Setari Cookie-uri

credeti ca am exagerat?...

Nu, nu ai exagerat...mai ales daca fenomelul se repeta..o data este de inteles..de mai multe ori..deja da de banuit..V-ati fi despartit mai tarziu, cand descopereai de ex..ca esti insarcinata..sau ca el e casatorit si a ascuns cu dibacie..faptul...
erika9
Postat pe 19 Decembrie 2009 19:10
Si eu zic ca nu a exagerat!Dar, in favoarea Lui.Daca gelozia poate merge pana acolo, atunci mai bine spui "stop joc"!Altfel ar putea in timp sa atinga cote alarmante si chiar periculoase.
100101
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:02
De la: kyru, la data 2009-12-18 22:01:29
De la: healthy010354, la data 2009-12-17 23:30:47
De la: kyru, la data 2009-12-15 21:03:20
pai de ce ai intrat in telefon, daca era al omului?urat gest!



ce haios esti! de ce sa nu-si permita sa se uite in telefon? dar cand are grija de el are dreptul?
se vede ca esti un rasfatat!

rasfatat, eu?cine draq sa ma rasfete si pe mine?doar daca nu, doamnele de pe "ceaiuri pentru zona intima"!



nu te cred. pari un barbat destul de sigur pe tine si stilat. nu femeile de pe ambalaje iti acorda atentie. esti o fire vesela. sigur esti iubit. altfel nu ai avea un spirit vesel
kudika182838
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:06
Mie mi se pare un pic cam exagerat. din punctul meu de vedere o relatie se bazeaza in primul rand pe sinceritate si incredere. prietenul meu este foarte ocupat si suna la el telefonul mai ceva ca la orange si primeste foarte multe mesaje, si de multe ori nu am dispozitia necesara sa ascult conversatii lungi despre aceleasi lucruri si seara de multe ori imi doresc sa-l inchida si sa fie numai al meu, dar fara speranta. il pune pe silent dar nu-l inchide niciodata. numarul lui apare pe mai multe site-uri si primeste niste mesaje de la anumite "doamne" de se mira si el pana unde poate ajunge prostia omului, le pastreaza in tel si eu le citesc si ma amuz, dar am incredere in barbatul de langa mine si nu as putea sa ma supar pt un tel.
sweety_ana
Postat pe 19 Decembrie 2009 21:19
De la: semele_28, la data 2009-12-05 13:42:39m-am despartit de barbatul pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...


Du-te dracului de panaramã ...
Olt
Postat pe 19 Decembrie 2009 21:50
o data ce avea mereu telefonul inchis sigur avea ceva de ascuns..dar sa stii k asa cum se zice minciuna are picioare scurte..trebuia sa ceri explicatii
fata_healthy
Postat pe 19 Decembrie 2009 21:53
bine i-ai facut idiotului. problema pe care o mai vad eu este: De ce iti mai pui problema daca ai exagerat sau nu? Oricum pentru el nu conteaza.

Asa ca raspunsul este: NU ai exagerat!
aristodeea
Postat pe 20 Decembrie 2009 01:00
De la: healthy010354, la data 2009-12-19 20:06:13
De la: kyru, la data 2009-12-18 22:01:29
De la: healthy010354, la data 2009-12-17 23:30:47
De la: kyru, la data 2009-12-15 21:03:20
pai de ce ai intrat in telefon, daca era al omului?urat gest!



ce haios esti! de ce sa nu-si permita sa se uite in telefon? dar cand are grija de el are dreptul?
se vede ca esti un rasfatat!

rasfatat, eu?cine draq sa ma rasfete si pe mine?doar daca nu, doamnele de pe "ceaiuri pentru zona intima"!



nu te cred. pari un barbat destul de sigur pe tine si stilat. nu femeile de pe ambalaje iti acorda atentie. esti o fire vesela. sigur esti iubit. altfel nu ai avea un spirit vesel

WOOOW!...de la botezul meu, n-am mai fost invaluit de atata simpatie!Ma simt magulit.De fapt, ce zic eu magulit, sunt topit de-a dreptu! da`cu spiritul vesel ai nimerit bine.In toate este si ceva de ras.Doar ca trebuie sa nu avem mari pretentii, la ce ne ofera viata.Am mai zis; sa mai luam si asa cum le primim!La urma urmei, nu-i decat o amarta de viata.Noi suntem deasupra ei!
100101
Postat pe 20 Decembrie 2009 09:54
De la: aristodeea, la data 2009-12-20 01:00:35bine i-ai facut idiotului. problema pe care o mai vad eu este: De ce iti mai pui problema daca ai exagerat sau nu? Oricum pentru el nu conteaza.

Asa ca raspunsul este: NU ai exagerat!

Asa-asa! zdrobeste-l! omoara-l! taie-i capul idiotului!!! si maine ce faci? iei altul la rand?
100101
Postat pe 20 Decembrie 2009 10:08
Nu raspund niciodata la telefonul sotului pentru ca am incredere in el.Sentimentul este reciproc.O casnicie nu poate rezista numai cu iubire.Mai trebuie incredere si respect.Eu cred ca ti-ai facut singura rau.Sa il parasesc pentru ca are telefonul inchis? Dar daca il vezi pe strada sau la o terasa cu o femeie cei mai faci? Deja imi inchipui ce scenarii ti-ai imagina.Eu nu vad nimic rau daca sotul meu converseaza cu o femeie.Intr-o relatie fiecare trebuie sa aiba o anumita libertate.A sufoca partenerul e o greseala grava.Cum vrei sa te considere cea mai frumoasa,cea mai inteligenta,cea mai cea,daca nu-i dai posibilitatea sa faca comparatii cu alte femei? Iata un caz in care tehnica ne aduce si deservicii. Am 30 de ani de casnicie si unul din secretele mentinerii unei casnicii este aceea de a nu lasa monotonia sa se asterna peste ea.Surprinde-ti partenerul cu ceva placut,ori de cate ori crezi ca flacara incepe sa se stinga.Reusita este sigura!
karlla57
Postat pe 20 Decembrie 2009 11:51
...mare pacat ca unele femei sunt dispuse sa tolereze multe numai pt a pastra o relatie sau o casnicie de fatada...de ce numai femeia trebuie sa se chinuie mereu sa salveze ceva de frica ca intervine monotonia?...
multumesc tuturor pt timpul acordat subiectului,m-a ajutat sa dau verdictul...
kudika007253
Postat pe 20 Decembrie 2009 12:26
pai dak si-l inchidea intentionat inseamna ca nu te iubea. El este cel care a exagerat.
alexia24
Postat pe 20 Decembrie 2009 12:32
De la: Olt, la data 2009-12-19 21:50:34
De la: semele_28, la data 2009-12-05 13:42:39m-am despartit de barbatul pe care il iubesc pt ca isi inchidea telefonul mereu...


Du-te dracului de panaramã ...


foarte subtil si tolerant! pt tine probabil femeia nu-i panarama daca face tot ce vrei si accepta sa fie umilita... panarama esti probabil tu, si cine sta cu tine o face de frica!
camiflorea
Postat pe 20 Decembrie 2009 13:37
normal ca ai exagerat dragostea nu consta intrun telefon sunt lucrury mult mai importante decat astea si puteai sa vb cu el pe mes sau sa mergy la el eu zic sa uity tot si sa o luaty de la capat ar fi cel mai inteligent lucru daca il mai iubesty
healthy004612
Postat pe 20 Decembrie 2009 15:20
De la: Doreen, la data 2009-12-19 08:25:52 Minti ca un popa de tara ! Cum sa-l iubesti ? Tu oare stii ce-i iubirea ?!...Cum sa te desparti ptr ca are telefonul mereu inchis ? Pot fi " n " motive ptr care poti tine telefonul inchis ! Cei ce lucreaza in securitatea statului,in protectie si paza sau cei ce lucreaza non-stop cu publicul isi tin telefonul obligatoriu inchis !!! Sau poate bateria mobilului este slaba sau ...cate si cate motive ,dar in nici un caz nu poti termina cu iubitul daca-l ...IUBESTI !!! Asa ca...poti spune ca nu l-am iubit si ca sa scap de el imi trebuia sa ma leg de cel mai marunt motiv !!! Si am gasit motivul cu ...telefonul inchis !!! Ce ..hoata !


Se pare ca habar nu ai despre ce vorbesti....cei ce lucreaza in securitatea statului , SPP nu isi tin tel inchis....OBLIGATORIU DESCHIS....mai intereseaza-te....
cat despre faptul ca l-a parasit....excelent....cu siguranta avea ceva de ascuns
ireneire
Postat pe 20 Decembrie 2009 16:27
De la: karlla57, la data 2009-12-20 11:51:21Nu raspund niciodata la telefonul sotului pentru ca am incredere in el.Sentimentul este reciproc.O casnicie nu poate rezista numai cu iubire.Mai trebuie incredere si respect.Eu cred ca ti-ai facut singura rau.Sa il parasesc pentru ca are telefonul inchis? Dar daca il vezi pe strada sau la o terasa cu o femeie cei mai faci? Deja imi inchipui ce scenarii ti-ai imagina.Eu nu vad nimic rau daca sotul meu converseaza cu o femeie.Intr-o relatie fiecare trebuie sa aiba o anumita libertate.A sufoca partenerul e o greseala grava.Cum vrei sa te considere cea mai frumoasa,cea mai inteligenta,cea mai cea,daca nu-i dai posibilitatea sa faca comparatii cu alte femei? Iata un caz in care tehnica ne aduce si deservicii. Am 30 de ani de casnicie si unul din secretele mentinerii unei casnicii este aceea de a nu lasa monotonia sa se asterna peste ea.Surprinde-ti partenerul cu ceva placut,ori de cate ori crezi ca flacara incepe sa se stinga.Reusita este sigura!

pentru ca ai 30 de ani de casnicie si inca mai gandesti asa, cand multe femei, dupa doar 30 de ani etate, clacheaza, ma face sa-mi scot palaria in fatza ta!saru`mana, sa traiesti si la; cat mai multe femei ca tine!
100101
Postat pe 20 Decembrie 2009 17:51
Care este diferenta intre o musca si o femeie?
-Musca te sacaie doar vara.
anca_b
Postat pe 20 Decembrie 2009 19:59
kyru,as vrea sa-ti vad fata in momentul in care ti-ai vedea iubita ori sotia la terasa cu un altul...:)
kudika007253
Postat pe 20 Decembrie 2009 20:17
De la: semele_28, la data 2009-12-20 20:17:17kyru,as vrea sa-ti vad fata in momentul in care ti-ai vedea iubita ori sotia la terasa cu un altul...:)

Pai, iti zic eu ca ai fi surprinsa! Uite cam asa ar fi fatza mea Sigur, in urma cu 20 de ani, gandeam altfel. Acuma, sentimentul de gelozie, in mine, chiar a murit de tot! Ba mai mult, sunt mandru cand partenera mea starneste privirile si altor barbati, inseamna ca am nevasta frumoasa!
Ascultati la Kyru: Nimic nu-i mai nociv intr-o relatie decat gelozia! Vindecati-va de boala asta, nu subjugati partenerul/partenera si veti fi fericiti, intr-o relatie frumoasa! Nici eu n-am stiut asta de la inceputuri, dar macar voi, ce veniti din urma, nu mai repetati greselile altora.
100101
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:11
tu chiar nu vrei sa intelegi ca nu are de a face cu gelozia?...tu poti accepta langa tine o persoana care nu comunica numai cand doreste ea?...crede-ma ca dc ai fi fost in locul meu,nu ai fi avut atata rabdare cata am avut eu...dar te mai saturi de la o vreme ca tu sa oferi totul si celalalt nimic...
kudika007253
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:19
Sigur nu ai exagerat Cand un barbat face astfel de chestii e clar ca nu-i pasa de tine, dar nu numai atat, nici macar nu te respecta ca de iubit nici vorba. Inseamna ca e genul de barbat care de obicei nu respecta femeile ci doar le foloseste. Asa ca draga mea, acel barbat nu merita sa-ti pierzi timpul cu el. D-ai next, ca are balta peste si nu te lasa niciodata calcata in picioare de astfel de specimene. Nu-i mai raspunde niciodata la telefon. Sunt sigura ca vei gasi pe cineva care te merita, cu conditia sa sti sa te respecti pe tine insuti. Pune-te intotdeauna pe tine pe primul plan si vei vedea ca si ceilalti te vor respecta.
Sonyk
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:53
Foarte frumos karlla57 mi-a placut mesajul tau!Bv tie k ai reusit sa-ti intretii casnicia frumos!!!
Foarte bine gandit mesajul,am avut ceva de invatat din el avand in vedere k eu sunt cam geloasa.pupici
bellaaa_healthy
Postat pe 21 Decembrie 2009 10:58
Cred ca unele persoane de aici nu stiu ce este iubirea .Iubirea e sentimentul acela cand daruiesti din tot sufletul si nu astepti nimic in schimb. Iar atunci cand am spus ca imi surprind partenerul cu ceva placut, nu o fac din disperarea de a avea statutul de femeie casatorita ci pentru ca pur si simplu imi place sa o fac.Atunci cand apare o problema in cuplu,putine sunt cazurile cu un singur vinovat.Multe se pot rezolva prin comunicare,pentru ca asa afli raspunsurile la toate intrebarile,asa afli ce ii place sau ce il deranjeaza pe cel cu care convetuiesti.
Si mai este un lucru de care trebuie sa tinem cont.Sfarsitul unei relatii inseamna o usa inchisa in trecut si o alta deschisa in viitor.Problema este sa reusim sa ne vindecam ranile si sa privim cu optimism spre viitor.
karlla57
Postat pe 21 Decembrie 2009 15:07
Poate nu isi dorea sa il deranjezi! Foarte bine ai facut, vei gasi cu siguranta pe cineva disponibil! Nu merita sa iti pierzi vremea cu cineva care nu are timp pentru tine! Stai linistita, ai procedat corect! Daca isi inchidea mereu telefonul cu siguranta avea ceva de ascuns!
foxglove
Postat pe 21 Decembrie 2009 15:20
sml, atunci e clar ca nu a fost doar faza cu telefonul inchis, au fost si altele, din cate scrii tu. cu restaurantul sau terasa daca sunt cu un barbat aratos nu inseamna neaparat inselat, poate e un colaborator cu care sunt la un pranz de lucru. cred ca toate astea se intampla pentru ca nu este prietenie in cuplu. sunt momente in care poate trebuie sa explici: "ma simt asa..., am motive sa ma indoiesc?" si te uiti in ochii celuilalt cand raspunde.

pare simplu si chiar este simplu: daca nu are nimic de ascuns te vei simti foarte linistita dupa raspunsul lui. daca avea ceva de ascuns si vrea sa schimbe va folosi ocazia pentru a spune adevarul. daca minte o vei vedea, cunoscandu-l prin limbajul corpului si voce. daca nu comunici iti faci doar filme: dar daca, cine stie, dupa parere voastra etc.
eleain
Postat pe 21 Decembrie 2009 15:39
NICI CHIAR ASA DAR TOTUSI CUMVA TREBUIE SA SE CONVINGA FATA DACA A FACUT BINE SAU NU.DACA EL NU-I DA NICI O EXPLICATIE??/
healthy005657
Postat pe 21 Decembrie 2009 16:36
De ex;stau pe forum si va citesc opiniile,repet opiniile.Asta inseamna ca imi insel sotia?Faptul ca discut pe mes sau ne trimitem mesaje,unele constructive,altele de incurajare,etc....asta inseamna ca-mi insel sotia?Ca ne trimitem pupici unii altora,asta inseamna ca-mi insel sotia?Nu,pur si simplu o consider socializare.Dar si eu am patit asta.Trebuia sa raspund la tel cand avea ea chef.De ce?Devine de-a dreptul agasanta aceasta problema.De ce face treburi din astea?Ca sa ma enerveze?Aaaa!Daca nu raspund inseamna ca sunt cu amanta...?Bravo! Ganditi perfect!Daca se schimba datele problemei si atunci cele care nu vor sa raspunda sunteti voi.Banuielile,asupra cui ar pica?Pe voi,adica pe femei,in general,nu v-ar deranja lipsa de incredere a sotului?Si sunt multe altele de reprosat.Dar de obicei femeia este victima,iar noi barbatii suntem nemernicii,nesimtitii,cei lipsiti de sentimente si multe altele.Noi barbatii cand o sa fim recunoscuti drept victime?De ce intotdeauna greseste numai barbatul?Oare nu cumva sunt si femei care gresesc,si chiar foarte tare sau foarte des?
pescarul_healthy
Postat pe 21 Decembrie 2009 17:18
Ca si o completare,as vrea sa mai adaog,ca nu ma astept sa m-i se dea dreptate,dar stiu ca de obicei sa ma astept la pareri contra si chiar jigniri.Daca toate femeile s-ar desparti de soti din cauza telefonului,a internetului etc,atunci nu stiu daca mai aveti nevoie de noi.Otraviti-ne,luati-ne viata,stati fara barbati pana la adanci batraneti,sa traiti linistite si fericite in lumea voastra,a femeilor.Nu uitati!Nimeni nu este perfect!
pescarul_healthy
Postat pe 21 Decembrie 2009 17:24
nu-l poti obliga sa-ti dea explicatii, nu poti obliga pe nimeni sa faca nimic. daca doreste, iti raspunde. mie imi vine greu sa cred ca o persoana deschide un subiect in mod civilizat, fara agresivitate sau aroganta si i se raspunde cu tacere.
eleain
Postat pe 21 Decembrie 2009 17:31
De la: eleain, la data 2009-12-21 17:31:48nu-l poti obliga sa-ti dea explicatii, nu poti obliga pe nimeni sa faca nimic. daca doreste, iti raspunde. mie imi vine greu sa cred ca o persoana deschide un subiect in mod civilizat, fara agresivitate sau aroganta si i se raspunde cu tacere.

...in sfarsit cineva care intelege cum decurg lucrurile...caci asa au decurs mereu...si cand eram "impreuna",el era absent...inafara de un "te sarut!" din cand in cand si "somn usor!"in fiecare seara timp de 6 luni,altceva nu puteai scoate de la el...rareori cand se juca pe tel meu si nu il refuzam caci imi era dor de el...nu cred ca cineva care iubeste se poate multumi cu atat la infinit...aveam practic o relatie pe telefon...si asa imi parea putin,dar ca il mai si inchidea...disparea cu zilele,dar nu se culca fara sa imi scrie pe tel "somn usor!"...nu stiu de ce nu m-am multumit cu atat...poate ca am exagerat...nici eu nu mai stiu...
kudika007253
Postat pe 21 Decembrie 2009 18:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SE VA DESCHIDE CLINICA FERTILIA IN BUCURESTI 1 De la: valy87 6 Iulie 2011 17:42
RE! 1 De la: 31 Decembrie 2016 13:23
Expunerea la prea multe radiatii (radiografii, tomografii) 9 De la: mimy75 10 Iunie 2016 08:47
Dragoste sau cariera? 30 De la: camiflorea 23 Ianuarie 2010 08:08
hepatita b cu virus 14 De la: office_salinasusesi_ro 2 Martie 2010 23:17