Setari Cookie-uri

masturbare

buna...am31 ani./.si de la varsta de 20 ani ma masturbez./.sunt o fire mai timida...
rexx97
Postat pe 14 Februarie 2009 17:12
Sa te masturbezi este normal,dar trebuie sa incerci si o femei sau barbat depinde ce-ti place,lasa timiditatea de-o parte si fati curaj.Dar despre masturbare,barbatii cat si femeile cu sau fara soti sau sotii pana si impreuna folosesc diferite "jucarii" sa se satisfaca,masturbandu-te incepi sa-ti cunosti propriul corp.Dar ceea ce-i prea mult strica asa ca incearca si cu altcineva.Succes.
allinuta2000
Postat pe 27 Februarie 2009 14:45
stai linistit ca nu e o problema, dar fa-ti curaj si incearca si cu femei, eu am 22 de ani si ma mansturbez mult
kudika010565
Postat pe 28 Februarie 2009 19:31
De la: allinuta2000, la data 2009-02-27 14:45:48 Sa te masturbezi este normal,dar trebuie sa incerci si o femei sau barbat depinde ce-ti place,lasa timiditatea de-o parte si fati curaj.Dar despre masturbare,barbatii cat si femeile cu sau fara soti sau sotii pana si impreuna folosesc diferite "jucarii" sa se satisfaca,masturbandu-te incepi sa-ti cunosti propriul corp.Dar ceea ce-i prea mult strica asa ca incearca si cu altcineva.Succes.



chiar crezi ca trebuie incurajat sa se masturbeze la varstra lui?poate ar trebui sa te abti de la sfaturi ca esti patetica!E foarte usor sa vorbesti cand nimic nu ai a spune.
magnolia_healthy
Postat pe 1 Martie 2009 14:59
De la: rexx97, la data 2009-02-14 17:12:03buna...am31 ani./.si de la varsta de 20 ani ma masturbez./.sunt o fire mai timida...

si care e concluzia?
jessica23_healthy
Postat pe 1 Martie 2009 16:55
Pentru Magnolia:::Daca eu sunt patetica de ce nu iti scrii varsta si pune-ti o poza cu tine sa te vedem pe tine cat de patetica esti.Citeste ca ai internet nu pe site-rile romanesti ci pe cele americane sa te masturbezi este normal,asa iti descopri corpul si ceea ce-ti place.Normal ca trebuie sa-si gaseasca pe cine dar masturbarea este normala,femeie batrana la minte si invechita.
allinuta2000
Postat pe 1 Martie 2009 18:37
De la: allinuta2000, la data 2009-03-01 18:37:30 Pentru Magnolia:::Daca eu sunt patetica de ce nu iti scrii varsta si pune-ti o poza cu tine sa te vedem pe tine cat de patetica esti.Citeste ca ai internet nu pe site-rile romanesti ci pe cele americane sa te masturbezi este normal,asa iti descopri corpul si ceea ce-ti place.Normal ca trebuie sa-si gaseasca pe cine dar masturbarea este normala,femeie batrana la minte si invechita.


eu mi-am expus parerea la un comenatriu si nu te-am jignit,dar daca ai dat tonul,ma vad nevoita sa-ti raspund.Sunt mai tanara decat tine iar poza nu-mi pun pentru ca ai sa palesti.Sti ceva,tu esti patetica si prin pozele postate Cand o sa ai tu un baiat,asa sa-l inveti ca la 31 de ani e normal sa te masturbezi.Eu zic sa citesti si pe saituri romanesti ca poate nu intelegi bine ce scrie pe alea americane si uite se intampla sa-ti deschizi gura aia mare fara sa vrei si sa scoti porumbei.Numai bine!
magnolia_healthy
Postat pe 3 Martie 2009 10:43
Pentru Magnolia:::Pacat de tine ca esti mai tanara ca mine si esti incuiata ca una de 60 de ani.Te-am jicnit pt ca m-ai numit patetica,in caz ca nu stii este un forum sa-ti exprimi parerile nu se ti le impui,fiecare face ce vrea.El a deschis discutia si eu mi-am spus parerea,tu trebuia sa faci acelasi lucru,dar pt ca esti mai tanara ca mine inteleg de ce te-a dus mintea sa-mi raspunzi mie,ci nu celui in situatie.Nu te mai obosi sa-mi dai nici un raspuns ca nu-ti mai dau nici o atentie,ca in definitiv nu meriti nici o atentie. Si pt pozele mele postate,inca o data imi demonstrezi ce inapoiata poti fii.Asa ca dute inapoi de unde vii si nu ma mai plictisii cu parerea ta .Maturizeaza-te si dupa aceea vorbim.
allinuta2000
Postat pe 3 Martie 2009 17:26
draga mea,am tot cautat pe forum sa vad ce postari ai pentru a-mi da seama la ce te pricepi si cat esti de citita.Regret ca n-o sa-ti fie pe plac ce-ti voi spune dar...esti jalnica!Inafara de MASTURBARE si CIRCUMCIZIE ...lapsus!mucles!
Ba mai ai o realizare...ce ne arati in poze!Ai facut si tu ce-ai putut.Lasa ca nu-i rau,putea fi mai rau de atat,sa fi in poze si gravida si singura!
magnolia_healthy
Postat pe 4 Martie 2009 20:55
nu va ma iaruncati replici aiurea pt ca noi nu suntem obligati sa citim mesajele negative ..totusi sa aratam ca ne duce capul si sa dam sfaturi utile oamenilor care chiar au nevoie de asta.
nuConteaza
Postat pe 4 Martie 2009 21:21
De la: nuConteaza, la data 2009-03-04 21:21:43nu va ma iaruncati replici aiurea pt ca noi nu suntem obligati sa citim mesajele negative ..totusi sa aratam ca ne duce capul si sa dam sfaturi utile oamenilor care chiar au nevoie de asta.


"suntem obligati"?cu avatar de fetita? da ce esti draga,fetita sau baietel sau amandoua combinate
magnolia_healthy
Postat pe 5 Martie 2009 20:25
De la: magnolia, la data 2009-03-05 20:25:15
De la: nuConteaza, la data 2009-03-04 21:21:43nu va ma iaruncati replici aiurea pt ca noi nu suntem obligati sa citim mesajele negative ..totusi sa aratam ca ne duce capul si sa dam sfaturi utile oamenilor care chiar au nevoie de asta.


"suntem obligati"?cu avatar de fetita? da ce esti draga,fetita sau baietel sau amandoua combinate

Magnolia ... fara cuvinte ,zau ! Esti o femeie rea... dar rea de tot ! Guraliva si rautacioasa ! Te legi de toata lumea de pe aici ... Daca te consideri superioara celor de aici , atunci cauta-ti un loc unde sa te integrezi cu cei asemenea tie , draga mea!
MarieKreutz
Postat pe 15 Martie 2009 01:47

Dragule,E bine sa-ti faci curaj si sa-ti cauti o tovarasa de viata,pentru caceea ce faci tu nu este bine,dat fiind ca masturbarea tine de egoism si in final nici nu e sanatos,gindind la multi care se pling de ejaculare precoce.Nu mai vorbim din punct de vedere crestin.
sfronea
Postat pe 15 Martie 2009 02:11
dear rexx,masturbarea e acceptata ca normala din punct de vedere medical,nu dauneaza fizic iar daca tu esti ok psihic atunci problema e ca si inexistenta. in schimb se observa din postarea ta un usor complex,uite aici e problema,aici trebuie lucrat. a-ti depasi complexele de orice fel e unul din cele mai dificile lucruri,dar e singura chestie pe care trebuie sa o faci,in rest....

si nu lua in seama incultele precum magnolia. e o persoana care a citit doar revista can-can, nimic de profil,nimic pe site-uri oficiale,eventual in alte limbi. pentru ea notiunea 'limba straina' e o chestie ce o satisface in noptile in care isi refuza masturbarea.

alinuta bv! real woman!
anabel
Postat pe 28 Martie 2009 16:26
De la: anabel, la data 2009-03-28 16:26:39dear rexx,masturbarea e acceptata ca normala din punct de vedere medical,nu dauneaza fizic iar daca tu esti ok psihic atunci problema e ca si inexistenta. in schimb se observa din postarea ta un usor complex,uite aici e problema,aici trebuie lucrat. a-ti depasi complexele de orice fel e unul din cele mai dificile lucruri,dar e singura chestie pe care trebuie sa o faci,in rest....

si nu lua in seama incultele precum magnolia. e o persoana care a citit doar revista can-can, nimic de profil,nimic pe site-uri oficiale,eventual in alte limbi. pentru ea notiunea 'limba straina' e o chestie ce o satisface in noptile in care isi refuza masturbarea.

alinuta bv! real woman!


Eu totusi raman la parerea ca un barbat la 31 de ani ar trebuie sa aibã prioritar in viata lui,intemeierea unei familii sau/si convietuirea alaturi de o femeie si nu masturbarea.Tare a-si fi curioasa sa aud ce sfaturi a-ti da ,daca cel in cauza ar fi copilul d-voastra.Daca totusi am suparat pe cineva aici,i-mi cer scuze n-a fost cu intentia.Despre aprecierile d-voastra cu referire la nivelul meu de cultura si indicatiile despre „limba” nu pot decat sa spun atat:Va multumesc,sunteti amabila cu mine,dar nu cred ca ar fi bine sa intram in detalii.Totusi trebuie sa va atrag atentia ca a-ti folosit gresit notiunea „site-uri oficiale” si induceti pe acest tanar in eroare profunda crezand ca ar fi o institutie care ar recomanda aceasta practica.Oricum nu voi mai raspunde aici,pentru ca fiecare e liber sa faca ce vrea.
magnolia_healthy
Postat pe 2 Aprilie 2009 12:55
nu e nimic rau in asta!chiar ar trebui sa te simti fericit ca poti sa te masturbezi!nu e nimic rusinos,ba chiar e indicat!cat despre timiditate nu-ti fa mari griji :) femeilor le plac baietii timizi
mult succes in viata!

iar tu draga magnolia...nush cum poti fi asa de inapoiata..
nu ti-o zic cu nume de rau..dar dc ai impresia k e corect numai lucrurile care le faci tu?
fii si tu open mind!
ciresik_dulce
Postat pe 15 Aprilie 2009 14:04
Uite,pentru ca tu intelegi mai greu,voi vorbi pe limba ta:Mie i-mi plac barbatii sa fie barbati,nu labagi si gay
magnolia_healthy
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:23
fiecare are dreptate in felul sau...
4Life
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:25
De la: magnolia, la data 2009-04-18 15:36:12...si barbati intre barbati :)numai ca nu toti purtatorii de putzica se cheama ca sunt si barbati ;)ce zici TF tu ce esti ?
cap ai,minte ce-ti mai trebuie??? unii poarta capul pe umeri numai cat sa nu le ploua in gat...exemplul viu este printre noi
4Life
Postat pe 18 Aprilie 2009 15:42
in primul rand fetelor,cred ca stiti prea putine espre treaba asta cu masturbarea.Toata lumea face asa ceva,fie ca e barbat,fie ca e femeie.Te masturbezi mai tot timpul.Adica,stai in pat si ai o pofta nebuna de sex si nu ai cu cine.Iti imaginezi o femeie buna si t-i se intampla sa te exciti,sau in cazul vostru,al femeilor visezi la un barbat care iti place si deja te-ai si umezit(excitat).Este de ajuns sa te atingi cu mana sau sa te mangai putin,ca gata esti.Sfaturi nu dau,dar voi fetelor care sunte-ti asa tari in a da sfaturi,de ce nu face-ti voi ceva pentru el.Voua cand va vine de sex,iesiti pe strada si o face-ti cu primul care va iasa in cale?Sau pe voi nu va prinde dorinta nepregatite.De aici trageti si voi concluzii.
healthy001616
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:21
Tare sunt curios draga Magnolia cat de femeie esti tu,cu asa pasarica
healthy001616
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:25
De la: healthy001616, la data 2009-04-27 12:25:21Tare sunt curios draga Magnolia cat de femeie esti tu,cu asa pasarica
4Life
Postat pe 27 Aprilie 2009 18:36
Problema ta rexx, cred eu, nu este ca te masturbezi, asa-i? ci ca nu prea o faci sau n-ai facut-o niciodata, sau, daca ai pereche nu te satisface.Problema nu e ca te masturbezi ci cat te masturbezi si de ce te masturbezi. Cum au zis si cei dinaintea mea, exceptand magnolia,faptul ca te masturbezi e perfect normal.
Cauta motivele pentru care o faci mai des, daca asa ti se pare tie.
Magnolia, in ce colt de lume ai trait pana acum?
healthy001253
Postat pe 1 Mai 2009 11:15
un raspuns super adevarat. nota 10. pt healthy 001616
gabi_mami_2008
Postat pe 1 Mai 2009 20:19
draga mea, pe langa faptul ca esti absolut inculta ai si o atitudine ofensiva cu pronuntat caracter sexual. Parerea mea... nu prea stii cu ce se mamanca subiectul dar iti place sa-ti recitesti mesajele scrise si sa crezi ca asta e o chestie tare !
Sa te luminez. Masturbarea la barbati sau femei este absolut normala si nu are de-a face cu jobul, facultatea, familia sau copiii. Nu are de-a face sula cu prefectura . Atitudinea ta total incisiva denota imaturitate si o lipsa crasa de bun simt. Pentru acest lucru voi cere amendarea ta.
lara2005
Postat pe 4 Iunie 2009 08:51
raspunsul era pentru magnolia careia nu-i plac barbatii "labagi"
lara2005
Postat pe 4 Iunie 2009 08:52
Legat de masturbare, eu am inceput sa o practic de la 15 ani. Pana sa am un partener stabil ma masturbam cam 1 data pe saptamana (depinde de libidoul fiecaruia). Este un lucru f bun sa te mastrubezi mai ales la inceputul vietii sexuale, cand ai multe de descoperit legat de corpul tau. Acum am 24 de ani, un prieten stabil si ma bucur de armonie in viata de cuplu, inclusiv sub aspect sexual. Mastutbarea se produce la intervale de timp mult mai mari, ceva de genul la 2-3 luni, e ceva legat de starea mea, nu de faptul ca nu as fi satisfacuta. Consider ca mastrubarea este f uitla, insa nu trebuie sa inlocuiasca viata sexuala in doi sau sa o submineze.
gandacel
Postat pe 6 Iulie 2009 23:09
Mai fetelor, nu va mai jigniti!Ce aveti cu Magnolia?
Sa va spun de ce ea are dreptate.Masturbarea este întotdeauna un semn al eºecului, dar ea poate fi ºi o încercare de soluþionare a respectivului eºec. Masturbarea este în mod fundamental aflatã în legãturã cu starea de singurãtate. De aceea ea este adesea atât de nefericitã. A numi masturbarea autoiubire este o greºealã, deoarece principalã care apare în fantezie este pentru celãlalt, dorinþa de a fi iubit ºi de a iubi. Suntem creaþi pentru iubire, ºi nu doar pentru orgasme. Pe de altã parte, nu trebuie sã-l condamnãm echivoc pe cel care se masturbeazã. Probleme lui/ei nu este atât masturbarea, cât o situaþie conflictualã, imaturitatea, pierderea sau neputinþa. Cei care se masturbeaza, trebuie înconjuraþi de dragoste, ºi nu de respingere ºi condamnare. Vinovãþia lor se întinde mai departe de actul lor sexual izolat. Este vina unui eºec de a vorbi limbajul sexual în contextul dragostei.
Masturbarea da dependenta, din contra nu ajuta relatiei de cuplu pt ca unii oameni care se masturbeaza nu scapa de asta nici cand au un partener.Deci,partenerul ajunge sa nu-i mai satisfaca asa cum o fac ei singuri.Multi dupa ce fac asta, au un sentiment de vinovatie care le adanceste starea de depresie si de singuratate.
1.Argumentul ca toata lumea o face nu inseamna ca automat este si un reper pt ceva normal.
Toate imi sunt permise, dar nu toate imi folosesc.
2.Justificarea tot mai frecventa cand vine vorba despre o anumita forma tabu de sex prin faptul ca trebuie sa fim emancipati mi se pare ilogica, lipsita de sens si chiar ma face sa rad. Chiar evolutia noastra si emanciparea noastra sa stea in satisfacerea instinctelor fara retinere? Nu cumva si oamenii primitivi isi urmau toate instinctele, nu numai noi” civilizatii” si ”europenii”? Emanciparea oare sta in insticte sau e ceva contrar ei, mult superior?
3.Site-urile straine care invata ca masturbarea e ceva de bine, nu sunt demne de incredere.Totul este o propaganda europeana asa cum sunt si casatoriile intre homosexuali pt stricarea societatii.Cui credeti ca ii pasa de noi, ca nu mai pot ei de iubire pt oameni, oameni de rand sunt doar buni de ”muls”?.Dupa drepturile homosexale, acum in unele tari ”civilizate”, a venit randul pedofililor sa-si ceara drepturile incurajati de solidaritatea homo. Chiar exista partide de pedofili.In Anglia in manualele scolare se modifica povestile,printul indragostit de o printesa acum e inlocuit de printul indragostit de un print in scopul indoctrinarii copiilor. Ziceti merci ca in Romania inca nu s-a ajuns aici, ca mai e un strop de moralitate, altfel nu ati mai fi stiut sa mai faceti deosebirea dintre bine si rau.
Pana si Freud considera ca masturbarea are efecte negative. Numai ca discipolii lui de astazi iau numai ce le convine din invataturile lui.
Dupa o paranteza cam mare, revin la problema ta.Problema ta adevarata este timiditatea lipsa de incredere in tine ,dupa cum tu insuti recunosti. In aceasta directie trebuie sa faci ceva ca sa capeti curaj de a te apropia de o fata si sa poti avea o relatie normala sexuala.
Cea mai buna solutie pt a scapa de timiditate(asta e valabil pt toata lumea care are problema asta), nu este sa eviti obstacolele, societatea, ci din contra, sa o infrunti chiar daca iti va veni greu la inceput. Trebuie sa o iei treptat, intai opresti pe strada o persoana sa o intrebi unde se afla cutare strada de exemplu, apoi incerci sa intri in vorba cu o persoana la coada,apoi inviti o fata in oras care nu te atrage prea mult si cu care te simti relaxat, apoi vei putea sa intri in vorba cu cate o fata care iti place, nu vei mai fi asa tensionat. Vei observa ca stresul tau se va diminua putin cate putin, pana cand va disparea. Aceste mecanisme trebuie exersate mereu. Te poti duce la Biserica sa te rogi, sa vorbesti cu Dumnezeu despre problema ta sa il rogi sa iti gasesti o fata.Pe langa asta, ar trebui sa te apuci de un sport, sportul iti va da incredere in tine si iti vei cheltui energia sexuala pe care o folosesti masturbandu-te si nu vei mai simti acut aceasta nevoie.





sylvynet
Postat pe 8 Iulie 2009 09:10
am si eu o intrebare,esti casatorita?
kudika145361
Postat pe 8 Iulie 2009 15:31
masturbarea indelungata duce la onanism si la refuzul organului de a se mai adapta la o viata sexuala in2 ai mare grija stiu persoane mai invarsta ca tine care si acum cand au nepoti practica si prefera o l.ba in locul p..ei scuzati expresiile...mare grija apeleaza macar la tarfe tot e ceva.
rebecrysa
Postat pe 29 August 2009 00:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lentile de contact 11 De la: christin3 1 Decembrie 2009 18:20
tensiune foarte mare 37 De la: M_D_ 19 Februarie 2010 21:32
Forumurile publice-un pericol pentru sanatatea umana? 25 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 17:57
trtatare tiuit in urechi 41 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:01
cheaguri venoase 16 De la: healthy010960 28 Martie 2010 00:28