Setari Cookie-uri

IL IUBESC..IL URASC...IL VREAU...DAR SUFAR:(

Poate multi dintre voi ma vor judeca ..poate aveti dreptate uneori ma judec si eu....sunt casatorita de 4 ani nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit
raisa0510
Postat pe 7 Ianuarie 2010 13:16
De la: raisa0510, la data 2010-01-07 13:16:56Poate multi dintre voi ma vor judeca ..poate aveti dreptate uneori ma judec si eu....sunt casatorita de 4 ani nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit


nu te cunosc, dar te admir ca poti iubi! nu ucide frumosul copil care are viata prin tine. gandeste-te ca il iubesti pe acest om. e atat de frumos sa gasesti iubirea!
sunt convinsa ca in aceasta relatie nu a fost absolut nimic vulgar, nu au fost interese sau razbunare. Dumnezeu ne-a dat in dar iubirea! nu o ucide, da-i sansa acestui dar de iubure sa-ti lumineze intreaga viata! sa aveti o iubire frumoasa!!!
kudika182838
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:44
Draga , dar taticul ce spune ? Stie, este de acord cu intreruperea de sarcina?
Cum poti sa spui ca te condamni ca te-ai indragostit? De ce sa faci asa ceva cand majoritatea tanjim dupa dragoste ? Fii fericita pentru clipele traite.Cred ca te poti condamna ca ai ajuns in situatia de acum (la sarcina ma refer-se putea si fara).
Degeaba spunem noi pe aici sa pastrezi acest copil.Tu singura vei decide. Desii ar fi de preferat sa decizi cu el.....
cammel63
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:59
Am citit cu mare atentie ceea ce ai postat aici pe forum si doresc sa iti spun ca in procent de 80% am trecut prin aceeasi problema ca si tine cu doar ceva timp in urma.Nu iti cunosc situatia, dar sper ceea ce iti spun acum sa te ajute. Eu eram casatorita si pot spune ca aveam o casnicie destul de trainica...dar am intalnit pe cineva si pt prima data in viata mea am simtit ca am aripi..era dragostea..intr-o forma in care nu stiam ca exista. Din pacate si el era casatorit ca si mine...am incercat sa nu facem pe nimeni sa sufere (partenerii nostrii) dar ne iubeam ca doi nebuni. Sotului meu nu ii venea sa creada cand i-am spus ca vreau sa divortez...a fost un moment teribil de greu...dar simteam ca fara celalt mor.
Acum suntem casatoriti si avem si un copilas de doar 2 luni .
Deci daca el te iubeste, trebuie sa luptati si sa ramaneti impreuna. Nu este posibil sa renunti la acel ingeras mai ales ca e din dragoste.
Apropo si eu eram atat de confuza ca am scris pe site...fetele m-au sfatuit sa aleg dragostea ca sotul o sa se videce...si asa a si fost...acum si el urmeaza sa se casatoreasca...deci sper ca povestea mea sa iti fie de ajutor...si sa prinzi si tu si el curaj sa faceti o familie pt acel copilas care il ai acum in burtica.
Mult noroc
healthy010951
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:00
De la: raisa0510, la data 2010-01-07 13:16:56Poate multi dintre voi ma vor judeca ..poate aveti dreptate uneori ma judec si eu....sunt casatorita de 4 ani nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit

probabil faci avort ca sa nu te barfeasca lumea sau sa nu se supere sotul, dar trebuie sa fii constienta ca e un pacat mare si iti atragi foarte multe necazuri ulterior !
sab628
Postat pe 9 Ianuarie 2010 11:58
parerea mea este sa-ti traiesti viata la maxim daca crezi ca ai gasit adevarata iubire,iar despre copil e un lucru minunat de fapt cel mai minunat , dar decizia va apartine la amandoi , ce veti hotara . dar daca crezi ca el este fericirea ta lupta pentru el
gabriela_2907
Postat pe 9 Ianuarie 2010 13:51
Nu cred in coincidente.
Daca ai ramas insarcinata inseamna ca v-ati iubit atat de intens incat nu v-a mai interesat de nimeni, de nimic si implicit a fost o dorinta subconstienta de a avea un rezultat in urma iubirii voastre.
Nu stiu cum e sa faci avort si ce implicatii psihice poate avea, sa nu mai vorbim de cele fizice, dar eu cred ca vei regreta toata viata gestul tau.
Nimic nu poate fi mai frumos decat un copil rezultat din iubire.
blue_little_angel
Postat pe 10 Ianuarie 2010 15:40
daca mai pot sa spun ceva pentru ca vad ca suntem in 11, ti-as recomanda sa nu faci acest avort, am o prietena care a facut si la vreo 2 luni dupa aceea a ramas din nou insarcinata pentru ca nu mai putea de durere, tot timpul plangea si uite ca a avut o sarcina cu risc si l-a pierdut l 5 luni.eu am fost acum o sapt l dr si am un chist pe partea stanga si trompa dreapta inflamata din cauza unei raceli, dumnezeu stie cat de mult imi plac copii si cat ii iubesc, ca nu ma pot abtine sa zambesc cand ii vad, sunt lumina ochilor mei, dar acum tre sa lupt si sa ma tratez ca mai tarziu sa pot fi mamica fara probleme.
kudika_bibi
Postat pe 11 Ianuarie 2010 21:07
Multumesc celor care mi-au raspuns....da intradevar ieri 11.01 am facut avort....nu am avut destul curaj sa pastrez acest copil..:(
raisa0510
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:36
sincer mi-au dat lacrimile acum ca am citit, imi pare foarte rau.
kudika_bibi
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:58
De la: raisa0510, la data 2010-01-12 09:36:34Multumesc celor care mi-au raspuns....da intradevar ieri 11.01 am facut avort....nu am avut destul curaj sa pastrez acest copil..:(



pacat...am citit plangand mesajele....sunt aproape in situatia ta si ma rog la Dumnezeu sa nu raman insarcinata pentru ca nu vreau avort. Vreau doar sa il iubesc....
healthy010802
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:04
De la: raisa0510, la data 2010-01-12 09:36:34Multumesc celor care mi-au raspuns....da intradevar ieri 11.01 am facut avort....nu am avut destul curaj sa pastrez acest copil..:(
m-ai impresionat pana la lacrimi ,imi vine sa vomit.
ene_m_gabriel
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:08
Trist...
blue_little_angel
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:08
da trist...daca viata ar fi mai blanda si daca am sti ce ne rezerva viitorul ar fi atat de usor...ma simt foarte rau...:( ...nu ma pot concentra la nimic din ce fac e o durere mare..nu fizica ci sufleteasca...dar ce ne e dat sa tragem....tragem....
raisa0510
Postat pe 12 Ianuarie 2010 16:28
De la: raisa0510, la data 2010-01-12 16:28:30da trist...daca viata ar fi mai blanda si daca am sti ce ne rezerva viitorul ar fi atat de usor...ma simt foarte rau...:( ...nu ma pot concentra la nimic din ce fac e o durere mare..nu fizica ci sufleteasca...dar ce ne e dat sa tragem....tragem....


macar sa il ai pe el alaturi, ti-ar mai alina un pic suferinta...
healthy010802
Postat pe 12 Ianuarie 2010 17:30
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-01-12 11:08:24
De la: raisa0510, la data 2010-01-12 09:36:34Multumesc celor care mi-au raspuns....da intradevar ieri 11.01 am facut avort....nu am avut destul curaj sa pastrez acest copil..:(
m-ai impresionat pana la lacrimi ,imi vine sa vomit.

rar ma leg asa de cineva, dar esti un mare nesimtit si un frustrat, si din nou iti zic, habar nu ai ce iti faci tie ! daca chiar te scarbeste subiectul, fa bine si muta-ti ochii pe alt topic si gata, mai bine ne lipsesti de prezenta ta toxica ! sa-ti fie rusine !
sab628
Postat pe 12 Ianuarie 2010 18:14
Multumesc celor care mi-au raspuns:( multumesc ca sunteti alaturi de mine:(
raisa0510
Postat pe 13 Ianuarie 2010 11:55
De la: sabysab, la data 2010-01-12 18:14:52
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-01-12 11:08:24
De la: raisa0510, la data 2010-01-12 09:36:34Multumesc celor care mi-au raspuns....da intradevar ieri 11.01 am facut avort....nu am avut destul curaj sa pastrez acest copil..:(
m-ai impresionat pana la lacrimi ,imi vine sa vomit.

rar ma leg asa de cineva, dar esti un mare nesimtit si un frustrat, si din nou iti zic, habar nu ai ce iti faci tie ! daca chiar te scarbeste subiectul, fa bine si muta-ti ochii pe alt topic si gata, mai bine ne lipsesti de prezenta ta toxica ! sa-ti fie rusine !
nu cucoana,clubul plangaciosilor si a celor iresponsabili este in alta parte,acesta este un forum de sanatate si va rog sa mai cititi si in ce topic postati,e ca si cand te doare maseaua si tu te duci si te plangi la ginecolog,sper sa-mi intelegi ....frustrarea pe care o afisezi.
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:07
sper oricum sa reusesti sa treci peste trauma pe care ai suferit-o.sunt multe femei care fac avorturi cu nemiluita si nu au niciun regret.
kudika_bibi
Postat pe 13 Ianuarie 2010 18:57
Nu sunt femeie k sa ma pot pune cu adevarat in pielea ta, dar eu cred ca singura forma de iubire autentica si absolut neconditionata din aceasta lume este cea materna (ma refer la femeile normale dpdv psihic)
Asadar trebuie sa iti "prioretizezi iubirile", asta dak vrei ca mai tarziu sa nu te autoinvinovatesti si sa suferi mai mult decat pt o iubire erotica mai mult sau mai putin durabila.
Dpdv al meu, ca barbat, cred ar fi foarte cinstit sa îi informezi pe amandoi despre situatia creata si sa vezi care dintre ei te va sustine in calitatea ta de viitoare mama. Evident ca situatia poate comporta multe nuantari in functie de informatii pe care eu nu le am, cum ar fi: mai ai inca un copil cu sotul tau, oricum ti-ar fi prea greu sa cresti un copil si sustinuta financiar de unul dintre ei, locuiesti in casa parintilor tai sau a socrilor, etc
Eu te sfatuiesc sa te duci la un psiholog (eu am terminat f de psih, dar nu am nici acreditarile si nici experienta, necesare pt a oferi consultanta familiala), fara sa semnifici acest fapt ca o problema de alterare a sanatatii psihice; deasemenea cred ca e total gresit sa te sfatuiesti cu popi, prietene apropiate, parinti filistini si necultivati(in caz ca ai tai ar fi asa) etc, pt a scapa de responsabilitatea propriei decizii sau pt ca diversii tai sfatuitori se cred mai indreptatiti decat tine sa traga concluzii despre propria ta viata, sau pt ambele motive simultan.
Avantajul de a apela la un psiholog este ca el va sintetiza de la tine toate info relevante si iti va sugera diverse solutii pe care tu nu le poti sesiza acum, dar in ultima instanta tot tu vei decide, un consilier autentic este nondirectiv, nu iti impune nimic, nici macar in numele unei asa-zise morale. Bafta si sanatate!
suditu_traian
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:10
kudika098645
Postat pe 14 Ianuarie 2010 16:17
ciao,am intat de sit acum de putin timp ,si am citit istoria ta ...Am si eu acceasi istorie ca si tine,dar eu sunt casatorita de 9 ani,si am intinlit vara anului 2009 un baiat de acceasi ani ca si mine ,de 29 ani.sotul meu e un jucator de poker dar nu chiar inraiti dar joaca si pe mine ma deranjeaza foarte mult,noi suntem o familie un pik ciudata,fiecare cu bani lui..noi suntem situati in italia ,el de 19 ani,eu de 10 ani .neam cunoscut in romania a fost dragoste primi 3-4 ani chiar frumos,a fost primul meu baiat,dra in ultimi ani nu mergem deacord.si asa l-am cunoscut pe federico un italian de acceasi virsta ca si mine,sotul meu e mai mare ca mine cu 9 ani.si din august 2009 si pina acum e totul ok intre noi,,,,dar sunt insarcinata ,nu cu sotul ,cu federico sunt indecisa ce sa fac,va rog datimi un sfat .....nu am mai facut niciodata avort,cu sotul meu nu am ramas niciodata insarcinata,ce stiu eu poate nu e bun de saminta cazzo,si cu asta da.eu i-am zis lui federico ca sunt insarcinata el e bucuros ,si ar vrea sa-mi las sotul si mergem toti trei inpreuna,el inca locueste cu parinti ,nu are nimic ,lucreaza da ,dar depinde de parinti ,eu nu pot sa ma iau dupa el,......Pe 3 februoarie trebuie sa fac intrerupere de sarcina ,sau daca nu imi tin copilul si ii zic sotului meu ca e a lui,ca nu vreau sa fac avort ,mie tare frica si tot timpul mi-am dorit un copil.voi ce sfat imi dati va rog mult ,nu reusesc sa mai gindesc lucrez foarte mult dar gindul tot la sarcina e.mutumesc mult
alis_healthy
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:18
ITI MULTUMESC suditu_traian pentru sfat sunt o femeie cu picioarele pe pamant si foarte stabila psihic...eu mai am o fetita de 1 an si 8 luni dar aparitia acelui barbat in viata mea a schimbat totul.imi iubesc copilul e ingerul meu e minunea mea nu stii ce simte o femeie nu stii si nu vei sti niciodata dar apreciez faptul ca ai fost sincer.nu ma deranjeaza comentariile contra mea...o zi buna
raisa0510
Postat pe 15 Ianuarie 2010 09:29
draga mea daca iti doresti acest copil pastreaza-l ai posibilitatea da a-l pastra eu nu aveam cum sa ii zic sotutui meu ca sunt insarcinata si nici macar nu am avut relatii cu el ... e sansa ta de a fi mama e un sentiment unic si mai ales e copilui barbatului pe care il iubesti:)sa ai grija de tine iar in privinta avortului....e greu e foarte greu citeste ce am simtit,,am facut avort, e doar o poveste trista,,
raisa0510
Postat pe 15 Ianuarie 2010 09:33
De la: healthy011222, la data 2010-01-14 22:18:41ciao,am intat de sit acum de putin timp ,si am citit istoria ta ...Am si eu acceasi istorie ca si tine,dar eu sunt casatorita de 9 ani,si am intinlit vara anului 2009 un baiat de acceasi ani ca si mine ,de 29 ani.sotul meu e un jucator de poker dar nu chiar inraiti dar joaca si pe mine ma deranjeaza foarte mult,noi suntem o familie un pik ciudata,fiecare cu bani lui..noi suntem situati in italia ,el de 19 ani,eu de 10 ani .neam cunoscut in romania a fost dragoste primi 3-4 ani chiar frumos,a fost primul meu baiat,dra in ultimi ani nu mergem deacord.si asa l-am cunoscut pe federico un italian de acceasi virsta ca si mine,sotul meu e mai mare ca mine cu 9 ani.si din august 2009 si pina acum e totul ok intre noi,,,,dar sunt insarcinata ,nu cu sotul ,cu federico sunt indecisa ce sa fac,va rog datimi un sfat .....nu am mai facut niciodata avort,cu sotul meu nu am ramas niciodata insarcinata,ce stiu eu poate nu e bun de saminta cazzo,si cu asta da.eu i-am zis lui federico ca sunt insarcinata el e bucuros ,si ar vrea sa-mi las sotul si mergem toti trei inpreuna,el inca locueste cu parinti ,nu are nimic ,lucreaza da ,dar depinde de parinti ,eu nu pot sa ma iau dupa el,......Pe 3 februoarie trebuie sa fac intrerupere de sarcina ,sau daca nu imi tin copilul si ii zic sotului meu ca e a lui,ca nu vreau sa fac avort ,mie tare frica si tot timpul mi-am dorit un copil.voi ce sfat imi dati va rog mult ,nu reusesc sa mai gindesc lucrez foarte mult dar gindul tot la sarcina e.mutumesc mult
daca sotul tau e atat de idiot,chiar merita sa-i pui in carca copilul altuia
pescarul_healthy
Postat pe 15 Ianuarie 2010 11:53
De la: healthy011222, la data 2010-01-14 22:18:41ciao,am intat de sit acum de putin timp ,si am citit istoria ta ...Am si eu acceasi istorie ca si tine,dar eu sunt casatorita de 9 ani,si am intinlit vara anului 2009 un baiat de acceasi ani ca si mine ,de 29 ani.sotul meu e un jucator de poker dar nu chiar inraiti dar joaca si pe mine ma deranjeaza foarte mult,noi suntem o familie un pik ciudata,fiecare cu bani lui..noi suntem situati in italia ,el de 19 ani,eu de 10 ani .neam cunoscut in romania a fost dragoste primi 3-4 ani chiar frumos,a fost primul meu baiat,dra in ultimi ani nu mergem deacord.si asa l-am cunoscut pe federico un italian de acceasi virsta ca si mine,sotul meu e mai mare ca mine cu 9 ani.si din august 2009 si pina acum e totul ok intre noi,,,,dar sunt insarcinata ,nu cu sotul ,cu federico sunt indecisa ce sa fac,va rog datimi un sfat .....nu am mai facut niciodata avort,cu sotul meu nu am ramas niciodata insarcinata,ce stiu eu poate nu e bun de saminta cazzo,si cu asta da.eu i-am zis lui federico ca sunt insarcinata el e bucuros ,si ar vrea sa-mi las sotul si mergem toti trei inpreuna,el inca locueste cu parinti ,nu are nimic ,lucreaza da ,dar depinde de parinti ,eu nu pot sa ma iau dupa el,......Pe 3 februoarie trebuie sa fac intrerupere de sarcina ,sau daca nu imi tin copilul si ii zic sotului meu ca e a lui,ca nu vreau sa fac avort ,mie tare frica si tot timpul mi-am dorit un copil.voi ce sfat imi dati va rog mult ,nu reusesc sa mai gindesc lucrez foarte mult dar gindul tot la sarcina e.mutumesc mult
daca sotul tau e atat de idiot,chiar merita sa-i pui in carca copilul altuia
pescarul_healthy
Postat pe 15 Ianuarie 2010 11:53
De la: raisa0510, la data 2010-01-07 13:16:56Poate multi dintre voi ma vor judeca ..poate aveti dreptate uneori ma judec si eu....sunt casatorita de 4 ani nu am o casnicie foarte ok..dar asta e acum 8 luni am intalnit p cineva si viata mea sa schimbat...m-am indragostit de un alt barbat IL IUBESC MA IUBESTE dar...are si el pe cineva :(....acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....:(copilul e al lui...si pe 11 ianuarie voi face avort:(..imi doresc acest copil dar nu il pot pastra ma judec ca am gresit indragostindu-ma de el...dar il iubesc alaturi de el am petrecut cele mai frumoase clipe din viata mea...il iubesc enorm de mult...il vreau langa mine am nevoie de el...il urasc ca nu poate fi doar al meu si sufar pentru ca nici eu nu pot fi doar a lui...mie greu cel mai greu mi este ca sunt insarcinata si trebuie sa renunt...:(((nu am facut niciodata un avort si sufar cumplit
Imi pare rau de situatia ta.Dar tu te-ai scarpinat,cum nu trebuia,si iaca ce ai patit.Daca nu ai o casnicie tocmai fericita,de ce nu renunti.Divorteaza,gaseste-ti un barbat ca lumea,refati viata si totul va fi bine.Daca te mai incurci cu alti barbati casatoriti si ramai insarcinata iar,nu mai avorta,ci da-il in spinare sotului tau.Asa trebuia sa faci si in acest caz de fata.Nu era vina copilului.Vina era a ta si a amantului tau.
pescarul_healthy
Postat pe 15 Ianuarie 2010 12:03
De la: suditu_traian, la data 2010-01-14 16:10:11 Nu sunt femeie k sa ma pot pune cu adevarat in pielea ta, dar eu cred ca singura forma de iubire autentica si absolut neconditionata din aceasta lume este cea materna (ma refer la femeile normale dpdv psihic)
Asadar trebuie sa iti "prioretizezi iubirile", asta dak vrei ca mai tarziu sa nu te autoinvinovatesti si sa suferi mai mult decat pt o iubire erotica mai mult sau mai putin durabila.
Dpdv al meu, ca barbat, cred ar fi foarte cinstit sa îi informezi pe amandoi despre situatia creata si sa vezi care dintre ei te va sustine in calitatea ta de viitoare mama. Evident ca situatia poate comporta multe nuantari in functie de informatii pe care eu nu le am, cum ar fi: mai ai inca un copil cu sotul tau, oricum ti-ar fi prea greu sa cresti un copil si sustinuta financiar de unul dintre ei, locuiesti in casa parintilor tai sau a socrilor, etc
Eu te sfatuiesc sa te duci la un psiholog (eu am terminat f de psih, dar nu am nici acreditarile si nici experienta, necesare pt a oferi consultanta familiala), fara sa semnifici acest fapt ca o problema de alterare a sanatatii psihice; deasemenea cred ca e total gresit sa te sfatuiesti cu popi, prietene apropiate, parinti filistini si necultivati(in caz ca ai tai ar fi asa) etc, pt a scapa de responsabilitatea propriei decizii sau pt ca diversii tai sfatuitori se cred mai indreptatiti decat tine sa traga concluzii despre propria ta viata, sau pt ambele motive simultan.
Avantajul de a apela la un psiholog este ca el va sintetiza de la tine toate info relevante si iti va sugera diverse solutii pe care tu nu le poti sesiza acum, dar in ultima instanta tot tu vei decide, un consilier autentic este nondirectiv, nu iti impune nimic, nici macar in numele unei asa-zise morale. Bafta si sanatate!


eu pledez pentru iubire, pentru ce simte doamna..il iubeste pe domnul asta...ce psiholog ! nu trebuie sa te lasi influientata de nimeni si de nimic. Fa ce simti ! Sa fie strict decizia ta ! Sa nu te lasi influientata ! Stiu cat iti e de greu....
healthy010802
Postat pe 15 Ianuarie 2010 17:54
De ce va casatoriti cu oameni pe care nu-i iubiti? De ce Oare? Pentru ca daca iti iubeai sotul cu adevarat nu te duceai cu un altul mai ales la 4 ani de casnicie si cu un copilas mititel care acuma e un ingeras.Pe copil l-ai facut tot ca sa fii in randul lumii cum am vazut ca se face acum?
iupi24
Postat pe 15 Ianuarie 2010 20:08
e trist ca ai facut acel avort, sufleteste e o trauma, iti doresc s atreci cu bine peste acest lucru si sa ai puterea s aiubesti in continuare si s ate simti pretuita si iubita ca femeie !
Aproape_eu
Postat pe 16 Ianuarie 2010 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Heelpp me:D:-* 22 De la: Baiat_virgin 19 Februarie 2012 20:35
Sfaturi sanatoase pentru Sarbatori 6 De la: mitarro 23 Decembrie 2009 13:46
ULEI DE PAPRIKA 25 De la: catty_sweet_girl 30 August 2010 14:12
Hri Vitalion, impotriva osteoporozei, arteriosclerozei 2 De la: Kyiutza 31 Iulie 2010 18:17
Ce sa fac sa slabesc (sanator)?! 117 De la: 1708 5 August 2010 15:49