Setari Cookie-uri

psoriazis

Buna,sfatul meu(eu avand un copil cu psoriazis) este sa te feresti pe cat poti de cremele cu corticosteroizi.Acestea iti fac bine pe moment dar in timp puseele cu cojile acelea neplacute devin din ce in ce mai virulente.Este bine sa citesti si despre alimentele "bune" in psoriazis si pentru a inmuia putin hiperkeratinizarea pielii poti merge la farmacie sa-ti prepare o crema cu uree.Costa si putin si este si eficienta.Daca descuamarile pe pielea capului este puternica foloseste ca sampon antimatreata gama Foltene-antimatreata sau Vichi dercos-antimatreata.Si ce este cel mai important,sa inveti sa convietuiesti cu aceasta boala.Nu este cel mai rau lucru de pe pamant care ti s-a intamplat sau care sa nu te lase sa traiesti.Fii optimist si cu cat vei fi mai putin stresat cu atat iti va fi mai bine.
daniflor71
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:06
De la: 4Life, la data 2009-10-27 20:42:34
De la: healthy17, la data 2009-10-27 05:29:49Impreuna cu sotia mea am reusit s-o scapam pe fiica noastra de cea mai grava forma de psoriasis (Pustulos sau Halopen)si exista sperante serioase ptr. oricine. (dar nu cu bombe chimice si biologice). Cautati-ma pe mail.
la ce mail sa te apeleze cei interesati ??? lasa si adresa aici...multumim
healthy008764
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:08
De la: 4Life, la data 2009-10-27 20:42:34
De la: healthy17, la data 2009-10-27 05:29:49Impreuna cu sotia mea am reusit s-o scapam pe fiica noastra de cea mai grava forma de psoriasis (Pustulos sau Halopen)si exista sperante serioase ptr. oricine. (dar nu cu bombe chimice si biologice). Cautati-ma pe mail.
la ce mail sa te apeleze cei interesati ??? lasa si adresa aici...multumim

buna seara! va rog lasati adresa de mail unde puteti fi contactat sau macar veniti cu un raspuns pe acest topic.Multumesc anticipat.
healthy008764
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:10
De la: healthy008764, la data 2009-12-01 17:10:56
De la: 4Life, la data 2009-10-27 20:42:34
De la: healthy17, la data 2009-10-27 05:29:49Impreuna cu sotia mea am reusit s-o scapam pe fiica noastra de cea mai grava forma de psoriasis (Pustulos sau Halopen)si exista sperante serioase ptr. oricine. (dar nu cu bombe chimice si biologice). Cautati-ma pe mail.
la ce mail sa te apeleze cei interesati ??? lasa si adresa aici...multumim

buna seara! va rog lasati adresa de mail unde puteti fi contactat sau macar veniti cu un raspuns pe acest topic.Multumesc anticipat.
o puteti contacta la adresa de mail: 4life.romania@gmail.com
4Life
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:34
buna

tot citind mesajele postate chiar ma intrebam de ce nimeni nu pomeneste de dermovate - unguent, tubul maro. nu costa foarte mult si se gaseste la orice farmacie. daca ai leziuni adanci - pielea crapa - este bine de aplicat unguentul si apoi bandajat locul respectiv.
dar mai intai de toate trebuie sa fii atent si la ceea ce mananci. fara grasimi, prajeli, carne de porc, alcool in exces etc. si mai ales fara tigari.
depinde foarte mult si de cauza bolii. sunt foarte multe persoane la care aceasta boala este pe sistem nervos. in perioadele de oboseala, tensiune etc, boala se agraveaza.

polixenia78
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:38
De la: polixenia78, la data 2010-01-29 18:38:38buna

tot citind mesajele postate chiar ma intrebam de ce nimeni nu pomeneste de dermovate - unguent, tubul maro. nu costa foarte mult si se gaseste la orice farmacie. daca ai leziuni adanci - pielea crapa - este bine de aplicat unguentul si apoi bandajat locul respectiv.
dar mai intai de toate trebuie sa fii atent si la ceea ce mananci. fara grasimi, prajeli, carne de porc, alcool in exces etc. si mai ales fara tigari.
depinde foarte mult si de cauza bolii. sunt foarte multe persoane la care aceasta boala este pe sistem nervos. in perioadele de oboseala, tensiune etc, boala se agraveaza.

buna, nu se apeleaza la dermovate, deoarece vitiligo isi are origini autoimune si dermovate nu ajuta in niciun fel in astfel de cazuri....
4Life
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:57
De la: 4Life, la data 2009-12-02 17:34:17
De la: healthy008764, la data 2009-12-01 17:10:56
De la: 4Life, la data 2009-10-27 20:42:34
De la: healthy17, la data 2009-10-27 05:29:49Impreuna cu sotia mea am reusit s-o scapam pe fiica noastra de cea mai grava forma de psoriasis (Pustulos sau Halopen)si exista sperante serioase ptr. oricine. (dar nu cu bombe chimice si biologice). Cautati-ma pe mail.
la ce mail sa te apeleze cei interesati ??? lasa si adresa aici...multumim

buna seara! va rog lasati adresa de mail unde puteti fi contactat sau macar veniti cu un raspuns pe acest topic.Multumesc anticipat.
o puteti contacta la adresa de mail: 4life.romania@gmail.com

domnule 4life, ne intalnim din nou pe alt forum....vad ca esti la curent cu tot ce misca ....cure de slabire,psoriazis, si daca mai intru pe vreo cateva forumuri sigur te gasesc si pe acolo.Tare as vrea sa stiu cu ce te ocupi cu adevarat, sau ocupatia ta este de a scrie pe toate forumurile Healthy?Oricum,vreau sa-ti atrag atentia ca psoriazisul este o boala foarte grea(sotul meu are ghinionul de a o avea) si nu cred ca este cazul sa amagesti oamenii suferinzi ca ii poti vindeca.Daca eu ti-am acceptat cu usurinta zeflemeaua de pe forumul"slim down" aici chiar nu vreau sa-ti bati joc de niste oameni bolnavi!!!!!Psoriazisul nu se trateaza nicaieri in lume, doar se amelioreaza! In momentul in care ai avea cazuri rezolvate cred ca ai fi luat premiul Nobel in medicina.Intoarce-te la noi, cei mici si grasi, si lasa-i pe amaratii bolnavi de psoriazis in pace!!!!!
healthy008764
Postat pe 1 Februarie 2010 17:28
Buna seara, tuturor.

Nu vreau sa aduc sperante si iluzii desarte... dar un medic oncolog italian, Tullio Simoncini, afirma ca poate trata cu succes cancerul si numeroase alte boli... Dansul afirma, totodata, ca poate trata, in sensul ameliorarii sau chiar eliminarii, psoriazis-ul.

Este adevarat... metodele sale nu sunt aprobate de catre Ministerul Italian al Sanatatii. Dar daca ne uitam la propriul nostru minister al sanatatii, care ne otraveste copiii cu vaccinurile lor, nu ma mai mira nimic.

Este o sansa in plus... merita macar sa ne informam.

Numai bine si multa sanatate tuturor!!

ps:puteti cauta informatii pe google sau pe youtube.
goddlik3
Postat pe 1 Februarie 2010 18:33
De la: goddlik3, la data 2010-02-01 18:33:22Buna seara, tuturor.

Nu vreau sa aduc sperante si iluzii desarte... dar un medic oncolog italian, Tullio Simoncini, afirma ca poate trata cu succes cancerul si numeroase alte boli... Dansul afirma, totodata, ca poate trata, in sensul ameliorarii sau chiar eliminarii, psoriazis-ul.

Este adevarat... metodele sale nu sunt aprobate de catre Ministerul Italian al Sanatatii. Dar daca ne uitam la propriul nostru minister al sanatatii, care ne otraveste copiii cu vaccinurile lor, nu ma mai mira nimic.

Este o sansa in plus... merita macar sa ne informam.

Numai bine si multa sanatate tuturor!!

ps:puteti cauta informatii pe google sau pe youtube.
pai da,si eu pot afirma ca vindec cancerul,ma crezi?
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Februarie 2010 21:38
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 25 Martie 2010 16:11
"Minerul artificial" stie lb engleza

pt d-nul ene m gabriel:
1) site in limba engleza: http://www.saltroomorlando.com/psoriasis/treatment-relief-psoriasis.html
tratament in salina in u.s.a. orlando (salt room = salina)
2) www.youtube.com/watch?v=5yPCOrblgAQ
salt cave treatment psoriasis in cleveland u.s.a.
3) www.saltcave.co.uk/
salt cave london
what conditions can be treated by salt therapy:
-asthma
-chronic bronchitis
-cough
-sinusitis
-ear infection
-PSORIASIS
-rhinitis
-hay fever
-respiratory allergies
-cystic fibrosis
-tonsillitis
-eczema

Dati pe google "treatment psoriasis in salt cave" si rezultatele cautarii nr. 2,3 si 5 sant cele enumerate de mine. Banuiesc ca lb engleza o cunoasteti d-nule "ene m gabriel" (ca doar le stiti pe toate) si veti vedea ca, chiar daca de multe ori eu gresesc, de data asta am dreptate.
Pt lb germana dati "salzgrotte" sau www.koenigssalz.de (site-ul concernului german Koenigssalz cu care am realizat in parteneriat Salina SUSESI Timisoara).
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 25 Martie 2010 17:22
Si, dupa cum am mai postat si la subiectul "TUBERCULOZA", ascuns si de la distanta este simplu d-nule ene m gabriel sa ai pareri, sa jignesti si sa caracterizezi oamenii in fel si chip.
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 25 Martie 2010 17:31
Salina, spune-mi te rog cite sedinte se recomanda cuiva care are minore probleme alergice?
Stiu ca nu vrei sa dai multe detalii aici, dar te rog, daca nu deranjez, scrie-mi un mesaj in care poate imi spui informativ care este pretul unei sedinte.
Multumesc mult de tot!
micabis
Postat pe 25 Martie 2010 18:36
Pretul unei sedinte de terapie care dureaza 50 minute este de 10 ron. Ca sa fie eficient tratamentul, se recomanda efectuarea a 10-12 sedinte de terapie, cu pauza maxima de 2-3 zile intre ele. Pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este de 100 ron (la 10 sedinte primesti 2 gratuit).
Tratamentul in salina artificiala este benefic si pt persoanele sanatoase, deoarece ajuta la intarirea imunitatii si creste rezistenta la stress, ferind persoana de pericolul unor imbolnaviri ulterioare.
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 26 Martie 2010 00:17






Salina SUSESI Timisoara va ureaza PASTE FERICIT !!!!!!!!!!!!!!!!




*************************************************************************
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 2 Aprilie 2010 20:11
buna!
de curand am auzit si eu de o firma care comercializeaza un sapun special ,o crema facuta la institul de medicina si un sampon care ar ajuta. daca doresti amanunte intra pe maria_marim2002 si iti va da lamuri sotul meu in caz ca eu nu sunt. carmen.
si o sa se imbunatateasca vizibil starea ta de sanatate. ps. si eu sufar de acesta boala nemiloasa...
conteaza si starea de spirit f mult ,incearca sa gandesti pozitiv... asta e important
kudika097663
Postat pe 19 Aprilie 2010 16:01
De la: polixenia78, la data 2010-01-29 18:38:38buna

tot citind mesajele postate chiar ma intrebam de ce nimeni nu pomeneste de dermovate - unguent, tubul maro. nu costa foarte mult si se gaseste la orice farmacie. daca ai leziuni adanci - pielea crapa - este bine de aplicat unguentul si apoi bandajat locul respectiv.
dar mai intai de toate trebuie sa fii atent si la ceea ce mananci. fara grasimi, prajeli, carne de porc, alcool in exces etc. si mai ales fara tigari.
depinde foarte mult si de cauza bolii. sunt foarte multe persoane la care aceasta boala este pe sistem nervos. in perioadele de oboseala, tensiune etc, boala se agraveaza.



pentru ca dermovate are in continut si cortizon, efectul e doar de moment, nu vindeca dar da dependenta.
camiflorea
Postat pe 19 Aprilie 2010 16:41






---------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 21 Aprilie 2010 11:29
De la: healthy008764, la data 2010-02-01 17:28:19
De la: 4Life, la data 2009-12-02 17:34:17
De la: healthy008764, la data 2009-12-01 17:10:56
De la: 4Life, la data 2009-10-27 20:42:34
De la: healthy17, la data 2009-10-27 05:29:49Impreuna cu sotia mea am reusit s-o scapam pe fiica noastra de cea mai grava forma de psoriasis (Pustulos sau Halopen)si exista sperante serioase ptr. oricine. (dar nu cu bombe chimice si biologice). Cautati-ma pe mail.
la ce mail sa te apeleze cei interesati ??? lasa si adresa aici...multumim

buna seara! va rog lasati adresa de mail unde puteti fi contactat sau macar veniti cu un raspuns pe acest topic.Multumesc anticipat.
o puteti contacta la adresa de mail: 4life.romania@gmail.com

domnule 4life, ne intalnim din nou pe alt forum....vad ca esti la curent cu tot ce misca ....cure de slabire,psoriazis, si daca mai intru pe vreo cateva forumuri sigur te gasesc si pe acolo.Tare as vrea sa stiu cu ce te ocupi cu adevarat, sau ocupatia ta este de a scrie pe toate forumurile Healthy?Oricum,vreau sa-ti atrag atentia ca psoriazisul este o boala foarte grea(sotul meu are ghinionul de a o avea) si nu cred ca este cazul sa amagesti oamenii suferinzi ca ii poti vindeca.Daca eu ti-am acceptat cu usurinta zeflemeaua de pe forumul"slim down" aici chiar nu vreau sa-ti bati joc de niste oameni bolnavi!!!!!Psoriazisul nu se trateaza nicaieri in lume, doar se amelioreaza! In momentul in care ai avea cazuri rezolvate cred ca ai fi luat premiul Nobel in medicina.Intoarce-te la noi, cei mici si grasi, si lasa-i pe amaratii bolnavi de psoriazis in pace!!!!!
stimata doamna, daca nu ai mai fi asa de ignoranta si ti-ai aloca ceva timp sa te informezi CORECT ce este si ce origini are psoriazisul si ce sunt, ce origini au si cumpot ajuta TRANSFER FACTOR in asemenea conditii de boli AUTOIMUNE , poate ti-ai ajuta sotul sa scape de acest calvar prin care trece...premiul nobel nu-l poate lua nimeni in acest caz , fiindca TRANSFER FACTOR sunt creeati de NATURA, nu sunt inventati de nimeni, numai ca ignorantii ca si tine nu pot intelege ce si cum din lipsa de informatie CORECTA !!!!
4Life
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:07









-------------------------------------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:16
buna . eu iti recomand humira . ma poti contacta la nr de telefon 0747.075753. astept un telefon
healthy015916
Postat pe 7 Mai 2010 23:17
Eu am incercat Lucadin si la mine a tinut! Am avut pe coate,genunchi, piept fi cel mai
nasol...pe fata. Niciodata nu as fi crezut ca va trece. Las aici adresa de unde am facut
rost de crema, poate ajuta si pe altii!! www.tratament-psoriazis.cabanova.com BAFTA!
raulito
Postat pe 13 Ianuarie 2011 22:52
Alt dubios....
kudika226898
Postat pe 14 Ianuarie 2011 01:31
buna seara pavel!ma numesc violeta ,sunt asistent medical la o statiune balneara!eu iti recomand sa faci cateva sedinte de ultraviolete!crede-ma ca da rezultate!am avut foarte multi pacienti! ultravioletele face sa dipara mancarimile,eruptia de de piele!din cate stiu eu este facuta pe fond de stres,ataca sistemul nervos!exista si creme de la life care,pacienti mei folosesc,apoi crema de galbenele din farmacie cea ca vaselina!am vazut ca a dat rezultate!succes
condrealarisa76
Postat pe 24 Ianuarie 2011 23:59
Buna ziua,
copilul meu de 10 ani sufera de psoriazis.Dupa ce am epuizat medicii alopati care au inrautatit situatia, am inceput sa studiez singura problema,Am observat ca orice ar fi mancat, fix la 40 de zile reapareau si explodau in cazul in care lua nurofen.I-am dat 3 fiole pe zi cu gemoderivat de coacaze negre timp de 3 luni si toate leziunile din cot au disparut.Pentru psoriazis extins, tratamentul e un pic mai complex, dar la el a mers doar cu acest gemoderivat.Problema a aparut in momentul in care am intrerupt tratamentul, asta dupa 3 luni si acum l-a reluat, probabil va trebui sa il administrez toata viata sau sa incerc si celelalte gemoderivate.Daca cineva doreste, mi-am cumparat si cartea gemoderivatele si va pot ajuta cu alte combinatii de gemoderivat pt cei mai grav bolnavi.
Multa sanatate!
ellla222
Postat pe 10 Martie 2011 11:10
De la: kudika226898, la data 2011-01-14 01:31:45Alt dubios....
FAT_FRUMOS
Postat pe 11 Ianuarie 2012 21:54
Nu e usor sa tratezi psoriazisul. Insa va recomand sa cititi niste informatii despre un tratament facut de un savant sarb,este o crema sorry a-z. informatiile le gasiti pe site-ul www.psoriazistm.ro
adelar
Postat pe 22 Februarie 2013 17:22
ai incerat si sapunul cu sulf??eu ma spal la cap cu el deoarece am avut mari probleme cu matreata si intr-un timp imi apareau si coji in cap, iar acum, dupa a 2 spalare chiar se cunoaste o ameliorare.scrie ca e bun si pt psoriazis.
kudika_30164
Postat pe 22 Februarie 2013 17:42
Psoriazisul nu se poate trata, decat ameliora simptomele. Aceasta este o afectiune de tip autoimun. Asta inseamna ca anumiti autoanticorpi ataca propriile tesuturi. Sunt destul de multe afectiuni de acest gen cum ar mai fi: diabet tip 1 , vitiligo, scleroderma, tiroidita hashimoto, lupus.
Ghicicummacheama
Postat pe 22 Februarie 2013 19:03
De la: kudika_14322, la data 2013-02-22 19:03:05Psoriazisul nu se poate trata, decat ameliora simptomele. Aceasta este o afectiune de tip autoimun. Asta inseamna ca anumiti autoanticorpi ataca propriile tesuturi. Sunt destul de multe afectiuni de acest gen cum ar mai fi: diabet tip 1 , vitiligo, scleroderma, tiroidita hashimoto, lupus.



Se poate tine sub control,Ami!!!!Dar recidiveaza la orice forma de stres si este o afectiune ,care marcheaza bolnavul definitiv si irevocabil,ca orice boala autoimuna!!!Buna seara!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Februarie 2013 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rody 14 De la: franziska_eu 30 Ianuarie 2012 11:34
ciao 2 De la: kudika421339 3 Septembrie 2011 21:03
Va rog da-ti-mi un sfat daca puteti! 9 De la: viviana23 23 Septembrie 2012 09:32
Dureri de stomac ,arsuri stomacale 63 De la: marinela_diana 18 August 2014 21:58
HOROSCOP RAUTACIOS (dar simpatic) 25 De la: mala84 12 Ianuarie 2010 03:38