Setari Cookie-uri

IL IUBESC..IL URASC...IL VREAU...DAR SUFAR:(

Sigur ca tu esti singura in masura sa-ti hotarasti soarta,dar daca tot asa mare diferenta de varsta intre tine si sot si-ti mai face si necazuri deoarece e cartofor si tu esti asa indragostita si fericita cu alt barbat,de ce mai stai in cumpana?Eu cu sotul meu ne chinuim de 4 ani sa facem un copil si nu reusim.Si eu am facut un avort acum 10 ani si-l regret de fiecare data cand imi vine ciclul.Sa nu patesti ca mine.De atunci n-am mai putut ramane insarcinata niciodata.Imi pare rau ca nu am avut un ajutor de undeva,cineva care sa ma fi incurajat sa pastrez copilul.Si acum dau bani pe la doctori sa raman insarcinata.Am facut deja 3 FIV.Asa ca...Daca ma incuraja cineva sa nu fac nenorocitul ala de avort poate viata mea ar fi fost altfel.Cam atat.Succes!
roxy_healthy
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:30
Asa este cand inima este mai presus de ratiune, dar..........atata timp cat te gandesti ca posibilitatile financiare ale iubitului tau sunt mai mici decat ale sotului inseamna ca aici nu-i vb de iubire totala. Mai gandeste-te pana sa iei decizii din astea in nesiguranta, nu te juca cu viata unui ingeras!
lavinia77
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:13
Si placerea cere riscuri si urmari .Nu esti prima care trece prin asemenea aventuri ,in rest sa auzim numai de bine.
healthy010635
Postat pe 19 Ianuarie 2010 07:24
ciao,am vorbit cu sotul meu si m-a inteles ,a zis ca mergem inainte dar el mi-a raspuns,cred ca asta e destinul si nu ne putem pune conta,e de vazut al cui e copilul ,acum sper foarte mult sa fie totul bine si sa pot duce sarcina pina la bus sfirsit cu bine,eu va multumes la toti cei ce mi-ati stat alaturi nu cei ce au criticat si ei stiu cine sunt,eu nu inteleg ce cauta anumiti barbati pe astfel de site.isi dau parerea fara sa stie ce se simte cu adevarat,sunt uni care isi imagina doar dar nu toti,ok inca o data multumesc si o sa va tin la curet cu tot,sunt intradevar fericita,aaaaaa despre italian am vorbit si cu el inpreuna cu sotul (mi sa parea ca sunt intr-o telenovela)si o sa fie present pina cind o sa facem testul,dar va zic sincer cineva de sus ma iubeste si mi-a dat forta si curaj sa spun tot adevarul la amindoilucrurile astea se intimpla cind doua persoane nu converseaza intre ei,(exact cum mi s-a intimplat mie si sotului,si cind sotul trascura nevasta )nu am avut atenti din partea lui si asa au decurs lucrurile,la revedere si inca o data merci la toti
alis_healthy
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:01
De la: healthy011222, la data 2010-01-21 14:01:16ciao,am vorbit cu sotul meu si m-a inteles ,a zis ca mergem inainte dar el mi-a raspuns,cred ca asta e destinul si nu ne putem pune conta,e de vazut al cui e copilul ,acum sper foarte mult sa fie totul bine si sa pot duce sarcina pina la bus sfirsit cu bine,eu va multumes la toti cei ce mi-ati stat alaturi nu cei ce au criticat si ei stiu cine sunt,eu nu inteleg ce cauta anumiti barbati pe astfel de site.isi dau parerea fara sa stie ce se simte cu adevarat,sunt uni care isi imagina doar dar nu toti,ok inca o data multumesc si o sa va tin la curet cu tot,sunt intradevar fericita,aaaaaa despre italian am vorbit si cu el inpreuna cu sotul (mi sa parea ca sunt intr-o telenovela)si o sa fie present pina cind o sa facem testul,dar va zic sincer cineva de sus ma iubeste si mi-a dat forta si curaj sa spun tot adevarul la amindoilucrurile astea se intimpla cind doua persoane nu converseaza intre ei,(exact cum mi s-a intimplat mie si sotului,si cind sotul trascura nevasta )nu am avut atenti din partea lui si asa au decurs lucrurile,la revedere si inca o data merci la toti


ma bucur pt tine!!! Maica Domnului se roaga pt toti care au incredere ca Dumnezeu ne apara. esti o persoana norocoasa! sa aveti parte de mult bine si sanatate in viata!
kudika182838
Postat pe 22 Ianuarie 2010 12:19
Ai grija e posibil ca sotul tau sa stie ca este steril-ca nu poate face copii dar nu ti-a spus niciodata,din motivele lui...si tu ii zici ca e copilul lui,cum va reactiona stiind ca el nu poate face copii,de ce pana acum nu ai ramas niciodata insarcinata cu el?????
elena_2693
Postat pe 22 Ianuarie 2010 23:23
ciao elena,cred ca nu ai inteles ceeace am scris.eu i-am zis totul totului meu me legatura ce am avut cu italianul si nu e problema al cui este,important e sa fie sanatos.dar cind se naste o sa facem test DNA.eu am fost sincera cu amindoi,dar va zic sincer acest forum m-a ajutat enorm de mult,o zi buna la toti
alis_healthy
Postat pe 23 Ianuarie 2010 12:11
DRAGA MEA .AI F MARE GRIJA DE COPIL .MORALA MAI TIRZIU.CINE POATE DA PRIMUL CU PIATRA?
kudika091420
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:26
Bravo tie,chiar ca parca ar fi o telenovela.Ai fost cea mai tare la faza asta.Importanti acum sunteti tu si copilul,apoi mai vedeti voi.Poate ca sotul tau,asa cum a mai zis cineva,stie ca e steril si ii convine varianta asta.Bravo lui,atunci.Sa ne mai tii la curent cu viata ta neobinuita.Inca o data,esti de milioane.Mi-a placut tare mult cum ai rezolvat problema.
roxy_healthy
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:43
SUNT FERICITA PENTRU TINE DRAGA MA,ITI DORESC MULTA SANATATE SI SA AI GRIJA DE TINE SI DE BEBE DIN BURTICA,SA AUZIM NUMAI DE BINE SI ITI DORESC SA FII FERICITA,MULTUMESC CA AI POSTAT AICI .
raisa0510
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:45
Este incredibil mesajul tau.Imi pare rau ca nu l-am vazut pana acum...am trecut prin ceva asemanator( am iubit persoana cu care eram atunci),dar nu am aut curajul sa pastrez copilul si ma chinui cu sotul de 6 ani sa raman insarcinata.
Este f ciudat ca sotul tau accepta asa ceva...sper sa nu ai probleme mai tarziu.
Succces!
healthy011458
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:54
daca ai avut curaj sa te indragostesti de alt barbat de ce nu ai curaj sa divortezi??
crezi ca o casnicie nefericita e mai buna decat un divort?? iar in legatura cu copilil ,s-ar putea sa regreti toata viata...eu de ex. am fost nevoita sa fac avort pt. ca traiam cu un barbat care ma insela si ma batea si nu mai puteam trai asa, iar acum ca am intalnit iubirea vietii mele....nu mai pot ramanae insarcinata?? vezi cum e viata?? iti da ceva si-ti ia altceva.. gresesti mai mult traind asa in continuare sunteti amandoi nefericiti...iar cu sotul daca nu e bine de ce mai stai?? nu esti prima si nici ultima... toate trec si apoi vei regreta ceea ce NU ai facut ci nu ceea ce ai facut in viata..
Adelyna84
Postat pe 25 Februarie 2010 16:08
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:35
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:05
Buna la toate domnitele:P Fiecare din noi,inca din copilarie visam la un print pe un cal alb...intrun moment al vietii noastre credem k alesul inimii noastre este chiar langa noi,dar se poate sa ne fi inselat!?...dar gata alegerea cea mai buna pare a fi pirostriile si uite ca visul sa implinit...imbracata in rochie alba in ziua cea mare.Deciziile pe care le luam in viata uneori sunt priprite sau nu sunt cele mai corecte.Casatoria e un act sfant,o legatura intre 2 oameni care se iubesc si care is unesc destinele pana la sfarsitul vietii,indiferent de situatie!Dar ultimul cuvant il are inima care tinde sa cunoasc fericire infinitiva! Nu e nimeni de condamnat pentru asta,dar un nou inceput inseamna sa o iei din nou de la capat...sa construiesti din nou caramida cu caramida un nou camin si sa crezi intrun nou inceput!Trebuie sa crezi in tine si in fericirea ta,gura lumii e sloboda iar ea nu va face nimica decat sa te judece!
alis spunea ca nu au c cauta barbatii aici,dar dc nu este importanta opinia unui barbat mai ales ca noi cele de pe forum am aflat inaintea celui care ii incalzeste patul:P Comunicare si comunicare este importanta intro relatie si va citez acum ceva "DAM SFATURI CU GALEATA,DAR LE ACCEPTAM CU PICATURA!" DUMNEZEU te va lumi si iti va putere sa treci peste toate!!!Apoi noi nu suntem aici sa judecam pe nimeni iar poate ca multe din noi ne regasim aici in cuvintele tale,iar o vorba buna intrun moment greu e oricand bine venit!
MULTA SANATATE SI FERICIRE LA TOATA LUMEA!
candygirl_healthy
Postat pe 28 Februarie 2010 21:52
De la: raisa0510, la data 2010-01-07 13:16:56Poate multi dintre voi ma vor judeca ..poate aveti dreptate uneori ma judec si eu....sunt casatorita de 4 ani nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit


Daca te iubeste renunta la acea persoana pe care o are langa el,iar tu daca il iubesti atat de mult faci acelas lucru.Sunt multe cupluri care divorteaza,deci nu este nimic anormal.Casnicia ta nu este ok,probabil la un moment dat se va ajunge la divort si ce vei face atunci? Vei ramane singura ?Ai spus ca langa el ai petrecut cele mai frumoase momente din viata ta,poate ca el este sortitul..Imi pare f rau ca ai renunta la sarcina,sper sa ai puterea sa te refaci si sa incerci sa uiti acel moment.Poate ca ar fi fost un moment bun sa pui punct casniciei si sa incepi o noua viata langa omul iubit,copilas si viitorul bebe.Dar stiu ca este usor de zis,greu de facut,uneori imposibil.Daca ai decis sa intrerupi sarcina,daca nu renuntati la parteneri sa fi'ti impreuna,sfatul meu este sa vorbesti cu sotul tau,incercati sa reaprindeti flacara,sa te indragostesti din nou de el si sa fi'ti fericiti alaturi de copilasul ce-l aveti.Iti doresc din toata inima sa iei ce-a mai inteleapta decizie ,sa fi fericita si sa dispara umbrele alea de tristete din sufletel.>:D
cami_goanga10
Postat pe 28 Februarie 2010 23:46
Eu zic sa pastrezi copilul.El stie ca tu esti insarcinata cu copilul lui?
Asta cred ca e sansa ta la fericire, spunind-ui si sa va uniti destinele daca va iubiti asa mult.
kudika098645
Postat pe 28 Februarie 2010 23:54
TOPICUL CRIMINALELOR IN SERIE, SE MAI SI FELICITA SI SE SUSTIN PENTRU CE FAC:)))
sarpele
Postat pe 16 Martie 2010 22:45
nu te cunosc...dar imi pare ft rau pt tn...si eu am fost la un moment dat in aceeias situatzie numa k am av norocul sa nu fiu insarcinata...eu am 18 ani...deci dak eram nu stiu ce ma puteam face cu aceea fiintza nevinovata dar avort in nici un caz...te rog ai mare grij de el..si nu face greseala asta pt k Dumnezeu te vede draga mea...e un pacat ft mare...acel sufletzel nevinovat nu are nici o vina...in plus nici tu si iubitul tau nu avetzi nici o vina dak va iubitzi..iubirea este data de la Dumnezeu..de aceea tr sa invatzam sa iubim si in acelas timp sa fim iubitzi>>...eu ti-am scris care e parerea mea..dar draga mea e alegerea ta...sper sa iei o decizie buna...
kudika316563
Postat pe 25 August 2010 02:22
De la: kudika316563, la data 2010-08-25 02:22:06nu te cunosc...dar imi pare ft rau pt tn...si eu am fost la un moment dat in aceeias situatzie numa k am av norocul sa nu fiu insarcinata...eu am 18 ani...deci dak eram nu stiu ce ma puteam face cu aceea fiintza nevinovata dar avort in nici un caz...te rog ai mare grij de el..si nu face greseala asta pt k Dumnezeu te vede draga mea...e un pacat ft mare...acel sufletzel nevinovat nu are nici o vina...in plus nici tu si iubitul tau nu avetzi nici o vina dak va iubitzi..iubirea este data de la Dumnezeu..de aceea tr sa invatzam sa iubim si in acelas timp sa fim iubitzi>>...eu ti-am scris care e parerea mea..dar draga mea e alegerea ta...sper sa iei o decizie buna...


Nici nu ma mir ca la 18 ani ai avut asemenea " aventuri"
tu nici data de la topic nu o vezi, cum sa vezi " altele".
Fereasca bunul Dumnezeu!
stem_29
Postat pe 25 August 2010 08:36
credema stiu cum e.Sunt eleva dar am mam indraostit de cel mai bun prieten lam iubit eram topita.Dar cred ca lam sufokat prea mult ca stateam des impreuna el nu ma plakut si n u mia zis stia cal plak dar era mai bn daca vb cu mn si eram si eu mai bn.Acum el are prietena frumoasa din clasa a 8 a si de la cei mai buni prieteni din cauza fazei cu dragostea acum el ma uraste si eu nul mai suport sa vad ca se poarta asa cu mn.Trece pe langa mise si face misto fac si eu in gluma doar ca sa ne certam.Mereu imi zice cas geloasa.Dar intro zi cand sa luat de mn mam luat si eu de el,iar el mia facut un tam-tam de s-a auzit pana la etau 2 de la parterul scolii.Mi-a zis ca ma bag in viata lui.Ca-s urata de mori(toti imi spun cas superba)mi-a zis ca nu ma vrea nici ca colega cu toate ca inainte eram mai mici si ne intelegeam super.Mi-a zis niste vb care au durut.Si am plans la scoala toata ziua.El nu sia dat seama ca din cauza lui.Acum stau suvar si ma gandesc ca lam iubit 5 ani........si maine o sa ne batem si o sa ingit eu cuvintele dureroase.:((
kudika380587
Postat pe 1 Aprilie 2011 09:41
tu sincer nu ai inima.esti enervant rau cand te bagi asa peste tot.esti aici doar sa critici.veziti frate de viata ta nu te mai baga peste tot
danut_za
Postat pe 30 Aprilie 2011 14:07
mesajul de mai sus este pentru ENE
danut_za
Postat pe 30 Aprilie 2011 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor 4 De la: healthy002874 28 Februarie 2010 00:46
care este cea mai buna dieta? 8 De la: MissRainbow 25 Ianuarie 2012 10:46
cea mai buna ciocolata ? 23 De la: Ame_li 6 Martie 2012 12:56
Puificatorul de apa e-Spring 1 De la: healthy002883 30 Mai 2009 20:08
GNCPierdem in greutate eliminand excesul de lichide! 2 De la: GeorgianaBB 8 Iulie 2011 20:11