Setari Cookie-uri

nodul fibromatos

BUNA TUTUROR FETELOR CARE SUFERA DE ACEASTA AFECTIUNE:FIBROM UTERIN
IN URMA UNUI CONTROL GINECOLOGIC MI S-A DESCOPERIT DIN NOU UN NODUL FIBROMATOS DE 3,3 CM, DUPA CE ANUL TRECUT AM FACUT DOUA HISTEROSCOPII PENTRU UN NODUL DE ~5 CM. MI S-A RECOMANDAT DE DATA ACEASTA SA MERG LA SPITALUL UNIVERSITAR PENTRU EMBOLIZARE UTERINA SPUNE-TI-MI9 VA ROG CARE DINTRE VOI ATI FOST LA O ASEMENEA INTERVENTIE CUM ESTE SI LA CE PRET, CARE SUNT TOATE PROCEDEELE CARE TREBUIESC URMATE PENTRU A FACE EMBOLIZAREA UTERINA.
VA ROG MULT DE TOT AJUTATI-MA !APELEZ LA BUNAVOINTA UNORA DINTRE VOI CARE ATI TRECUT SAU CARE TRECETI PRIN ASA CEVA CA SI MINE.
ADRESA MEA DE MAIL ESTE elenaadrianagighileanu@yahoo.com
healthy006019
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:26
De la: healthy006019, la data 2009-09-01 15:26:40BUNA TUTUROR FETELOR CARE SUFERA DE ACEASTA AFECTIUNE:FIBROM UTERIN
IN URMA UNUI CONTROL GINECOLOGIC MI S-A DESCOPERIT DIN NOU UN NODUL FIBROMATOS DE 3,3 CM, DUPA CE ANUL TRECUT AM FACUT DOUA HISTEROSCOPII PENTRU UN NODUL DE ~5 CM. MI S-A RECOMANDAT DE DATA ACEASTA SA MERG LA SPITALUL UNIVERSITAR PENTRU EMBOLIZARE UTERINA SPUNE-TI-MI9 VA ROG CARE DINTRE VOI ATI FOST LA O ASEMENEA INTERVENTIE CUM ESTE SI LA CE PRET, CARE SUNT TOATE PROCEDEELE CARE TREBUIESC URMATE PENTRU A FACE EMBOLIZAREA UTERINA.
VA ROG MULT DE TOT AJUTATI-MA !APELEZ LA BUNAVOINTA UNORA DINTRE VOI CARE ATI TRECUT SAU CARE TRECETI PRIN ASA CEVA CA SI MINE.
ADRESA MEA DE MAIL ESTE elenaadrianagighileanu@yahoo.com


Buna! Inainte de a apela la embolizarea uterina, ti-as recomanda un tratament naturist cu rezultate f bune in aceasta problema.

WELLSTAR-MICROALGE OFERA SETUL DE PRODUSE:

GREEN GOLD SOLAR
GREEN GOLD LUNAR
KINETO
GENIO

Aceste produse contin algele : Spirulina Platensis (centrala energetica verde), Chlorella Vulgaris (epurator al corpului) si Lithothamnium Calcareum (‘maistrul’ constructor) in combinatie cu plante stiintific dozate : guarana, ceaiul verde japonez, socul negru, mate, curcuma, hibiscus, urzica, laptuca, sisandra, L-carnitina, citrice, ghimbirul, papadia, salvia, schizandra, fructoza, sirop de artar, thimus vulgaris, mar uscat, acerola, papaya, rozmarin, fructe de padure, colina, soc, menta, laptuca, melissa, musetel, chimen, uleiuri eterice.

Importanta acestor microalge pe scurt :
Spirulina :
- elimina acizii din organism (armonizeaza echilibrul acido – bazic al organismului) ;
- regenereaza intr-un fel unic, celulele! Poate stopa sau chiar inversa procesele degenerative! Actioneaza impotriva procesului de imbatranire.
- tonifica sistemul imunitar, pune in functie mecanismele de aparare si de autovindecare al organismului, avand effect pozitiv chiar si asupra celulelor stem (activ in prevenirea infectiilor si formarii celulelor canceroase) !
- alimenteaza corpul cu toate substantele vitale necesare ;
Chlorella :
- detoxifica (elimina inclusiv metale grele din organism, radiatii !). Aceasta putere fantastica este specifica Chlorellei ! Atrage toxinele ca un magnet, curata celulele !
- completeaza substantele vitale necesare corpului ! (organismul se satura si dispare senzatia de foame) !
- vitalizeaza prin cresterea nivelului energetic si activeaza activitatea cerebrala… este hrana mentala.
- restabileste echilibrul general al organismului.
Aceste minuscule vietati in compozitie corespunzatoare si-au dovedit eficiente in :
- scaderea simptomelor alergice ;
- eliminarea tulburarilor de somn ;
- impotriva astmului;
- impotriva atacurilor bacteriale;
- in retractia chisturilor ;
- in tulburari hormonale (infertilitate, fct glandei tiroide) ;
- in tratarea diabetului zaharat ;
- prevenirea si tratarea osteoporozei (in functie de gravitatea bolii);
- impotriva depresiilor;
- ajuta digestia;
- ameliorarea functionarii organelor senzoriale;
- reducerea durerilor (analgesic);
- eliminarea starilor de oboseala;
- pt cresterea leucocitelor;
- pt eliminarea durerii de cap;
- vindecarea ulceratiilor;
- ameliorarea starilor de anxietate;
- restabilirea armoniei organismului (obezitate - subnutritie) ;
- prevenirea micozelor ;
- prevenirea si tratarea bolilor gastrointestinale ( reflux, ulcer gastric, duodenal, colita cronica, constipatie) ;
- reducerea infectiilor ;
- scaderea simptomelor de hiperactivitate ;
- efecte antivirale, antibacteriene si antifungice (SIDA,hepatita, candidoza, helycobacter) ;
- fortificarea sistemului imunitar ;
- scaderea depunerilor in articulatii si inflamatiilor articulare ;
- scaderea nivelului de colesterina ;
- cresterea capacitatii de concentrare ;
- scaderea temperaturii ;
- eradicarea migrenei ;
- eliminarea psoriazisului ;
- efecte anticancerigene (cavitatea bucala, intestin, col uterin, san; prevenirea metastazelor, diminuarea efectelor secundare a chimioterapiei si a tratamentului cu raze cobalt, in cancer limfatic, activeaza factorul de necroza tumorala-TNF) ;
- vindecarea sclerozei in plagi , a bolii Alzheimer, a tulburarilor de memorie;
- incetinirea imbatranirii celulelor;
- alimentatia sportivilor;
- in tratamentul iradiatiilor ;
- alimentatia vegetarienilor ;
- in preventia bolilor de ficat ;
- impotriva formarii de cheaguri (flebitei) ;
- cresterea hemoglobinelor ;
- afectiuni severe ale sistemului hematopoetic (anemie, insufcienta medulara);
- in bolile cardiovasculare (hipertensiune arteriala, infarct miocardic acut, ateroscleroza etc.) ;
- in bolile cailor urinare (inflamatii, calculi, insuficienta renala etc) ;
- detoxificare (metale grele, pesticide, azbest, dioxina etc).
Acestea sunt cateva dintre lucrurile esentiale de care echipa de biologi germani au tinut cont timp de 35 de ani cat au durat cercetarile.
Aceasta tehnologie de prelucrare a diferitelor microalge, a fructelor, legumelor si a plantelor medicinale este brevetata si unica in lume.

Produsele se administreaza in dozaje diferentiate in functie de gravitatea afectiunii, in intervalul 1- 4 luni.

Informatii detaliate la tel : 0733 046 175 si e-mail : lidia130551@yahoo.com / oana_t21@yahoo.com.
anna_healthy
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:46
AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:13
Buna ziua! As avea si eu o rugaminte,recent mi sa descoperi urmatorul diagnostic:In regiunea infero-parauterina stg. exista o formatiune ovalara de aorox.5/4 cm.cu densitati parenchimatoase si centrul cu densitati parafluide neconcludenta fara contrast iv si oral:nodul fibromatos sau tumoara anexiala stg. Intrebarea este daca cineva stie ce inseamna,va rog frumos sa imi scrieti sint foarte soeriata,si am citit despre produsele Wellstar si mar interesa daca pt. asa ceva sint bune si daca cineva a facut cu ele tratament si a avut rezultate bune si cit timp se iau si cum?va rog raspuns cit mai repede,multumesc anticipat,pa!
healthy009383
Postat pe 25 Noiembrie 2009 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma va rog 6 De la: flp_ildiko 3 Februarie 2010 10:05
Cand dezvatam bebelusul de brate? 18 De la: t_dorina_healthy 10 Mai 2016 12:08
am o intrebare:( 4 De la: healthy006555 2 Octombrie 2009 20:24
Libidou scazut 7 De la: MoneyKidu 21 Decembrie 2009 18:13
cuvinte 24 De la: GreenBubbles 11 Februarie 2010 10:10