Setari Cookie-uri

psoriazis

De la: kudika_15804, la data 2013-02-22 19:06:45
De la: kudika_14322, la data 2013-02-22 19:03:05Psoriazisul nu se poate trata, decat ameliora simptomele. Aceasta este o afectiune de tip autoimun. Asta inseamna ca anumiti autoanticorpi ataca propriile tesuturi. Sunt destul de multe afectiuni de acest gen cum ar mai fi: diabet tip 1 , vitiligo, scleroderma, tiroidita hashimoto, lupus.



Se poate tine sub control,Ami!!!!Dar recidiveaza la orice forma de stres si este o afectiune ,care marcheaza bolnavul definitiv si irevocabil,ca orice boala autoimuna!!!Buna seara!!!


Asa este, ce sa facem

Buna seara!
Ghicicummacheama
Postat pe 22 Februarie 2013 19:40
ellla222, spune-mi, te rog, ce recomanzi pentru psoriazis extins? Eu nu am incercat inca germoderivatele.
Alina_Tudorache_1
Postat pe 13 Mai 2013 01:25
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-02-22 19:03:05Psoriazisul nu se poate trata, decat ameliora simptomele. Aceasta este o afectiune de tip autoimun. Asta inseamna ca anumiti autoanticorpi ataca propriile tesuturi. Sunt destul de multe afectiuni de acest gen cum ar mai fi: diabet tip 1 , vitiligo, scleroderma, tiroidita hashimoto, lupus.


corect!
Roua_Deraway
Postat pe 13 Mai 2013 07:05
Buna,referitor la afectiunea ta, psoriazisul mai exista ceva, te las pe tine sa citesti despre :

Ce este psoriazisul si ce sunt pestisorii Cyprindae ?
kudika_15717
Postat pe 14 Mai 2013 06:32
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-05-13 07:05:38
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-02-22 19:03:05Psoriazisul nu se poate trata, decat ameliora simptomele. Aceasta este o afectiune de tip autoimun. Asta inseamna ca anumiti autoanticorpi ataca propriile tesuturi. Sunt destul de multe afectiuni de acest gen cum ar mai fi: diabet tip 1 , vitiligo, scleroderma, tiroidita hashimoto, lupus.


corect!


Sotul meu foloseste cu mare succes un produs naturist, nemtesc, se gaseste in farmacii si se numeste Lavian Dermal. Are acelasi efect ca si cortizonul, dar fara efectele secundare ale acestuia. Uitati aici prospect: http://www.3f.ro/page.php?pageName=products&pageSubName=details&entry_var1=20&entry_var2=1
RalucaRalu
Postat pe 12 Iunie 2013 17:18
Pentru psoriazis se pot folosi si remedii naturiste ca:
Aplicati la nivelul portiunii de piele afectate ulei de arbore de ceai.
Beti ceai verde cu turmeric.
Aplicati la nivelul portiunii de piele afectate sare de mare.
Amestecati 1 lingurita de ulei de germeni de grau, 1 lingurita de ulei de ricin si 1 cana de uldei de floarea soarelui. Aplicati la nivelul portiunii de piele afectate lotiunea rezultata.
Spalati cateva frunze de varza si indepartati nervurile. Aplicati comprese cu aceste frunze la nivelul portiunii de piele afectate.
Fierbeti 4 bucati de galbenele in 4 cani cu apa. Aplicati amestecul racit la nivelul portiunii de piele afectate. Daca psoriazisul de manifesta la nivelul scalpului este recomandat sa aplicati aceste amestec apoi sa clatiti cu un sampon bland. Pentru o curatare in profunzime adaugati otet de mere si zeama de lamaie.
Beti pe stomacul gol un amestec de 1 lingurita de zeama de lime si 1 cana cu suc proaspat de momordica. Administrati acest remediu timp de 6 luni.
Amestecati intr-o cana cu ulei de masline, 1 picatura de ulei de oregano si 2 picaturi de ulei de galbenele. Aplicati acest remediu la nivelul portiunilor de piele afectate.

http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-psoriazis
kudika_36213
Postat pe 17 Iunie 2013 17:53
buna ,ma puteti ajuta sa imi ziceti ce tratament ati avut pt aceasta boala? va rog datimi rasp prin email Levy_zoro_2007@yahoo.com
Levente_Varga_1
Postat pe 19 Iunie 2013 09:43
Ma lupt cu psoriazis din anul 2000, aproape pe tot corpul. Am fost pe la medicii si am incercat medicamente si unguente nici eu nu mai stiu cate, iar unele imi faceau foarte rau. Dupa mult timp de chin si rusine pot sa zic, din intamplare am aflat de crema naturala pentru psoriazis si eczeme de la Derma E.
In capul meu prima idee a fost, e un produs natural, hai sa il incerc ca nu are ce sa imi faca rau. Deci pot sa zic ca mi-a schimbat viata la propriu aceasta crema naturala. Eu o recomand din suflet, la mine este un succes.
kudika_972792
Postat pe 12 August 2015 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
enurezis nocturn 9 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:38
Un dentist ºi-a anesteziat pacienta ca sã facã sex oral cu ea.Ce ziceti de asta? 13 De la: sweet_dream 29 Februarie 2012 20:34
Produse BIO pt diverse afectiuni 7 De la: oxygenX 14 Decembrie 2010 00:30
LASERTERAPIA UN TRATAMENT EFICACE IN SPONDILOZA CERVICALA 1 De la: ottto 2 Decembrie 2008 16:41
ceaiul din amestec de plante traditionale 9 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:29