Setari Cookie-uri

HPV - tratament

Tratarea candiloamelor provocate de acest virus presupune cresterea imunitatii si interventie locala. Pentru acestea am auzit de:

Imuno Max 2 (de la Insect Farm),
Viusid (de la Catalysis),
Herpigen Spray (de la Catalysis),
Glizigen gel pentru igiena intima si spalaturi intravaginale(de la Catalysis),
3 cure de Cervucid ovule (se gaseste in farmacii)

Ce alte tratamente ati folosit? Au avut efect?
ioanaroz
Postat pe 18 August 2008 15:49
Hello,

De unde stii ca ai condiloame? Ce manifestari ai avut?
Lorena69
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:33
HPV-ul este un virus si se poate trata foatre bine cu factor de transfer(de la 4life research) 100% naturale
japoline
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:05
unde se poate gasi, ce este in primul rand...?
ankh
Postat pe 16 Decembrie 2008 11:22
Ce inseamna "factor de transfer"?
shushu
Postat pe 12 Februarie 2009 23:02
Buna!
Vreau mai multe detalii despre tratamentul care l-ai facut pt HPV. Cat timp si care din produsele Transfer Factor? Belle Vie?
Merci!

Postat pe 20 Februarie 2009 11:14
Despre Condyline ce parere aveti ?
Adrianna_healthy
Postat pe 5 Martie 2009 22:07
buna
din cate stiu eu acest virus nu poate fi tratat..cu ninica, din pacate..si stiu asta pt ca am hpv...am avut discutii numarate cu dr, si m am si documentat..o data infectat cu el, ramane pentru tot restul vietii in stare activa sau inactiva..
pastile pt imbunatatirire imunitatii sunt bune pentru organism..dar nu trateaza hpv
disimulateangel
Postat pe 18 Martie 2009 16:54
De la: disimulateangel, la data 2009-03-18 16:54:46buna
din cate stiu eu acest virus nu poate fi tratat..cu ninica, din pacate..si stiu asta pt ca am hpv...am avut discutii numarate cu dr, si m am si documentat..o data infectat cu el, ramane pentru tot restul vietii in stare activa sau inactiva..
pastile pt imbunatatirire imunitatii sunt bune pentru organism..dar nu trateaza hpv
buna va spun si eu...uite ca aici te pot contrazice...si al contrazic si pe medicul tau....orice forma de virus,mai putin virusul HIV,care este un vurus mutant(la fiecare multiplicare isi schimba structura genetica) poate fi eliminata din organismul uman de catre celulele ssistemului imunitar !!! asta numai in anumite conditii de viata,care din pacate noi nu prea le avem in ziua de atazi din cauza poluarii,a alimntatiei bogate in aditivi si coloranti sintetici, a stress-ului, a factorilor emotionali....toate acestea contribuie la slabirea sistemului imunitar !!!! si uitati si u filmulet foarte interesant despre un produs cu ajutorul caruia putem stimula sistemul imunitar sa functioneze la o capacitate maxima !!! http://video.google.com/videoplay?docid=1583247202509668294 . pentru informatii suplimentare va stau la dispozitie la adresa de mail: contact@4life-romania.ro
irina4life
Postat pe 19 Martie 2009 20:35
buna, nu mi o lua in nume de rau...dar stiu ce zic..
si poate si eu daca as fi intr o retea de distribuitie de genul asta si as fi f multumita de produse as zice la fel..insa in cazul hpv..eu zic ca m am documentat destul de bine incat sa pot afirma ca nu se trateaza...cu pastile pt imunitate..insa poti spune ca luand aceste pastile creste sistemul imunitar..corpul lupta si virusul ramane inactiv - aici as putea fi de acord cu tine
disimulateangel
Postat pe 20 Martie 2009 23:14
De la: disimulateangel, la data 2009-03-20 23:14:04buna, nu mi o lua in nume de rau...dar stiu ce zic..
si poate si eu daca as fi intr o retea de distribuitie de genul asta si as fi f multumita de produse as zice la fel..insa in cazul hpv..eu zic ca m am documentat destul de bine incat sa pot afirma ca nu se trateaza...cu pastile pt imunitate..insa poti spune ca luand aceste pastile creste sistemul imunitar..corpul lupta si virusul ramane inactiv - aici as putea fi de acord cu tine
Buna nu ti-o iau in nume de rau,dar crede-ma ca ar trebui sa te mai informezi...in permanenta apar noi scheme de tratament si de aceea multi nu cred ca se poate elimina virusul din organism....mai cauta detalii despre TRANNSFER FACTOR PLUS si pe langa asta incearca sa intelegi mecanismul de lupta al sistemului imunitar...apoi ai sa-mi dai dreptate ca functioneaza !!!p.s. si te rog sa numai faci referire la "retele" ca nu am in intentie sa vand nimic...eu dacte vreau sa fac cunoscuta o informatie care poate ajuta foarta multa lume...ok? p.s. si pe langa TRANSFER FACTOR PLUS,mai stiu un produs tot natural ce poate vindeca HPV-ul....iar daca vrei sa-ti dau detalii,iti voi trimite pe privat daca nu te deranjeaza...
irina4life
Postat pe 21 Martie 2009 15:48
buna..
ok, cum sa nu, chiar mi ar placea..astept pe privete mesajul tau
mersi
disimulateangel
Postat pe 22 Martie 2009 17:00
Buna Irina! sunt Gabi si ma confrunt si eu cu problema asta hpv - rana pe col. Daca imi poti spune si mie de medicamentul sau tratamentul respectiv. multumesc!
healthy000883
Postat pe 22 Martie 2009 22:02
fetelor,lasati-mi o adresa de mail unde va pot trimite informatiile....pe privat daca nu vreti sa o vada toata lumea aici pe forum...imi este mai usor asa....
irina4life
Postat pe 23 Martie 2009 17:23
adresa mea e mady22091980@yahoo.com, astept te rof informatii legat de vindecarea de hov de care nu stiu c sa mai cred. am obosit cautand solutii. multumesc mult.
mady22091980
Postat pe 26 Martie 2009 21:19
Buna Irina! sunt Marina si ma confrunt si eu cu problema asta HPV - rana pe col. Sunt f speriata,am vb cu mai multi medici si am hotarat sa fac o rezectie de col,asta ptr a indeparta aceasta rana.Imi este teama,am inceput sa nu dorm noaptea,ma gandesc la tot ce este mai rau.......sper ca ma intelegi!Te rog foarte mult sa-mi spui si mie de medicamentul sau tratamentul respectiv. multumesc!
maryna2009
Postat pe 2 August 2009 16:54
Buna Irina! sunt Marina si ma confrunt si eu cu problema asta HPV - rana pe col. Sunt f speriata,am vb cu mai multi medici si am hotarat sa fac o rezectie de col,asta ptr a indeparta aceasta rana.Imi este teama,am inceput sa nu dorm noaptea,ma gandesc la tot ce este mai rau.......sper ca ma intelegi!Te rog foarte mult sa-mi spui si mie de medicamentul sau tratamentul respectiv. multumesc!
maryna2009
Postat pe 2 August 2009 16:54
De la: irina4life, la data 2009-03-21 15:48:18
De la: disimulateangel, la data 2009-03-20 23:14:04buna, nu mi o lua in nume de rau...dar stiu ce zic..
si poate si eu daca as fi intr o retea de distribuitie de genul asta si as fi f multumita de produse as zice la fel..insa in cazul hpv..eu zic ca m am documentat destul de bine incat sa pot afirma ca nu se trateaza...cu pastile pt imunitate..insa poti spune ca luand aceste pastile creste sistemul imunitar..corpul lupta si virusul ramane inactiv - aici as putea fi de acord cu tine
Buna nu ti-o iau in nume de rau,dar crede-ma ca ar trebui sa te mai informezi...in permanenta apar noi scheme de tratament si de aceea multi nu cred ca se poate elimina virusul din organism....mai cauta detalii despre TRANNSFER FACTOR PLUS si pe langa asta incearca sa intelegi mecanismul de lupta al sistemului imunitar...apoi ai sa-mi dai dreptate ca functioneaza !!!p.s. si te rog sa numai faci referire la "retele" ca nu am in intentie sa vand nimic...eu dacte vreau sa fac cunoscuta o informatie care poate ajuta foarta multa lume...ok? p.s. si pe langa TRANSFER FACTOR PLUS,mai stiu un produs tot natural ce poate vindeca HPV-ul....iar daca vrei sa-ti dau detalii,iti voi trimite pe privat daca nu te deranjeaza...
swissman
Postat pe 13 August 2009 16:09
Pt. irina4life - buna, ma numesc cristina -utilizator healthy 005406 , refecritor la produsul TRANSFER FACTOR PLUS - poti sa-mi explici mai detaliat ce este si ce face - si de celalalt produs care amintesti , in tratarea HPV.Multumesc . adresa mea de email : kristina_trifu@yahoo.com sau mess : kristina_trifu@yahoo.com
swissman
Postat pe 13 August 2009 16:12
irina te rog sa-mi scri si mie despre tratarea hpv

adresa este marilenne10@yahoo.com
multumesc frumos
marilenne10
Postat pe 28 August 2009 12:40
Buna! numele meu este Nicoleta; ma intereseaza subiectul pt ca am suferit o conizatie si rez nu au fost prea incurajatoare si doctorii nu mi-au explicat dr mai nimik. Te rog sa ma ajuti si pe mine cu mai multe informatii despre tratamentul la hpv. Adresa mea de mail este nicoletasolomonean@yahoo.com.
Multumesc anticipat.
nicoleta77
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:51
De la: , la data 2008-08-18 15:49:19Tratarea candiloamelor provocate de acest virus presupune cresterea imunitatii si interventie locala. Pentru acestea am auzit de:

Imuno Max 2 (de la Insect Farm),
Viusid (de la Catalysis),
Herpigen Spray (de la Catalysis),
Glizigen gel pentru igiena intima si spalaturi intravaginale(de la Catalysis),
3 cure de Cervucid ovule (se gaseste in farmacii)

Ce alte tratamente ati folosit? Au avut efect?


Nu exista tratament pentru HPV. Ca o mare parte dintre virusuri, poti scapa de el doar daca ai un sistem imunitar suficient de puternic cat sa-l elimine, iar impreuna cu el trec si condiloamene (poti sa citesti mai mult aici despre virus www.micomi.ro - aici mi-am facut eu vaccinul HPV). Nu exista tratament minune ptr asta, decat pastile pentru intarirea imunitatii in ideea ca propriu tau corp sa-l elimine si sa creeze imunitate impotriva tulpinilor cu care ai fost infectata. Insa doar ptr acelea pentru ca esti foarte pasibila sa te reinfectezi din nou (daca schimbi partenerul)cu alte tulpini pe care nu le-ai avut prima data. Asa ca nu mai credeti in toate prostiile si toti sarlatanii care va vand 'minuni' pe paine. Succese
ffbianca85
Postat pe 1 Octombrie 2009 12:33
De la: ppbyanca_85, la data 2009-10-01 12:33:13
De la: , la data 2008-08-18 15:49:19Tratarea candiloamelor provocate de acest virus presupune cresterea imunitatii si interventie locala. Pentru acestea am auzit de:

Imuno Max 2 (de la Insect Farm),
Viusid (de la Catalysis),
Herpigen Spray (de la Catalysis),
Glizigen gel pentru igiena intima si spalaturi intravaginale(de la Catalysis),
3 cure de Cervucid ovule (se gaseste in farmacii)

Ce alte tratamente ati folosit? Au avut efect?


Nu exista tratament pentru HPV. Ca o mare parte dintre virusuri, poti scapa de el doar daca ai un sistem imunitar suficient de puternic cat sa-l elimine, iar impreuna cu el trec si condiloamene (poti sa citesti mai mult aici despre virus www.micomi.ro - aici mi-am facut eu vaccinul HPV). Nu exista tratament minune ptr asta, decat pastile pentru intarirea imunitatii in ideea ca propriu tau corp sa-l elimine si sa creeze imunitate impotriva tulpinilor cu care ai fost infectata. Insa doar ptr acelea pentru ca esti foarte pasibila sa te reinfectezi din nou (daca schimbi partenerul)cu alte tulpini pe care nu le-ai avut prima data. Asa ca nu mai credeti in toate prostiile si toti sarlatanii care va vand 'minuni' pe paine. Succese
dAR CUM SA CREDEM CEEA CE AFIRMI DUMNEATA,AI DOVEZI CA NU SE VINDECA?
ene_m_gabriel
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:05
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-10-01 14:05:46
De la: ppbyanca_85, la data 2009-10-01 12:33:13
De la: , la data 2008-08-18 15:49:19Tratarea candiloamelor provocate de acest virus presupune cresterea imunitatii si interventie locala. Pentru acestea am auzit de:

Imuno Max 2 (de la Insect Farm),
Viusid (de la Catalysis),
Herpigen Spray (de la Catalysis),
Glizigen gel pentru igiena intima si spalaturi intravaginale(de la Catalysis),
3 cure de Cervucid ovule (se gaseste in farmacii)

Ce alte tratamente ati folosit? Au avut efect?


Nu exista tratament pentru HPV. Ca o mare parte dintre virusuri, poti scapa de el doar daca ai un sistem imunitar suficient de puternic cat sa-l elimine, iar impreuna cu el trec si condiloamene (poti sa citesti mai mult aici despre virus www.micomi.ro - aici mi-am facut eu vaccinul HPV). Nu exista tratament minune ptr asta, decat pastile pentru intarirea imunitatii in ideea ca propriu tau corp sa-l elimine si sa creeze imunitate impotriva tulpinilor cu care ai fost infectata. Insa doar ptr acelea pentru ca esti foarte pasibila sa te reinfectezi din nou (daca schimbi partenerul)cu alte tulpini pe care nu le-ai avut prima data. Asa ca nu mai credeti in toate prostiile si toti sarlatanii care va vand 'minuni' pe paine. Succese
dAR CUM SA CREDEM CEEA CE AFIRMI DUMNEATA,AI DOVEZI CA NU SE VINDECA?


Ma repet si nu-mi place: exista tratament pentru cauterizarea condiloamelor (care pot sa dispara temporar sau pot sa reapara de 100 de ori atata timp cat exista virusul in corp, mai bine zis cat exista tulpinile generatoare de condiloame - de ex 6 si 11) insa nu exista vreun tratament minune pentru eliminarea virusului HPV, cum au spus unele persoane mai sus (in afara de intarirea sistemului imunitar si 'fortarea' acestuia sa elimine virusul de la sine putere). Merci!
ffbianca85
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:37
BUNA IRINA.AS VREA SA AFLU MAI MULTE DESPRE TRATAMENTUL HPV PLSS.
ADRESA MEA ESTE luka20008@yahoo.com
MULTUMESC
celline25
Postat pe 2 Noiembrie 2009 20:35
Buna,
Scriu acest mesaj deoarece consider ca Irina are dreptate.
Am avut si eu condiloame. Medicul mi-a recomandat Condylom si niste medicamente pentru cresterea imunitatii. Condiloamele mi-au trecut dupa cateva zile fara sa mai reapara pana azi, cel putin nu in parti vizibile. ( problema la mine s-a manifestat in luna mai )
M-am documentat cat am putut si subscriu la ceea ce a spus Irina pana acum: virusul poate fi eliminat din organism. Primul pas este sa crestem nivelul imunitatii si sa avem grija sa nu scada , riscand astfel sa ne trezim iar cu " minunatele condiloame si probabil alte efecte...
Nu stiu eu abia astept sa merg la medic sa vad care mai este starea ..
Va doresc multa sanatate !!
Katrina2206
Postat pe 3 Noiembrie 2009 06:55
Buna!
Aruncati un ochi si aici: http://www.informarehpv.ro/
the_hell_with_humanity
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:08
buna ziua.as dori sa-mi recomandati ceva pt indepartarea verucilor si un tratament care se poate lua pt virusul hpv.multumec
lylyana_healthy
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:46
...sunt cu moralul la pamant deoarece azi am aflat k eu si pr meu avem condiloame sau negi genitali..cred k asa se numesc k a crescut niste carnita in colul uterin la mine si la el pe ata si sunt disperata ..el are putin dar eu sunt plina inauntru de knd am aflat..plang si nu stiu poate s-a agravat si am nevoie de cineva care sa imi spuna despre acest virus si dak e o boala grava ..am citit pe undeva k poti sa dai in cancer sunt disperata va rog cineva sa ma ajute si pe mn ...
flory1991
Postat pe 8 Iunie 2010 21:20
am inteles ca niste isoprinosine pentru crestrea imunitatii ar fi perfect
kudika330058
Postat pe 15 Noiembrie 2010 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help me 5 De la: office_salinasusesi_ro 25 Februarie 2010 08:38
Anexita 4 De la: healthy009442 1 Februarie 2011 17:38
Nu vine menstruatia 21 De la: kudika_24360 29 Decembrie 2012 15:08
buna 2 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 10:56
salut... 12 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:24