Setari Cookie-uri

cit mai poti astept DUPA UN BARBAT CARE E ISTERIC SI VREA SA AIBE MULTE FEMEI

ASTEPT DE 30 DE ANI SA SE SCHIMBE SI TOT ASA E SA MAI MA IMPAC CU ASEMENEA OM
kudika079972
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:41
O parere de psiholog ortodox, tanar si neexperimentat:
In cazul in care respectivul va este si sot: daca l-ati luat din dragoste si stiati cum e, teoretic ar trebui sa-l iubiti si acum asa cum este. Daca s-a schimbat mai tarziu (deci, sunteti casatoriti de mai mult de 30 de ani), dumneavosatra, in calitate de sotie care ar trebui sa-l ajute, trebuie sa cautati cauza isteriilor lui: daca are legatura cu dumneavostra (adica schimbari in comportament care au survenit dupa casatorie), vedeti ce puteti face... daca nu are nici o legatura nici nu trebuie sa va faceti probleme (aveti un barbat cu o groaza de defecte, care e isteric din cu totul alte cauze dar pe dumneavoastra va respecta ca sotie).
Si bineinteles, in cazul in care dupa 30 de ani nu sunteti casatoriti inca, parerea mea e ca l-ati asteptat prea mult.

Toate cele bune!

lauradinu23
Postat pe 29 Ianuarie 2010 19:10
De la: healthy010353, la data 2010-01-29 08:41:05ASTEPT DE 30 DE ANI SA SE SCHIMBE SI TOT ASA E SA MAI MA IMPAC CU ASEMENEA OM

Alelleeeeei!...30 zici?! pai ...cum sa-ti zic io -nu vreau sa te invat rau. Dar daca tot ai investit atatia ani in rabdare, io zic sa nu cedezi acu`, tocmai la final. Mai rabda inca vre-o 20 si ai scapat.
Dooooamne, ce noroc au unii...
100101
Postat pe 31 Ianuarie 2010 00:15
...si acuma vine intrebarea "amarutza" : Esti sigura ca vrea sa aibe multe...sau una si buna?
100101
Postat pe 31 Ianuarie 2010 00:25
healthy zecemiitreisutecincizecisitrei sau in jur de (nu inteleg de ce preferati sa fiti un numar, in loc sa va personalizati id-ul).

parerea mea e ca nu din iubire ati suportat 30 ani de "martiriu" si acum asteptati sa fiti rasplatita. poate au fost alte lucruri la mijloc care v-au tinut impreuna: copii, casa, avere, afaceri. si poate v-a convenit asa si ati mers inainte. probabil ca nu sunteti nici o fire foarte curajoasa, altfel nu acceptati sa imbatraniti langa oasemenea persoana. cauza "isteriilor" lui poate sa fie si condescendenta dvs. dau un exemplu: daca el striga si vrea sa-si impuna punctul de vedere, dvs "suferiti" si "lasati de la dvs".


eleain
Postat pe 31 Ianuarie 2010 09:39
30 de ani...Mi se pare un mesaj scris la manie.
iupi24
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:33
@lauras...mi-ar placea sa te citesc ca psiholog-psiholog, si nu ca psiholog-ortodox! pls! etica profesionala, nu ca sunt eu greco-catolic.
100101
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:41
De la: kyru, la data 2010-01-31 16:41:46@lauras...mi-ar placea sa te citesc ca psiholog-psiholog, si nu ca psiholog-ortodox! pls! etica profesionala, nu ca sunt eu greco-catolic.


Esti greco-catolic? Puteam sa jur ca esti musulman. Nu-i nimic... si la voi e suficient de importanta familia.

Nu prea umblu cu jumatati de masura: "psihologul-psiholog" e prea limitat in timp si spatiu.

Dar mai stii? Poate gresesc... sau poate nu.
lauradinu23
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:51
Asa cum va-ti iubit amindoi, la inceput asa s-al iubesti si acuma, chiar daca el sa schimbat pe parcurs.Iubirea trebue sa fie vesnica pina la moarte asa ati jurat, pe sf. Evanchelie, la cununie.Si de sa schimbat, oare nu ai si tu o vina in asta? in acesti 30 de ani tu fata de el ai fost perfecta? sa stii ca intr-o casnicie cel ce greseste cel mai mult, e femeia nu barbatul.S-ai fii alaturi si la bine si la rau, nu renunta la el.
kudika098645
Postat pe 1 Februarie 2010 09:04
Si de vrea mai multe femei aici tu esti de vina.De ce nu incerci s-ai oferi tot ce vrea de la altele? vb frumos si calm, in fiecare zi vino cu ceva nou ptr. el. si aici ma refer la mai multe.El te cearta te injura, tu raspundei cu blindete, n-ui raspunde cu aceiasi moneda, ptr. ca perzi.Si mai ales spunei in fiecare zi cit de mult il iubesti.Chiar daca tu consideri ca nu merita. Stii cum se spune, vorba dulce mult aduce.
kudika098645
Postat pe 1 Februarie 2010 09:15
Pe marea vietii trebue sa stii sa vislesti bine, alfel te scufunzi.
kudika098645
Postat pe 1 Februarie 2010 09:18
De la: healthy010353, la data 2010-01-29 08:41:05ASTEPT DE 30 DE ANI SA SE SCHIMBE SI TOT ASA E SA MAI MA IMPAC CU ASEMENEA OM
ai grija ce-ti doresti..pt ca s-ar putea sa ti se-ntample...Si atunci..vei avea o cu totul alta parere....Marea majoritate a femeilor se plang ca sunt neglijate..nu-l mania pe Dumnezeu..
omideea
Postat pe 2 Februarie 2010 08:29
De la: healthy010353, la data 2010-01-29 08:41:05ASTEPT DE 30 DE ANI SA SE SCHIMBE SI TOT ASA E SA MAI MA IMPAC CU ASEMENEA OM

imi pare rau sa-ti zic, nu cred k se va schimba ! in primul rand omul se schimba daca vrea el, nu daca vrei tu ! cred ca iti stii si tu variantele ! e trist oricum, inceacearca sa nu o iei personal, multi barbati incearca sa isi astupe sentimentul de nesiguranta umbland dupa altele
sab628
Postat pe 6 Februarie 2010 17:28
De la: fericire, la data 2010-02-01 09:15:49Si de vrea mai multe femei aici tu esti de vina.De ce nu incerci s-ai oferi tot ce vrea de la altele? vb frumos si calm, in fiecare zi vino cu ceva nou ptr. el. si aici ma refer la mai multe.El te cearta te injura, tu raspundei cu blindete, n-ui raspunde cu aceiasi moneda, ptr. ca perzi.Si mai ales spunei in fiecare zi cit de mult il iubesti.Chiar daca tu consideri ca nu merita. Stii cum se spune, vorba dulce mult aduce.

hai pe dracu, chiar ma enervezi ! ia spune, vreunul care a umblat cu tine ti-a fost perfect fidel? vai de fraierele care se iau dupa tine si vai de tine intr-un final, sa te acuzi de comportamentul altuia ! ce-are sula cu prefectura?
sab628
Postat pe 6 Februarie 2010 17:31
EU AM 25 DE ANI DE CASATORIE SI SUNT FOARTE FERICITA.el a fost prima mea dragoste.
kudika098645
Postat pe 6 Februarie 2010 17:58
printesa mea sa t invat cate ceva despre ce inseamna o relatie ;crede ma am experienta.
nu t lua dupa prostiile kre trec prin capul utilizatoarei .saraca sigur e nefericita.vai de capu' ei numai prostii.acum sa revenim : el o sa se uite la tine in momentul in kre tu il faci sa creada k esty mai buna decat el .atunci o sa t vaneze.fiecare om vrea alaturi de el ceva mai bun.cum faci asta ? simplu : in locul tau k femeie m-as purta 3-4 zile, o sapt extraordinar: frumos cu el , i-as arata k l iubesc , grijulie atentie, k nu e alta k tine.apoi T faci k renunti DEFINITIV la el.ii spui k nu esty sigura k vrei sa mai continui.renunti.tu nu i dai nici un semn de viata. .nu t cauta tu nu l cauti . o sa t caute el peste 2 sapt , o luna , maxim 2 luni;) cand vede k chiar t a pierdut. tu sa nu cedezi decat dupa ce obtii ce ai vrut . k el poate iti zice k nu mai vrea p altele si apoi isi reia obiceiul.il avertizezi k la prima greseala pleci si asa o sa faci; arata i asta.nu k l iubesti tot timpul.fii mai indiferenta putin .
aaa_healthy
Postat pe 9 Februarie 2010 21:21
mai @aaa...am incercat de 3 ori sa citesc textul tau, dar nu am reusit -nici sa-l inteleg, nici sa-l termin. Vrei totusi sa-l traduci din aromana?
100101
Postat pe 10 Februarie 2010 19:39
valeu!!!!!! eu nu am rezistat decat 4 ani cu un asemenea om. depinde de femeie cat poate sa suporte, dar barbatii de genul asta nu se schimba pt numic si nimeni! asa ca daca ai putere dupa atatia ani ...lasa-l daca iti mai doresti un pic de fericire si pt. tine...crede-ma nu am aceeasi varsta sa fiu in masura sa-ti dau sfaturi dar experienta imi permite sa-ti spun ca e mult mai bine fara!!!
Adelyna84
Postat pe 10 Februarie 2010 20:12
multumesc foarte mult un sfat utilizator
kudika079972
Postat pe 11 Februarie 2010 15:51
special pt kyru
ce am vrut sa spun : arata i o perioada (o sapt) ca l iubesti ; ca tii la el; ca va intelegeti; cate faci pentru el si apoi te faci k renunti.neasteptat.brusc.si spune i de ce !!!sa inteleaga!!!
nu l cauti deloc dupa
si o sa vina el la tine mai tarziu
nu accepta sa nu te respecte.ce relatie e asta
"mare chestie"
asta daca tii la el si nu vrei sa renunti la relatia cu el.
aaa_healthy
Postat pe 11 Februarie 2010 20:37
Aha! asa da! uite acumaaaa....se vede o diferenta fatza de textul precedent...
100101
Postat pe 11 Februarie 2010 21:44
De la: fericire, la data 2010-02-01 09:15:49Si de vrea mai multe femei aici tu esti de vina.De ce nu incerci s-ai oferi tot ce vrea de la altele? vb frumos si calm, in fiecare zi vino cu ceva nou ptr. el. si aici ma refer la mai multe.El te cearta te injura, tu raspundei cu blindete, n-ui raspunde cu aceiasi moneda, ptr. ca perzi.Si mai ales spunei in fiecare zi cit de mult il iubesti.Chiar daca tu consideri ca nu merita. Stii cum se spune, vorba dulce mult aduce.



sigur ai probleme....altfel n-ai cum sa vorbesti in felul asta,cum iti poti inchipui ca biata femeie mai poate avea rabdare?!sa-i vorbeasca cu calm,si cum crezi ca ea,stiind ca vine de la alta,poate sa-i spuna vorbe dulci si vorbe de iubire,asa dupa cum o sfatuiesti tu!?!? sau esti si tu in aceiasi situatie ....si-atunci...inteleg ...aiuritele tale sfaturi,sau esti vre-un mahomedan...
pdg
Postat pe 12 Februarie 2010 12:02
De la: fericire, la data 2010-02-01 09:15:49Si de vrea mai multe femei aici tu esti de vina.De ce nu incerci s-ai oferi tot ce vrea de la altele? vb frumos si calm, in fiecare zi vino cu ceva nou ptr. el. si aici ma refer la mai multe.El te cearta te injura, tu raspundei cu blindete, n-ui raspunde cu aceiasi moneda, ptr. ca perzi.Si mai ales spunei in fiecare zi cit de mult il iubesti.Chiar daca tu consideri ca nu merita. Stii cum se spune, vorba dulce mult aduce.




acum ti-am vizualizat profilul...si spre marea mea surprindere,am vazut ca esti femeie!!!!ma asteptam la astfel de sfaturi aiurite,de la un barbat!!!!nu de la o femeie!!!!doamne ce aberatii poti scrie!!!
pdg
Postat pe 12 Februarie 2010 12:07
De la: fericire, la data 2010-02-01 09:15:49Si de vrea mai multe femei aici tu esti de vina.De ce nu incerci s-ai oferi tot ce vrea de la altele? vb frumos si calm, in fiecare zi vino cu ceva nou ptr. el. si aici ma refer la mai multe.El te cearta te injura, tu raspundei cu blindete, n-ui raspunde cu aceiasi moneda, ptr. ca perzi.Si mai ales spunei in fiecare zi cit de mult il iubesti.Chiar daca tu consideri ca nu merita. Stii cum se spune, vorba dulce mult aduce.





hahaha...ce sfaturi,cica sa nu renunte la el,hahahaha...da el oare,nu a renuntat la ea de atata vreme?!doar ea tre sa faca sacrificii,doar femeile?ei...nimik?! esti super desteapta,m-au lasat ...fara cuvinte...postarile tale la acest subiect...doamne fereste...cred ca esti in urma cu vre-o mie de ani,...la felul in care gandesti,sau ai vre-un sot mahomedan care...te obliga sa gandesti asa,si care ti-a spalat creierul...de tot,sau n-ai fost pusa in astfel de situatii,...
pdg
Postat pe 12 Februarie 2010 12:14
parerea mea e ca un barbat curvar este la fel ca unul betiv.amindoi sint bolnavi. intrebarea se pune daca tu esti medic sa poti "trata" astfel de maladie.
blanch
Postat pe 12 Februarie 2010 20:28
Da sunt si situatii critice cind trebue sa pui punct, dar nu inainte de a incerca totul.Ptr.a intelege anumite lucruri iti trebue multa intelepciune, pe care din pacate altii nu o au.
kudika098645
Postat pe 16 Februarie 2010 11:00
valabil ptr.Elena es
kudika098645
Postat pe 16 Februarie 2010 11:02
De la: fericire, la data 2010-02-16 11:00:52Da sunt si situatii critice cind trebue sa pui punct, dar nu inainte de a incerca totul.Ptr.a intelege anumite lucruri iti trebue multa intelepciune, pe care din pacate altii nu o au.


oare in 30 de ani nu o fi incercat toate variantele posibile?
camiflorea
Postat pe 20 Februarie 2010 23:41
Buna ziua dragii mei! Eu sunt nouã pe acest site și nu prea știu cum merg treburile. Mi-a atras atentia titlul. Dar ori mi-a scapat mie ceva, ori nu știu unde sã caut.Nu înțeleg, 010353 (parcã suntem în filmele cu James Bond)este casatoritã de 30 de ani cu personajul negativ din film, sau îl așteaptã de 30 de ani sã o lase pe alta (legitima, cum ar veni)?! Ei, și de aici se pot broda multe scenarii. Depinde...
- Așa cã nu vrei sã fii bunã 010353 sã mã lãmurești puțin? Îți promit cã nu -ți va pãrea rãu. Și nici nu fac mișto (o vorbã veche!).
ACUM:
-kiru, ești foarte simpatic, deși necruțãtor! Nu ți-ai dat seama cã?:
1. aaa probabil este întocmai un bãrbat asemãnãtor celui de care se plânge agent 010353 (vezi expresia ,,prințesa mea,,) sau, dacã este femeie, la fel! În ziua de azi...
2. aaa, din nou, probabil este dislexic! Nu știe scrie! Nu a auzit, nu vede, nu recunoaște semnele: -,ã,î,â,ț,ș, etc...(pote nici etc nu știe ce este! Doamne feri!) Te rog fii îngãduitor! Este o boalã.
- agent 010392 spune ceva de omul bețiv și cel curvar. Are perfectã dreptate, numai cã nu a dezvoltat ideea. Știți (sau nu!) cum se spune : bețivul este bețiv toatã viața, curvarului îi trece la un moment dat! Da perfect de acord, însã îmi permit sã adaug ,,dacã-și dã seama!,, Nici nu cred cã vã imaginați câți boșorogi, foști crai, încã au IMPRESIA cã mai pot, deși sãracii de'abia își pot cãra prostata la closet! Îi puteți recunoaște ușor!
Ei, cam atât .
Nici mãcar nu știu dacã voi primi o notificare, în caz cã cineva de pe aici rãspunde (eu sper la agent 010353, și chiar dacã nu aștept neapãrat, de la kiru, care nu cred cã se poate rãbda!)
Vã pup pe toți! sunteți niște scumpi, și numai pentru cã vorbiți unii cu alții.
kristina007
Postat pe 5 Martie 2010 16:19
Scapa de el cat mai repede si recupereaza timpul pierdut!
healthy013181
Postat pe 5 Martie 2010 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 20 De la: ra198708 2 Septembrie 2011 02:28
hello 5 De la: kudika483756 28 Iulie 2012 10:23
nu am chef de sex... 58 De la: rodyana 11 Februarie 2010 00:29
Tratament negi 12 De la: Valy90 21 Iunie 2011 12:52
intrebari urgente 16 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:34