Setari Cookie-uri

Apendicita sau pietre la rinichi???

Buna! De vreo 2 sapt am o durere in partea dreapta (o palma mai jos sub coaste) + amorteli, furnicaturi pe piciorul drept+primele 2 zile cu dureri spate dreapta. Am fost la gineco crezand ca e anexita, insa mi-a zis ca nu este anexita, ci posibil apendicita ascunsa sau raceala la rinichi... Dupa o saptamana m-a durut local in dreapta, fara amoteli si furnicaturi pe picior. Dupa alte 2 zile si pana azi imi da zvacneli in dreapta + durere (ca un junghi) inghinala + durere spate drepta uneori. O sa ma duc sapt viitoare la un medic internist. Mentionez ca in prima saptamana am fost si racita si urinam fff des, insa nu ma ustura. Si inca ceva...la ultimele analize doctora mi-a spus ca tb sa beau 2l de apa/zi...insa eu beau 1/2l cel mult 750 ml. Credeti ca este din cauza ca nu beau cei 2l apa/zi sau altceva?? multumesc.
cris_25
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:17
De la: cris_25, la data 2009-10-18 23:17:19Buna! De vreo 2 sapt am o durere in partea dreapta (o palma mai jos sub coaste) + amorteli, furnicaturi pe piciorul drept+primele 2 zile cu dureri spate dreapta. Am fost la gineco crezand ca e anexita, insa mi-a zis ca nu este anexita, ci posibil apendicita ascunsa sau raceala la rinichi... Dupa o saptamana m-a durut local in dreapta, fara amoteli si furnicaturi pe picior. Dupa alte 2 zile si pana azi imi da zvacneli in dreapta + durere (ca un junghi) inghinala + durere spate drepta uneori. O sa ma duc sapt viitoare la un medic internist. Mentionez ca in prima saptamana am fost si racita si urinam fff des, insa nu ma ustura. Si inca ceva...la ultimele analize doctora mi-a spus ca tb sa beau 2l de apa/zi...insa eu beau 1/2l cel mult 750 ml. Credeti ca este din cauza ca nu beau cei 2l apa/zi sau altceva?? multumesc.


posibil sa se fi mobilizat vreun calcul renal si acum iti irita ureterul drept, daca bei asa putine lichide e normal sa o patesti. cel mai bine e sa mergi la medic, dar si sa asculti sfaturile lui, vezi sfatul cu apa... de ce sa nu poti bea? nu reusesti niciodata sa cureti organismul de toxine si de aceea apar disfunctiile.
camiflorea
Postat pe 29 Noiembrie 2009 15:49
Draga CRIS 25 exact asa am patit eu adica aceleasi dureri si am fost la medic si am facut ecograf pt ca credeam ca e bila sau ficatul dar de unde,era vorba de o raceala la rinichi si am primit un tratament cu no spa,tador,tavanic 7 pastile adica o cutie antibiotic si amrase si m-au lasat durerile dar tb sa faci si un examen la urina neaparat ,eu am facut dupa tratament si nu imi trecuse asa ca mi-a dat din nou tavanic 7 pastile.Deci era vb de o infectie urinara pt care am mai luat ceaiuri de codite de cirese,coada calului,coada soricelului si ceai renal.Oricum iti doresc multa sanatate si tine-ma la curent ........cu ce ai facut.
healthy001807
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:17
De la: Gabi_Gabitzu_1, la data 2012-07-14 13:29:42buna ziua... am o durere in dreapta jos ca si cum ar fi apendicita dar in acelasi timp am dureri si in spate (dreapta si stanga)la rinichi. in fata dreapta durerea este acum da acum nu........ nu am stari de vom sau perderea apetitului ...manac lafel ies afara normal doar ca nu ma lasa durerea.....ce sa fie apendicita sau rinichii??? ce imi recomandati?.... va multumesc

Inainte de toate, un medic !!
Durerile de care povestesti, le-am avut si eu inainte de operatia de apendicita...insa poti avea la fel de bine o hernie!
rondina
Postat pe 14 Iulie 2012 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dermatita 10 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:19
un sfat 14 De la: utad 6 August 2010 16:45
Spasmofilia!!!!! 37 De la: kudika_928098 18 Iulie 2013 15:12
Buna ziua 2 De la: TF_ 7 Noiembrie 2009 17:35
Fata mare, sau eram al-II-lea. 18 De la: kyru 9 Martie 2010 17:51