Setari Cookie-uri

bube pe pielea capului

Buna seara!
Ma confrunt cu o problema care ma streseaza de vreo 2 saptamani:mi-au aparut pe pielea capului niste bube,par a fi niste cosuri,usturatoare.In cateva zile,formeaza ca o coaja,se usuca si apoi cad.Initial,am crezut ca sunt de la sampon sau de la balsam,desi acestea sunt in termenul de valabilitate afisat pe recipiente.Ca atare,nu le-am mai folosit,ba mai mult,am renuntat la balsam pentru o perioada.Nu folosesc alte produse cosmetice pentru par si nu stiu de la ce ar putea fi.Nu m-am mai confruntat cu astfel de situatie pana acum.
Medicul dermatolog este singura solutie?
Ma poate sfatui cineva ce sa fac?
Multumesc!
biturica
Postat pe 30 Ianuarie 2010 20:12
in primul rand bei lichide ? esti stresata ? , cu rinichi cum stai ? ai probleme ? cauzele pot fi mai multe : pielea uscata , stres . o alergie , o sensibilitate dobandita , lipsa de vit e , in farmacie se gaseste tinctura de propolis fara alcool , incearca seara de seara sa te dai cu asa ceva si sa vezi rezultatul / dar daca nu depistezi cauza care le produce nu prea faci mare lucru . trec si reapar . o cura cu ceai de trei frati patati este bine venit ( curata sangele si ajuta in caz de alergii ) cu respect
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 18 Februarie 2010 10:51
DA UN MEDIC ESTE REZOLVAREA .POT FI CONDILOAME SAU NEGI GENITALE ADICA O INFESTARE HPV.ASTA SE IA ESTE FOARTE CONTAGIOASA SI APARE DIN 3 CAUZE:
1]CONTACTE SEXUALE CU O PERSOANA INFESTATA[NEPROTEJAT]
2]GENETIC DE LA MAMA LA COPIL
3]USTENSILA MEDICALE NESTERILIZATE
DACA VREI SA CAUTI CAUZA POTI SA O IEI PRIN ELIMINARE INSA CRED CA MAI IMPORTANT E SA GASESI REZOLVAREA,IAR ASTA NU O POTI GASI DECAT DUCANDU-TE LA MEDIC DERMATOLOG SAU OBSETICIAN IAR IN CAZUL IN CARE AI O PRIETENA STABILA EA SA SE DUCA LA GINECOLOG PTR CA NETRATATE POT ADUCE DE LA PROBLEME USOARE PANA LA CANCER.ASA CA NU MAI STA PE GANDURI MERGI LA MEDIC
andra77alex
Postat pe 25 Martie 2010 10:50
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lyme! 2 De la: naziru 9 Noiembrie 2009 22:08
probleme ciudate 9 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:11
VIRUSUL HPV imi distruge viata 37 De la: kudika449832 18 Noiembrie 2011 10:49
ganglioni axilari 5 De la: healthy014360 5 Aprilie 2010 21:32
reactii adeverse novynette ?! sau altceva? 9 De la: healthy006049 17 Septembrie 2009 15:21