Setari Cookie-uri

Farmacodependenta

De cativa ani ma chinuie anxietatea. Tot de atunci schimb periodic medicatia, medicii, si starea mea se pare ca nu doreste sa se schimbe. Acum am alt medic (de patru zile) si tot de atunci stau la pat. Nu am putere si nici dispozitia de a face ceva.
Pe langa toate astea-i intristez pe toti din jurul meu.
Cum scap de nenorocitele astea de medicamente dupã ce opt ani au fost parte din viata mea?

garfield_healthy
Postat pe 19 Decembrie 2009 15:58

Vrei sa incercam IMPREUNA ? alte informatii despre mine ,vezi"sanoo" "Ceragem" "Bioptron" .Scrie-mi te rog detalii pe
e-mail:ioana.bobocea@yahoo.com
IOANA1947
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:13

Vrei sa incercam IMPREUNA ? alte informatii despre mine ,vezi"sanoo" "Ceragem" "Bioptron" .Scrie-mi te rog detalii pe
e-mail:ioana.bobocea@yahoo.com
IOANA1947
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:13

Vrei sa incercam IMPREUNA ? alte informatii despre mine ,vezi"sanoo" "Ceragem" "Bioptron" .Scrie-mi te rog detalii pe
e-mail:ioana.bobocea@yahoo.com
IOANA1947
Postat pe 8 Ianuarie 2010 18:13
De la: garfield, la data 2009-12-19 15:58:23De cativa ani ma chinuie anxietatea. Tot de atunci schimb periodic medicatia, medicii, si starea mea se pare ca nu doreste sa se schimbe. Acum am alt medic (de patru zile) si tot de atunci stau la pat. Nu am putere si nici dispozitia de a face ceva.
Pe langa toate astea-i intristez pe toti din jurul meu.
Cum scap de nenorocitele astea de medicamente dupã ce opt ani au fost parte din viata mea?


si eu am patit-o dupa ce am luat 3 ani la rand fara pauza Ansilan. Am reusit sa scap de dependenta si fara efecte devastatoare asupra organismului, psihicului cu o schema de reducere a tratamentului bine pusa la punct de mine, da ai citit bine( am fost la multi medici care nu m-au ajutat, nu au facut decat sa ma dea peste cap mai tare...anyway asta e alta poveste), plus am inlocuit pt o scurta perioada jumatate din doza redusa de ansilan cu un alt antidepresiv pe baza de plante mult mai slab...apoi am ramas intr-un final cu aceste din urma..pt ca in cateva luni sa nu mai iau nimik decat cand imi este rau.
Nu iti recomand sa faci ca mine, poate tie nu ti se potriveste insa asa am reusit eu...ce iti recomand insa este sa observi cu atentie ce ii face bine organismului si ce nu, daca mai adaugi si putina vionta sunt sigura ca vei reusi. Multa sanatate!
gangstergrl
Postat pe 25 Ianuarie 2010 12:59
De la: garfield, la data 2009-12-19 15:58:23De cativa ani ma chinuie anxietatea. Tot de atunci schimb periodic medicatia, medicii, si starea mea se pare ca nu doreste sa se schimbe. Acum am alt medic (de patru zile) si tot de atunci stau la pat. Nu am putere si nici dispozitia de a face ceva.
Pe langa toate astea-i intristez pe toti din jurul meu.
Cum scap de nenorocitele astea de medicamente dupã ce opt ani au fost parte din viata mea?

Buna!Cu multa,multa vointa,ajutor si sprijin din partea familiei,de tine depinde cel mai mult sa te vindeci,lupta pt tine si pt cei dragi tie.Multa sanatate si vointa iti doresc si nu uita,viata merita trait, de fiecare dintre noi depinde cum
51160
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:48
Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. Daca ai nevoie de sfaturi sau pur si simplu sa discuti cu cineva care sa te inteleaga ma gasesti la adresa de e-mail anastasia_imd@yahoo.com. Pupici si... nu uita, la un moment dat dupa o lunga perioada de furtuna, rasare si soarele :)
Iulia24_healthy
Postat pe 3 Martie 2010 16:32






Salina SUSESI Timisoara va ureaza PASTE FERICIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





*******************************************************************************************************
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 3 Aprilie 2010 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare despre Fortrans 3 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 15:48
CURS RELATIA PSIHOTERAPEUTICA: 27-29 NOIEMBRIE 2009 4 De la: bellaaa 18 Ianuarie 2010 22:38
important 2 De la: office_salinasusesi_ro 19 Februarie 2010 15:38
limfedem 1 De la: ale29rei 25 Februarie 2009 02:40
nodul de la injectii 12 De la: negoitamaria 9 Aprilie 2010 08:50