Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac

eu am o problema,sotul meu a facut o convulsie epileptica in timp ce dormea si era langa mine, normal, l-am internat cateva zile si acum de cand e acasa imi e teama sa mai dorm langa el si nu stiu cum sa-i spun, vreau sa mentionez ca imi placea sa dorm langa el , ma simteam bine , numai ca acum mi-e teama. el a mai avut doua crize inainte care ma-u afectat si atunci dar nu s-au intamplat langa mine ca acum si nu am avut aceasta problema.problema mai mare e ca imi este teama sa fac si dragoste cu el, mi-e frica ca s-ar putea repeta criza, nu stiu ce sa fac,nu stiu cum sa vorbesc cu el, sant convinsa ca ar suferi.toate astea ma darama si pe mine si am ajuns sa merg la psihiatru sa iau medicamente sa trec mai usor peste ele, dar nu ma ajuta foarte mult. am si doi copii si nici de ei nu ma pot ocupa cum trebuie, sant tot timpul intr-un atac de panica si ma oboseste starea asta.
kudika109762
Postat pe 10 Noiembrie 2009 16:55
De la: healthy005282, la data 2009-11-10 16:55:36eu am o problema,sotul meu a facut o convulsie epileptica in timp ce dormea si era langa mine, normal, l-am internat cateva zile si acum de cand e acasa imi e teama sa mai dorm langa el si nu stiu cum sa-i spun, vreau sa mentionez ca imi placea sa dorm langa el , ma simteam bine , numai ca acum mi-e teama. el a mai avut doua crize inainte care ma-u afectat si atunci dar nu s-au intamplat langa mine ca acum si nu am avut aceasta problema.problema mai mare e ca imi este teama sa fac si dragoste cu el, mi-e frica ca s-ar putea repeta criza, nu stiu ce sa fac,nu stiu cum sa vorbesc cu el, sant convinsa ca ar suferi.toate astea ma darama si pe mine si am ajuns sa merg la psihiatru sa iau medicamente sa trec mai usor peste ele, dar nu ma ajuta foarte mult. am si doi copii si nici de ei nu ma pot ocupa cum trebuie, sant tot timpul intr-un atac de panica si ma oboseste starea asta.


incearca sa vorbesti si cu medicul lui, inainte de a-i spune lui ce te deranjeaza... doar medicul lui stie cam in ce stadiu e boala si daca exista vreun risc sa mai repete vreo criza.. cred ca esti speriata, dar nu pastilele pt tine sunt solutia...
camiflorea
Postat pe 26 Martie 2010 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gonoreea dupa 4 luni? sfaturi....!!!! 17 De la: healthy006043 13 Noiembrie 2009 14:38
Interpretare rezultat secretie vaginala 3 De la: kudika_nikole 9 Februarie 2012 17:16
Anticonceptionale Logest 1 De la: rodica1902 3 Noiembrie 2010 19:15
sangerari sau menstruatie? 6 De la: Callypso 19 Mai 2014 23:01
Ajutor! Polipi uterini si cervicali. 3 De la: kudika_1004166 10 Martie 2016 21:02