Setari Cookie-uri

psoriazis

Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.
E_P
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:54
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.
Care sunt cauzele bolii psoriazis
Cauzele bolii psoriazis (psoriasis in limba franceza si engleza) nu sunt stabilite în mod cert, dar este bine stabilit faptul cã maladia apare pe un teren genetic predispus, la care se adaugã diverºi factori declanºatori ºi/sau agravanþi externi sau interni. Psoriazisul este o afecþiune imuna, cu evoluþie cronica, adeseori imprevizibila, fara a avea o cauza bine stabilita.

pentru asta,poti folosi TRANSFER FACTOR,care este un exceptional imunomodulator natural...sistemul tau imunitar este dezechilibrat in cazul aceste boli si cu TRANSFER FACTOR ii poti echilibra functiile

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+psoriasis&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
4Life
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:00
De la: TF_, la data 2009-09-04 14:00:27
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.
Care sunt cauzele bolii psoriazis
Cauzele bolii psoriazis (psoriasis in limba franceza si engleza) nu sunt stabilite în mod cert, dar este bine stabilit faptul cã maladia apare pe un teren genetic predispus, la care se adaugã diverºi factori declanºatori ºi/sau agravanþi externi sau interni. Psoriazisul este o afecþiune imuna, cu evoluþie cronica, adeseori imprevizibila, fara a avea o cauza bine stabilita.
Va multumesc doamna/domisoara sau domnule pentru atentia dumneavoastra si ma bucur ca ati dat curs strigatului me de ajutor.Imi puteti da mai multe relatii si de unde pot sa cumpar aceste medicamente?Inca o data ,va multumesc mult.
pentru asta,poti folosi TRANSFER FACTOR,care este un exceptional imunomodulator natural...sistemul tau imunitar este dezechilibrat in cazul aceste boli si cu TRANSFER FACTOR ii poti echilibra functiile

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+psoriasis&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
E_P
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:05
De la: E_P, la data 2009-09-04 14:05:02
De la: TF_, la data 2009-09-04 14:00:27
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.
Care sunt cauzele bolii psoriazis
Cauzele bolii psoriazis (psoriasis in limba franceza si engleza) nu sunt stabilite în mod cert, dar este bine stabilit faptul cã maladia apare pe un teren genetic predispus, la care se adaugã diverºi factori declanºatori ºi/sau agravanþi externi sau interni. Psoriazisul este o afecþiune imuna, cu evoluþie cronica, adeseori imprevizibila, fara a avea o cauza bine stabilita.
Va multumesc doamna/domisoara sau domnule pentru atentia dumneavoastra si ma bucur ca ati dat curs strigatului me de ajutor.Imi puteti da mai multe relatii si de unde pot sa cumpar aceste medicamente?Inca o data ,va multumesc mult.
pentru asta,poti folosi TRANSFER FACTOR,care este un exceptional imunomodulator natural...sistemul tau imunitar este dezechilibrat in cazul aceste boli si cu TRANSFER FACTOR ii poti echilibra functiile

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+psoriasis&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Ati primit mailul meu?Astept cu nerabdare sa vad ce spuneti si dumneavoastra.Cat m-as bucura sa ma puteti ajta.Va multumesc.Daca nu ati primit mailul va dau adresa: e_pavel1981@yahoo.com
E_P
Postat pe 4 Septembrie 2009 17:42
BUNA .AI INCERCAT SA NU MAI MANANCI CARNE? UN ALT REMEDIU ESTE UN UNGUENT PE BAZA DE ALGE MARINE DIN MAREA MOARTA .CREMA ESTE DIN GAMA :AHAVA. SAU CEL MAI NOU PRODUS PE PIATA SE CHIAMA :HUMIRA MULTA SANATATE
nicolicea
Postat pe 4 Septembrie 2009 18:12
De la: nicolicea, la data 2009-09-04 18:12:33BUNA .AI INCERCAT SA NU MAI MANANCI CARNE? UN ALT REMEDIU ESTE UN UNGUENT PE BAZA DE ALGE MARINE DIN MAREA MOARTA .CREMA ESTE DIN GAMA :AHAVA. SAU CEL MAI NOU PRODUS PE PIATA SE CHIAMA :HUMIRA MULTA SANATATE
Multumesc pentru sugestii,nu mai mananc cane de cel putin 5 ani,inainte de a aparea primele coji pe piele.
E_P
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:24
De la: nicolicea, la data 2009-09-04 18:12:33BUNA .AI INCERCAT SA NU MAI MANANCI CARNE? UN ALT REMEDIU ESTE UN UNGUENT PE BAZA DE ALGE MARINE DIN MAREA MOARTA .CREMA ESTE DIN GAMA :AHAVA. SAU CEL MAI NOU PRODUS PE PIATA SE CHIAMA :HUMIRA MULTA SANATATE
poti da cu 1000 de creme,daca nu incerci sa tratezi cauza,nu vei scapa de psoriazis in vecii vecilor...si cauza este de origine imuna !!!
4Life
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:03
si sora mea are aceasta boala, iar medicul la care a fost, ia spus ca nu se trateaza ci doar se pot ameliora suferintele provocate de ea, cu un regim doar pe baza de carne de vita, gaina batrana, si fara portocale, cafea .
columbina_healthy
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:19
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.


Am vorbit personal cu cineva care foloseste Argint coloidal pentru psoriazis si este multumit. Nu spun ca s-a vindecat deja, dar omul zicea ca vede rezultate.

www.argint-coloidal.ro
Bye
Beni_healthy
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:44
De la: Beni, la data 2009-09-15 15:44:37
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.


Am vorbit personal cu cineva care foloseste Argint coloidal pentru psoriazis si este multumit. Nu spun ca s-a vindecat deja, dar omul zicea ca vede rezultate.

www.argint-coloidal.ro
Bye
nu are nicio legatura ag coloidal cu psoriazisul...mai studiaza....
4Life
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:12
Domnule Epure,
Daca te intereseaza tratam.ptr.PSORIAZIS, suna la nr.0745164477 si vei intra in posesia datelor care te intereseaza !....( Stiu ce inseamna...!)
padureanca42
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:12
Draga Columbina,
NU este adevarat, SI ac boala se trateaza trimite dresa ta de E.mail la padureanca42@yahoo.com sau suna la 0745164477 si vei primi datele care te interesaza!
padureanca42
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:23
De la: TF_, la data 2009-09-15 17:12:34
De la: Beni, la data 2009-09-15 15:44:37
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.


Am vorbit personal cu cineva care foloseste Argint coloidal pentru psoriazis si este multumit. Nu spun ca s-a vindecat deja, dar omul zicea ca vede rezultate.

www.argint-coloidal.ro
Bye
nu are nicio legatura ag coloidal cu psoriazisul...mai studiaza....


Da esti culmea . Ma faci mincinos pe fata daca am vorbit personal cu omul !.
Doamne, sunteti obsedati sa vindeti tu si cu enemgabriel. Dar vindeti linistiti, nu are treaba nimeni cu voi.
Stai linistita, nu-ti fur clientul. Noi vom lucra la o scara mult mai larga nu MLM si alte asemenea chestii agasante gen Aloe, Factor Plus, Avon etc.

Argintul coloidal poate fi utilizat si extern pentru diverse boli ale pielii: acnee, negi, herpes, lupus etc.
Nu ma pun sa dau acum Copy/ Paste.

Bye
Beni_healthy
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:58
De la: Beni, la data 2009-09-16 15:58:41
De la: TF_, la data 2009-09-15 17:12:34
De la: Beni, la data 2009-09-15 15:44:37
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.


Am vorbit personal cu cineva care foloseste Argint coloidal pentru psoriazis si este multumit. Nu spun ca s-a vindecat deja, dar omul zicea ca vede rezultate.

www.argint-coloidal.ro
Bye
nu are nicio legatura ag coloidal cu psoriazisul...mai studiaza....


Da esti culmea . Ma faci mincinos pe fata daca am vorbit personal cu omul !.
Doamne, sunteti obsedati sa vindeti tu si cu enemgabriel. Dar vindeti linistiti, nu are treaba nimeni cu voi.
Stai linistita, nu-ti fur clientul. Noi vom lucra la o scara mult mai larga nu MLM si alte asemenea chestii agasante gen Aloe, Factor Plus, Avon etc.

Argintul coloidal poate fi utilizat si extern pentru diverse boli ale pielii: acnee, negi, herpes, lupus etc.
Nu ma pun sa dau acum Copy/ Paste.

Bye
prietene,vezi-ti de treaba ta si numai vorbi prostii...ag coloidal este bun intr-adevar,dar nu are nicio treaba cu multe lucruri din cele pe care tot le mentionezi tu pe aici...este foarte bun in tratarea cazurilor de infectii,avand actiune antivirala si bactericida...dar in cazul afetiunilor autoimune nu are cum sa ajute...daca tot sustii asta,vino cu ceva argumente logice...cum actioneaza ag coliodal asupra sistemului imunitar in cazul psoriazisului ??? sau in cazul lupusului,care este tot boala autoimuna...vino cu argumente logice,nu cu povestiri de pe la unii sau de pe la altii...

p.s. crede-ma ca stiu mult mai multe decat tine despre ag coloidal....si eu nu il vand asa cum faci tu...spor la treaba beni prietene
p.p.s. la ce scara veti lucra voi prietene ??? sa ne spui si noua daca in 10 ani veti vinde la nivel mondial acest produs in peste 50 tari si daca valoarea produselor vandute va depasi 500.000.000 $/ an .... atunci mai stam de vorba....a , sa nu uit !!! si asta fara sa platiti un cent reclama...
4Life
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:30
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.


eu iti recomand sa nu mai mananci carne, dulciuri din comert si sa iei legatura cu cei de la www.favisan.ro ,au tratamente naturiste f bune. Rezultatele sunt exceptionale, au diplome obtinute prin SUA si Germania....sunt renumiti peste hotare...
.......................................................................
www.exposhop.ro - premii la expozitia timpului liber
adika_healthy
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:58
De la: TF_, la data 2009-09-16 16:30:55
De la: Beni, la data 2009-09-16 15:58:41
De la: TF_, la data 2009-09-15 17:12:34
De la: Beni, la data 2009-09-15 15:44:37
De la: E_P, la data 2009-09-04 13:54:05Buna ziua,ma numesc Epure Pavel si sunt din bucuresti.In anul 2006 m-am ales cu o boala de care nu am scapat nici pana acum,psoriazis,am incercat toate tratamentele pe care le-am intalnit dar nici acum nu i-am dat de cap acestei boli.Nu stiu ce sa mai incerc,la servici se uita lumea ciudat pe mine si nu ma simt deloc bine,acasa este singurul loc unde sunt inteles.Am citit in toti acesti ani cat am citi intr-o viata de om(am 28 de ani)insa nimic din ce am incercat nu-mi este de folos,nu am rezultate si incep sa intreb in stanga in dreapta pe cineva care poate sa ma salveze cumva.Va multumesc pentru eventualele raspunsuri si va sunt recunoscator.


Am vorbit personal cu cineva care foloseste Argint coloidal pentru psoriazis si este multumit. Nu spun ca s-a vindecat deja, dar omul zicea ca vede rezultate.

www.argint-coloidal.ro
Bye
nu are nicio legatura ag coloidal cu psoriazisul...mai studiaza....


Da esti culmea . Ma faci mincinos pe fata daca am vorbit personal cu omul !.
Doamne, sunteti obsedati sa vindeti tu si cu enemgabriel. Dar vindeti linistiti, nu are treaba nimeni cu voi.
Stai linistita, nu-ti fur clientul. Noi vom lucra la o scara mult mai larga nu MLM si alte asemenea chestii agasante gen Aloe, Factor Plus, Avon etc.

Argintul coloidal poate fi utilizat si extern pentru diverse boli ale pielii: acnee, negi, herpes, lupus etc.
Nu ma pun sa dau acum Copy/ Paste.

Bye
prietene,vezi-ti de treaba ta si numai vorbi prostii...ag coloidal este bun intr-adevar,dar nu are nicio treaba cu multe lucruri din cele pe care tot le mentionezi tu pe aici...este foarte bun in tratarea cazurilor de infectii,avand actiune antivirala si bactericida...dar in cazul afetiunilor autoimune nu are cum sa ajute...daca tot sustii asta,vino cu ceva argumente logice...cum actioneaza ag coliodal asupra sistemului imunitar in cazul psoriazisului ??? sau in cazul lupusului,care este tot boala autoimuna...vino cu argumente logice,nu cu povestiri de pe la unii sau de pe la altii...

p.s. crede-ma ca stiu mult mai multe decat tine despre ag coloidal....si eu nu il vand asa cum faci tu...spor la treaba beni prietene
p.p.s. la ce scara veti lucra voi prietene ??? sa ne spui si noua daca in 10 ani veti vinde la nivel mondial acest produs in peste 50 tari si daca valoarea produselor vandute va depasi 500.000.000 $/ an .... atunci mai stam de vorba....a , sa nu uit !!! si asta fara sa platiti un cent reclama...


Pai nu asta ziceam si eu despre MLM, adica vandut far nici un cent reclama ?TF, Avon etc
Iti dau argumente si iti trimit analize cand imi trimiti si tu analize despre minunata crestere cu 437 % a sistemului imunitar. Ai grija ca astea is deja 4,37 sisteme imunitare.
Ce e prea mult strica. Nu ?!
Nu-mi cere sa-ti explic cum functioneaza Argintul coloidal ca nu sunt nici doctor si nici savant. Sunt economist.

Cum acþioneazã Argintul coloidal?

Argintul coloidal, ajungând în contact cu organismele unicelulare (bacterii, ciuperci, virusuri), stopeazã funcþiile vitale ale acestora, astfel încât în scurt timp acestea sunt distruse. Distrugând structura înveliºului virusurilor, le împiedicã înmulþirea acestora, contribuind astfel la distrugerea lor. În ceea ce privesc ciupercile ºi bacteriile, particulele de argint blocheazã funcþionarea unei enzime vitale din componenþa acestora, în scurt timp realizându-se distrugerea lor.
La o concetraþie de 10 ppm (parts per million) are deja o putere de nimicire a bacteriilor mai mare decât majoritatea antibioticelor din comerþ ce pot fi gãsite sub formã de medicament. Pânã azi avem informaþii despre 650 de specii de bacterii, ciuperci ºi virusuri pe care argintul coloidal le distruge eficient. În condiþii de laborator, într-un interval de 6 minute, argintul coloidal distruge orice germen patogen. În acest timp nimiceºte ºi renumita bacterie Staphylococcus Aureus, cunoscutã sub denumirea de ,,bacteria spitalelor”.

Ma bucur ca stii multe despre Argintul coloidal dar sunt convins ca nu stii chiar tot. Toti ne perfectionam.

Bye



Beni_healthy
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:40
prietene beni,cand te mai perfectionezi,mai stam de vorba....ai grija ce si cum recomanzi ag coloidal,la un moment dat s-ar putea sa le faci oamenilor mai mult rau decat bine...dupa cum spui tu mai sus,are actiune asupra a peste 600 tipuri de virusuri si bacterii....nu uita ca omul are in organism si bacterii bune,care ajuta la functionarea optima a transzitului intestinal,iar ag coloidal le poate distruge si pe acestea creeind o dezordine grava la nivelul intestinului subtire sau a colonului !!!!! mai departe de asta,sa stii ca o mare parte din agentii sistemului imunitar sunt localizati la nivelul intestinelor,asadar se poate ajunge la lucruri grave daca foloseste cineva fara sa stie cum sa se si protejeze aceste ag coloidal.....
4Life
Postat pe 18 Septembrie 2009 07:46
De la: TF_, la data 2009-09-18 07:46:33prietene beni,cand te mai perfectionezi,mai stam de vorba....ai grija ce si cum recomanzi ag coloidal,la un moment dat s-ar putea sa le faci oamenilor mai mult rau decat bine...dupa cum spui tu mai sus,are actiune asupra a peste 600 tipuri de virusuri si bacterii....nu uita ca omul are in organism si bacterii bune,care ajuta la functionarea optima a transzitului intestinal,iar ag coloidal le poate distruge si pe acestea creeind o dezordine grava la nivelul intestinului subtire sau a colonului !!!!! mai departe de asta,sa stii ca o mare parte din agentii sistemului imunitar sunt localizati la nivelul intestinelor,asadar se poate ajunge la lucruri grave daca foloseste cineva fara sa stie cum sa se si protejeze aceste ag coloidal.....


Abia am asteptat replica asta a ta. Nano particulele actioneaza la nivelul celulelor. Au dimensiunea mai mica decat o celula. Produsul se tine in gura mai multe minute pentru a se absorbi prin mucoasa direct in sange, fara a ajunge in intestine. Deci si producatorii sunt constienti de treaba asta pe care ai spus-o tu si din acasta cauza pacientul trebuie sa urmeze instructiunile. Ca si in cazul oricarui supliment alimentar sau medicament.
Asa scrie pe eticheta. Believe me.
Deci nanoparticulele vor ajunge in sistemul circulator si nu in flora intestinala.

Si cu Feminakit ai avut dreptate ca distruge flora bacteriana din vagin dar acidul lactic folosit ulterior, care se gaseste in cutie, are rolul de a restabili flora.
Acidul lactic se gaseste in orice gel, crema sau dus intim tocmai din acest motiv.

Bye
Beni_healthy
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:24
De la: Beni, la data 2009-09-18 15:24:27
De la: TF_, la data 2009-09-18 07:46:33prietene beni,cand te mai perfectionezi,mai stam de vorba....ai grija ce si cum recomanzi ag coloidal,la un moment dat s-ar putea sa le faci oamenilor mai mult rau decat bine...dupa cum spui tu mai sus,are actiune asupra a peste 600 tipuri de virusuri si bacterii....nu uita ca omul are in organism si bacterii bune,care ajuta la functionarea optima a transzitului intestinal,iar ag coloidal le poate distruge si pe acestea creeind o dezordine grava la nivelul intestinului subtire sau a colonului !!!!! mai departe de asta,sa stii ca o mare parte din agentii sistemului imunitar sunt localizati la nivelul intestinelor,asadar se poate ajunge la lucruri grave daca foloseste cineva fara sa stie cum sa se si protejeze aceste ag coloidal.....


Abia am asteptat replica asta a ta. Nano particulele actioneaza la nivelul celulelor. Au dimensiunea mai mica decat o celula. Produsul se tine in gura mai multe minute pentru a se absorbi prin mucoasa direct in sange, fara a ajunge in intestine. Deci si producatorii sunt constienti de treaba asta pe care ai spus-o tu si din acasta cauza pacientul trebuie sa urmeze instructiunile. Ca si in cazul oricarui supliment alimentar sau medicament.
Asa scrie pe eticheta. Believe me.
Deci nanoparticulele vor ajunge in sistemul circulator si nu in flora intestinala.

Si cu Feminakit ai avut dreptate ca distruge flora bacteriana din vagin dar acidul lactic folosit ulterior, care se gaseste in cutie, are rolul de a restabili flora.
Acidul lactic se gaseste in orice gel, crema sau dus intim tocmai din acest motiv.

Bye
mai beni,ce spoi tu aici este bun pentru cine nu este tocmai informat...hai sa-ti demonstrez ca te conmtrazici singur...spre exemplu candida se gaseste in intestinul gros, daca tu sustii ca acest ag coloidal nu circula decat prin sange,cum combate candida ???? ca deh,ea nu se afla in sange,ci in intestinul gros !!!!!

p.s. nu trebuie combatuta ciuperca candida in sine,ci numai boala denumita candidoza...
4Life
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:15
M-am intors de curand din Ungaria de la o clinica ultramoderna din Budapesta unde am facut mai multe investigatii.Intr-o dimineata m-am intalnit cu o doamna din Arad care a avut psoriazis si s-a tratat in ungaria cu produsele firmei forever ,a avut super rezultate si mi-a recomandat si mie.Ieri m-am intalnit cu doctorul din cluj si l-am intrebat daca sa utilizez aceste produse,raspunsul a fost:DA.Deci maine merg la depozitul firmei de aici din cluj si comand produsele pe care le am scrise de doamna din Arad.Va voi anunta rezultatul meu.Dermatologul din Ungaria recomanda produsele(nu stiam ca sunt si in Ungaria)la toti pacientii,cand m-a vazut m-a intrebat daca stiu ceva de aloe?I-am raspuns ca am si eu acasa in Bucuresti in ghiveci,si de aici o discutie lunga.Cand am vorbit cu dermatologul din Romania(cluj)mi-a spus ca se documenteaza si-mi da un raspuns.Deja am raspunsul,maine voi avea produsele,sunt nerabdator.
E_P
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:44
interesant cum un forum ajunge instrument de reclama pentru mlm-isti si cei din teapa lor.
Omul asta are o problema, si are nevoie de ajutor, nu de escroci care sa ii goleasca buzunarele- sunt pe toate drumurile, la asta ma refer, nu la cineva de aici, de pe forum.
Pavele, uite, eu iti dau un sfat, bazat pe experienta unui medic:
-pentru ameliorare dar NU vindecare, ci doar disparitia completa dar temporara a leziunilor, foloseste Dermovate- cel cu maro, nu cel nu verde, dar atentie la prospect.
-pentru o speranta de vindecare, dar NU imediat, ci a la long, cum se zice, consulta un specialist in medicina homeopata - dar unul adevarat, nu cineva care vrea sa iti vanda ceva. iti va recomanda niste tuburi de medicamente homeopate, ce le poti lua de la farmacie- vreo 5 tuburi, te costa cam 30 lei. este un tratament personalizat, deci nu iti poate recomanda cineva, pentru ca difera in functie de fluxurile energetice ale fiecaruia.
Sanatate!
niculadana
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:07
De la: niculadana, la data 2009-09-28 13:07:43interesant cum un forum ajunge instrument de reclama pentru mlm-isti si cei din teapa lor.
Omul asta are o problema, si are nevoie de ajutor, nu de escroci care sa ii goleasca buzunarele- sunt pe toate drumurile, la asta ma refer, nu la cineva de aici, de pe forum.
Pavele, uite, eu iti dau un sfat, bazat pe experienta unui medic:
-pentru ameliorare dar NU vindecare, ci doar disparitia completa dar temporara a leziunilor, foloseste Dermovate- cel cu maro, nu cel nu verde, dar atentie la prospect.
-pentru o speranta de vindecare, dar NU imediat, ci a la long, cum se zice, consulta un specialist in medicina homeopata - dar unul adevarat, nu cineva care vrea sa iti vanda ceva. iti va recomanda niste tuburi de medicamente homeopate, ce le poti lua de la farmacie- vreo 5 tuburi, te costa cam 30 lei. este un tratament personalizat, deci nu iti poate recomanda cineva, pentru ca difera in functie de fluxurile energetice ale fiecaruia.
Sanatate!
stimablia colega,oare ce au "mlm-istii" ??? oare stii bine ce inseamna MLM ??? de ce blamezi niste persoane despre activitatea carora nu cunosti mai nimic ??? MLM este o alta foema de comert,o alternativa la ceea ce vezi tu zilnic de jur imprejurul tau,adica MAGAZINELE...oare magazinele sunt bune si MLM nu ? de ce ?
Sa numai punem la socoteala ca in marea majoritate a cazurilor produsele din sistemele MLM sunt de o calitate mult mai buna decat ceea ce se gaseste in magazine !!!! sau in unele cazuri sunt unice pe piata,in magazine nu gasesti asa ceva !!!
4Life
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:19
eu cred ca nu stiti ce vorbiti.psoriazisul nu se trateaza,se amelioreaza.eu am psoriazis de 20 ani si nu am gasit nici nu remediu . am incercat multe leacuri si tratamente dar NU SE VINDECA.acum sunt in spania de 2 ani si fac un tratament ff nou, nu am auzit de el in tara,EMBREL. e foarte bun, mi-a disparut de tot dar cand o sa intrerup tratamentul o sa imi apara din nou.e un fel de "insulina pt diabet",se face o injectie pe sapt in orice parte a corpului,eu o fac in burta. e ff scump dar bun,fara reteta ma costa 98€ o injectie dar daca esti asigurat il iei gratuit.intereseaza-te in tara,poate a aparut.bafta
dananitu36
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:23
De la: healthy007778, la data 2009-10-24 00:23:13eu cred ca nu stiti ce vorbiti.psoriazisul nu se trateaza,se amelioreaza.eu am psoriazis de 20 ani si nu am gasit nici nu remediu . am incercat multe leacuri si tratamente dar NU SE VINDECA.acum sunt in spania de 2 ani si fac un tratament ff nou, nu am auzit de el in tara,EMBREL. e foarte bun, mi-a disparut de tot dar cand o sa intrerup tratamentul o sa imi apara din nou.e un fel de "insulina pt diabet",se face o injectie pe sapt in orice parte a corpului,eu o fac in burta. e ff scump dar bun,fara reteta ma costa 98€ o injectie dar daca esti asigurat il iei gratuit.intereseaza-te in tara,poate a aparut.bafta
daca tu nu ai gasit inca remediul pentru psriazis,asta nu inseamna ca nu exista...ca tot esti in Spania,in ce zona esti ?? te pot ajuta cumva....
4Life
Postat pe 24 Octombrie 2009 18:29
da sunt sigura ca de moment nu exista leac indiferent de ce ai zice. am citit foarte mult si am urmarit f multe documentare despre asta. cine ti-a zis ca se vindeca a facut-o doar sa-ti vanda tot felul de prostii care au efect temporal.propuneri de acest gen am avut destule si ma-m convins. sunt in avila, 100 km de madrid
dananitu36
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:37
De la: dananitu36, la data 2009-10-25 17:37:07da sunt sigura ca de moment nu exista leac indiferent de ce ai zice. am citit foarte mult si am urmarit f multe documentare despre asta. cine ti-a zis ca se vindeca a facut-o doar sa-ti vanda tot felul de prostii care au efect temporal.propuneri de acest gen am avut destule si ma-m convins. sunt in avila, 100 km de madrid
pai vezi tu,eu nu am nevoie de nimic pentru psoriazis,deoarece nu sufar de aceasta boala,dar am ajutat cativa oameni care s-au lecuit de psoriazis...
4Life
Postat pe 25 Octombrie 2009 18:08
De la: E_P, la data 2009-09-28 12:44:51M-am intors de curand din Ungaria de la o clinica ultramoderna din Budapesta unde am facut mai multe investigatii.Intr-o dimineata m-am intalnit cu o doamna din Arad care a avut psoriazis si s-a tratat in ungaria cu produsele firmei forever ,a avut super rezultate si mi-a recomandat si mie.Ieri m-am intalnit cu doctorul din cluj si l-am intrebat daca sa utilizez aceste produse,raspunsul a fost:DA.Deci maine merg la depozitul firmei de aici din cluj si comand produsele pe care le am scrise de doamna din Arad.Va voi anunta rezultatul meu.Dermatologul din Ungaria recomanda produsele(nu stiam ca sunt si in Ungaria)la toti pacientii,cand m-a vazut m-a intrebat daca stiu ceva de aloe?I-am raspuns ca am si eu acasa in Bucuresti in ghiveci,si de aici o discutie lunga.Cand am vorbit cu dermatologul din Romania(cluj)mi-a spus ca se documenteaza si-mi da un raspuns.Deja am raspunsul,maine voi avea produsele,sunt nerabdator.


Va felicit dle E P pentru deschiderea pe care ati avut-o vis-a-vis de informatiile primite atat din strainatate cat si din Cluj,e un adevar ca, si in cazul psoriazisului sunt rezultate cu PRODUSELE DE LA FOREVER,IAR AICI AM SA VA LAS PE DVS .SA DESCOPERITI PRACTIC BENEFICIILE ACESTOR PRODUSE.
Medicii din Ungaria sunt mult mai receptivi la produsele naturale decat medicii din Romania ,au experiente si rezultate care se ridica la mult peste asteptarile dansilor.
Eu sunt una dintre persoanele care participa la seminariile lor de instruire legate de aceste produse.
Va doresc sa aveti rabdare ,credinta si va doresc sa ajungeti la rezultatele mult asteptate!
rodilantos
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:08
De la: rodicala, la data 2009-10-25 19:08:53
De la: E_P, la data 2009-09-28 12:44:51M-am intors de curand din Ungaria de la o clinica ultramoderna din Budapesta unde am facut mai multe investigatii.Intr-o dimineata m-am intalnit cu o doamna din Arad care a avut psoriazis si s-a tratat in ungaria cu produsele firmei forever ,a avut super rezultate si mi-a recomandat si mie.Ieri m-am intalnit cu doctorul din cluj si l-am intrebat daca sa utilizez aceste produse,raspunsul a fost:DA.Deci maine merg la depozitul firmei de aici din cluj si comand produsele pe care le am scrise de doamna din Arad.Va voi anunta rezultatul meu.Dermatologul din Ungaria recomanda produsele(nu stiam ca sunt si in Ungaria)la toti pacientii,cand m-a vazut m-a intrebat daca stiu ceva de aloe?I-am raspuns ca am si eu acasa in Bucuresti in ghiveci,si de aici o discutie lunga.Cand am vorbit cu dermatologul din Romania(cluj)mi-a spus ca se documenteaza si-mi da un raspuns.Deja am raspunsul,maine voi avea produsele,sunt nerabdator.


Va felicit dle E P pentru deschiderea pe care ati avut-o vis-a-vis de informatiile primite atat din strainatate cat si din Cluj,e un adevar ca, si in cazul psoriazisului sunt rezultate cu PRODUSELE DE LA FOREVER,IAR AICI AM SA VA LAS PE DVS .SA DESCOPERITI PRACTIC BENEFICIILE ACESTOR PRODUSE.
Medicii din Ungaria sunt mult mai receptivi la produsele naturale decat medicii din Romania ,au experiente si rezultate care se ridica la mult peste asteptarile dansilor.
Eu sunt una dintre persoanele care participa la seminariile lor de instruire legate de aceste produse.
Va doresc sa aveti rabdare ,credinta si va doresc sa ajungeti la rezultatele mult asteptate!
colega,de cand produsele de la forever sunt naturale ???daca citesti etichetele remarci cel putin 2-3 substamnte de sinteza in componenta acestor produse...!!!!

si ca o paranteza,dermatologul din ungaria recomanda produsele deoarece este membru al retelei forever...fraier ar fi sa recomande alte produse din alta parte...le recomanda pe cele care ii aduc profit,chiar daca acestea nu-s eficiente
4Life
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:22
Impreuna cu sotia mea am reusit s-o scapam pe fiica noastra de cea mai grava forma de psoriasis (Pustulos sau Halopen)si exista sperante serioase ptr. oricine. (dar nu cu bombe chimice si biologice). Cautati-ma pe mail.
Antioxidanti_NSE
Postat pe 27 Octombrie 2009 05:29
De la: healthy17, la data 2009-10-27 05:29:49Impreuna cu sotia mea am reusit s-o scapam pe fiica noastra de cea mai grava forma de psoriasis (Pustulos sau Halopen)si exista sperante serioase ptr. oricine. (dar nu cu bombe chimice si biologice). Cautati-ma pe mail.
la ce mail sa te apeleze cei interesati ??? lasa si adresa aici...multumim
4Life
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ZODII SI TRATAMENTE 9 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:32
Terapia Gerson 2 De la: doar_mara 27 August 2012 20:42
Carboplatin Prospect Original 0 De la: 6 Martie 2010 12:56
Ajutati-ma cu dieta pentru ulcer duodenal pls. 41 De la: DUMI3TZA 25 Octombrie 2014 17:33
caz disperat dupa ajutorrrr 2 De la: EZARA 12 Octombrie 2010 11:43