca zici ca ai probleme cu kg atunci mai intai investigazati tiroida cerand sfatul unui endocrinolog si daca totul e ok..atunci farfuria e de vina prin cantitate si mai ales CALITATE si mergi la un nutritionist...
Eu iti doresc multa sanatate si alegeri intelepte!
Cristina

3 mesaje

VA MULTUMESC MULT PT SFATURI.PROBLEMA MEA ESTE INTR ADRVAR ...FARFURIA.AM 50 DE ANI SI NU AS DORI SA FAC ACEASTA OPERATIE DOAR PT ASPECT CI MAI MULT PT SANATATE.DIN CAUZA ALTOR SUFERINTE NU FAC MISCARE DAR MANANC,IAR LA CAPITOLUL VOINTA STAU RAU DE TOT .DE ACEEA AS RECURGE LA ACEASTA METODA .IN CEEA CE PRIVESTE SITUATIA DIN SPITALELE DIN ROMANIA AVETI DIN NOU DREPTATE.AS DORI TOTUSI SA CUNOSC UNDE SE FAC ASTFEL DE INTERVENTII.
MULTUMESC TUTUROR,
MULTA SANATATE.
alinac_healthy Avatarul lui alinac_healthy

7 mesaje
Oras: bucuresti

Asta primavara am fost internata intr-o clinica privata pentru o interventie estetica iar o doamna din rezerva vecina fusese operata la stomac pt a slabii (avea vreo 100kg). Dansa era intr-o forma buna dupa operatie si am inteles ca nu statea decat o noapte internata. Dr care opera chestia asta se numea Munteanu Rubin si am inteles ca e un medic f bun pt genul asta de operatii.
healthy009991 Avatarul lui healthy009991

1 mesaj

buna dana ma numesc si acum 2 ani si jumatate am facut o astfel de operatie la stomac ......e bine dar varz foarte des
problema e ca ma simt destl de singura in aceasta situatie
asta e