Setari Cookie-uri

sunt atat de nehotarata....ajutati-ma va rog cu un sfat nu stiu ce sa fac...

buna am o problema poate multe dintre voi ma veti judeca dar asta nu conteaza...sunt casatorita de 4 ani si am o fetita de 1 an.am avut o casnicie ok pana acum 2 ani..cand sotul meu a inceput sa fie obosit si fara chef de nimic.. nu iesim nicaieri nu il intereseaza nimic decat bani...i-ar numara de 1000 de ori pe zi a devenit din econom-zgarcit avar..parca nu se mai satura de bani.nu ma baga in seama decat atunci cand are nevoie de mine si numai imi reproseaza tot....nu ne-am sarutat de multtt timp si nu m-a tinut de mana tot de ff mult timp.cersesc afectiunea lui...acum ceva timp am intalnit pe cine va ...am ajuns sa traiesc o viata dubla..una cu sotul meu in care plang si de care sunt satula si una in care zambesc si traiesc ,,,,,ce sa fac? cum sa fac? aveti careva vreun sfat?? multumesc
raisa0510
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:08
Nu te judec, dimpotriva, te inteleg si imi para rau ca treci printr-o situatie neplacuta. E grea patima banului si mai greu scapi de ea. Gandeste-te la tine in primul rand si la fericirea ta. Sunt sigura ca orice varianta e mai buna decat sa ajungi sa cersesti afectiunea celui de langa tine, fie el chiar si sot.Eventual, inainte de a lua decizia finala, incearca sa ai o discutie cu el, foarte transanta, poate isi va reveni din cauza unui soc provocat de un posibil divort.
zuzuc
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:35
Buna!! Nu te condamna nimeni...nimeni nu are dreptu asta..Parerea mea este sa ai o discutie f serioasa cu el sa-i spui tot ce te doare..si daca nu se schimba amenintal cu divortu poate asa il speriii si il determini sa-ti acorda mai multa atentie. Gandeste-te bine ce vei face...ca nu poti stii daca relatia cu celalalt este una serioasa si daca te accepta cu copil...Trebuie discutat in prealabil cu sotul tau si dupa cu celalalt...sa nu ramai singura...Iti doresc multa fericire indiferent de deciza care o vei lua! GANDESTE-TE DE 2 ORI INAINTE SI PUNELE IN BALANTA!
Oana25_healthy
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:05
Buna!! Nu te condamna nimeni...nimeni nu are dreptu asta..Parerea mea este sa ai o discutie f serioasa cu el sa-i spui tot ce te doare..si daca nu se schimba amenintal cu divortu poate asa il speriii si il determini sa-ti acorda mai multa atentie. Gandeste-te bine ce vei face...ca nu poti stii daca relatia cu celalalt este una serioasa si daca te accepta cu copil...Trebuie discutat in prealabil cu sotul tau si dupa cu celalalt...sa nu ramai singura...Iti doresc multa fericire indiferent de deciza care o vei lua! GANDESTE-TE DE 2 ORI INAINTE SI PUNELE IN BALANTA!
Oana25_healthy
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:05
am incercat sa vb cu el dar zice ca nu sunt normala ca nu il inteleg ca munceste foarte mult si inafara de asta a inceput sa imi interzica sa ma duc la parinti mei...ai voie doar de 2 ori pe saptamana si sunt multe altele de ex in pat el isi face treaba fara sa ii pese daca eu sunt sau nu ok....
raisa0510
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:17
Imi pare tare rau...dar iniferent ca munceste su nu...pana la urma nu esti "masina de facut sex"nu? Si ce treaba au parintii tai cu voi?? daca te duci la ei cu ce il deranjeaza?? Cred ca are o problema...ori are pe alta...ori e batut in cap si nu vrea sa inteleaga
Oana25_healthy
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:50
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:45
daca gasesti raspunsul la aceasta probleba il vreau si eu , eu joc rolul barbatului care o face fericita ...
healthy006513
Postat pe 8 Februarie 2010 13:23
nimeni nu este in masura sa te judece dar ai incercat tot ce se putea cu sotul tau inainte sa te bagi in alta relatie? poate ca nici tu nu il mai iubesti ,sti cum se spune barbatul se da dupa femeia de langa el ,daca si tu ai fost indiferenta la tot ce se intampla si ai lasat totul asa poate ca nu il mai iubesti ,nush ce sa zik ,tu sti cel mai bine ce se intampla de fapt in fam ta dar xce pe lumea asta se poate discuta si nu cred ca el este chiar asa absent in comunicare ,tind sa cred ca tu ai crezut ca asta e o rezolvare si te-ai bagat in alta relatie ,in fine este viata ta si tu alegi cum sa o traiesti dar merita incercat xce sa nu iti strici casnicia mai ales cane e vb si de un copil la care trebuie sa te gandesti in primul rand .nuami bn
healthy009146
Postat pe 9 Februarie 2010 08:38
nu esti masina de facut sex in primulk rand trebuie sa ii spui asta si at la momentul portivit ,daca tu stai ... ca el sa iti daca treaqba ... si nu zici nimik parerea mea este ca el crede k nu te deranjeaza acest lucru si at continua sa faca la fel .discuta despre treaba asta pt k santeti oamnei nu roboti nu va traiti viata mecanik ,afla daca mai exista sentimente intre voi si daca totusi nu asta e divorteaza de el si traiesteti viata .k ai doar una si e pacat sa o traiesti asa ink ceva uitam sa te intreb ..te intereseaza mai mult banii lui ,sit financiara?macar asa de curiozitate dc mai stai cu el ,k trebuie sa existe un motiv ,ai grija de tn si de copil si lamureste probl kre te apasa . bafta multa in tot ceea ce vei face .
healthy009146
Postat pe 9 Februarie 2010 08:44
Discuta cu baiatul cu care traiesti acea poveste de dragoste,spunei ca vrei sa divortezi sa fi-ti impreuna(inclusiv cu copilasul),si urmareste-i reactia.Daca reactia este pe masura asteptarilor,sti tu ce e mai bine de facut.Ramai cu cel care te face fericita.Imi pare rau ca te sfatuiesc sa divortezi,dar pare a fi cea mai buna solutie.
cami_goanga10
Postat pe 12 Martie 2010 08:46
INAINTE DE A INCEPE SA SCRIU, VA CER SCUZE PENTRU EVENTUALELE GRESELI DE ORTOGRAFIE. VA MULTUMESC
Nu esti de CONDAMNAT ESTI DE ADMIRAT.Sa sti ca, un barbat insala din prostie, adica, insala ca asa la auzit el pe colegu, pe varu, pe , pe.....pe.... ca face. Si ca, daca nu iti inseli iubita, nevasta, macar o data in viata, inseamna, ca nu esti barbat.Sunt barbati care isi insala si amanta, ca da bine.
Iar o femeie insala premeditat. Insala atunci cand nu mai are acasa ce isi doreste. Casnicia si viata langa un barbat, pentru o femeie nu inseamna alceva DECAT SIGURANTA. FEMEIA PRIN CONSTRUCTIA EI ARE NEVOIE DE SIGURANTA. PENTRU CA, DACA SE ZICE CA , BARBATUL ESTE STALPUL CASEI (asa o fi ) FEMEIA ESTE ACOPERISUL. IAR DACA N-AI ACOPERISUL BUN STALPUL NU MAI CONTEAZA. Iar Aristotel spunea " O femeie buna te face fericit, iar o femeie rea, te face filozof". Nu tin prelegeri pentru femei. Dar vreau sa iti arat, cat de mult contezi tu. Daca sotul tau te vede doar ca pe un obiect, care poate fi manevrat si folosit dupa bunul lui plac, ai doua posibilitati.
1 - DIVORTEZI dar iti asumi toate consecintele divortului, partaj, lupta pentru custodia copilului, jicniri in public, amenintari, etc UN DIVORT NU E FRUMOS.
SAU
2 - ITI CONTINUI VIATA DUBLA, avand grija sa nu simta sotul ca tu calci in strachini.Si poate intr-o zi se satura de adunat bani, oboseste de munca, ridica ochii si te vede langa el inca infloritoare, iar un obosit, iar cand te va intreba "cum de ai ramas tu asa frumoasa si sunt asa de obosit????" sa ii raspunzi chiar daca iti este greu "am incercat sa raman asa pentru tine dragul meu". Si numai tu sa sti cat de mult iti doresti sa fie asa.
Bunica mea ma invatat sa fiu femeie, sa fiu frumoasa pentru mine. Are o vorba bunica mea "femeia trebuie sa fie femeie si in baie cand e singura, esti frumoasa pentru tine ATAT"
asa este suntem ceia ce suntem pentru noi si prin noi. Dar avem nevoie de ei pentru SIGURANTA SI PROCREERE.
ESTI DE ADMIRAT
NU POT SA FAC DECAT SA MA ROG LA DUMNEZEU SA IEI HOTARAREA INTELEAPTA.
AI GRIJA DE TINE SI DE SUFLETUL TAU. LUI SI TIE VEI DA SOCOTEALA CUM SI AI FACUT IN VIATA ASTA. NU SOTULUI TIE. IAR VIATA E PREA SCURTA SA NE BATEM JOC DE EA.
healthy013618
Postat pe 12 Martie 2010 21:02
Buna tuturor celor care citesc ! Esti foarte de inteles, draga mea. Nu te judeca nimeni pentru ceea ce faci. Totul e ca amantul tau sa nu fie si el intr-o relatie si in felul asta sa o afectezi pe partenera lui ! Dar in rest, nu e o problema sa ai viata dubla avand in vedere nemultumirile din mariaj. Ai doi barbati si iei de la fiecare ceea ce ai nevoie. Asta nu va dura o vesnicie ! Pana la urma ceva se va alege. Referitor la sot, lasa-l in pace. Ignora-l total dar fara sa-si dea seama! Fara sa-l jignesti...Cu timpul va simti nevoia de tine si va veni singur. In pat refuza-l politicos spunandu-i exact care este problema. Ca vrei si tu sa te simti bine, ca nu esti masinarie! Si toate astea cu calm, cu zambetul pe buze, fara cearta! Pana la urma va intelege, iar tu simte-te bine cu amantul pana se va trezi el! Eventual ca sa eviti cearta compune-i cate o scrisoare lunar in care sa-ti exprimi oful fara sa-i faci reprosuri, fara sa-l acuzi! Cu explicatiile pe care le consideri tu si tinand cont de slabiciunile lui; ca tu il cunoasti cel mai bine. Noi te sfatuim dar din perspectiva barbatului nostru. Al tau e altfel. Decide mai tz!!! Deocamdata gusta viata asa cum este ea si bucura-te de tot ce te inconjoara. Incearca sa ai intelegere si fata de el. Poate munceste ptr copil, ptr voi toti. Ptr viitorul copilului. Ii va trebui si lui o casa mai tz. Mie parintii nu mi-au oferit o casa si stau cu kirie la varsta asta ! Nu se stie ce e in mintea lui. Oricum e clar ca sta rau cu exprimarea odata ce nu te-a facut sa intelegi problema lui. Ori a facut o pasiune ptr munca. Lasa-l o vreme in pace! Si revino cu noutati. Asteptam ! :)
Plopia
Postat pe 15 Martie 2010 13:03
E cumplit prin ce traci.Dar oare schimbarea lui nu ti se datoreaza tie? ai fost destul de precauta, incit sa nu descopere ca tu iubesti pe alcineva? oare nu cumva sia dat seama sau poate chiar a descoperit asta si nu vrea sa-ti spuna? ai stat cu el de vorba mai serios, despre ce-ti doresti tu de la el, sal intrebi de ce sa schimbat brusc ? sa-ti spuna unde ai gresit ca sa te poti, corecta.
kudika098645
Postat pe 15 Martie 2010 13:16
prietenul meu are o vorba la inceput e totul frumos, dupa care femeia-i baga-n cap barbatului ca banii sunt importanti. dupa ce el se apuca sa munceasca asiduu ca nebunul, femeia-si gaseste amant, ocazie cu care-i spune sotului ca "nu DOAR banii sunt importanti".

e chestiune de alegere. foarte rar barbatul este ambele lucruri. daca alegi sa traiesti boem si cu multa "atentie" din partea barbatului, nu te astepta sa ai o casa frumoasa, masina de intors capul pt ca toate veniturile voastre vor merge pe cheltuieli si lucruri de pus pe masa. dupa cum nu te poti astepta ca un barbat care incarunteste din cauza lucrurilor care se amana, a furnizorilor de platit si a banilor de recuperat sa "navaleasca" pe tine de cum intra pe usa.




eleain
Postat pe 15 Martie 2010 13:24
De la: raisa0510, la data 2009-10-15 14:08:50 buna am o problema poate multe dintre voi ma veti judeca dar asta nu conteaza...sunt casatorita de 4 ani si am o fetita de 1 an.am avut o casnicie ok pana acum 2 ani..cand sotul meu a inceput sa fie obosit si fara chef de nimic.. nu iesim nicaieri nu il intereseaza nimic decat bani...i-ar numara de 1000 de ori pe zi a devenit din econom-zgarcit avar..parca nu se mai satura de bani.nu ma baga in seama decat atunci cand are nevoie de mine si numai imi reproseaza tot....nu ne-am sarutat de multtt timp si nu m-a tinut de mana tot de ff mult timp.cersesc afectiunea lui...acum ceva timp am intalnit pe cine va ...am ajuns sa traiesc o viata dubla..una cu sotul meu in care plang si de care sunt satula si una in care zambesc si traiesc ,,,,,ce sa fac? cum sa fac? aveti careva vreun sfat?? multumesc



MA DA NIMENI NU TE JUDECA, IA HAI SA FI SI JUDECATA SI STI DE CE, PENTRU CA ESTI O HAHALEA MARE, PAI DACA AI AVUT PROBLEME DE CE NU AI VORBIT CU EL INAINTE SA TI-O TRAGI CU MARTALOGUL ALA SI DACA NU EXISTA CALE DE IMPACARE SAU SOLUTIONARE A PROBLEMELOR ERA OK SI ITI DADEAM DREPTATE, SA-I DAI DRUMUL PASARICII, BINE CA FRAIERUL TRAGE CA SA AVETI UN TRAI BUN SI SA TE FURAJEZI BINE SA AI FORTA SA TI-O TRAGI CU AL TII. SA NU CUTEZATI CAREVA SA MA CONTRAZICETI MAI ALES DINTRE ALEA CARE NU "JUDECA" CA SI VOI SUNTETI LA FEL SI GANDITI LA FEL HAHALELELOR CA ALTFEL NU VA POT SPUNE, DOAR CU PASARICA GANDITI. SA-I SPUI COPILULUI TAU CA TI-AI INSELAT SOTUL INAINTE SA VB CU EL SI CA ESTI O USURATICA, ORICUM PREA FRUMOS AM VB CU TINE SI AM TINUT CONT CA SUNTEM PE UN FORUM. VAI CE MAI ENERVAT FEMEIE



sarpele
Postat pe 15 Martie 2010 23:20
vai ce sarpe rau...cat venin!!!...dar imi place cum iai spuso...bravoooooo:P:D data viitoare sa o calci cu masina:P
k_mizi
Postat pe 16 Martie 2010 01:21
SERPISOR SIGURRRRRRRRR ESTI BARBAT.
Decele mai multe ori adevarul este la mijloc. De ce judeci fara sa sti adevarul???? de ce ridici piatra fara sa fi sigur de ce sti?????????? de ce lovesti fara sti precis ca merita o lovitura???????????????
Asa cum am mai spus, BARBATII INSALA DIN PROSTIE IAR FEMEILE PREMEDITAT.
Eu zic sa te mai gandesti.
si mai vorbim.........
healthy013618
Postat pe 16 Martie 2010 17:34
De la: raisa0510, la data 2009-10-15 14:08:50 buna am o problema poate multe dintre voi ma veti judeca dar asta nu conteaza...sunt casatorita de 4 ani si am o fetita de 1 an.am avut o casnicie ok pana acum 2 ani..cand sotul meu a inceput sa fie obosit si fara chef de nimic.. nu iesim nicaieri nu il intereseaza nimic decat bani...i-ar numara de 1000 de ori pe zi a devenit din econom-zgarcit avar..parca nu se mai satura de bani.nu ma baga in seama decat atunci cand are nevoie de mine si numai imi reproseaza tot....nu ne-am sarutat de multtt timp si nu m-a tinut de mana tot de ff mult timp.cersesc afectiunea lui...acum ceva timp am intalnit pe cine va ...am ajuns sa traiesc o viata dubla..una cu sotul meu in care plang si de care sunt satula si una in care zambesc si traiesc ,,,,,ce sa fac? cum sa fac? aveti careva vreun sfat?? multumesc

de 3 zile ma gandesc profund, la cazul tau! Uite o varianta : Ascunde-i banii! Toti! iar tu, cand vine el acasa, sa-l astepti in cwru gol! daca si atunci va merge prima data la locul cu bani sa-i numere, nu-ti mai bate capul cu el, dai liber...
Noah...incerca s`asha!
100101
Postat pe 16 Martie 2010 17:42
mareeeee dilema!!! : sotiile care muncesc mult se plang ca sotii nu le inteleg ca-s obosite si cer.... mereu... iar cele a caror soti muncesc si sunt ei obositi ... in loc sa.i inteleaga asa cum ar cere o femeie... ii inseala ... draga mea , sunt femei care au intr-adevar probleme in casnicie si totusi se zbat sa-si salveze familia.care ar fi problema?? atentia?? pai scuza-ma ca te intreb, dar tu muncesti? cred ca nu, ca nu ai mai fi avut timp de amant...ti-ar fi placut sa faca el asta?????? NUUUUU, sunt sigura , ai fi spus k trebuia sa incerce sa discutati prima data... AAA!!! si ink ceva, rolul de amant e placut pt. orice barbat... deh! primeste tot fara sa aiba nici o responsabilitate. dak ai deveni sotia lui ,ci nu amanta s-ar putea sa schimbe placa...
Adelyna84
Postat pe 16 Martie 2010 20:23
...cine stie, cunoaste. bravo Adel.! hai ca-mi schimb parerile despre tine. da` dc esti impotriva amantilor...cei neinsurati sa-si faca sepucu?

p.s. vezi ca iar ai tendinta sa faci postari prea lungi, si-mi obosesti creierul
100101
Postat pe 16 Martie 2010 20:42
ajutati mai femeia: da-mi mie draga banii si nu mai aveti prb ...daca nu are ce numara poate te baga in seama !...:))
k_mizi
Postat pe 16 Martie 2010 20:48
baaaai...mai m-am gandit grea problema are femeia asta. grea viata cu mutu ala ce numara seara de seara banii. dar de ce oare? o fi ca-i imprastie dumneaei mai repede de cum ii aduna el? ca pe la noi este un slagar; din cocos nu faci gaina/ nici din curbba gospodina.

100101
Postat pe 16 Martie 2010 21:04
oare sotul cate amante are?????? nu-mi spune ca e cuminte ca ce parinti denaturati...da doamne copii la prosti...si acum ma vor ataca cei din apararea poporului! saracuta, ce decizie grea, uffaa...
k_mizi
Postat pe 16 Martie 2010 21:05
De la: kyru, la data 2010-03-16 21:04:00baaaai...mai m-am gandit grea problema are femeia asta. grea viata cu mutu ala ce numara seara de seara banii. dar de ce oare? o fi ca-i imprastie dumneaei mai repede de cum ii aduna el? ca pe la noi este un slagar; din cocos nu faci gaina/ nici din curbba gospodina.




ma kyrule , amantul ala cere intretinere, vinoase si potoale ca altfel nu da randament, sala si masaje, acolo se duc banii palmasului si ea nu are atentie:))))) TRASA PE ROATA AR TREBUI





sarpele
Postat pe 16 Martie 2010 22:20
De la: healthy013618, la data 2010-03-16 17:34:16 SERPISOR SIGURRRRRRRRR ESTI BARBAT.
Decele mai multe ori adevarul este la mijloc. De ce judeci fara sa sti adevarul???? de ce ridici piatra fara sa fi sigur de ce sti?????????? de ce lovesti fara sti precis ca merita o lovitura???????????????
Asa cum am mai spus, BARBATII INSALA DIN PROSTIE IAR FEMEILE PREMEDITAT.
Eu zic sa te mai gandesti.
si mai vorbim.........



doamna ce vrei mai clar, nu stii sa citesti romaneste, scrie cumva ca a vorbit hahaleaua cu barbatul ei, apoi si-a tras-o cu martalogul ala si nu am citit eu bine ordinea?

PENTRU INTERVENTIA ASTA SA I SE TAIE CAPUL SAU NU.... SA-I CAUTERIZAM CLITORISUL






sarpele
Postat pe 16 Martie 2010 22:25
VEDETI SI VOI PE CINE "APARATI SI NU JUDECATI" VOI ACELE FRANZELE DE FORUM, ARE DREPTUL LA ALEGERE,ARSA PE RUG SAU DECAPITATA,CUM DORITI SA TERMINAM CU CRIMINALA?

CE I-A SPUS LA PALAMAS CAND A VENIT ALA ACASA, CA O DOARE STOMACUL SI NU SE SIMTE BINE? MARS HAHALEAUA


raisa0510
Avatarul lui raisa0510
15 mesaje
Membru din: 26/11/2007
Oras: Deva

Postat pe: 7 Ianuarie 2010, ora 13:16
Citeaza Raspunde

Poate multi dintre voi ma vor judeca ..poate aveti dreptate uneori ma judec si eu....sunt casatorita de 4 ani nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit
sarpele
Postat pe 16 Martie 2010 22:36
Adu-ti aminte ca exista un Dumnezeu deasupra. Si El are puterea sa rezolve orice lucru foarte imposibil de orice natura. Roaga-te lui Dumnezeu sa te calauzeasca. Si nu uita ca EL iti vrea numai binele!
allen_doc
Postat pe 17 Martie 2010 01:18
De la: sarpele, la data 2010-03-16 22:25:02
doamna ce vrei mai clar, nu stii sa citesti romaneste, scrie cumva ca a vorbit hahaleaua cu barbatul ei, apoi si-a tras-o cu martalogul ala si nu am citit eu bine ordinea?

PENTRU INTERVENTIA ASTA SA I SE TAIE CAPUL SAU NU.... SA-I CAUTERIZAM CLITORISUL








pai nu tu te plangeai pe un topic despre femei ca sunt rele si v-ar mutila pe voi bietii barbati intr-o clipa in scop de sterilizare??? lasa-ma sa ghicesc... ai putea raspunde ca viata te-a facut caine. ouch... asta a durut, asa-i? ehm adica te-a facut...sarpe









eleain
Postat pe 17 Martie 2010 20:37
De la: sarpele, la data 2010-03-16 22:25:02
De la: healthy013618, la data 2010-03-16 17:34:16 SERPISOR SIGURRRRRRRRR ESTI BARBAT.
Decele mai multe ori adevarul este la mijloc. De ce judeci fara sa sti adevarul???? de ce ridici piatra fara sa fi sigur de ce sti?????????? de ce lovesti fara sti precis ca merita o lovitura???????????????
Asa cum am mai spus, BARBATII INSALA DIN PROSTIE IAR FEMEILE PREMEDITAT.
Eu zic sa te mai gandesti.
si mai vorbim.........



doamna ce vrei mai clar, nu stii sa citesti romaneste, scrie cumva ca a vorbit hahaleaua cu barbatul ei, apoi si-a tras-o cu martalogul ala si nu am citit eu bine ordinea?

PENTRU INTERVENTIA ASTA SA I SE TAIE CAPUL SAU NU.... SA-I CAUTERIZAM CLITORISUL








SA-I CAUTERIZAM CLITORISUL... SA-I CAUTERIZAM CLITORISUL, LUMINATIA-TA! (numa`asta n-am mai facut-o in viata, si n`as rata ocazia pentru nimic in lume )
100101
Postat pe 17 Martie 2010 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE SANT CARCEII? 1 De la: alidentis@yahoo.com 26 Martie 2010 09:47
TERAPIA BOWEN 3 De la: kudika131763 10 Noiembrie 2011 08:31
pilula de slabit 121 De la: flory86 6 August 2013 15:53
mananc orice si slabesc 36 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:14
Vreau sa ma ingras 29 De la: claudya_elena21 12 Martie 2012 12:44