Setari Cookie-uri

corectia cicatricelor post-acneice

Friends_forever, in ce a constat dermoabraziunea? Si care este rezultatul dupa o sedinta?
michelle_venus_21
Postat pe 1 Ianuarie 2010 15:20
nu stiu cum sa ti explic.. ma asezam pe un pat, cu fata in sus si doctorita imi masa fata cu un aparat, pe care nu stiu cum sa-l descriu; de fapt, e ca un masaj aspru; mi se ducea peilea, imi arata cand curata tubul acela cu presiune care tragea; dupa, aveam fata chiar zgariata, depinde de cat de mult vrei sa insiste; si aveam nevoie de 1,2zile in care pielea de pe fata isi revena la normal; dar trebuie multe sedinte ca sa vezi ceva; dupa prima, n-o sa vezi decat pe moment, pentru ca e efectul imediat, dar apoi, constati ca trebuie sa tot mergi si..iti spun adevarul, ajuta la ceva, dar trebue sa mergi continuu; eu am mers , cred ca 8, 9 ori si da, am vazut ceva, dar nu ceva extraordinar.metodele astea sunt ele bune la ceva, dar mai mult decat sa te ajute, iti iau o gramada de bani fara sa vezi rezultat; poate dupa ce ajungi sa dai o caruta de bani, vezi ceva; asa e la noi, nu se gandesc ca-ti iau banii fara sa clipeasca si tu sa ramai fara rezultate; pe ei ii intereseaza sa-si umple buzunarele de bani; si inca o greseala pe care o fac multe fete; se duc la comseticiene; o cosmeticiana nu stie cat stie un medic dermatolog, sa stiti; desi, se intampla ca si unii din medicii astia sa n-aiba habar de ceea ce fac, serios; probleme grave cu fata se rezolva la dermatolog, nu la cosmeticiene; mie, o cosmeticiana, mi-a stricat fata; stia ca mi-o strica, dar imi lua bani, acu 3 ani si ceva, 2 mil sedinta, va inchipuiti? si ma mintea ca imi face dermabraziune si laser, cand dupa ce am invceput sa merg la dermatolog, mi-am dat seama ca erau o minciuna aparatele alea, fata de ceea ce inseamna dermabraziune si laser cu adevarat!!!!!!!!!!! si ma storcea de bani; acum, dau 80 de lei pe o sedinta de dermabraziune, dar..e dermabraziune! asa ca...lasati cosmeticienele. sunt patita bine si stiu ce spun. si daca pot sa mai spun ceva, imi amintesc ca prin septembrie anul asta, am sunat la d-na doct.harbuz, din bucuresti sa o intreb despre o sedinta cu laser si mi-a spus ca are cliente din orasul meu, sv, dar nu a vrut sa-mi dea numele lor sa intreb, sa vbad, sunt rezultate, sau nu? ori, pe langa asta, cand am intrebat-o direct, d-na doct., se vad rezultate, dumneaei mi-a raspuns f urat, pe un ton aiurea: cum adica? d-na... la mine da rezultate. ma rog, nu se poate discuta cu medicii nostri, putini iti spun clar totul; nici macar pretul nu mi l-a spus, cand am intrebat-o; a trebuit sa-i trimit sms sa o rog sa-mi spuna pretul.
friends_forever
Postat pe 1 Ianuarie 2010 20:29
Fetelor eu am scapat de dureroasele cosuri cu ajutorul tratamentului cu Acnezine de la Revitol. Acest tratament consta in: Crema Acnezine de la Revitol si Pastilele Acnezine de la Revitol. Va spuns, sincer, ca scapti si de cosuri si de pete chiar si de cicatricile cauzate de acnee. Va las id-ul meu daca doriti sa stiti mai multe detalii: oana_eu2009
V-am pupacit
O zi buna
scumpica20
Postat pe 15 Ianuarie 2010 09:56
Fetele, mergeti la fotoregenerare. Cu incredere, dati niste bani dar nu extraordinar de mult, faceti cateva sedinte, nu la infinit si ati scapat de toate problemele.
Nu va dau exemplu eu aici de saloane care fac asa ceva, dar sunt o multime, cautati si mergeti cu incredere. Terapia cu laser este magnifica, se vad imediat rezultatele, si probabil ca cine nu are o forma severa a problemelor, poate sa-si rezolve problema in 2/3 sedinte. Eu am incercat asta cu tenul meu, am peste 30 ani, nu cu mult dar, nimeni nu-mi poate ghici varsta. Problema fetei la mine a fost un cosmar din adolescenta pana acum cateva luni. M-am informat inainte si m-am dus, dupa prima sedinta la o luna iar si apoi la a 3-a deja nu stiam daca mai este necesar sa continui sau nu....asa ca, sa fiti frumoase!!!
miki2009
Postat pe 6 Decembrie 2011 15:13
de cicatricele post-acneice din pacate se scapa foarte greu, cremele niciodata nu sunt de ajuns..
GeorgianaBB
Postat pe 10 Decembrie 2011 21:56
Buna,

Cum zicea si cineva inainte,terapia cu laser e cea mai eficienta,te scapa de orice fel de cicatrici,fie ele de acnee sau lovituri.Eu m-am tratat la Dr Kasem Abu Bakr,care foloseste cea mai avansata tehnologie in materie de laser.Clinica se numeste Kalil Aesthetic.
Puteti beneficia atat de tratamente estetice cat si de operatii estetice.

kudika472042
Postat pe 12 Decembrie 2011 16:04
Buna ziua!As vrea sa stiu cum ti-a mers cu tratamentul.Si eu am o problema asemanatoare cu a ta .Am facut enorm de multe tratamente,microdermabraziune si un peeling iar relultatul.....e bun dar tot nu ma vad bine.Am intrat si intr-o depresie f mare si chiar nu mai stiu de mine.Am sincer nevoie de un sfat.As vrea sa fac ceva ,vreun peeling sau laser....ufff!Chiar nu stiu ce as putea alege.Si unde sa ma mai duc.Sarbatori fericite si multa fericire!
MIHAELA_O_
Postat pe 25 Decembrie 2011 11:37
Te-ai intrebat vreodata care este cauza aparitiei cosurilor ?
Daca nu ai gasit un raspuns la aceasta intrebare iti pot spune urmatoarele..
Toate acele cosuri apar din cauza faptului k ficatul tau este intoxicat .. dar nu numai ficatul ci si colonul .. si de aceea toate acele toxine se elimina practic prin piele .
Ceea ce iti recomand este sa consulti un medic nutritionist si sa ii ceri sa iti zica toate detaliile despre o DETOXIFERE A ORGANISMULUI pt ca este cea mai indicata.
Eu am baut 4 saptamani ceai de urzica(suna urat ,dar o sa te obisnuiesti cu gustul .. nu e chiar atat de rau) dar neindulcit .. si a dat rezultate.
In perioada detoxifierii este necesar sa ai vointa si sa respecti un regim alimentar strict bazat pe lichide, cruditati si produse naturiste special create in acest scop. Uita o perioada de sucurile din comert,ciocolata,cafele(tot ce contine cofeina) , dar si de cartofii prajiti si o sa vezi ce bine o sa`ti fie .
Si de ce zic sa uiti de sucuri .. pt k eu practic asociez un pahar de suc cu unul de apa colorata (practic) si indulcita.. asta e sucu asa k mai bine bei direct apa .
Pt semne cauzate de acnee poti folosi seara RETIN A ( dar nu intr`o cantitate excesiva pt ca efectul este acelasi) si dimineata poti folosi Crema Apidermin/Apidermin Lux .. sunt foarte bune si iti hidrateaza pielea .
Succes !
kudika417868
Postat pe 2 Ianuarie 2012 08:59
Agneea si cicatricele lasate sunt intr-adevar o problema grava. O prietena a incercat foarte multe metode, dar din pacate tot a ramas cu semne.
GeorgianaBB
Postat pe 6 Ianuarie 2012 19:54
ceaiul de musetel...ca si masca sau cartofi razaliti ....
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 01:24
Si eu am probleme cu acnee,am tenul gras si imi apar mereu.Am fost si la dermatolog,am folosit si o gramada tratamente dar in exterior.Am si eu urme si sunt disperata.. stiu de uleiul de masline si crema de galbenele dar pur si simplu nu am rabdare si nici o atitutide prea.. pozitiva.Stiu si de peeling chimic dar am auzit ca dauneaza tenului,nici nu stiu ce sa mai cred.Daca stiti vreun tratament pentru acnee si urme,va rog impartasiti-mi-l si mie. :(
JustMarta
Postat pe 8 Ianuarie 2012 19:18
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-07 01:24:54ceaiul de musetel...ca si masca sau cartofi razaliti ....
mai bine cartofi prajiti...
FAT_FRUMOS
Postat pe 14 Ianuarie 2012 15:05
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-14 15:05:14
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-07 01:24:54ceaiul de musetel...ca si masca sau cartofi razaliti ....
mai bine cartofi prajiti...


ti-e foame???? ia de aci portie de cartofi prajiti
zinaceabunasinebuna
Postat pe 24 Ianuarie 2012 08:31
Buna tuturor..am 16 ani si inca de la 13-14 ani am avut probleme cu acneea..la inceput am crezut pubertatea este de vina insa m-am alarmat la un moment dat pentru ca deveneau destul de inestetice..(aveam pe toata fata)am folosit lamaie..tin sa mentionez ca ma ustura toata fata si imi venea sa plang de durere pentru ca le si storceam.. am hotarat sa ma duc la dermatolog si mi-a dat o crema (istotrexin)si o solutie preparata in farmacie ..le-am folost cu sfintenie si peste 2 -3 luni mi-au disparut complet cu exceptia la cateva puncte negre..mai apareau din cand in cand cateva cosulete insa nu se comparau cu cele de dinainte.acum la 16 ani mi-au aparut cosuri doar in obraji total diferite de celelalte..(puroaie mari pe fata)m-am speriat si am fost iar la dermatolog ..(acelasi) de data asta mi-a dat brevoxyl si aceeasi crema preparata in farmacie cu care ma punea sa ma dau seara.brevoxylul acela imi usca atat de tare fata cat si gatul si nu puteam sa dorm de mancarimi si mi-am facut pana si rani pe gat de la scarpinat.seara ma manca fata ,ma durea..imi apareau cosuri noi..Acest dermatolog pe langa acest tratament mi-a mai oferit si unul cu laserul foarte dureros din punctul meu de vedere .cosurile mi-au trecut ..nu in totalitate dar peste 60% ..marea mea problema este ca in urma laserului care l-am intrerupt dupa 3 luni de folosire din motive financiare mi-a ramas fata arsa..sunt neagra in obraji..imi ramasese si cicatrici care s-au vindecat cu timpul(am folost scagel) dar nu in totalitate.spuneti-mi ce-as putea face sa treaca aceasta negreala din obraji...sau trece cu timpul??
kudika_10405
Postat pe 22 Iunie 2012 20:24
Buna fetele! Intr-un final, am gasit solutia cea mai ieftina si eficienta a problemelor mele....cicatrici si tot felul de semnea facute de mine insami pe fata datorita punctelor negre, comedoanelor...am facut terapie cu laser, intr-adevar extrem de eficienta insa, daca nu continui..reapar la o anumita perioada...faptul ca bugetul nu-mi permite sa merg lunar la asa ceva, am continuat sa ma informez si am descoperit un salon care lucreza cu produse pe baza placentara....regenerare la nivel de celule....nu doresc sa fiu acuzata ca fac reclama, cine doreste sa cunoasca in Bucuresti unde se afla acest salon, sa-mi solicite in privat. Costa 30 Ron sedinta iar eu dupa 3 sedinte am scapat de utilizarea fondului de ten..pur si simplu mi-au disparut toate si mi-au dat acasa o crema pe care o folosesc, fapt care mi-a oprit reaparitia lor. Nu ma deranjeaza sa merg de 2 ori pe luna acolo, cu 60 Ron pe care ii cheltui, este chiar o relaxare pentru mine iar aspectul fetei este incredibil de bun. Trebuie doar ca timp de 2 saptamani sa avem rabdare si sa nu punem mana pe fata, crema si tratamentul cu ultrasunet si dermoabraziune fac minuni.
miki2009
Postat pe 25 Iunie 2012 08:55
De la: miki2009, la data 2012-06-25 08:55:57Buna fetele! Intr-un final, am gasit solutia cea mai ieftina si eficienta a problemelor mele....cicatrici si tot felul de semnea facute de mine insami pe fata datorita punctelor negre, comedoanelor...am facut terapie cu laser, intr-adevar extrem de eficienta insa, daca nu continui..reapar la o anumita perioada...faptul ca bugetul nu-mi permite sa merg lunar la asa ceva, am continuat sa ma informez si am descoperit un salon care lucreza cu produse pe baza placentara....regenerare la nivel de celule....nu doresc sa fiu acuzata ca fac reclama, cine doreste sa cunoasca in Bucuresti unde se afla acest salon, sa-mi solicite in privat. Costa 30 Ron sedinta iar eu dupa 3 sedinte am scapat de utilizarea fondului de ten..pur si simplu mi-au disparut toate si mi-au dat acasa o crema pe care o folosesc, fapt care mi-a oprit reaparitia lor. Nu ma deranjeaza sa merg de 2 ori pe luna acolo, cu 60 Ron pe care ii cheltui, este chiar o relaxare pentru mine iar aspectul fetei este incredibil de bun. Trebuie doar ca timp de 2 saptamani sa avem rabdare si sa nu punem mana pe fata, crema si tratamentul cu ultrasunet si dermoabraziune fac minuni.



Pai daca ti-au dispsrut, la ce te mai duci de 2 ori pe luna?
kudika226898
Postat pe 26 Iunie 2012 01:01
am probleme cu acneea inca de la varsta de 20 ani acum am 35 ani,si tot nu a disparut ,am fost plecata in Spania ,iar acolo am urmat tratamente cosmetice de mii de euro ,inclusiv dermoabrasiune,3 sedinte laser CO2 fractional,si nenumarate sedinte de peeling chimic,si tot mai am cicatrici ,intradevar sedintele de laser dau rezultate dar dupa 4-5 sedinte se vad rezultatele dar atentie ca nu toate tipurile de ten suporta laserul,apar arsuri de piele si despigmentarea pielii,asadar nu credeti in minuni...
kudika_27530
Postat pe 25 Ianuarie 2013 17:00
De la: kudika_27530, la data 2013-01-25 17:00:56am probleme cu acneea inca de la varsta de 20 ani acum am 35 ani,si tot nu a disparut ,am fost plecata in Spania ,iar acolo am urmat tratamente cosmetice de mii de euro ,inclusiv dermoabrasiune,3 sedinte laser CO2 fractional,si nenumarate sedinte de peeling chimic,si tot mai am cicatrici ,intradevar sedintele de laser dau rezultate dar dupa 4-5 sedinte se vad rezultatele dar atentie ca nu toate tipurile de ten suporta laserul,apar arsuri de piele si despigmentarea pielii,asadar nu credeti in minuni...



kudika226898
Postat pe 26 Ianuarie 2013 10:21
Nu este foarte ieftin acest balsam , dar isi face treaba.
Plus ca nu folosesti foarte mult, deci ar trebui sa te tina :

http://mereunatural.ro/balsam-cicatrizant-pentru-tenul-acneic--cu-probleme---30-ml/50.htm
kudika_22104
Postat pe 8 Februarie 2013 02:17
Pentru oricine sufera de acnee recomand cu caldura domnul doctor Hatami Afsim, un medic deosebit, nu ia bani pentru consultatie si e ff prietenos, cu tratamentul dumnealui am scapat de acneea care m-a chinuit 3 ani de zile.Nici puncte negre nu mai am, porii tenului se inchis si se exfoliaza ceea ce duce in timp la curatarea totala a tenului, A si am uitat, nici pic de grasime pe ten, dispare in timp.Aici aveti link-ul cu website-ul domnului doctor.Nu mai dati bani pe toate porcariile cum am facut eu, bani pe produse chinezesti, diferite plante, creme, tratamente pe la alti dermatologi care ma luau in ras si isi bateau joc de vulnerabilitatea in care eram. :http://www.drhatamiafshin.ro/ cel mai extraordinar medic in domania, nici bani pe consultatie nu cere.Mergeti cu incredere si nu veti regreta
Velly_Velly_1
Postat pe 25 Martie 2014 00:03
Dragele mele sa va spun un lucru, in primul rand acnnea apare din interios nu din exterior, asa ca degeaba incercati voi toate cremele posibile din lume dak nu rezolvati problema din interior.Cu tratamentul recomandat de medicul Hatami Afshim , mi-a blocat glandele sebacee, rezultat: porii tenului s-au incis, punctele negre au disparut, parul nu s emai ingrasa asa repede,pielea fetei se exfoliaza singura iar asta duce la aparitita pielii curate si sanatoase la suprafata.Nu va mai chinuiti degeaba cu alte tratamente, antibiotice pt k eu chiar am fost un cobai pt medici, am luat si antibiotice un an de zile si plante de la chinezi si tot felul de creme, cu melci, de cele mai scumpe fara rost.Am rezistat tratamentului dat de domnul doctor Afsim Hatami cu roacutane, am stat in casa, plangeam am suportat asa pt k am avut un pic de reactii adverse( eu inainte cu o luna stopasem tratamentul cu antibiotice) deci deja corpul meu era sensubil.Nu va mai spun mai multe sa nu credeti k ii fac reclama, mergeti la o consultatie macar, pt k nu va ia bani si vedeti si simtiti pe pielea voastra diferenta dintre acest medic si ceilalti:http://www.drhatamiafshin.ro/
Velly_Velly_1
Postat pe 25 Martie 2014 00:12
Vreau sa te anunt k am fost si eu in situatia ta, aici ai link-ul cu adresa web a unui medic exceptional: http://www.drhatamiafshin.ro/, foloseste cea mai avansata tehnologie care o folosesc si vedetele de la Hollywood. Nu mai incerca din auzite diferite leacuri.Recomand cu caldura sa mergi la o consultatie la acest medic, nu iti cere absolut nici un ban pt consultatie si ofera tratamente si persoanelor care au chelie, care si-au pierdut parul din cauza stresului.Mult a sanatate si sper sa rezolvi curand problema
Velly_Velly_1
Postat pe 25 Martie 2014 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ASISTENTA MEDICALA LA DOMICILIU 2 De la: horea_berindea 21 Septembrie 2009 15:06
vopsea par 21 De la: kudika325951 17 Octombrie 2010 15:14
Concursuri faine -Velvet Spa&Wellness 1 De la: emilyypop 16 Noiembrie 2011 17:28
folositi creme de fata bio sau standard/obisnuite? 13 De la: naturamag_ro 26 Noiembrie 2010 08:26
kangoo jumps vand /inchiriez super pret 10 ron 1 De la: mrrmoto 16 Noiembrie 2011 14:49