Setari Cookie-uri

Fostul ma vrea inapoi...

Buna, am urmatoarea problema, am stat 5 ani alaturi de un barbat trecand impreuna prin multe. Aveam planuri de nunta, stiam numele copiilor nostrii, cum va arata casa noastra, insa relatia noastra s-a destramat brusc deoarece eu am contractat un credit ipotecar iar el a fost f dezamagit ca nu a reusit sa aplice cu mine (nu avea vechime) si astfel in loc sa fie mandru de reusita mea a devenit invidios , rece. Relatia noastra s-a deteriorat si ne-am despartit. Am suferi enorm desi eu am fost cea care a pus capat acesteia. El s-a "cuplat" la o luna si ceva cu o colega de birou mai mare ca si el cu 6 ani (ea are 30 ani)iar noi am fost colegi de liceu/facultate, deci avem aceeasi varsta.
De 2.5 ani suntem despartiti, desi in acest interval de timp ma suna cam la 2-3 luni si-mi spunea ca nu este fericit langa ea, ca inca ma iubeste, ca imi simte lipsa. Am avut o tentativa de impacare dupa cateva luni...dupa care dupa 1 an...insa nu s-a materializat. Intre timp si eu de 1 an jumate am langa mine o pers care ma iubeste f mult.
Fostul a stiu de cand a inceput relatia cu actualul prieten si continua sa imi trimita msg de dragoste, mailuri in care isi exprima dragostea insa nu facea nimic concret...numai vorbe si intalnire pe ascuns.
Acum imi spune ca vrea sa se desparta de ea...dar nu stiu ce sa fac...Cand ma intalnesc cu el imi dau seama ca nu simt nimic, insa cand ajung acasa ma ia un dor de el de mor.
In relatia actuala sunt fericita, nu apreciez suficient omul de langa mine..insa nu pot...sau poate inconstient nu vreau :(...Ce sa fac?
healthy005315
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:54
stai cu cel cu care esti acum...ceea ce nu a mers prima oara nu va functionas a 2-a oara,atata timp cat esti fericita de ce ai termina relatia?de dragul trecutului? dar cine stie pe viitor ce va mai fi si va face la fel si poate veti avea si un copil sau doi...sincer ,parerea mea nu te intoarce la fostul...
izab33lla
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:42
deci: VOI aveati planuri: "stiati cum va arata casa voastra" sau cum ar fi aratat si stiati numele copiilor vostri. ati dorit IMPREUNA un credit pe care urma sa-l platiti in aceeasi formatie, dar l-ai obtinut tu si deci el trebuia sa fie "mandru de TINE", chiar daca planurile erau ale amandurora . buuun pana aici inteles. ce nu inteles este ce rol are pentru tine noul care "te iubeste foarte mult". tu il iubesti? iti doresti sa fii cu el? daca da, ti-ar placea sa te gandesti ca se vede cu fosta "pe ascuns"? parerea mea e ca nu vei fi fericita cu niciunul si ca ar fi bine sa iei o pauza cu amandoi, sa-ti dai seama ce vrei de fapt.. sau ce nu vrei. mi se pare ca traiesti agatata de o amintire, tu insati spui ca fostul e schimbat si ca atunci cnd esti in preajma lui "nu simti nimic" iar pe omul de langa tine nu-l "apreciezi destul". eu zic ca ti-ai raspuns singura.
eleain
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:59
Draga mea;nu te lasa amagita de aparente.Asculta opinia unei femei care a facut ceiasi greseala;dupa 2 ani jumate de la divort, m-am impacat cu fostul sot..............mai rau........m-am recasatorit cu el.
Greseala fatala;sa nu faci asa ceva.
Dupa ce devii iar a lui el isi reia vechile obiceiuri;vechea zicala:lupul isi schimba parul dar naravul ba: este cit se poate de adevarata.Am trait-o si o traiesc pe propria mea piele.
Asa ca............nu o face ca o sa o regreti amarnic;promisiunile devin uitate si durerea ca ai facut cea mai mare prostie din viata ta nu o sa te lase sa dormi noptile, ca pe mine
Aviz amatoarelor
Doramay64
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:01
nu are nici un rost sa te intorci la el..el tot ce face este sa te desparta de cel actual..daca intradevar te iubea nu rupea relatia cu tine pentru acel credit.mai ales ca era pentru voi,pentru viitorul vostru.ce poti face tu acum,este sa il apreciezi pe cel care il ai langa tine daca intr-adevar te merita.
fata_healthy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:06
exprietenul tau a dat dovada de imaturitate(poate fii acceptata la cei tineri) si de egoism(nu poate fii acceptat sub nici o forma).daca te impaci cu el poate recidiva.
eu iti sugerezi sa-ti faci ordine in viata si sa-l dai uitarii iar in relatia cu actualul prieten sa faci o analiza a prieteniei si iubirii dintre voi si sa vezi ce primeaza.daca-l iubesti pastreaza-l daca nu(ceea ce cred ca se intimpla) cauta-ti unul care sa te iubeasca si pe care sa-l iubesti, pentru care sa simti fluturi in stomac. nu pierde timpul. tineretea e scurta si timpul extrem de pretios.
blanch
Postat pe 12 Februarie 2010 20:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HPV - tratament 43 De la: monissica 7 Februarie 2012 16:53
avortul pe timpul lui Ceausescu 197 De la: Mihaela214 18 Mai 2014 23:56
Prostioare... 30 De la: judgingamy 10 Septembrie 2010 16:30
Lady Anion - absorbante naturale 100% 1 De la: healthy002469 17 Noiembrie 2009 18:08
buna 4 De la: healthy008223 3 Noiembrie 2009 19:35